Keresés

Részletes keresés

hsoma Creative Commons License 2007.09.03 0 0 514
de nekem van madár(öööö.... határ)látta csekonicsom a méréshez :))
és megkövezlek! :)

soma
Előzmény: Abrash (513)
Abrash Creative Commons License 2007.09.03 0 0 513
szívás volt 20D-n, nikkorral, el is adtam... mérés nem volt konzisztens, stb. és a nikkor üveg nem jött be, valahogy durván rajzolt (kövezzetek meg)

5D-n lehet szivni Contaxszal, minden info ellentmondó.

de a lajka, az meg-é-ri!

a 90/2,8 a photodo-n 4,6... 2,8-on is beton (szinte kéményt is lehetne vele fotózni, annyira :-))

60/2,8 macro: ez is tű, és semmi flare, nappal szemben sem.

28/2,8: még túl új. (de szép szögletes a napellenzője :-) )
Előzmény: hsoma (511)
madgie Creative Commons License 2007.09.03 0 0 512
Ha meg a kurd eladó ismerte volna a Leica nevet, és neked az van a nyakadban, akkor egyből triplaár lett volna :)))
Előzmény: Abrash (510)
hsoma Creative Commons License 2007.09.03 0 0 511
namos' akkor szívás az adaptálás, vagy nem? :))
Előzmény: Abrash (509)
Abrash Creative Commons License 2007.09.03 0 0 510
hnana, én alkudtam Törökországban szőnyegre, EOS5 + sigma 28-300 (nemröhög!!) a nyakamon, profinak néztek, szőnyeg drága maradt...
Előzmény: madgie (492)
Abrash Creative Commons License 2007.09.03 0 0 509
az M-ről beszélsz, ugye

R már nem pont ugyanez, ezt viszont rá lehet biggyeszteni EOSra is. (és érdemes is...)
Előzmény: G_ArchAngel (469)
Abrash Creative Commons License 2007.09.03 0 0 508
hapsikáim, eddig aludt a topik, oszt most meg jól telebeszélitek, mi??

csak tessék, tessék, de másor is
Előzmény: Abrash (447)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 507
soha nem fotóztam külföldön, Leica-val pláne nem, értékelhető képeim sose voltak és nem is tervezem a jövőben sem a Leica-t, sem külföldet, sem képeket...
Előzmény: hsoma (506)
hsoma Creative Commons License 2007.09.02 0 0 506
hányszor voltál fotózás céljából külföldön, és hány értékelhető képet hoztál haza a kirándulásaidról? és ezekből hánynál használtál lajtát? csak úgy, kíváncsiságból érdekel. de őszintén...
Előzmény: G_ArchAngel (491)
seeman Creative Commons License 2007.09.02 0 0 505
   :-)) Ez igaz, de most nekem nem ez a legfontosabb. Vertikális markolat nékül fotózott az SLR-társadalom évtizedeken át, most se nélkülözhetetlen. Ha nagyon hiányozna, majd veszek megint.
Előzmény: G_ArchAngel (504)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 504
kipróbáltam: lelehet venni és otthon lehet hagyni:)))
Előzmény: seeman (503)
seeman Creative Commons License 2007.09.02 0 0 503
 Ez volt az egyik ok, amiért megváltam a markolattól, a másik a szet könnyítése. Pedig portrézásnál nagyon jól jön, de valamit valamiért.
Előzmény: G_ArchAngel (493)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 502
igen, anno a Warphotographer című filmben láttam én is, így ha eszembe jut, akkor én is ragasztok...

bevezethetnék, amit autóknál már alkalmaznak: Te döntheted el, hogy hátul felakarod-e tüntetni az autód márka/típus/motorjelzését avagy nem...
Előzmény: DIE_ROBOTER (498)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 501
nem a fotózás tényét kell rejteni, hanem az emberek rossz felfogásának kell megfelelni: nagy gép, nagy objektív álnok profi-bulvár-paparazzo, aki rosszra fogja felhasználni az Ő arcmását...

kis gép, kis objektív - amatőr-turista-ártalmatlan-fotóbolond...

amikor egy piacon G7-tel fotóztam, akkor turistának néztek, a kutya sem szólt, mikor EOS-szal, fotóstáskával az oldalamon, akkor az önkormányzat embere is odajött lenyomni egy monológot...
Előzmény: DIE_ROBOTER (497)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 500
Canonja azé' nem volt, mert azt hiába szigszalagozza, a fehér csű akkor is feltűnő lesz :)))
Előzmény: DIE_ROBOTER (498)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.02 0 0 499
akar->nem akar
Előzmény: DIE_ROBOTER (498)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.02 0 0 498
Én egy hivatásos riportertől vettem az E-1-et anno. Volt nála Nikon és Olympus cucc is. A feltűnő feliratok, márkajelzések fekete szigetelőszalaggal le voltak ragasztva. Én csak örültem neki, mert ugye így a gép egy jó részén karcolás is ki volt zárva. Megkérdeztem miért... azt mondta, sokkal diszkrétebb így, ha olyan helyre megy, ahol nem akarja megzavarni az alanyokat. Ez sem egy rossz módszer, ha valaki akar dicsekedni azzal, hogy neki milyen cucca van.
Előzmény: madgie (494)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.02 0 0 497
Azt biztosan nem veszik észre, ameddig a szemedhez emelve beállítod az élességet, esetleg több másodpercen keresztül.....
Előzmény: G_ArchAngel (487)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 496
20 ezres kisváros a mienk is, velem is előrordulnak itt érdekes dolgok :)))
Előzmény: G_ArchAngel (495)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 495
egyik legjobb barátom kisfiát fotóztam EU-kompatibilis fajátszótéren 70-200-al, markolatos 5D-vel, másnap ebben a 20e-s kisvárosban elterjedt, hogy B.K. annyira odavan a gyerekéért, hogy külön fotóst fogadott...

az persze senkinek nem tűnt fel, hogy utána az ismerősöm elment vmit elintézni és 1 órán keresztül a "fotós" vigyázott a gyerekre ugyanazon a játszótéren...

butaságban az élen járnak a magyarok...:(
Előzmény: madgie (494)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 494
Na a fehér obi feltűnő, az tuti. De anno én gond nélkül csináltam városi képeket a markolatos E1-el, pedig asse vót pici :)
Előzmény: G_ArchAngel (493)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 493
saját tapasztalatra alapozom, nem "urban legend"-re
5D markolat nélkül, napellenző nélküli 24-es fix-szel jó street felszerelés, 1D-k, markolatos gépek zavarják az embereket...

amikor M6-tal fotóztam, akkor mindenki csak mosolygott, hogy milyen vicces régi vacak fényképezőgép, akkora obikkal, mint egy üditősüveg kupakja...


a másik az objektív: ezért utálom a Canon-t...
az egyébként fullframe-n jól használható 70-200 fehér, ezért vonza a tekintetet...
Előzmény: madgie (492)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 492
"hányszor hallod majd, hogy "plíííz, no fottó" és hányszor egy Leica-s?"

Ez egy urban legend. Aki elkerget, az elkerget a hápékompakttal is, sz*rik rá, mekkora gép van a kezedben :)
Előzmény: G_ArchAngel (487)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 491
ez hárommal több, mint amit Tőled várhatnánk...

ja, Nikonod van?

akkor 5-tel...
Előzmény: hsoma (489)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 490
köszi, szerintem a vörös jelzés azt jelenti, hogy parkolj a sínekre...
Előzmény: hsoma (489)
hsoma Creative Commons License 2007.09.01 0 0 489
szerintem 0 -át. legalábbis ahogy ismerünk.
Előzmény: G_ArchAngel (487)
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 488
Néhány perc múlva Spektrum. ;)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 487
ugyanez...

hány jó fotót készítek egy afrikai/indiai/kínai faluban és hányat Te?

hányszor hallod majd, hogy "plíííz, no fottó" és hányszor egy Leica-s?
Előzmény: DIE_ROBOTER (484)
NJani Creative Commons License 2007.09.01 0 0 486

Ehhh... A Leica és a távmérő fölött eljárt az idő. Pontatlan és egyáltalán nem annyira jó, mint ahogyan a mindent megszépítő legenda alapján képzelik.

Ez van. Régebben még én is keseregtem pl. a Contaxon, hogy hajh' a G2. De csak a kép számít.

 

Kicsi fléjm:

(Azé' dögöljön meg a Compaq, hogy tönkretette a DEC-et és nincs már VAX meg VMS. Meg is döglött.)

NJani Creative Commons License 2007.09.01 0 0 485

:-)

Ezen nincs nagyon mit anyázni.

Előzmény: DIE_ROBOTER (484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!