Keresés

Részletes keresés

G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 504
kipróbáltam: lelehet venni és otthon lehet hagyni:)))
Előzmény: seeman (503)
seeman Creative Commons License 2007.09.02 0 0 503
 Ez volt az egyik ok, amiért megváltam a markolattól, a másik a szet könnyítése. Pedig portrézásnál nagyon jól jön, de valamit valamiért.
Előzmény: G_ArchAngel (493)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 502
igen, anno a Warphotographer című filmben láttam én is, így ha eszembe jut, akkor én is ragasztok...

bevezethetnék, amit autóknál már alkalmaznak: Te döntheted el, hogy hátul felakarod-e tüntetni az autód márka/típus/motorjelzését avagy nem...
Előzmény: DIE_ROBOTER (498)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 501
nem a fotózás tényét kell rejteni, hanem az emberek rossz felfogásának kell megfelelni: nagy gép, nagy objektív álnok profi-bulvár-paparazzo, aki rosszra fogja felhasználni az Ő arcmását...

kis gép, kis objektív - amatőr-turista-ártalmatlan-fotóbolond...

amikor egy piacon G7-tel fotóztam, akkor turistának néztek, a kutya sem szólt, mikor EOS-szal, fotóstáskával az oldalamon, akkor az önkormányzat embere is odajött lenyomni egy monológot...
Előzmény: DIE_ROBOTER (497)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 500
Canonja azé' nem volt, mert azt hiába szigszalagozza, a fehér csű akkor is feltűnő lesz :)))
Előzmény: DIE_ROBOTER (498)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.02 0 0 499
akar->nem akar
Előzmény: DIE_ROBOTER (498)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.02 0 0 498
Én egy hivatásos riportertől vettem az E-1-et anno. Volt nála Nikon és Olympus cucc is. A feltűnő feliratok, márkajelzések fekete szigetelőszalaggal le voltak ragasztva. Én csak örültem neki, mert ugye így a gép egy jó részén karcolás is ki volt zárva. Megkérdeztem miért... azt mondta, sokkal diszkrétebb így, ha olyan helyre megy, ahol nem akarja megzavarni az alanyokat. Ez sem egy rossz módszer, ha valaki akar dicsekedni azzal, hogy neki milyen cucca van.
Előzmény: madgie (494)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.02 0 0 497
Azt biztosan nem veszik észre, ameddig a szemedhez emelve beállítod az élességet, esetleg több másodpercen keresztül.....
Előzmény: G_ArchAngel (487)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 496
20 ezres kisváros a mienk is, velem is előrordulnak itt érdekes dolgok :)))
Előzmény: G_ArchAngel (495)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 495
egyik legjobb barátom kisfiát fotóztam EU-kompatibilis fajátszótéren 70-200-al, markolatos 5D-vel, másnap ebben a 20e-s kisvárosban elterjedt, hogy B.K. annyira odavan a gyerekéért, hogy külön fotóst fogadott...

az persze senkinek nem tűnt fel, hogy utána az ismerősöm elment vmit elintézni és 1 órán keresztül a "fotós" vigyázott a gyerekre ugyanazon a játszótéren...

butaságban az élen járnak a magyarok...:(
Előzmény: madgie (494)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 494
Na a fehér obi feltűnő, az tuti. De anno én gond nélkül csináltam városi képeket a markolatos E1-el, pedig asse vót pici :)
Előzmény: G_ArchAngel (493)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 493
saját tapasztalatra alapozom, nem "urban legend"-re
5D markolat nélkül, napellenző nélküli 24-es fix-szel jó street felszerelés, 1D-k, markolatos gépek zavarják az embereket...

amikor M6-tal fotóztam, akkor mindenki csak mosolygott, hogy milyen vicces régi vacak fényképezőgép, akkora obikkal, mint egy üditősüveg kupakja...


a másik az objektív: ezért utálom a Canon-t...
az egyébként fullframe-n jól használható 70-200 fehér, ezért vonza a tekintetet...
Előzmény: madgie (492)
madgie Creative Commons License 2007.09.02 0 0 492
"hányszor hallod majd, hogy "plíííz, no fottó" és hányszor egy Leica-s?"

Ez egy urban legend. Aki elkerget, az elkerget a hápékompakttal is, sz*rik rá, mekkora gép van a kezedben :)
Előzmény: G_ArchAngel (487)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 491
ez hárommal több, mint amit Tőled várhatnánk...

ja, Nikonod van?

akkor 5-tel...
Előzmény: hsoma (489)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.02 0 0 490
köszi, szerintem a vörös jelzés azt jelenti, hogy parkolj a sínekre...
Előzmény: hsoma (489)
hsoma Creative Commons License 2007.09.01 0 0 489
szerintem 0 -át. legalábbis ahogy ismerünk.
Előzmény: G_ArchAngel (487)
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 488
Néhány perc múlva Spektrum. ;)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 487
ugyanez...

hány jó fotót készítek egy afrikai/indiai/kínai faluban és hányat Te?

hányszor hallod majd, hogy "plíííz, no fottó" és hányszor egy Leica-s?
Előzmény: DIE_ROBOTER (484)
NJani Creative Commons License 2007.09.01 0 0 486

Ehhh... A Leica és a távmérő fölött eljárt az idő. Pontatlan és egyáltalán nem annyira jó, mint ahogyan a mindent megszépítő legenda alapján képzelik.

Ez van. Régebben még én is keseregtem pl. a Contaxon, hogy hajh' a G2. De csak a kép számít.

 

Kicsi fléjm:

(Azé' dögöljön meg a Compaq, hogy tönkretette a DEC-et és nincs már VAX meg VMS. Meg is döglött.)

NJani Creative Commons License 2007.09.01 0 0 485

:-)

Ezen nincs nagyon mit anyázni.

Előzmény: DIE_ROBOTER (484)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.01 0 0 484
"és a távmérős váz előnye vitathatatlan"

Te vagy az M8-cal, én egy 400D-vel, hogy ne legyünk off-ok. Mind a kettő 10 megapixel. Mindketten 100 képet készíthetünk. Lassan mozgó, de nem statikus témák. 100-ból pontosan 100-szor fogok pontosabban fókuszálni, és 100-szor fogok technikailag élesebb képet készíteni. Szóval ezzel a távmérős váz előnye dologgal vigyázzunk, mert egy éles tesztben csúnya dolgok derülhetnek ki.

Indulhat az anyázás. :)
Előzmény: G_ArchAngel (469)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 483
Nagyon szerettem volna 40D-re váltani......na szóval erre (is neccesen, de) volt pénzem, arra meg nem lett volna. Ennyi....
Előzmény: nord (482)
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 482
Még a végén kiderül, hogy jobban jártál ezzel, mint az utóddal. :)
Előzmény: Törölt nick (481)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 481
Sajnálom, de már nem érint a probléma:  a mai naptól kezdve büszke 30D tulaj lettem!!!  ;)
Előzmény: madgie (480)
madgie Creative Commons License 2007.09.01 0 0 480
Ami képet láttam eddig a 40D-től... kezdik hozni egy kompakt zajszintjét ;)
Előzmény: Törölt nick (475)
madgie Creative Commons License 2007.09.01 0 0 479
Korábban? Bogyó fiú 30D-jét lazán hozza az öreg...
Előzmény: DIE_ROBOTER (476)
r1 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 478
Velemenyem szerint: Dslr kategoriat nezve a Canon jelenleg vezet. Az, hogy meddig az attol fugg hogy Nikonnak hogyan sikerulnek az egyuttmukodesek a tobbi gyartoval (pl Sony, Fuji). A Canon ved le evrol evre tobb fejlesztest (talalmanyt), ezekkel valoszinuleg sokaig meg tudja orizni vezeto szerepet. Kerdes, hogy milyen aron, mert az arak szempontjabol lenyeges lehet ha van kivel megosztani a fejlesztes es a gyartas koltsegeit.
A belepotol a kozepkategoriaig a Nikon (jelen pillanatban) tobb tipussal van jelen, ez idovel vezethet arra, hogy tobb uj belepobol lesz Nikon felhasznalo. Az, hogy az uj rendszert valasztokbol ki tud tobbet megnyerni en azt latom a legfontosabbnak a jovot illetoen. Ha a Nikon kihozna objektivekbol egy jo minosegu, de megfizetheto F4 (VR) sort ami egy jo nagylatotol indul, az atfogast keves es jo helyen tori az nagy lokest adhatna. A FF erzekelot sokan azert hittek lehetetlennek, mert nem lattak hozza megfelelo objektiveket (aztan lett egyszerre minden). Az objektiveknel fontosabbnak latom a jo arkepzest mint a vazaknal. Varhatoan jovore az uj erzekelo megjelenik a D80, D40 utodban. Ha a Canon nem emeli a 400D utodjaban a felbontast, valamint marad a jelenlegi zajszint akkor egy ev mulva erre a kerdesre kevesebben fogjak a Canont megjelolni. Azt, hogy melyik rendszerben van tobb tartalek azt en nem tudom.
A forma1-ben midegy ki vezet, ha a kereskedotol a szuzukit viszik.
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 477
Azért ezt gondold át még néhányszor...

JPEG-ben az M8 dinamika átfogása 8,4EV. Az EOS 5D-é 8,2EV.
Előzmény: Törölt nick (475)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.01 0 0 476
Zajos, de nem nem ég ki korábban a kép, mint a konkurenseknél. Nincs kevesebb dinamika alacsony érzékenységen.
Előzmény: Törölt nick (475)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 475

Na szóval.....(abszolúte nem szeretem az Olympust, de elismerem:) az E-1 egy mai napig nagyon kivánatos gép volna, ha nem az ominózus kisfelbontású, de legalább jó zajos és dinamikaszegény Kodak-CCD-t használná.

 

Ha a Leica digigépek pont ebben a szar érzékelőben egyeznek meg (na jó: hasonlitanak) az E-1-re, akkor pont a digirészük van elcseszve, de rendesen. A távmérős, kisméretű váz az valóban álomszép . (Van orosz gyártmányú, ezeréves filmes Leica-koppincsom itthon, és a mai napig tetszik minden porcikája)

 

(Ha flémelünk, akkor flémeljünk rendesen...;)   )

Előzmény: G_ArchAngel (471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!