Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.01 0 0 484
"és a távmérős váz előnye vitathatatlan"

Te vagy az M8-cal, én egy 400D-vel, hogy ne legyünk off-ok. Mind a kettő 10 megapixel. Mindketten 100 képet készíthetünk. Lassan mozgó, de nem statikus témák. 100-ból pontosan 100-szor fogok pontosabban fókuszálni, és 100-szor fogok technikailag élesebb képet készíteni. Szóval ezzel a távmérős váz előnye dologgal vigyázzunk, mert egy éles tesztben csúnya dolgok derülhetnek ki.

Indulhat az anyázás. :)
Előzmény: G_ArchAngel (469)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 483
Nagyon szerettem volna 40D-re váltani......na szóval erre (is neccesen, de) volt pénzem, arra meg nem lett volna. Ennyi....
Előzmény: nord (482)
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 482
Még a végén kiderül, hogy jobban jártál ezzel, mint az utóddal. :)
Előzmény: Törölt nick (481)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 481
Sajnálom, de már nem érint a probléma:  a mai naptól kezdve büszke 30D tulaj lettem!!!  ;)
Előzmény: madgie (480)
madgie Creative Commons License 2007.09.01 0 0 480
Ami képet láttam eddig a 40D-től... kezdik hozni egy kompakt zajszintjét ;)
Előzmény: Törölt nick (475)
madgie Creative Commons License 2007.09.01 0 0 479
Korábban? Bogyó fiú 30D-jét lazán hozza az öreg...
Előzmény: DIE_ROBOTER (476)
r1 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 478
Velemenyem szerint: Dslr kategoriat nezve a Canon jelenleg vezet. Az, hogy meddig az attol fugg hogy Nikonnak hogyan sikerulnek az egyuttmukodesek a tobbi gyartoval (pl Sony, Fuji). A Canon ved le evrol evre tobb fejlesztest (talalmanyt), ezekkel valoszinuleg sokaig meg tudja orizni vezeto szerepet. Kerdes, hogy milyen aron, mert az arak szempontjabol lenyeges lehet ha van kivel megosztani a fejlesztes es a gyartas koltsegeit.
A belepotol a kozepkategoriaig a Nikon (jelen pillanatban) tobb tipussal van jelen, ez idovel vezethet arra, hogy tobb uj belepobol lesz Nikon felhasznalo. Az, hogy az uj rendszert valasztokbol ki tud tobbet megnyerni en azt latom a legfontosabbnak a jovot illetoen. Ha a Nikon kihozna objektivekbol egy jo minosegu, de megfizetheto F4 (VR) sort ami egy jo nagylatotol indul, az atfogast keves es jo helyen tori az nagy lokest adhatna. A FF erzekelot sokan azert hittek lehetetlennek, mert nem lattak hozza megfelelo objektiveket (aztan lett egyszerre minden). Az objektiveknel fontosabbnak latom a jo arkepzest mint a vazaknal. Varhatoan jovore az uj erzekelo megjelenik a D80, D40 utodban. Ha a Canon nem emeli a 400D utodjaban a felbontast, valamint marad a jelenlegi zajszint akkor egy ev mulva erre a kerdesre kevesebben fogjak a Canont megjelolni. Azt, hogy melyik rendszerben van tobb tartalek azt en nem tudom.
A forma1-ben midegy ki vezet, ha a kereskedotol a szuzukit viszik.
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 477
Azért ezt gondold át még néhányszor...

JPEG-ben az M8 dinamika átfogása 8,4EV. Az EOS 5D-é 8,2EV.
Előzmény: Törölt nick (475)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.01 0 0 476
Zajos, de nem nem ég ki korábban a kép, mint a konkurenseknél. Nincs kevesebb dinamika alacsony érzékenységen.
Előzmény: Törölt nick (475)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 475

Na szóval.....(abszolúte nem szeretem az Olympust, de elismerem:) az E-1 egy mai napig nagyon kivánatos gép volna, ha nem az ominózus kisfelbontású, de legalább jó zajos és dinamikaszegény Kodak-CCD-t használná.

 

Ha a Leica digigépek pont ebben a szar érzékelőben egyeznek meg (na jó: hasonlitanak) az E-1-re, akkor pont a digirészük van elcseszve, de rendesen. A távmérős, kisméretű váz az valóban álomszép . (Van orosz gyártmányú, ezeréves filmes Leica-koppincsom itthon, és a mai napig tetszik minden porcikája)

 

(Ha flémelünk, akkor flémeljünk rendesen...;)   )

Előzmény: G_ArchAngel (471)
Digit79 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 474

Ha kapna egy 1Ds mk III érzékelőt (FF és nagy felbontás), akkor valóban verhetetlen lenne riportegépnek.

Előzmény: G_ArchAngel (469)
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 473
Tökéletesen egyetértek.
Előzmény: G_ArchAngel (469)
Digit79 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 472
:)
Előzmény: nord (467)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 471
Te "megegyezel" a testvéreddel?
Előzmény: Törölt nick (470)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 470
Hát, ha a Lajka érzékelője megeygezik az E-1-ével, akkor megette a fene az egészet.....
Előzmény: DIE_ROBOTER (468)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 469
a Leica lényege nem ez...

a Leica egy olyan gép, amivel könnyen a környezeted részévé válhatsz, beilleszkedhetsz udvarias maradhatsz, nem rombolsz privát szférát, nem keltesz felesleges zajt - s természetesen ezt az attitüdöt egy magasfokú német (most már japán/amerikai részekkel megáldott) technológia támogatja...

az objektívjei, a kereső és a távmérős váz előnye vitathatatlan, én még egy kicsit jobb érzékelőre és feldolgozórendszerre vágyom...
Előzmény: DIE_ROBOTER (468)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.09.01 0 0 468
És azt tudod, hogy az DMR-ben és az E-1-ben lévő érzékelő tesók? Teljesen azonos technológia, azonos a raszter, azonos CFA, csak nagyobb a lapka. (Kodak)
Az újabb DMR-ben és az M8-ban lévő is teljesen ugyanaz, csak az anti-blooming csatorna vékonyabb. Ezáltal picit kevésbé zajos, jobb a dinamika de könnyebben átfolyik a beégett rész. Az M8-ban pedig a mikrolencséken ugye van ez a shift trükk.
Előzmény: G_ArchAngel (461)
nord Creative Commons License 2007.09.01 0 0 467
Csak egy Sith beszél ennyire végletekben.
Te se panaszkodhatsz.
Előzmény: Digit79 (466)
Digit79 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 466

"Canon-Nikon még az árnyékát sem tudná utolérni..."

Csak egy Sith beszél ennyire végletekben.

 

Előzmény: G_ArchAngel (465)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 465
arra, amire gyártották a digit Lajkát (és az analógokat) messze a legjobbak - Canon-Nikon még az árnyékát sem tudná utolérni...

klasszikus riportra nem létezik jobb gép - mióta létezik a fotográfia, azóta a legtöbb, legfontosabb történelmi fotó Leica-val készült...



kicsit olyan, mint egy fantasyból elővett varázsfegyver: nem a legszebb, nem a legjobb - de a kiválasztottak kezében mutatja meg igazi hatalmát és könnyen sárkánygyilkossá válik...
Előzmény: Törölt nick (462)
Digit79 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 464
Sith NagyÚr
Előzmény: G_ArchAngel (461)
Digit79 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 463

Fúúújjjjjj bizony, pedig csábító lehet a könnyebb út... (D3)

 

Előzmény: Törölt nick (458)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 462

A Leica az merő sznobizmus szerintem......  unatkozó, knipszelő német milliomosok elitizáló játékszere. Nem rossz, persze, annyi pénzért akár már jó is lehet......de digitális vonalon szerintem guriga taknyot sem érnek a gépei/ persze az árukhoz képest. Optikát gyártani viszont tudnak, ez vitathatatlan....

Na

Előzmény: G_ArchAngel (457)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 461
nem, az Mindenek Felett Áll:)
Előzmény: Digit79 (459)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 460
Nikon gyártott fényképezőgépet: D3 és F6

a többi vicc...
Előzmény: Törölt nick (458)
Digit79 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 459
Az is a sötét oldalon van :)
Előzmény: G_ArchAngel (457)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 458
Én is Canonos vagyok, de azért nem elvakult. Pl. SoMa barátom Pentaxa határozottan tetszik. Persze a Nyikon a más: az fúúúújjjjj!   ;))))
Előzmény: Digit79 (456)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.09.01 0 0 457
van a Leica és vannak a játékok...

ez utóbbiból jutott nekem is:-)
Előzmény: Abrash (447)
Digit79 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 456

Így van, nyilvánvalóan ez vallási ügy.

Én Canon hívő vagyok és sose állok át a sötét oldalra.

 

Előzmény: Törölt nick (455)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 455
Persze hogy az...már a címe is világossá teszi szerintem....;))))
Előzmény: SoMa (454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!