Keresés

Részletes keresés

montivagus Creative Commons License 2005.12.03 0 0 29
Lehet, h én vagyok nagyon lamer, de nekem eddig a pinnacle studio jött be a legjobban. Igaz, sima otthoni amatőr filmjeimet szerkesztem vele. Vegas, Premier megvan, de olyan bonyolultnak tűnnek, h nem szántam elég időt a megismerésükre. Igaz, h a p studio-val nem lehet mondjuk lyukasztani, de az én filmjeim megvannak anélkül is;)) Esteleg ha vki tud vmi jó tutorialt a fent említett két profi programról, akkor vizsgaidőszak után talán beleásom magam a tmába.
Előzmény: Shed (28)
Shed Creative Commons License 2005.12.03 0 0 28
Tudom még ajánlani a Vegas-t. Én megvettem 1-2 évvel ez előtt. Az Adobe szoftverei mindig késve tudták azt, amit ez a progi már tudott.
montivagus Creative Commons License 2005.12.03 0 0 27
milyen géped van? talán kevés a memória.
Előzmény: syrius (23)
Zsoló82 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 26

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne hogy vettem 1 sony dcr-hc17e tip. videokamerát és a hozzá kapott szoftverrel ha kiírom a felvételt cd-re akkor nagyon silány lesz a minősége. A programban nem lehet semmit állítani a minőség javítása érdekében. Mit lehet ilyenkor csinálni? Milyen prog.al próbáljam meg? Nagyon megköszönném ha vki segítene

2Bálint Creative Commons License 2005.11.30 0 0 25

srácok, egy gyors kérdés...

 

hogy lehet feliratot rakni egy film alá???

 

vagyis a következő a problémám:

 

van egy film (Super size me), amihez megvan a felirat.

ezt számítógépen tök jól meg lehet nézni a megfelelő programmal...

 

mit kell, ill meg lehet-e azt csinálni, hogy dvd-re tudjam írni a felirattal együtt.

Mert DVD-t tudok belőle csinálni a Nero progijával, de nincs benne lehetőség, hogy a feliratot be lehessen tenni...

 

Asztali DVD lejátszón akarom nézni a filmet, felirattal együtt....

 

Bálint

kopaszhaj Creative Commons License 2005.11.30 0 0 24

hogy a jeleneteket nem lehet vele megfordítani"

 

Létezik hozzá ilyen effekt. Nem vagy puplikus, ha írsz egy mailt, megpróbálom elküldeni.

Előzmény: syrius (23)
syrius Creative Commons License 2005.11.29 0 0 23
Szerintem is a Studio a legjobb amatőrszinten. A Premier és tsai profiknak jó, de akik most kezdik azok sokat szenvednek vele. A Studio kezelése annyira egyszerű, hogy akár kapásból tudsz vele vágni, hangosítani, feliratozni, effektezni, menüzni és DVD-re írni. És elég olcsón meg is lehet venni és kapsz hozzá szép magyarnyelvű könyvet is. Most jelent meg a 10-es nekem a 9.4 van, amit hiányolok, hogy a jeleneteket nem lehet vele megfordítani (pedig az jópofa trükk) ehhez én is más progit használok. A másik gondom, hogy valamiért kegyetlenül lassan indul (kb 30-50 sec, és ha capture-re váltok az még vagy fél perc.) Ennek mi lehet az oka?
Bígörl Creative Commons License 2005.11.01 0 0 22
Nem ismerem. Ez is fizetős program?
Előzmény: pecki (14)
Bígörl Creative Commons License 2005.11.01 0 0 21
Köszi, így már meg tudtam nézni. Jónak tűnik, kár, hogy nem lehet letölteni.
Előzmény: vigum (20)
vigum Creative Commons License 2005.11.01 0 0 20
Próbáld meg így! http://www.freeweb.hu/zsigaba/ Ez nem a program, csak a kezelése.
Előzmény: Bígörl (17)
Bígörl Creative Commons License 2005.11.01 0 0 19
Köszönöm.
Előzmény: montivagus (18)
montivagus Creative Commons License 2005.11.01 0 0 18
minden elvégezhető vele: másolás, szerkesztés, feliratok, menu, írás... nekem nagyon bejött. letölthető demóról nem tudok, de itt van egy pár infó:
<a href="http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/" target="_blank">http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/</a>

a legújabb 10-es verzióról meg egy preview:
http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1873434,00.asp?kc=PCRSS02129TX1K0000530
Előzmény: Bígörl (16)
Bígörl Creative Commons License 2005.10.31 0 0 17

Köszi, de nem nyitja meg, nincs ilyen file,  404 error...

Előzmény: vigum (2)
Bígörl Creative Commons License 2005.10.31 0 0 16
A teljes folyamat elvégezhető vele (feltöltés, vágás, feliratozás, tömörítés, DVD-re írás)? Van ingyenesen letölthető verziója?
Előzmény: montivagus (15)
montivagus Creative Commons License 2005.10.31 0 0 15
pinnacle studio 9.3-at használok. nem profi, mint a premier vagy az avid, de a saját kis otthoni videós céljaimnak megfelel.
Előzmény: Bígörl (-)
pecki Creative Commons License 2005.10.27 0 0 14
A PowerProducerGold-hoz mit szóltok?Én már próbáltam.Egyszerő progi, de én meg voltam elégedve a végeredménnyel?
Vad Creative Commons License 2005.10.27 0 0 13
Ja, és nem vagyok adobe eladási ügynök, mellesleg zárójelben jegyzem meg, hogy láttam már varez oldalakon letölthető verziókat, hehe.
Előzmény: Bígörl (10)
Jajca Creative Commons License 2005.10.27 0 0 12

Hali Mindenkinek!

Az én módszerem:

1. Capture Ulead Videostudio 8-cal

2. Szerkesztés, vágás, feliratozás, áttűnés, esetleg képbeszúrás, hangalámondás, háttérzene, majd mentés DV aviba szintén az előző progival

3. A film hosszának ismeretében a "Guru calculatorral" bitráta kalkulálás

4. Canopus Procoder 1.5-el konvertálás mpg-be és wav-ba

5. Ulead DVD Workshoppal főmenü készítés, majd kiírás úgy, hogy a tömörített mpg fájlt már nem konvertálja, a hangot viszont Dolby Digital 2.0-ba konvertálom a progival

5. Néróval kiírás

6. KÉSZ, lehet mozizni!

 

Ennyi! Biztosan a profik ennél sokkal jobban csinálják, de nekem ez bejött!

KTTech Creative Commons License 2005.10.27 0 0 11
Ez nekem új...
Pedig elég régóta használom, de ilyen funkcióval nem találkoztam benne. Mármint MPEG-2 tömörítéssel (ne feledjük el, hogy a Xvid, DivX, Windows Media Video mind MPEG, csak a 4-es verzióból, és azt codec-ekkel tudja...). Ingyenes MPEG-2 Codec-ről még sajnos nem hallottam.
Előzmény: PETYUS (9)
Bígörl Creative Commons License 2005.10.27 0 0 10
Köszi Vad és Petyus!
Előzmény: Vad (8)
PETYUS Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9
Tudtommal a Virtualdub tud MPEG-t tömöríteni ingyen, ráadásul többek szerint jobb minőségben mint sok fizetős program. Én még nem próbáltam.
Előzmény: KTTech (3)
Vad Creative Commons License 2005.10.27 0 0 8

Ha jót akarsz, Adobe Premier pro a capture-hoz és vágáshoz, majd Adobe Encore DVD a DVD-hez (menük, kiírás). Ha nem akarsz beállításokkal vacakolni, az Encore automatikus transcode módban tömörítetlen hanggal, a lehető legnagyobb adatot készíti el, ami még ráfér a DVD-dre.

Mindkettő fizetős, de hosszú távon megéri szvsz.

Előzmény: Bígörl (-)
PETYUS Creative Commons License 2005.10.27 0 0 7
Az Ulead Video Studio tapasztalatom szerint a 8-as verzióval lépett bele a "már használható" állapotba.
Előzmény: Bígörl (1)
PETYUS Creative Commons License 2005.10.27 0 0 6
A "Digitális videókamerák" című topicban egyfolytában erről van szó.
Előzmény: Bígörl (-)
Bígörl Creative Commons License 2005.10.27 0 0 5
Köszönöm, de sajna nem értek az MSN-hez... :(
Előzmény: KTTech (3)
Bígörl Creative Commons License 2005.10.27 0 0 4
Köszi, megnézem.
Előzmény: vigum (2)
KTTech Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3
Letölthetők, de jó részük fizetős.
DV rippelést én a WinDV nevű programmal csinálom, ez ingyenes.
A Virtualdub szintén, akárcsak a deinterlace program, az AC3 készítő program is.
Sajnos az MPEG tömörítők mind fizetősek, akárcsak a Premiere Pro (ráadásul elég borsos áron mérik őket).

Egyébként, a publikus e-mailcímemen elérhető vagyok MSN-en (kb. este 6-tól), át tudom őket küldeni, ha kellenek + tudok segíteni is, ha kell...
Előzmény: Bígörl (1)
vigum Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2
Előzmény: Bígörl (1)
Bígörl Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1

És ezek a progik letölthetőek a netről?

Nekem egyelőre Ulead Video Studio 6-om van, azzal töltöm át a filmeket a kameráról, de nem igazán tetszik a program. A Windows Movie Maker legújabb verziójával jól lehet vágni, és jók az effektek, de még nem sokat használtam. Igazából a DVD-re írással volt eddig a legtöbb problémám, eddig csak igen rossz minőségű végeredményt kaptam. DVD lejátszón nagyon csúnya volt a kép, számítógépen még elviselhető.

Ez a módszer általános??? : kameráról avi-ba vagy mpeg-be mentés, tömörítés, majd DVD-re írás? Van esetleg egyszerűbb megoldás?

Bár ahogy írod, nem egy egyszerű folyamat ez másnál sem... :((

És eléggé időigényes!

A DVD-re írást asszem a PowerDirector Pro-val csináltam, ott lehet menüt is készíteni, viszont a tömörítéssel lehet valami baj, mert nem sok anyag fér így el egy DVD-re.

Előzmény: KTTech (0)
KTTech Creative Commons License 2005.10.27 0 0 0
Ha csak ki kell vágni részleteket, akkor Virtualdub, Mozgáskompenzált Deinterlace, CinemaCraft MPEG Encoder + free AC3 encoder a hanghoz, TMPEG Encoderrel összefűzni a fileokat, majd a végén vmi authorizáló szoftverrel (amit használok, nem jut éppen eszembe a neve, de ha hazamegyek, akkor megnézem) menükészítés és Nero-val írás.
Ha effektelni is kell, vagy jeleneteket átrendezni, akkor VirtualDub helyett Adobe Premiere Pro amit használok.
Előzmény: Bígörl (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!