Keresés

Részletes keresés

Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.11.07 0 0 92
:o))
Előzmény: msmks (63)
msmks Creative Commons License 2007.05.13 0 0 91
hány éves vagy és miért kezdted el?
Előzmény: cukorfa (90)
cukorfa Creative Commons License 2007.05.13 0 0 90
én bizony lassan 1 éve dohányzom, és nagyon para belegondolni.
az a szerencse, hogy nem vagyok egy nagy dohányos... van amikor hetek kimaradnak...
szóval érdekes.
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.25 0 0 89
Sziasztok!

Azoknak a vállallatvezetőknek akik tényleg szeretnének tenni valamit a nemdohányzó dolgozóik védelmében és nem csak az ÁNTSZ birságját akarják befizetni ajánlom a következő honlapot ahol sok mindent meg lehet tudni a dohányzóhely kialakításról: www.jobcontrol.hu.
Csárlíz Teron Creative Commons License 2006.03.15 0 0 88
Sziasztok, én 9 hónapja nem dohányzom, előtte 9 évig szívtam. De mindig odafigyeltem, hogy ne zavarjak másokat a füsttel. Például úgy, hogy utcán rá sem gyújtottam. Inkább cikinek éreztem volna ha valaki beszívja a "füstömet". Aztán nemrég egy dohányos mögött mentem az utcán, akaratlanul szívtam a füstjét, ki sem tudtam kerülni, sokan voltak stb.és megkértem, hogy csinálja máshogy, mert nem kapok levegőt. Sajnos felháborodott. Hát így jártam...:)
rokakutya Creative Commons License 2006.03.13 0 0 87
nos ...   
em Creative Commons License 2005.12.23 0 0 86
Füstmentes Karácsonyt kívánok minden nemdohányzónak, a dohányzóknak pedig több jól kijelölt dohányzóhelyet ! :-)
PuFFoK Creative Commons License 2005.12.23 0 0 85

De, én igen! :).

 

 

Előzmény: msmks (84)
msmks Creative Commons License 2005.12.10 0 0 84
szerintem dohányosok nem olvassák ezt a topikot..
TZiky Creative Commons License 2005.12.03 0 0 83
"ez az alkalmazkodás-mihez van jogom téma kicsit olyan, mint pl. nem bömböltetem max hangerőn a kedvenc zenémet, mert lehet hogy a szomszéd nem pont azt akarja hallgatni (bármennyire is jogom van ahhoz hogy azt csináljak a saját lakásomban amit akarok, és a hifit is adózott kis jövedelmemből vásároltam, tehát jogom van használni)"
Jobb a párhuzam, mint gondolnád...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: em (82)
em Creative Commons License 2005.12.03 0 0 82

sziasztok!

utcán dohányzás témához:

múlt héten egyik délelőtt mentem éppen az egyik bevásárlóközpont felé. előttem a járdán egy házaspár, mindketőjük 1-1 kisgyereket vezetett kézen. Mind az apuka, mind az anyuka másik kezében (amelyikben nem a kisgyerek keze volt) ott füstölt a cigaretta. Mögöttük büdös kátrányszag. A legszomorúbb az volt, hogy az elöl haladó apuka pont úgy tartotta a cigijét, hogy amikor nem szívta pont a mögötte haladó kisgyerek arca előtt volt. (bár gyanítom szegény gyerekek otthon már megszokták a nikotindús levegőt).

 

arra most nem térek ki, hogy engem is roppant zavart, hogy az alatt az egy perc alatt, amikor kénytelen voltam mögöttük menni én is szívtam a füstöt.

 

ez az alkalmazkodás-mihez van jogom téma kicsit olyan, mint pl. nem bömböltetem max hangerőn a kedvenc zenémet, mert lehet hogy a szomszéd nem pont azt akarja hallgatni (bármennyire is jogom van ahhoz hogy azt csináljak a saját lakásomban amit akarok, és a hifit is adózott kis jövedelmemből vásároltam, tehát jogom van használni)

TZiky Creative Commons License 2005.12.02 0 0 81
Itt írtam:"Nekem teljesen világos, hogy a dohányzás jónéhány nemdohányzónak problémát okoz".

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: msmks (80)
msmks Creative Commons License 2005.12.02 0 0 80
és igazam van?
csak mert a következetes hozzászólásaidból gondoltam, hogy nem érted meg.
Előzmény: TZiky (79)
TZiky Creative Commons License 2005.12.02 0 0 79
Nincs benne rébusz.
Írtad:"ez az, amit nem értesz meg."
Ebből vontam le azt a következtetést, hogy:"Te tudod, hogy mit nem értek meg".
És ennyi nekem elég.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: msmks (78)
msmks Creative Commons License 2005.12.01 0 0 78
a rébuszokban beszélés nem oldja meg a problémát.
csak elfedi az utánunk jövők elől.
Előzmény: TZiky (77)
TZiky Creative Commons License 2005.12.01 0 0 77
Ha te tudod, hogy mit nem értek meg, akkor már eleget értek.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: msmks (76)
msmks Creative Commons License 2005.12.01 0 0 76
mindegy honnan nézzük, csak engem zavar a dolog.
ez az, amit nem értesz meg.
Előzmény: TZiky (74)
TZiky Creative Commons License 2005.12.01 0 0 75
A sógorod a saját döntése - rászokott a pipára - következtében fázik.
És a dohányosok sírják ki az üres pecot...

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: some (73)
TZiky Creative Commons License 2005.12.01 0 0 74
Én:"a pillanatnyi légmozgás hatására a füstbe kerültél."
Te:"megyek az utcán"

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: msmks (71)
some Creative Commons License 2005.12.01 0 0 73
A fenenagy öntudatukkal kisírhattak volna maguknak egy üres pecot, aminek van egy kis szellőzése.
Előzmény: TZiky (66)
some Creative Commons License 2005.12.01 0 0 72
V.mi mikroelektronikai kft, a sógor a logisztikán dolgozik.
Előzmény: msmks (65)
msmks Creative Commons License 2005.12.01 0 0 71
szerintem ez roppant kellemetlen és nagyon mellbevágó tud lenni. megyek az utcán, és hirtelen kapok egy adag füstöt, és rájövök, hogy meg kell előznöm az illetőt, ha nem akarom szívni a füstöt.
ráadásul, amit beszívok, az már megjárta a tüdejét is, ezért kifejezetten undorító számomra belegondolni.

ha megelőzöm, kisvártatva utolérek egy másik dohányost.

a buszmegállóban hová menjek?

nem hiszem, hogy az én felelősségemet kellene firtatni ez ügyben. a dohányos felelőssége volna erre gondolni, önmagát kellene korlátoznia, de ezt nem teszi meg, a legtöbb esetben.
Előzmény: TZiky (70)
TZiky Creative Commons License 2005.11.30 0 0 70
Szerintem ebben esetben csak akkor van értelme felelősségről beszélni, ha bűnbakra van szükség.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: msmks (69)
msmks Creative Commons License 2005.11.30 0 0 69
vegyük ez utóbbi értelmezést.
Előzmény: TZiky (68)
TZiky Creative Commons License 2005.11.30 0 0 68
Nem tudom...
Mert nem tudom, hogy mit értesz a "képébe fújja a füstöt" kifejezésen. Ez a kifejezés nekem azt jelenti, hogy a füstöt szándékosan úgy fújom ki, hogy az valakinek az arcába menjen, míg számodra jelentheti azt is, hogy bár magam elé fújtam a füstöt, a pillanatnyi légmozgás hatására a füstbe kerültél.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: msmks (67)
msmks Creative Commons License 2005.11.30 0 0 67
ugye egy korábbi kérdésedben nem arra akartál kilyukadni, hogy a nemdohányzó felelősségét kell megvizsgálni, ha az utcán a képébe fújja valaki a füstöt?
vagy félreértettem valamit?
Előzmény: TZiky (66)
TZiky Creative Commons License 2005.11.30 0 0 66
Szerinted erről a dohányosok tehetnek?

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: some (64)
msmks Creative Commons License 2005.11.29 0 0 65
milyen munkahely az?
Előzmény: some (64)
some Creative Commons License 2005.11.29 0 0 64
Most viszont fagyoskodhat a munkahelye udvarán, mert nincs benn kijelölt dohányzóhely. Nem biztos, h. jó üzlet volt!
msmks Creative Commons License 2005.11.29 0 0 63
ez régen is ment, a katonaságnál!
"Dohányosoknak 10 perc cigiszünet! A többiek takarítsák fel a folyosót!"
Előzmény: some (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!