Keresés

Részletes keresés

MERLINN Creative Commons License 2008.11.13 0 0 26
Ha most néznéd az m2-t, akkor is sírva fakadnál :-) ugyanis gyönyörűszép manátuszok úszkálnak a tévé képernyőjén.
Előzmény: valahanynevanaptarban (24)
MERLINN Creative Commons License 2005.12.15 0 0 25

Ne tedd.

Előzmény: valahanynevanaptarban (24)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.12.14 0 0 24
Sírva fakadok a monitor előtt.
Előzmény: MERLINN (23)
MERLINN Creative Commons License 2005.12.14 0 0 23

Addig, amíg neked nem sikerül, itt egy sorozat Captain Andy manátusszal való pancsolásáról.

Előzmény: valahanynevanaptarban (22)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.12.13 0 0 22

:-)))))

Köszönöm, köszönöm.

Azt hiszem lassan átkeresztelhetjük a topicot manátusz képgyűjtőnek, de így is kiváló!

Hmmmmmmmmmmm.

Előzmény: MERLINN (21)
MERLINN Creative Commons License 2005.12.13 0 0 21

Ennyi van, egyelőre (csak hogy ne offoljuk szét teljesen azt a bizonyos másik topicot)

MERLINN Creative Commons License 2005.12.13 0 0 20
Ó, hát fotosoppal sokminden megoldható :-)
Előzmény: valahanynevanaptarban (19)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.12.12 0 0 19

Ó, igazán nagyon szép kép. Köccönöm!

Legközelebb engem is oda lehetne valahogy rakni a képre. Úúúgy szereetnéééém!

Előzmény: MERLINN (18)
MERLINN Creative Commons License 2005.12.12 0 0 18

Tegnap hajnalban mintha megígértem volna, hogy felhozom ezt a kedves topicot. Hát tessék!

valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.11.22 0 0 17
Ó, nagyon-nagyon köszönöm!
Nagyon jó hallani, hogy van olyan ember akinek már sikerült! Ezt további bíztatásnak veszem. :-) Még összejöhet.
Ezek szerint lehet menni a "szomszédba" is, de a messzi Florida mégiscsak nagyobb valószínűséggel váltja be kis álmaimat. Innentől tényleg minden már csak pénz kérdése...
Sóhaj.
fünyúl Creative Commons License 2005.11.22 0 0 16

Szia!

Egyiptomban Marsa Alamnál van egy bójákkal elkerített terület, ahová a motorcsónakok se mehetnek be. Nos ott is ilyen tengeri legelő van és ott lakik, vagy legalábbis oda jár legelni legalább egy Dugong. Amikor idén ott jártunk sajnos pont "nem volt otthon", de láttam videót őkelméről, amit nem sokkal korábban ugyanott vettek fel róla.

Ami a legklasszabb ebben, hogy ez partmenti terület és a mélysége nem több 5-6 méternél. Sokan sznorival jöttek "Dugongot látni".

Ugyanott van szálláshely is, aminek szinte az udvarán van ez az öböl. Sajnos erről részleteket nem tudok, mi csak a víz felől láttuk.

Előzmény: valahanynevanaptarban (14)
Raha Creative Commons License 2005.11.22 0 0 15
Én úsztam velük :-) Florida, Chrystal river. Télen ott vannak, behúzódnak a Mexikói öbölböl. A legjobb hajnalban menni, a Homossasa(?) River-nél, akkor még nem kajálnak, lehet velük játszani. De csak ha ök kezdeményezik! (de reggel megteszik)
Előzmény: valahanynevanaptarban (-)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.20 0 0 14
Hát akkor minden esetre jól tévedtek.
Előzmény: Pimpla (13)
Pimpla Creative Commons License 2005.10.20 0 0 13
Ööööö, az biztos, hogy rokonságban áll a bocikkal valamilyen szinten (azonos grandorder-be tartoznak, a patásokhoz, ahová rajtuk kívül még a többi páros- és a páratlanujjú patások, cetek, elefántok, szirtiborzok, földimalac tartoznak), de az is biztos, hogy nem emiatt nevezték el tengeri tehénnek, hanem tényleg a kinézete meg a legelés miatt. Az csak később derült ki, hogy evolúciós rokonságban áll velük.
Előzmény: valahanynevanaptarban (12)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.20 0 0 12

Köszönöm az ötleteket, tanácsokat. Bekukkantok mindenhova.

Most már csak az kell az egészhez, hogy megnyerjem a lottó ötöst. :-(

Amúgyilag nem régiben pont Pimpla mondta nekem, hogy azért tengeri tehén, mert tényleg rokonságban áll a bocikkal...

Pimpla Creative Commons License 2005.10.20 0 0 11

Ha a wikipediás external linkeken indulsz el, a fickó pont egy egyiptomi dugonggal kapcsolatos történetéről ír. Ettől függetlenül azt hiszem, mégis inkább Florida felé érdemes tervezni, lásd mondjuk itt.

És itt egy legelő dugong:

Előzmény: valahanynevanaptarban (8)
Danidek3 Creative Commons License 2005.10.20 0 0 10
Szerintem érdeklődj a búvár fórumon:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9005446

Ott sok tapasztalat gyűlt össze minden térségről. Tudják, hogy hol lehet gyakrabban látni ilyesmit. Arra viszont ne nagyon számíts, hogy bárki is vállalja, hogy mutat neked tengeri tehenet. Ehhez szerencse is kell!
andreja Creative Commons License 2005.10.20 0 0 9
Egyszerűnek tényleg egyszerűek, de inkább azér tehén, mer legel a lelkem, a nagy tengerfenéki legelőkön.
Előzmény: Ghanima (0)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.19 0 0 8
Na ennek még utána kell nézni, a Pimpla által belinkelt honlap inkább Kenyáról, meg Mozambikról beszél.
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.19 0 0 7
Egyre jobban belehergelem magam a dologba... Azon gondolkodom, hogy Egyiptomba azért simán el lehetne jutni.
Előzmény: valahanynevanaptarban (6)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.19 0 0 6
Tudtam, hogy benned bízhatok! :-)))
Talán a dugogok vannak a legközelebb, de nem tudom milyen szemmel néznek arrafelé egy "könnyűbúvárlányt" :-))))
Előzmény: Pimpla (5)
Pimpla Creative Commons License 2005.10.19 0 0 5

És hogy tudd, merre kell elindulni:

Előzmény: valahanynevanaptarban (3)
Pimpla Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4
Hát például innen megpróbálhattok elindulni... Vagy esetleg ez az oldal is segíthet...
Előzmény: valahanynevanaptarban (3)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.19 0 0 3
Hát... megpróbálom holnap idecsődíteni a zoológus barátaimat, hátha megfejtik ezeket a talányos kérdéseket.
A google-n szoktam keresgélni, de olyan kis hülye vagyok, hogy eddig csak a képekre koncentráltam.
De akkor most aztán megkomolyodom, és elkezdem gyűjtögetni az ismereteket. (És a pénzt az utazásra.)
Előzmény: Ghanima (2)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.19 0 0 2

Téééényleg, a lamantin!!! Lehet, hogy tkp. mind a 3 csapat = tengeri tehén és csak aszerint hívják őket másként hogy hol élnek?! :-o Vagy van köztük különbség, valahogy úgy, mint a krokodil, az alligátor, a kajmán meg a gaviál között?!

Ebben a pillanatban fogalmam sincs. Nem találtál esetleg vmi honlapokat manátusz-ügyben?

Egyébként a dugongot említi pl. Verne a Rejtelmes szigetben, de a Dzsungel Könyve fókás történetében is említve vannak, amikor a fiatal fóka mindenkit megpróbál körbekérdezni a tengeri élőlények közt, hogy hol van embermentes terület.

Előzmény: valahanynevanaptarban (1)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.19 0 0 1
Ó, máris te nyerted a vetélkedőt - az eddigi hozzászólók között. :-)
Azt én is tudtam, hogy a manátuszok laknak Floridában, a dugongoknak viszont csak a nevét ismertem.
A lamantin is külön faj, vagy az csak franciául(?) van?
Előzmény: Ghanima (0)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.19 0 0 0

Sajnos, én is csak ismeretterjesztő filmekben láttam őket, de rendkívül kedvesnek tünnek, bár lehet, hogy egyszerűen csak "egyszerűek". :-) Tkp. talán nem véletlen, hogy a magyar nevük - ha jól tudom - tengeri tehén... Persze, hol van az előírva, hogy ne akarhatnánk egy bocit megsímogatni! :-)

Mindig összekeverem, hogy tkp. két hasonló faj/ta van az ilyen típusú jószágokból, az egyik, akit dugong-nak szoktak hívni, a másik meg a manátusz. Mintha a man. élne az amerikai vizekben, a dugong meg pl. a Perzsa/Arab öbölben és attól délre az India Óceánban, meg mintha dugongnak hívnák azokat is, akik Ausztrália vizeiben legelésznek.

Előzmény: valahanynevanaptarban (-)
valahanynevanaptarban Creative Commons License 2005.10.19 0 0 topiknyitó
Ez az állat a manátusz:

Én valamilyen perverz okból kifolyólag rendkívül vonzódom hozzájuk (de nem úúúúgy!), és a minap leltem egy olyan honlapot, ahol olyan utazásokat hírdetnek, ahol Floridában lehet ezekkel a jószágokkal úszkálni.

Van új életcélom.
Illetve van életcélom.

Találkozott már valaki ilyen állattal, akár állatkertben?
Netán igaziból, vadon, testközelből?

És különben is szeretném meghírdetni a "Ki tud többet a manátuszokról?" vetélkedőt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!