Keresés

Részletes keresés

tkisgyongyi Creative Commons License 2019.03.28 0 0 1295

A kedv nem hiányzik, látom szép idő van! Július közepén azért hűvös estékre számítsunk ugye?

Előzmény: quad (1294)
quad Creative Commons License 2019.03.28 0 1 1294

Egy kis kedvcsináló:

 

Előzmény: tkisgyongyi (1293)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.03.28 0 1 1293

Köszönöm már nagyon várom, régi vágyam, hogy eljussak ide.

Előzmény: Morti08 (1292)
Morti08 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 1292

Kellemes utat, szép élményeket kívánok!

Előzmény: tkisgyongyi (1291)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.03.27 0 0 1291

Köszönöm, akkor a pálinkát elvisszük...legfeljebb,ha nincs szerencsénk, akkor nem kapja meg a címzett.

Az Oktyabrskaya hotelben fogunk lakni, nagyon eltérő képeket találtam róla a Booking-on és a Tripadvisor-on. A Booking-on lényegesen jobbnak látszik, hát majd meglátjuk. Remélem a reggeli kávét ott is meg tudom venni.

Előzmény: quad (1290)
quad Creative Commons License 2019.03.27 0 1 1290

Ne keverjük a vámszabályokat a repülésbiztonsági szabályokkal!

 

Személyenként 5 l tömény szeszt is fel lehet adni pogyászban a repülőre, de csak "kereskedelmi" (retail) csomagolásban.

 

Közben megtaláltam az ide vonatkozó IATA szabályt:

 

https://www.iata.org/whatwedo/cargo/dgr/Documents/DGR-59-EN-2.3a.pdf

 

Előzmény: Morti08 (1288)
quad Creative Commons License 2019.03.27 0 0 1289

Starbrucksban mióta lehet normális kávét kapni?  :-)

 

Normális szállodában általánam lehet - pénzért - esspresso kávét kapni. Egyébként szállodai reggelinél én még sehol nem találkoztam "igazi" kávéval, legfeljebb AI keretében. Esetleg az előfordulhat, hogy reggelire "csak" forró víz van, és mellette ott a teafü és az oldodó kávé.

De igazán szólva, Oroszországban ne számíts sehol normális kávéra, inkább igyál teát, ahhoz jobban értenek.

 

A házi pálinkával viszont van egy kis ellentmondás: 

Általában minden ázsiai, afrikai nyaralásra induló visz magával "egészségügyi" célzattal, és még nem hallottam hogy gond lett volna Ferihegyen.

Ugyanakkor, beszéltem egy ferihegyi repülésbiztonsági szakemberrel, aki azt mondta, hogy tömény italt csak "gyári" csomagolásban lehet repülőre pogyászban feladni. (Ez valószínűleg nemzetközi szabály, én pont Oroszországban egyszer meg is megszívtam.)

 

 

Előzmény: tkisgyongyi (1287)
Morti08 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 1288

Igen, feladott poggyászban lehet vinni max 1l./fő.

Mi az Akianban laktunk,  presszó gép állt rendelkezésre a reggelinél. Az összes lehetséges kávé variációt tudta, remek volt.

Előzmény: tkisgyongyi (1287)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.03.27 0 0 1287

Igyekszem visszaolvasni, sok hasznos ötletet találtam itt - köszönöm!

Ezért aztán csak "bugyuta" kérdéseim maradtak. Azt olvastam, hogy van Starbrucks kávézó, de vajon a szállodákban reggelenként csak hosszú kávé van?

Még egy: ismerős kéri, hogy vigyünk el ajándékba valakinek egy üveg házipálinkát. Ez ugyebár jelzés nélküli dolog...lehet vinni?

quad Creative Commons License 2019.03.08 0 0 1286

Közben eszembe jutott: Brinza-nak hívják a petrodvoreci éttermet.

Előzmény: quad (1284)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.03.08 0 0 1285

Köszönöm szépen!

Előzmény: quad (1284)
quad Creative Commons License 2019.03.07 0 0 1284

Az tény, hogy a látványosságok saját területén nem olcsók az ételek italok árai. de azért nem is csillagászatiak. Én biztos nem cipelnék magammal ételt, italt. Minden látványosság 2-300 m-es körzetében már találni elfogadhatóbb árú helyeket is.

 

Mi pl ebédeltünk Puskinban az egyik "Holland" házikóban lévő étteremben, kávéztunk Petrodvorecben a parkban, de még az Ermitázsban is.

 

Petrodvorecben közvetlenül a palota mellett (a partról nézve a palotától jobbra), de már az alsó parkon kívűl  van egy étteremláncnak étterme (név most nem ugrik be) melyne árai megegyeznek a városi áraikkal. 

 

Novgorodban a Kremlben egyáltalán nem emlékszem étkezési lehetőségre, igaz, mi októberben voltunk ott.

 

 

Előzmény: tkisgyongyi (1283)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.03.07 0 0 1283

Bocsánat...rosszul fogalmaztam! Petrodvorecbe, Novgorodba, Puskinba is megyünk. Inkább az ottani helyszínekre gondoltam. Visszaolvastam jó pár hozzászólást és valaki horror árakról írt Pl. a téli palotánál.

Előzmény: quad (1282)
quad Creative Commons License 2019.03.06 0 1 1282

Ezt most komolyan gondolod? 

Minden városban vannak drága és olcsó környékek, ehhez legalább azt kéne tudnunk, hogy hol lesz a szállodátok és milyen nevezetességekre gondolsz.

Egyébként a gyorsétterem, illetve üzletláncok (McDonalds, KFC, Tyermok, Pjatyorocska, Perekrjosztok itd.) saját áraik az egész városban egyformák alkalmaznak.  

Előzmény: tkisgyongyi (1281)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.03.06 0 0 1281

Júliusban megyünk Szentpétervárra. Reggelit és vacsorát kapunk a szállodában. Napközben a nevezetességek környékén tudunk normális áron enni, inni vagy reggel vegyünk valamit a szálloda környékén?

tenger virága Creative Commons License 2019.03.04 0 0 1280

Sziasztok,

A Marco Polo kiadásában keresem a Szentpétervár c. könyvet, ha valakinek van egy eladó példánya, megvenném.

Buda déli részén lakom.

Köszönettel

Cirmi02 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 1279

Mi is érdeklődtünk az 1000 út utazási irodánál és tényleg nagyon drágák. :-) Mint lentebb írtam a szálloda készséges volt és már a kezünkben van az általuk megküldött voher a vízum igényléséhez költségmentesen. Sajna a konzulátuson (11 ezer a vízum)nem tudtam online már időpontot foglalni mert a legkorábbi amit a rendszer feldobott az április 22.-e volt így kénytelenek vagyunk a vízumcentrumba menni (kb. 20 ezer a vízum). De még így is beljebb vagyok anyagilag.

Előzmény: Morti08 (1276)
Cirmi02 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 1278

Köszönöm a tippet majd benézek a moszkvai topikba is.

Időközben a párom megkérte a szálládát és el is küldték a vochert illetve a transzfert is megbeszélte velük, így ezek kipipálva. :-) A regisztrációt a szállásnak kell intézni az az ő felelősségük.

Már csak a vízumcentrumba kell időpontot kérni és elmennünk illetve előtte a biztosítást kell még megkötnünk.

 

Előzmény: quad (1274)
Morti08 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 1277
Előzmény: Cirmi02 (1273)
Morti08 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 1276

Utunk legdrágább része a vízum volt (35.000 ft./fő az 1000 út utazási irodánál), de megért mindent az élmény!

Előzmény: Morti08 (1275)
Morti08 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 1275

Mi megvettük a meghívólevelet a vízumigénylésnél, (10.000 ft./fő), mert igencsak akadályokba ütközött a megszerzése. A szálloda, amely egyébként remek választás volt, nem küldött semmit. Elolvastam egy blogot, ahol egy srác elmesélte, milyen viszontagságokon ment keresztül hónapokon át, pusztán, mert eldöntötte, nem vesz meghívólevelet. Vicces volt, de tanultunk belőle, nem érdemes küzdeni...  Igaz a mondás: az oroszokat megérteni nem lehet, őket érezni kell! Vigyázat, ez nem Európa!

Előzmény: Cirmi02 (1273)
quad Creative Commons License 2019.01.09 0 0 1274

Szerintem nézzél át a moszkvai topicba, ott is gyakran felmerül ugyanez a kérdés.

 

Én a magam részéről a legális megoldást támogatom: olyan helyen foglalni a szállást, ahol küldenek vochert vagy meghívót valódi adatokkal, továbbá elvégzik a regisztrációt is.

 

A többi megoldás is működik, egy darabig. Gond akkor van ha valamiért - pl baleset, betegség - 3 napnál tovább hosszabbítani kell a vízumot. 

 

Előzmény: Cirmi02 (1273)
Cirmi02 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 1273

Sziasztok!

Remélem, hogy nem halt meg teljesen ez a fórum mert sok kérdésem lenne azokhoz akik már jártak abban a gyönyörű városban, azokhoz akik esetleg kint laknak és azokhoz akik szívesen segítenének! :-)

Na szóval idén április 3.-7.-ig szeretnénk eltölteni pár napot Szentpéterváron (párom 50. szülinapi ajándéka lesz ez az út). Repjegy lefoglalva, szállás lefoglalva booking.com-on. Csak, hogy ne érje szó a ház elejét elég sok oldalt végig olvastam itt egészen a 2015-s hozzászólásokig. Visszafelé nem mentem tovább mert igazából friss információkra lenne szükségem! 

Vízum: konzulátuson lehet intézni cc. 20 ezer forint. Jól tudom ugye? na meg egy-két utazási irodán keresztül ahol elég szép kezelési költséget kérnek érte! :-(

Meghívólevél: na itt kezdődik a gondom mert ezt ti hogyan intéztétek? Illetve hol, és mennyiért? Olvastam itt, hogy volt olyan szállás aki automatikusan küldte. A mi lefoglalt szállásunk: Mini-Hotel Kovensky 26 Kovenskiy Pereulok, Tsentralny district, Szentpétervár, 191014, Oroszország. A központi részhez közel kb. 2,7 km-re, reményeim szerint gyalog és közlekedési eszközzel mindent betudunk majd járni. Nos ez a szállás nekünk automatikusan nem küldött semmit még, és nem reagált arra sem, hogy érdeklődtünk transzfer iránt is. De lehet ez még korai, nem tudom. Írtatok itt olyan oldalakat is akik ezt is intézik de nekem nagyon homály ez.

Szóval SEGÍTENÉTEK??? Első saját út szervezés lenne, eddig autóval voltunk csak, és soha nem kellett vízum  meg ilyesmi.

Még egy kérdés: igaz az hogyha a repülőgépen nem foglalsz ülőhelyet akkor az utasfelvételt csak oda tudom intézni és visszafelé pedig csak Szentpéterváron? Mert ha ez igaz akkor ez nagyon gáz! :-)

 

Még sok kérdésem lenne, remélem felélesztem ezt a csopit és akkor pörgetem felétek az információ kéréseimet!

 

quad Creative Commons License 2018.12.29 0 0 1272

Az oroszok alapvetően otthon (vagy bérelt helyen) zárt körben ünnepelnek, a külföldieknek pedig a szálloda szervez programot. Emiatt az ucán főleg közép-ázsiaai vendégmunkásokkal lehe találkozni. (Mondjuk ez pár évvel ezelőtti tapasztalat)

 

Az egy helyi érdekesség, hogy ezek a vendégmunkások kb este 8 órától kezdhe folymatosan ünnepelnek, mert valamelyiküknék  otthon akkor van újév.

 

Kimondottan bárok nem igen vannak Oroszországban, inkább a "kafe" a divat, ami gyakorlatilag éttermet jelent. Ezeken a helyeken inkább teljes esti programot szervezenk, ahova foglalás nélkül nehéz bejutni. (Legalább is a palota tér közelében) A Rubinstein utcában (Ami leginkább az budapesi Rádaynak vagy a Liszt Ferenc térnek felel meg) talán több esély van beülni.  

 

 

 

 

 

Előzmény: pupie (1271)
pupie Creative Commons License 2018.12.29 0 0 1271

Köszi a gyors választ, nagyon kedves vagy! 31-én este mennyire lehetetlen beülni egy bárba és iszogatni anélkül hogy foglalnál asztalt? mennyire divat ott ez a foglalást? tudsz ajánlani valami helyet vagy környéket a tűzijáték előtt (palota tér környéke)? köszi

Előzmény: quad (1270)
quad Creative Commons License 2018.12.28 0 0 1270

Légy erős, az oroszoknál az egyik legnagyobb ünnep a december 31.

Ez náluk egyben a "szeretet ünnepe" és az újév is. (Ekkor állítanak fenyőfát és ajándékoznak) Ráadásul ez náluk gyakorlailag két napos ünnep, még január 1-én is összegyűlnek.

 

A pravoszlav karácsony és az un "régi újév" csak a futottak még kategóriában szerepel (bár az is jó alkalom az ivásra)

 

Vodkából én a Russkiy Standart Platiniumot ajánlom, ami egyébként Szentpéterváron készül. (Reptérről a városba jövet az út jobb oldalán látható a gyár)

Előzmény: pupie (1269)
pupie Creative Commons License 2018.12.28 0 0 1269

Sziasztok!

 

2 nap múlva utazunk és lenne pár kérdésem:

-dec31 et kint töltjük, de úgy tudom az orosz karácsony és szilveszter is kicsit később van mint nálunk. tehát dec31-én akkor ott senki sem ünnepel? nem lesz tüzijáték ilyesmi? a hotelben adnak szilveszteri gálavacsorát, de akkor lehet csak a turistáknak?

-melyik vodkát ajánljátok? nem ismerem a helyi márkákat csak az import termékeket, amik itthon is kaphatóak. Tudtok mondani 1-2 jó márkát?

 

Köszi

WZsolt84 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 1268

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

quad Creative Commons License 2018.10.17 0 1 1267

Egyébként valószínűleg nem az számít, hogy gurulós a bőrönd vagy sem, hanem a méret. Valószínűleg a szentpétervári metró szabályzatában is le van írva mekkora kézipogyász szállítható díjmentesen, és miért kell fizetni (illetve mekkora nem szállítható)

quad Creative Commons License 2018.10.17 0 1 1266

Ha a metrón sikerül bemenned a böröndel együtt a "sima" kapun, akkor nem kell fizetned, ha nem sikerül - pl a méret miatt vagy a gyezsurnaja kifigyelt - akkor a csomagos kapuhoz kell menned, ott készer kell lehuznod a kártyát. 

Előzmény: WZsolt84 (1264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!