Keresés

Részletes keresés

Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 20

értem én, csak arra próbáltam utalni, hogy nem az egész szar ahogy van, csak úgy a 70-80% ;-)

 

Előzmény: drd (19)
drd Creative Commons License 2005.10.19 0 0 19
Nahát ettől szar. Illetve attól, hogy sokszor megelégszenek azzal, hogy szokatlan helyzetben, szokatlan dolgot fotóznak (vö.: szenzációhajhászás), de arra már nem fordítanak figyelmet, hogy minőségi munkát is végezzenek.

drd
Előzmény: Szőke herceg (18)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 18

Így kereken kijelenteni, hogy szar talán túlzás, de bevallom, amit eddig láttam, abból nagyon sok olyan kép volt ami pusztán arról szólt, hogy a fotós ott volt valahol ahová kevesen mennek önszántukból és viszonylag kevés olyan aminek volt valódi, általam is értelmezhető mondanivalója, szépsége, stb.

:-(

Előzmény: drd (17)
drd Creative Commons License 2005.10.19 0 0 17
Már évek óta nem járok rá. Egyszerűen nem éri meg. Nemcsak azért, mert szenzációhajhász, de ráadásul szar is.

drd
Előzmény: Szőke herceg (16)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 16

http://index.hu/kultur/klassz/wpp05/

szenzációhajhász-mentességből is hiány van azt hiszem...

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.19 0 0 15
idézet-a-linkből:" különösen feltűnő a legmagasabb rendű műfaj, a fotóesszé gyors sorvadása” – írja a fotóriporter legújabb számának előszavában Markovics Ferenc a Sajtófotó Alapítvány kurtóriumának elnöke.".....................................ezzel-az-markoviccsal-csak-egy-baj-van:-sommás-megállapításokat-tesz-zsigerből-úgy,-hogy-fingja-nincs-a-dolgokról.............eccer-(kábé-3szor-átírva-és-a-fotoszöveccség-nevében)-lezenészezte-a-kodachrome-két-kiagyalóját,-a-két-leopoldot.................ilyen-alapon-lezenészezheti-ansel-adamsot-is:a-pianista................milyen-alapon-skatulyáz/néz-le-másokat-mikor-belőle-is-12-egy-tucat?-vagy-inkább-19...........:)))
Előzmény: Szőke herceg (1)
drd Creative Commons License 2005.10.19 0 0 14
OFF
Meg lóg a cigi a szádból, meg bazi aranygyűrűt hordasz... Nézd csak meg alaposabban, mégiscsak te leszel az, valami paparazzo lekapott :D

drd
Előzmény: stgellert (10)
drd Creative Commons License 2005.10.19 0 0 13
Szerintem azzal is összefügg a dolog, ami már sok helyen előjött: ma Magyarországon a fotóról, mint műtárgyról, a fotózásról, mint művészetről nem lehet beszélni. Nincs ázsiója. Merthát olyan egyszerű, nem? Odamész, oszt' jól megnyomod a gombot, és már meg is van a kép. Persze jó kérdés: mi volt előbb? A tojás vagy a tyúk? Előbb volt igénytelen a tömeg, és ehhez alkalmazkodott (gazdasági érdekek miatt, vö. smucigság) a sajtó, vagy a sajtó ontotta folyton a szart, és az emberek ezen szocializálódtak? Ezt nem tudom. Valószínűleg valahol a kettő között, hiszen régebben voltak jó fotósok és jó fotók. Tehát a sajtó valamivel talán jobb volt. De annyira jó azért mégsem lehetett, hiszen (főleg a világháború előtt) nagyon sok nagy magyar fotós volt, akik viszont csak külföldön tudtak érvényesülni. Mondjuk ebbe pl. Capa-t pont nem veszem bele, mert ő itthon még nem fotózott, kint kezdte el, és zsidó származása miatt kellett elmennie.

No, én most megyek dolgozni, melóhelyről még visszanézek, mert ez érdekes :)

drd
Előzmény: stgellert (4)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 12
Ezt már mástól is hallottam ;-)
Előzmény: stgellert (10)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11
Jajj... így már O.K.  :-)
Előzmény: stgellert (8)
stgellert Creative Commons License 2005.10.19 0 0 10

OFF: Rám utalt, tekintve, hogy SÍKfilmesAMATŐR vagyok:-) Ekkora képméretű gépeket vonszolok magammal, ha van rá alkalom:-)

Előzmény: Szőke herceg (9)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 9

Az off szakaszt finoman szólva nem értem (lehet, hogy összekeversz valakivel? E-mail-ben megbeszélhetjük, ha gondolod)

 

Az idézett fotósok képei pedig a Fotóriporter című folyóirat legutóbbi számában jelentek meg.

Előzmény: drd (6)
stgellert Creative Commons License 2005.10.19 0 0 8
OFF: megborotválkoztam:-D
Előzmény: drd (6)
stgellert Creative Commons License 2005.10.19 0 0 7

Mintha az ilyesmi szerepét bizonyos mértékben a fotó blogok vették volna át...

(most viszont melóznom kell)

drd Creative Commons License 2005.10.19 0 0 6
OFF
Hehe... Az idézett linken te vagy a fejlécben levő képen, Püspök Úr... :D
ON

Viszont az idézett fotósok képeit nem találom... Pedig érdekes lenne megnézni Domaniczky Tivadar zsidó közösségekről készült fotoesszéjét, ugyanis ilyet anno a Féner már csinált... Kicsit lerágott csontnak tűnik.

drd
Előzmény: Szőke herceg (1)
stgellert Creative Commons License 2005.10.19 0 0 5
Megelőztél:-)
Előzmény: Ahmet (3)
stgellert Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4

Fotóesszé...

Pár embertől hallotam egy érdekes dolgot, mivel a napilapokat nyomatja a média, emiatt halt ki mint műfaj...

A havi lapoknak meg nem? tellik fotósra... (kizárt dolognak tartom, sztem símán smucigok).

Előzmény: Szőke herceg (1)
Ahmet Creative Commons License 2005.10.19 0 0 3

Hát, ha egy olyan olvasottságú lap, mint az index nem hajlandó minimálisan értékelhető fotókra/fotósra költeni, akkor mit várunk el? (Minimálisan értékelhető: legalább nem bemozdult)

drd Creative Commons License 2005.10.19 0 0 2
Persze, hiszen az nem szenzáció. Ma az újságokban szvsz kétféle kép van: szenzációhajhász vagy egyszerű, semmitmondó, de legalább gyorsan elkészíthető illusztráció.

Az előbbiért fizetnek többet, az utóbbiért nem, ezért muszáj gyorsan ledarálni.

drd
Előzmény: stgellert (0)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 1

Szia! :-)

 

 

 

Valahol említették - tán épp az idézett cikkben - a mélyriportok hiányát, mintha az ú.n. fotoesszé is eltűnt volna.

 

Milyen jó, hogy ennek kapcsán beírtam a keresőbe a fotóesszé szót!

http://www.muosz.hu/cikk.php?page=szakosztalyok&id=419&fo=6&iid=41

 

(mondjuk, ezen látszik a pocsék memóriám is: megvan a Fotóriporter említett száma, de nem jutott eszembe :-((

Előzmény: stgellert (0)
stgellert Creative Commons License 2005.10.19 0 0 0
Hmmm, nekem a természetes jelenetek, utcaképek, utcai emberek hiánya tűnik fel... minden túl művi, túlfotózott (emiatt érdemes Hajdrák Tímea képeit megnézni, nagyon jó ellenpéldák).
Szőke herceg Creative Commons License 2005.10.19 0 0 topiknyitó

Bár nem ennyire konkrét formában, de bennem is felmerült már, hogy valami hiányérzetem van amikor valamilyen lapot a kezembe veszek és a fotókat nézem.

Valami tényleg megváltozott? Ennyire?

Úgy látszik...

 

 

 

(tartok tőle, hogy ez a topic is kihalt marad érdeklődés hiányában)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!