Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2011.01.09 0 0 107

Nem tudod.

Előzmény: Laka71 (106)
Laka71 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 106

Wireless routert tudok átjátszónak használni? Van egy T home által telepített Pirelli wireless routerem. Szeretnék a lakás másik végébe egy wireless printert rakni, illetve ott is van, viszont ott kicsi jel néha megszűnik. Sajnos hely hiány miatt nem tudom közelebb rakni a kettőt egymáshoz. Van még egy használaton kívüli Dlink routerem. Azt tudom úgy  használni, hogy vegye a jelet a másik routerről és egyben továbbítsa azt, így mindenhonnan jól tudnám használni a netet is és a printert is, kvázi egy átjátszó lenne.

 

Köszi a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 105

Körbejártam az udvart és a házat a mobillal és a laptoppal is, közben a saját routert lekapcsoltam. Semmit sem talált egyik gép sem.

 

Viszont a házban is sétálgattam a géppel. A fal, amin eddig simán "átment" a jel, most mintha szigetelőként működne.

 

Azt hiszem, kipróbálok egy másik routert, aztán meglátom!

Előzmény: locsemege (103)
Belohin Creative Commons License 2010.11.15 0 0 104

Új fejlemény a dugulós routerrel: kiderült, hogy miközben a vezetékkel kapcsolódó gépek számára nem ad semmit, a wifin át a notebook vidáman szörföl...

Előzmény: Belohin (89)
locsemege Creative Commons License 2010.11.10 0 0 103

Ettől függetlenül a tünetek arra utalnak, hogy azt a csatornát, vagy egy közelit más is használja, amelyiket te.

 

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 102

Biztos nincs a környéken másik wifi. Családiházas utca, ismerem a szomszédokat.

Előzmény: mr_ricsi (101)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.09 0 0 101

"semmi sem zavarhatja."

A szomszédnak a WiFije sem?

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 100

Sziasztok!

 

Szerintetek mi okozhat jelgyengülést wifi-s routernél? (Edimax BR-6204Wg) Lehet, hogy elromlott a router? Kb 4 éves.

 

Azért gondolom, hogy router-probléma, mert három teljesen különböző gép van a vezetéknélküli hálózaton (egy laptop+beépíett antenna+WinXP, egy asztali gép+wifi-kártya+Ubuntu9, és egy N97-es mobil) Eddig mindegyik tökéletesen működött kb 9-10 méterről, kiváló jelerősséget mutatva. Mostanában csak 3-4 méteren használhatóak, és az eredeti helyen vagy semmi jel nincs, vagy rossz jelerősséget jeleznek. Néha viszont minden rendesen megy! A lakásban semmi sem változott, semmi sem zavarhatja.

 

Má reseteltem, és újratelepítettem a routert, semmi változás.

locsemege Creative Commons License 2010.10.25 0 0 99
Az új sem fog többet tudni 70 - 100 mW-nál.
Előzmény: Laka71 (98)
Laka71 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 98

Sziasztok,

 

Egy Dlink 524-es routerem van. Amikor az emeleten volt a nappali felett, akkor jól működött habár néha ledobja a kapcsolatot. Most átkerült a nappalival egy szintre, de 10-15 méterre és nem működik, illetve nagyon gyenge a jel, és sokszor eltűnik. Egy ajtó van közte, ha azt becsukom abszolút halott. Lehet állítani a jelerősséget,  valahogy vagy ez csak ennyit tud és vegyek egy újat? Kb 4 éves a router.

 

Köszi

 

madar86 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 97
:(
locsemege Creative Commons License 2010.08.17 0 0 96
A szokásos dolgok... Nézd meg, IP tartomány rendben van-e - a gép és a router azonos maszkkal rendelkezik-e, azonos alhálózaton van vajon a gép és a router -, nincs-e az illető géped hálózati interface-ének MAC-je kiszűrve a router-en, titkosítási beállítások rendben vannak-e, a nem csatlakozó gép DHCP-től kér-e IP-címet, ha igen, a router DHCP szervere hirdet-e IP-címet, a szomszéd router-ével nem azonos vagy túl közeli csatornát használtok, ezzel zavarva egymás kommunikációját, nincs-e IP ütközés, azaz nem használ két gép is ugyanazt az IP-címet.

Rövidebben: van mit megnézned, keresd meg! :)
Előzmény: mukodjel (95)
mukodjel Creative Commons License 2010.08.17 0 0 95
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy vettem egy TL-WR340GD wifis routert, a netet 2 gépen wifin keresztül használom, az egyik gépen automatikusan csatlakozik, a másik gépen amin be lett állítva a router a gép minden egyes bekapcsolása után nem találja a netem, hiába frissítek a wifis listára, a házban lakóékét kilistázza csak az enyémet nem. Ha csak a beállított gépen akarom használni akkor sem találja.

Tudna valaki segíteni?
Talan Creative Commons License 2010.08.10 0 0 94
Sziasztok!

Egy D-Link DI-524-es router ügyében szeretnék segítséget kérni.

Az a gondom vele, hogy nem tud egyszerre két wireless módon csatlakozó gépet kiszolgálni.
Mikor felcsatlakozik a második gép, akkor az első általában leszakad.
Általában ugyanaz az az egy gép szív, aki leszakadt, ő nem is tud visszacsatlakozni, amíg a másik rajta van a router-en.

Ezt ki lehet valahogy küszöbölni? Gépek, vagy a router beállításaiban? Nagyobb teljesítményű antenna kellene? (A két csatlakozó wifi-s gép fizikailag eltérő irányban van a roter-hez képest.) Vagy szerintetek mi lehet a dolog oka egyáltalán?

Előre is köszönöm:

T.
Belohin Creative Commons License 2010.08.07 0 0 93
Megpróbáltam. A MTU 1492-re volt állítva (ami tudtommal ajánlott érték), levettem 1300-ra, de csak annyi az eltérés, hogy most nem jött hibaüzenet az oldal elérhetetlenségéről, csupán a töltődésjelző keringett a fülön végtelenül. :-(
Előzmény: locsemege (92)
locsemege Creative Commons License 2010.08.06 0 0 92
A sok kis párhuzamos szál miatt arra tippeltem, virágnyelven így fogalmaztad meg a filemegosztást.

Még az MTU csökkentésével lehet próbálkozni, hátha.
Előzmény: Belohin (91)
Belohin Creative Commons License 2010.08.06 0 0 91
Amit írtál, az valószínűleg igaz, de torrentezni még nem próbáltam vele. Csak weboldalakat nézni a megszokott módon. Az elődje (egy Ovislink) nem csinált problémát ilyesmiből, csak sajnos villámcsapás következtében életét vesztette.
Előzmény: locsemege (90)
locsemege Creative Commons License 2010.08.05 0 0 90
Ezek a picike router-ek nem arra valók, hogy például torrentezzenek velük. Több oka van ennek. Az egyok, az adott session-höz allokál valamennyi memóriát, a sok nyitott session miatt pedig szépen elfogy a RAM-ja. A másik, hogy vélhetően ADSL-ed van, mindenesetre olyan kapcsolatod, amelynek az upload sávszélessége kisebb, mint a download irány. Ha tőled töltenek le, akkor az neked upload irány, ez kitömi a felfelé menő sávszélességed, s hiába pang a download irányod, az a gond, hogy a lekéréseket és a nyugtákat csak nagyon nehezen tudod elküldeni a szerver felé, így a letöltésed is lassú lesz.

Tehát alapvetően nem a router hibájának nevezném ezt, hanem arról van szó, hogy végig kell gondolni, hogyan működik, s ennek megfelelően kell használni. Például a párhuzamos szálak számát valamint az upload sávszélességet erősen korlátozni illik a kliensen.
Előzmény: Belohin (89)
Belohin Creative Commons License 2010.08.05 0 0 89
Tiszteletem!

Új router került a családba, és ettől kevéssé vagyok boldog. A típusa SMCWBR14-G2.
A bajom az, hogy a netkapcsolat eldugul rajta. Azért gondolom, hogy úgy dugul el, mert a státusza olyankor is Connected, csak éppen nem jön át semmi. És főként olyankor szokta csinálni, ha a webhely nagyon sok apró fájlt akar küldeni, vagy ha (ismételten) gyorsabban kattintok továbbvivő linkre, mint ahogy az oldal betöltődne. Ezt azzal magyarázom - bár ez csak hipotézis -, hogy a céljukat vesztett csomagokat nem dobja el idejében, és azok összetorlódnak.
Ismer-e valaki erre gyógyírt? Firmware-t már frissítettem, a tűzfalat kikapcsoltam (mert valahol valaki azt írta, hogy az ő szakadozását ez okozta). A beállítások között lehet vajákolni valamit?
tepsiszappanszivar Creative Commons License 2010.06.12 0 0 88
Ó, örök hála! Így már érthető. Köszi, minden jót!
Előzmény: locsemege (87)
locsemege Creative Commons License 2010.06.12 0 0 87
Ja, és még valami. Ha másolni akarsz két gép között, vagy mondjuk WLAN-on át nyomtatni képeket, ami sok adat, nem túl nagy baj, ha gyors a lokális hálózatod. Tehát nem mindig a neted sebességére kell méretezni, a gépeid is kommunikálhatnak egymással, már ha élsz ezzel a lehetőséggel.
Előzmény: tepsiszappanszivar (85)
locsemege Creative Commons License 2010.06.12 0 0 86
A 802.11b tud bruttó 11 Mb/s-ot, a 802.11g 54 Mb/s-ot, a 802.11n pedig úgy emlékszem, talán 300 Mb/s-ot. Na most az a helyzet, Te éppen egy új router-t veszel. Nem érdemes már most olyat venni, ami nem támogatja az új szabványt, mert teszem azt, fél év múlva behúzzák hozzád - ez ugye fantázia, erősen sarkított példa - az üvegszálas kábelt nagy sávszélességgel, és ott állsz, hogy a töredékét sem tudod kihasználni. A router-t eladni nem fogod tudni, legfeljebb két doboz sörért, viszont vehetsz majd újat. Akkor nem egyszerűbb már most olyan cuccot venni, ami korszerű?

A másik dolog, hogy ezek a sebességek úgy értendők, hogy az összes WLAN-on csatlakozó gép között oszlik meg, ráadásul half duplex, tehát az upload és download együttvéve, továbbá érts bele egy vaskos overhead-et, ami az eszközök közti protokoll managelést is jelenti, benne van a fizikai csomag fölött IP keret, az afölötti TCP keret ellenőrző összegekkel, header-ekkel, a csomagok nyugtázása, a lekérések, a hibás csomagok ismétlése. Tehát egy 802.11g 54 Mb/s-os sebességéből nettó, tényleges adatátvitelre jóval kevesebb marad, szerintem jobb esetben a 2/3-a, de akkor nem használ wireless-t a szomszédos csatornákon a közeledben senki.

Hát ezért. :) Típust nem mondok, mert ne már én keressek helyetted, aztán ha mellényúlok, egy életen át átkozod majd a nick-emet. Kell ez nekem? ;) Viszont az az irányelv, egy teljesen tudja a 802.11n-et is. Lehet TP-Link, nem azzal volt kifogásom, hanem azzal, hogy ez csak félig tudja a szabványt.
Előzmény: tepsiszappanszivar (85)
tepsiszappanszivar Creative Commons License 2010.06.11 0 0 85
Bocs, de én ezt nem értem. Miért kell tudnia az n-szabványt? Mi ez egyáltalán? Segítsetek, mert nem értek hozzá! :S Típus tippnek is örülnék!

Köszi.
locsemege Creative Commons License 2010.06.11 0 0 84
Ezért:

*The device leverages some 802.11n features to provide improved performance and coverage compared to 802.11a/g devices, and fully interoperate with 802.11n products, but it does not conform to all of the requirements in the IEEE specification and are not classified as "n" in the Wi-Fi CERTIFIED program.
Előzmény: tepsiszappanszivar (83)
tepsiszappanszivar Creative Commons License 2010.06.11 0 0 83
Köszi. Ezek nem jók? Miért?
Előzmény: locsemege (82)
locsemege Creative Commons License 2010.06.11 0 0 82
Olyat vegyél mindkét oldalra, ami tudja a 802.11n szabványt. Tehát nem úgy, hogy tud belőle néhány dolgot, hanem az egész szabványt.
Előzmény: tepsiszappanszivar (81)
tepsiszappanszivar Creative Commons License 2010.06.11 0 0 81
Bocs...

Tehát ezek:

http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-WN727N

http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-WR740N

Köszi!
tepsiszappanszivar Creative Commons License 2010.06.11 0 0 80
Illetve inkább ezek:


<a href="http://http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-WN727N" target="_blank">adapter</a>

router


Számít-e, hogy az adapter antennás vagy nem(ennél gondolom belső)?
tepsiszappanszivar Creative Commons License 2010.06.11 0 0 79
Sziasztok!

Valaki legyen szíves már segíteni! Egy 10Mbit/s -os DSL nethez szeretnék wireless hálózatot kialakítani. Az egyik gép kábelen, a másik wifin kapná a netet.
Mit kell figyelni a vásárlásnál? Én kinéztem 2 eszközt, ezek jók-e nekem, ill összepasszolnak-e?

http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_WR-542G_54Mbps_WLAN_router-p48389.html

http://www.edigital.hu/WLAN_halozati_adapter/TP-Link_TL-WN721N_150Mbps_USB_adapter-p50295.html (később más helyen jól jön még a nagyobb sávszélesség)

Köszi!
lacko1970 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 78
Köszi a segítséget.Egyenlőre nem sikerült, lehet hogy fent van kihúzva a kábel valahol.Egyenlőre jegelem a dolgot, lehet hogy később megpróbálom megint.
Mégegyszer köszi.
Üdv
Laca
Előzmény: locsemege (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!