Keresés

Részletes keresés

zalagyöngye2 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 57
Teljesen egyetértek veled. Tedd hozzá, hogy Horváth Szilvia "előadása" közben nem nézett fel és monoton hangon darálta a téveszméit. A szendvics viszont jó volt.

Maradtál délutánra is?
Előzmény: Mitya Ivanov (56)
Mitya Ivanov Creative Commons License 2005.10.18 0 0 56

inkább olvassuk

az a lényege az egésznek és az egész véleményem is abból indul ki, hogy ez amolyan belterjes l'art pour l'art rendezvény volt.

kellett egy megjelenési lehetőség a fiatal politológuspalántáknak, ahol végre szereplési lehetőséghz jutnak. A szereplésük alapját mindegyiknek a saját kutatása jelentette. Illetve, normális esetben, magára szakmailag valamit is adó doktoranduszok esetében ennek igy kellene lennie. ezen a konferencián nem igy volt. egyik előadás sem tért ki arra, hogy éppen milyen módszertani alapja van annak a "valaminek", ami az adott előadás alapját jelenti. egyszerűen szólbva módszertanból dupla egyes járt mindegyik előadónak.

 

Főleg az alábbi előadók voltak rendkivül szarok:

 

Lóránd Zsófia (PhD hallgató, ELTE BTK)
Nemi identitás, nemi szerep.
A "nő" fogalma a Fidesz diszkurzív valóságában
Emilia Palonen (PhD hallgató, University of Essex; Visiting Fellow, Collegium Budapest)
A Fidesz Budapesten. Határteremtések és térfoglalások -----> főleg ez volt botrányos, néha a nézőtéren égett szagot lehetett érezni, mert a közönség jobban szégyellte magát, mint az előadő.. Nem is arról beszélt ami a cimben van. Alig lehetett érteni a szöveget, emrt nagyon törte a magyart ez a finn hölgyemény. Igy nem is tudom miről szólt igazán....

Horváth Szilvia (egyetemi hallgató, ELTE ÁJK)
Politikai valóságkonstrukció a Heti Válaszban

 

Külön kiemelnén még horváth Szilvia  "előadását": Ő teljesen szubjektív módon összeválogatott a Heti válaszból pár 10 cikket (nemezti konzultáció, Professzorok Batthyányi köre stb témában), majd ezeken tartalomelemzést végzett, de úgy, hogy közben a heti válasz általi valóságkonstrukciót egyenlővé tette a baloldal felé irányuló ellenségkép alkotással. hát mi ez ha nem prekoncepció??? Borzasztó. Nem is tudom minek nevezzem ezt az egész rendezvényt.

Mindegyik előadó egyébként  érezhetően baloldali-liberális elkötelezettségű volt. Talán ők is érezték a konferenciának csak csúfolható összejövetel belterjességét, mert gyakran nem figyeltek az objektivitás, és a függetlenség látszatára sem. ezek a hangos közberöhögések, és összekacsintások az előadók és a közönség között.......tipikus, olyan mint a heti hetes.

 

Ja és ott volt Lengyel lászló is, de nem nagyon figyelt senkire, inkább olvasgatott valami mást. Közben én rájöttem arra, hogy bizony ez a rendezvény a liberális hét keretein belül zajlott. igy végülis érthető volt ez a módszartani szabadstílus és a szakmai alapkövetelmények szabad értelmezése. .

 

 

 


 

Előzmény: zalagyöngye2 (55)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 55
Halljuk!
Előzmény: Mitya Ivanov (54)
Mitya Ivanov Creative Commons License 2005.10.18 0 0 54

Én voltam ezen a konferencián, ha érdekel valakit leirom a személyes, és szubjektiv élményeimet.

Azért mentem el, hogy lássam a következő politológus generációt

zalagyöngye2 Creative Commons License 2005.10.16 0 0 53
Hol olvasható?
Előzmény: Törölt nick (52)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2005.10.15 0 0 51
ez valami elvont vicc?
Előzmény: Törölt nick (46)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2005.10.15 0 0 50
A konferencia szerintem folytatódik még.
scubi Creative Commons License 2005.10.15 0 0 49

Ghanima!

Egy kellemes borozgatás előbb-utóbb úgyis világmegváltásba torkollik! Nem kell attól berzenkedni. :))))))

Előzmény: Ghanima (39)
helybéli Creative Commons License 2005.10.15 0 0 48
Akkor jó!
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.15 0 0 47
És még fokozódik is.:-)))
Előzmény: zalagyöngye2 (1)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 43
Már bocsánat, de én nem vagyok népszerűbb Jézus Krisztusnál (de még Lennonnál sem), hogy' jönnék akár csak egy iciri-piciri világmegváltáshoz is!
Még a bátyámnak sem sikerült a világmegváltás, mint ismeretes, pedig ő dolgozott rajta vagy háromezer éven át...
Még csak ötletem sincs... :-)
Előzmény: helybéli (41)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 42

Szóval...

Kik azok a kívülállók??

Előzmény: zalagyöngye2 (32)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 41

Na!! Csak egy iciri-piciri világmegváltás!

Vagy?? Mi az ötlet??

Előzmény: Ghanima (39)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 40
Hogy kik azok? Ezt zalagyöngye2-től kérdezd.
Előzmény: helybéli (38)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 39
Áááá, nem akarnám holmi világmegváltással elrontani az itvágyamat, brrrr.
Előzmény: helybéli (37)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 38

Hát, igen! Ez komoly kérdés!

Kik is azok a kívülállók! Jogos!!

Előzmény: Ghanima (36)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 37

Akkor Palkonya a pálya! Pince, zsíros kenyér, és borocsak.

Ehhez egy kis világmegváltás, és kész is a program!

Előzmény: Ghanima (34)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 36
Ez könnyen meglehet, kérdés, hogy megint mások mit gondolnak a FIDESz és a "kívülállók" gondolatairól. :-)
Előzmény: zalagyöngye2 (32)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 35
Szerintem a FIDESz-nek nincs szándéka a valóságról értekezni. Így aztán nekik nincs is valóságképük.
Előzmény: zalagyöngye2 (32)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 34
Csakis száraz.
Előzmény: helybéli (31)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 33
Palkonya. Ott nagyon fincsa, igaz száraz. Baj?? Én azt nagyon szeressem!
Előzmény: Ghanima (30)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2005.10.14 0 0 32
Más a Fidesz valósága és más, amit arról a kívülállók gondolnak.
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 31
Száraz vagy édes??
Előzmény: Ghanima (30)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 30
Tokajiból csak a száraz szamorodnit iszom, bár többnyire inkább a villányi vörösöket (hopp! most lebuktam...!!!) kedvelem.
Előzmény: helybéli (28)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 29
Nnnna: ezt épp most találtam a honlapon, a Műhely rovatban:
"A harmadik szakasz akkor vette kezdetét, amikor 2003 vége felé a résztvevők elkezdtek foglalkozni a Fidesz jelenségével, abban a reményben, hogy a megbeszélések eredményeként körvonalazódik majd egy közös empirikus kutatási projekt, ami meg is történt. 2004-ben a sokféle ötletből és megközelítési kísérletből hosszas viták során kialakultak a legfőbb közös kérdések és a hozzájuk rendelhető metodológiák, s így lehetségessé vált egy alapos és elmélyült kutatási projekt elindítása, amelynek munkacíme: "Fidesz-valóság". A Műhely tagjai azt tervezik, hogy kutatást egy önálló tanulmánykötetben publikálják. A készülő tanulmányok vitája egy ideje már a Műhely elsődleges, bár nem kizárólagos témája..."

De foglalkoztak egyéb témákkal is - Nehogy má' valaki azt mondhassa, hogy Bástya elvtársat már le sem... stb, stb.
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 28

És mi van a tokaji nedűvel? Ha már a jó kis itókáknál tartunk??

Előzmény: Ghanima (22)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2005.10.14 0 0 27
Az április az mi volt?
Előzmény: madzagmasni (4)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 26
Lehet, hogy nem jó helyen vagyok helybéli!??:))
Előzmény: madzagmasni (23)
helybéli Creative Commons License 2005.10.14 0 0 25
Köszike!
Előzmény: zalagyöngye2 (20)
Ghanima Creative Commons License 2005.10.14 0 0 24
Hahá!!! Köszi!! :-)
Előzmény: zalagyöngye2 (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!