Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2005.11.03 0 0 34
...meg ne feledd, jön a tél, és nem használható úgy elfagyott lábica melengetésére, mint Big Dewill Mark Levinsonja....
Előzmény: glasstiger (33)
glasstiger Creative Commons License 2005.11.03 0 0 33
A büfés véleménye...

Én itt találtam egy közérthetőbb leírást a témáról:

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=70&old=1

Azt azért megemlíteném, hogy ha jól emlékszem, akkor az ABCD az a félvezető munkapontjára vonatkozik, és e szerint a D osztály a "kapcsolóüzemű" berendezést fedi. Elvileg mindig. Gyakorlatilag meg...

Amit korábban felvetett valaki, hogy digitális jelforrásnál lehet komolyabb előnye, az sajnos nem igaz, csak abban az esetben, ha a jelforrásnál alkalmazott mintavételezési frekvencia, és a kapcsolóüzemű eszköz órajele azonos, és össze is van szinkronizálva. Ellenkező esetben igen csúnya dolgok állhatnának elő.

Jelenleg egy ilyen cucc és egy CD játékos esetén ez van:

CDfej -> D/A -> cdki -> erőlködőbe -> A/D -> "D"oszt.erőlködés -> D/A -> erőlködő ki -> HangLadabe -> Analóg hangsugárzás

Ugyan sok az alakítgatás, de legalább mindig megszólal. És kissebb a disszipáció.
Előzmény: tere (32)
tere Creative Commons License 2005.10.16 0 0 32
Ez is D-osztály, csak nem fix az oszci freki, hanem kivezérlésfüggő. SPafi is mondta anno, hogy kipróbálta mindenhogy, de így jobban szól, mint fix frekivel.
Előzmény: Joc-joc (24)
big-dewil Creative Commons License 2005.10.16 0 0 31
Inkább, mint Emma a te nöd...)))pp
Előzmény: spacc (30)
spacc Creative Commons License 2005.10.16 0 0 30
...álmodik a nyomor.... :DDD
Előzmény: big-dewil (29)
big-dewil Creative Commons License 2005.10.16 0 0 29
Rájöttem,ha elég lassu wok, akko mindenféle könyörgés, meg egyébb trükk bewetése nékü is elém térdelnek,azt beweszik, csak hogy má halaggyunk!))))
Előzmény: Joc-joc (28)
Joc-joc Creative Commons License 2005.10.16 0 0 28
Bigi,

Kihagy a memóriád? ;) A luvnyákkal tudod még mit kell csinálni vagy azt is cetliről nézed le? :-D
spacc Creative Commons License 2005.10.16 0 0 27
nagyon csendben drukkolsz barétom!
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.16 0 0 26
Jellemző a korodra, "vagy a memóriáddal van gond?:-)
Előzmény: big-dewil (25)
big-dewil Creative Commons License 2005.10.15 0 0 25

Nimá! Egy szüz! Könyörgöm löjük le, wagy meg? -Oan öreg wok,h efelejtettem má,h ilyenko mit kö csinálni... )))

T.R? Te tod?

Előzmény: Joc-joc (24)
Joc-joc Creative Commons License 2005.10.15 0 0 24
Sziasztok,

A Nuforce-nál valami olyasmit írnak, hogy ez nem D osztályú cucc, hanem Analog Switching Amplifier. Nem tom amúgy ez mit, jelent, annyira nem értek az elektronikához...:)
Különben akinek van kedve ilyen erőlködőt építeni, érdemes utánanézni az UCD cuccoknak, modulokat árulnak ők is.
tere Creative Commons License 2005.10.15 0 0 23

Télleg puff, csak 1 AK kell, mert sztereo. :)

De valahogy a sigmadelta modulátorral is lehet közvetlenül kapcsolóüzemet hajtani, majd utánanézek. Az killer...

Előzmény: spacc (22)
spacc Creative Commons License 2005.10.15 0 0 22
terém!   puff!
Előzmény: tere (20)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.10.15 0 0 21
Csak, hogy egy kis propagandára kihasználjam ezt a jó kis topikot, elárulom, hogy a NAIM karácsony táján piacra kerülő n-Vi nevű terméke (integrált DVD/CD, 5 csatorna erősítő, AV processzor, D/A, FM/DAB rádió) Tripath technológiát használ egy kb 1.5kW teljesítményű kapcsolóüzemű táppal.

A tervezője ebben a videóban beszél róla részletesen és a belsejébe is be lehet tekinteni (már amennyire látszik). Állításuk szerint kb olyan hangja lesz, mint a legkisebb integrált erősítőnek.

Koscsó Ferenc
Penna-Média Kft.
Előzmény: _Fefe__ (16)
tere Creative Commons License 2005.10.15 0 0 20

Phonot? Azt 4 ilyennel: http://wwww.ges.cz/sheet/s/ssm2019.pdf és 2 AK-val. :)))))

spacc Creative Commons License 2005.10.15 0 0 19
bazze!  erre meg hogy dugod rá a phonodat?    :DDDD
Előzmény: tere (18)
tere Creative Commons License 2005.10.15 0 0 18

Nesztek: http://www.asahi-kasei.co.jp/akm/en/product/ak4730/ak4730.html

közvetlenül a forrásból erőlködik. 24 bit 192kHz-ig megy. Egy AK5394a-val az elején még egész komoly analóg bemenete is lehet... :)

spacc Creative Commons License 2005.10.15 0 0 17
...nem is állítottam, hogy szimpla PWM, csak a működése gyakorlatilagn azon alapszik.Nézegetve a Tripath oldalán az ajánlásokat gyakorlatilag a demodulátornál kötik az ebet a karóhoz. Minden esetre a T-Amp is fenemód jól tud sipákolni megfelelő környezetben. Át is fogom dobozolni.
Előzmény: _Fefe__ (16)
_Fefe__ Creative Commons License 2005.10.15 0 0 16

Nem szimpla PWM, ez olyasminek tűnik, mint a Tripath technológiája. Utóbbi van a T-AMP-ban is, csak nagyon egyszerű kivitelben. Meg vmi Acoustic Reality nevű cég cuccaiban is az van, csak ott állítólag hájend kivitelben (no meg 600W-os teljesítménnyel).

 

Érdekes ez a módszer, lehet akár egész jó is, minden a kivitel (főleg a visszacsatoló ág) minőségétől függ. Szerintem.

 

Előzmény: spacc (14)
tere Creative Commons License 2005.10.14 0 0 15

Nekem van 2 egységem, 100W-on 70kHz-ig lineáris. Egyébként cirka 200W-ig lehet hajtani, akkor csökken a sávszélesség. (sztem több, mint 200...)

Killer hangja van; olyan, mint valami fetes fo$. Aki szereti azt a hangzást, annak királyságos. SPafi csinálta, ő a D-osztály guruja itten.

spacc Creative Commons License 2005.10.14 0 0 14
Perszetudni kéne, hogy mi van a belibe, mert ha a lelke mélye analog->PWM ami valószinü, akkor utána már akadémikus a kérdés.
Előzmény: evora (13)
evora Creative Commons License 2005.10.14 0 0 13

spacc!

Így van, számottevő előny (műszaki oldalról nézve) digit jelforrásnál jelentkezhet. Analógnál fából vaskarika... :) (szerintem persze, de nem vagyok egy spíler a témában:)

Előzmény: spacc (11)
AudiJo Creative Commons License 2005.10.14 0 0 12

O.K.

Én várom a beszámolodat.

Ez nagy korso árszínvonal.

AJ

Előzmény: big-dewil (8)
spacc Creative Commons License 2005.10.14 0 0 11

evora!

 

Monnyuk egy CD-jelforrásnál ez akár lehet előny is. (persze ott is lessz egy konverzio)

 Node mi van a többi analóggal? ott csinálsz egy A/D és utána egy D/D konverziót?

 

Előzmény: evora (9)
spacc Creative Commons License 2005.10.14 0 0 10

doki!

 

Tévecc, aT-Amp az biza kapcsolóüzemű kütyü, sőt ha megnézegetted a Bigi által beszúrt linket akkor ott az adatok között láccik, hogy 5%-aj jobb a hatásfoka az N-Forcenál, valóban IC-s, mitöbb, egy IC van benne, és mindenféle hűtés nélkül.

 

Amúgy meglehetőse szkeptikusan néztem a táblázatot, mert néhány adat erősen 3,14jellenűnek tűnik benne, főleg a 4k-s damping.... aki ismeri a működési elvét az egy ilyen adatnál felkapja a fejét. Nu mind1.

Előzmény: drnyulas (7)
evora Creative Commons License 2005.10.14 0 0 9
Nem a lényeg a kapcsolóüzemű táp, hanem gyakorlatilag az maga az erősíttő. Műszakilag nagy előnye, hogy közvetlenül fogadva a digit jelet, kimarad a digit/analóg cirkusz, illetve azt maga az erősítő csinájja. Van itt egy ismerősöm, aki több éve fejleszt egy ilyet. Meglepő hangot produkál a kütyü, bár én nem tartanám meg.
Előzmény: drnyulas (7)
big-dewil Creative Commons License 2005.10.14 0 0 8

Már megdumáltam welük a meghallgatást a jöwö hétre...

Sajna nem olcso, annyira... Cirka 1600 USD. azaz 320ezer a kisebb monoblokk pár.A nagyobb majd 500ezer forint. Igaz,h a Halcro meg a legolcsobb is 8 mila...

Előzmény: AudiJo (6)
drnyulas Creative Commons License 2005.10.14 0 0 7

A csapos közbeszól(mint laikus)

Szerintem-tudtommal- spacc erősítője nem D osztályú.

Egyszerű IC-s végfok, amihez lehet kapcsolóüzemű tápot is csatlakoztatni.

A D osztálynál-tudtommal- a lényeg a kapcsolóüzemű táp.

Előzmény: süketkoma (4)
AudiJo Creative Commons License 2005.10.14 0 0 6

Bigi!

 

Roppant 1szerű a dolog - van M.o.-i dealer-re (Respect 2002 Kft) ott van címük, elérhetőségük a listában. Körbeszimatolod Őket, ha lehet meg is hallgattod a cuccost, oszt beszámolsz itt nekünk mennyire komolyan vehető a dolog.

Neked úgyis van rutinod az ilyen ocsó, de yo megtalálásában.
AJ 

Előzmény: big-dewil (2)
süketkoma Creative Commons License 2005.10.13 0 0 5
off egyébként is negyedórán át nem nullázott senki, csak én, ezt csak értékelhetnéd? Hová lett Loft? on

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!