"annak mi köze Szili demokráciafelfogásához?" Erre a kérdésedre épp neked kellene válaszolnod :-), mert pont te kötötted össze a kettőt a 6-os hozzászólásodban így: "Bion. Szili állandó szómegvonásai sokkal demokratikusabbak." , amit erre tartottál válasznak: "Lásd például Deutsch tegnap ülésvezetését." Jelezném,hogy azt értem, hogy Deutsch-nak mi köze a FIDESZ-hez. schgy
Én már egy jó ideje használom, és mindenki azonmód tudja, kikről és miről van szó (legföljebb nem tetszik). Első emberének megnevezése pedig nyugodtan lehet az
übü király,
minthogy a szóban forgó úrnak amúgy is szűkös a magyar jogrend, és nem célszerű vele kapcsolatban olyan titulusokat használni (pártelnök, képviselő, etc.), amelyek a magyar alkotmányos intézményekbe való beilleszkedésének (egyáltalán azok respektálásának) hamis asszociációját keltenék. Ezt is használom régóta, ezt is mindenki egyből megérti.
Szerintem a fiatalkort kinőtték, tehát a FIDESZ-t el lehetne már hagyni (meg a liberális gondolkodást is, ami akkoriban volt jellemző, mikor ezt a nevet adták).
Maradhatna MPSZ.
Úgyis egyre jobban hasonlít az MSZP-re.
Mindkettő mindenáron hatalmat és pénzt akar.
(Igaz, az egyiknek -akarom mondani a másiknak-nagyobb tapasztalata van a gátlástalanságban, félrevezetésben, néphülyítésben és -nyomorgatásban.)
de egy másik topikban valaki javasolta, hogy a logo legyen naracssárga mezőben egy ici-pici Orbán kép aztán arról mindenki úgyis tudni fogja, hogy kikről van szó.. név már nem is kell...