Keresés

Részletes keresés

vzstrial Creative Commons License 2005.10.04 0 0 17

oh köszi, megcsekkolom majd hogy mi a helyzet. Mindenkinek köszi a segítséget.

A többi már csak rajtam múlik, hogy megcsinálom-e valamilyen jó minőségűre vagy maradok ott ahol eddig voltam, csak több információval:)

Előzmény: farkzoli (16)
farkzoli Creative Commons License 2005.10.04 0 0 16
Az optikusoknál kapható lapnagyító kb. 25 cm fókuszú.
Én már szórakoztam vele, később drótkeretet fabrikáltam hozzá.
A "Lámpák, vakuk, tippek, trükkök" topik 196. hsz-ben van 2 kép a hatásáról. Az eos50 fénymérője szerint átlagosan 1,5 blendét lehet növelni a kulcsszámot. Persze ez csak tele esetében lehetséges.
Ott nem írtam, de a vaku is M-ben ment.
Előzmény: vzstrial (15)
vzstrial Creative Commons License 2005.10.03 0 0 15
tegyem a fókuszba, gondolom a nagyító fokusztávolságára gondoltál nemde?:) Persze mi másra is lehetne, na azt még ki kell teszteljem hol is van, mert nemtom...:) de köszi a segítséget(Y) ohh itt nem működik:( a yeah jel...na mind1
eke Creative Commons License 2005.10.03 0 0 14
digitális gépen a vaku, cucc állványra és próbálgasd hogy mikor a számodra kellően fókuszált, egyébként egyszerűen tedd a fókuszba...
Előzmény: vzstrial (11)
vzstrial Creative Commons License 2005.10.03 0 0 13
ahham, akkor az a gondolatom, hogy biztos fényterelésre van, akkor ez nem jött be:) Sebaj. Mondjuk sikerült kitapasztalni valami távot a vakutól, már csak az a 2 fém vagy akármilyen távtartó kéne... Apropo dolgozik itt valaki karbonnal?:) Kicsit lenne csak igényes karbonból...:) Jó oké, drága, de amikor ránézel... és amennyit használod:) Jó lesz valami másból is. Apropo ha van igény a krabonra akkor dobjunk össze akiknek még kell, és hátha úgy olcsóbb:)
Előzmény: SoMa (12)
SoMa Creative Commons License 2005.10.03 0 0 12

sztem teszteljél... :))

Az oldalsó lemezek valószínüleg csak távtartó célból vannak.

Előzmény: vzstrial (11)
vzstrial Creative Commons License 2005.10.03 0 0 11
okkés, akkor az optikám megvan, és az oldalsó lemezek azok miből legyenek? És milyen távolságban a vakutól? Esetleg van erre valami képlet vagy valami számítási dolog? Vagy egyszerűen teszteljek?:)
eke Creative Commons License 2005.10.02 0 0 10
na itt meg kapsz fresnel lencsét is

http://www.reflect.hu/info/2005-10.pdf
eke Creative Commons License 2005.10.02 0 0 9
na itt szemléletesen láthatod hogy a fresnel lencsének mi a lényege és mitől sík...

http://www.mozaik.info.hu/MozaWEB/Feny/FY_optsz.htm
eke Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8
ezek amik nekem vannak műanyagok, a drágább verzió kb 1 mm es vastagságú a másik az papírvékony... nem kell ide optikai minőség, de ilyenket látsz kisbuszok hátsó ablakában felragasztva...
Előzmény: vzstrial (6)
SoMa Creative Commons License 2005.10.02 0 0 7

Az összes "lapos" lencse Fresnel lencse...

Nem csak az üveg jó és valószínű, hogy a te lapnagyítod is jó lesz a célra.

 

Előzmény: vzstrial (6)
vzstrial Creative Commons License 2005.10.02 0 0 6

Ahham, okés. 5-6000...hmm. Ide akkor csak üveg jó mi? MErt van egy lapnagyítóm, vagy nem is tudom pontosan mi a neve, de a lényeg hogy a műszaki rajzlapnál vastabagg egy picivel, és műanyag...

Amúgy ez a Fresnel ez a gyártója vagy ez mi? Kicsit zöld a fülem:) csak kicsit:)

Előzmény: eke (5)
eke Creative Commons License 2005.10.02 0 0 5
a 6 x 9 cm méret az a 450 EZ Speed lighthez tökéletes méret és valami 6-8000 Ft volt...
Előzmény: eke (4)
eke Creative Commons License 2005.10.02 0 0 4
Nos Fresnel lencsét különböző méretekben lehet kapni a nagyformátumú gépekhez nekem van 6 x 9 cm az is tökjó,

kevésbé igényes de olcsóbb kivitelben olvasáshoz is árulnak gondolom ofotértekben.
ami nekem van arra az van írva: Magnifying Sheet Deluxe Framed
Előzmény: vzstrial (3)
vzstrial Creative Commons License 2005.10.02 0 0 3
igen köszi, azon az oldalon jártm már. Tőlük lehet rendelni is azt hiszem... De én szeretném megcsinálni magamnak... De azért kösz
Előzmény: eke (2)
eke Creative Commons License 2005.10.02 0 0 2
Nos ez végül is egy Fresnel lencse, ezen az oldalon megtatlálod
http://www.birdsasart.com/accs.html
vzstrial Creative Commons License 2005.10.02 0 0 1

hmm, mire is gondoltál pontosan?

Ha esetleg kifejtenéd... mert lehet hogy csak én nem értem. A kérdésem világos, és egyszerű volt. Szóval aki tud válaszolni, azok válszát várom, akik meg kb ilyen szinten tudnak válaszolni, erre képesek, azok kíméljenek. Köszi

Előzmény: kalmarkalman (0)
kalmarkalman Creative Commons License 2005.10.02 0 0 0
M0stmá' lenullázom.
Előzmény: vzstrial (-)
vzstrial Creative Commons License 2005.10.02 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Nos olvastam a neten hogy létezik vakuhoz is extender, láttam is képet róla. A kérdés az, hogy hogy kell megycsinálni? Mármint milyen nagyító, milyen távol a vakutól, és hogy azok a lemezek amik gondolom a fényt is terelik kis mértékben, meg a nagyító lapot is tartják, azok csak oldalra kellenek, vagy mind a 4 oldalra kéne?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!