Keresés

Részletes keresés

alexejevics Creative Commons License 2006.11.07 0 0 114

Paca664:

 

Első menetben mindenképpen a Pongác úti elág.tól az EXPO-ig érdemes visszaépíteni a 29-est, aztán majd akkor ráérünk filózni, hogy van e értelme további hosszabbításnak.

 

KóMa:

 

"Szóval a vágányrendszerre -a hurokra a műszaki pihenőztetés miatt van/volt/ szükség, mert egyidőben nem bírta kapacitással a Népszínház utca se, sem pedig a Festetich. És mivel rengeteg villanyos járt a vonalon, ezért itt álltak ki pihennia szerelvények, egy időben több is. "

 

Ebben teljesen igazad van, a legkényelmesebb megoldás valóban a hurok volna. De ha egy háromvágányos visszafogó olcsóbban kivitelezhető, akkor legyen az. A célnak megfelelne, hiszen így akár 3 helyen is lehetne utascserét végezni, és még ettől függetlenül műszakizni is lehetne nyugodtan

 

"Mindenképpen gond viszont, hogy újratelepítés esetén mennyi ideig marad meg."

 

Ha a vezetéket feszültség alatt tartják, akkor azt nem fogják ellopni.

paca664 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 113

Ez most mennyire komoly érv?

 

Ki van építve, de járhatatlan. Ilyen elgondolásból akár mondhatnánk azt is, hogy induljon újra, de csak a kitérőig.

 

Arra lettem volna kíváncsi, hogy hkv honnan tudja ilyen biztosan; hogy a BNV főbejárattól a Pillangó utcáig nem lenne igény.

Előzmény: Sinbiciklis (111)
Sinbiciklis Creative Commons License 2006.11.07 0 0 112
Ja, és mert mind2, metróállomástól van odáig kiépítve. Akkor vezessen a következő metróállomásig?
Előzmény: Sinbiciklis (111)
Sinbiciklis Creative Commons License 2006.11.07 0 0 111
Mert odáig bvan kiépítve a vonal!
Előzmény: paca664 (110)
paca664 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 110

Indokold meg.

Előzmény: hkv (109)
hkv Creative Commons License 2006.11.06 0 0 109
A 29-es 29Y-ra szükség lenne de csak az Expóig!
KóMa Creative Commons License 2006.11.06 0 0 108

Üdvözletem kedves 29-es barátok!

 

Szóval a vágányrendszerre -a hurokra a műszaki pihenőztetés miatt van/volt/ szükség, mert egyidőben nem bírta kapacitással a Népszínház utca se, sem pedig a Festetich. És mivel rengeteg villanyos járt a vonalon, ezért itt álltak ki pihennia szerelvények, egy időben több is.

 

A vágányhálózat lehetővé tette a forgalmi számok ide-oda rendezését. Tehát kerültetni is lehetett, meg besoroltatni. Hibát korrigálni, javíttatni, műszakiztatni. Minderre elég a hely - sőt kell is.

 

Megjegyzem, hogy a 37-esnél levő kitérőket javítani/cserélni/ kell. A Királyvágányig vezető rész kifogástalan, a fákat kell megritkítani űrszelvényben. (Meg a hontalanokat elköltöztetni...)

A Királyvágány átszelései kifogástalanok, a rendezőpályaudvarra menő váltó hibátlan. Az Albertirsai útig vezető rész jó állapotú, az útátjáróban némi aszfalttisztítás kell.

A hurok külső íve kifogástlan, űrszelvénybe lógó fa igazítása szükséges. A főbejárati peronnál a középső és belső ív századeleji, de használhatóságuk lehetséges. A mocsár nem probléma, a felépítmény elviseli a terhelést.

 

Indulás előtt egy alapos vágánytisztítás 1-2 nap alatt elvégezhető kézi erejű munkával és a nyomvályúszippantó-tisztító céljárművel, az olajozásokon kívül egyéb karbantartást nem igényel.

 

A Királyvágánynál levő táplálási kábelt is ellopták sajnos, még a földből is kiásták egy darabon. Pótlása nem túl nagy költségen kivitelezhető. Az Albertirsai úti betáplálókábelek megvannak a tápkábel szekrényig.

 

A főbb költség a felsővezetékrenddszer újraépítése lenne, illetve a MÁV-BKV vezetékkereszteződés újjáépítése. Pontos összegeket nem tudok, de nem horribilis pénzről van szó. Az Albertirsai út felé közeledve néhány felsővezeték tartó oszlop is szublimált. Újratelepítése darabonként körülbelül 3 millió Forint. Mindenképpen gond viszont, hogy újratelepítés esetén mennyi ideig marad meg.

 

Szóval én az újraindítás mellett voksolok, mert épeszű ember nem a dugóban araszol,  hanem felpattan a villanyosra, és azzal megy! Éljen a modal-split! :D

 

KóMa

 

r_tamas Creative Commons License 2006.10.20 0 0 107

Ami ma van az Exponál az egy katasztrófa! Egy szeméthalmaz, és szeméttelep, ami a végállomás romjainál van! 2006-ban ez azért egy ilyen nagy kiállító komplexum Főbejáratánál ahol rengeteg külföldi ember is megfordúl, ezt nem lehetne megengedni.

 

Hogy a témánál maradjak : Előszöris az lenne a legjobb, ha legalább az eredeti útvonalon közlekedne egyenlőre a 29 / 29Y villamos! Az is már egy nagy előrehaladás lenne.  A hídtól az Expo térig a vágányokat ki kellene kicsrélni ill. felújítani, és a hurok egy részét, legalább a szélső vágányokat is rendbe kellene rakni, hogy meg tudjon fordulni. Egészen megváltozna a tér jellege, és még talán a villamosoknak így a jobb közlekedésnek köszönhetőenl még több ember látogatna el ide.

 

A fejlesztésekről: Az esetlleges hosszabítás a kerepesi út felé lehetne, a végállomás pedig lehetne a Pillangó utcai metró megálló. Ott egy fejvégállomás lenne kialakítva.

A Tescoig való hosszabítást és hurokvégállomást nem támagtnám. Mivel a 29 /29Y villamosjárat csak a kiállítások ideje alatt célszerü üzemeltetni. Ha a tescoig közlekedne, akkor állandó villamosjáratként kellene üzemeltetni. Szerintem nem nagyon lenne kihasználva.

csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.19 0 0 106

Nem erőlteti senki sem a hurkot. Igazándiból nosztalgiából/l'art pour l'art jelleggel vetettem csak fel (ami alapján tényleg nem célszerű komoly gazdasági döntést hozni.)

 

 

tények minimális ismerete (valódi utazási igények stb.) nélkül nem vitatkoznék.

 

Én sem. Tulajdonképpen csak a gondolattal játszottam el, mert nemrég voltamarra fotózni. Viszont a dolog megérne annyit, erről meg vagyok győződve, hogy az utazási igények komolyan és alaposan felmérjék.

 

 

*A Tesco már régen nem a legolcsóbb bevásárlóközpont, és még sz*r is.

 

100 %-ig egyetértek. Ezzel együtt sokan hiszik, hogy olcsó és ennélfogva meglehetősen sokan látogatják.

Előzmény: paca664 (105)
paca664 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 105

Ritka kivétel: ahol egyirányú járművek közlekednek, tehát Budapest egyáltalán nem tartozik ide. Kár erőltetni.

 

A 29-es visszaállítása szerintem is indokolt, a meghosszabbításról viszont a tények minimális ismerete (valódi utazási igények stb.) nélkül nem vitatkoznék.

 

*A Tesco már régen nem a legolcsóbb bevásárlóközpont, és még sz*r is.

Előzmény: csufi.rulez (103)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.19 0 0 104
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.19 0 0 103

Nem lenne szükségszerű a hurok, egyáltalán. Manapság már nem nagyon divat a hurok, inkább eltűnnek (ritka kivétel Seged).

Viszont szvsz a 29-es újraindítása és meghosszabbítása indokolt. Azon persze lehet vitatkozni, hogy meddig és hol. Szvsz az EXPO-hoz jó lenne egy villamosvonal, meg sokan örülnének, ha a Tesco* villamossal is elérhető lenne (nem csak a 80-as trolival). 

 

*Sokan szeretnek ott bevásárolni, mert kedvező(bb) árakkal operál.

Előzmény: paca664 (101)
paca664 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 102
Ennek sok értelmét nem látom. Ennyi erővel a 4-es metrót is leágaztathatnánk, hogy közvetlenül elérhető legyen Kelenföld felől. Ezért kár egy méter villamospályát is építeni.
Előzmény: exBPO-700 (99)
paca664 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 101
Szerintem nem lenne jó ötlet egy áruházat körbekeríteni villamosvágányokkal. Ha nagyon kell a hurok, akkor férjen el a bejárat előtti placcon (pl. Szeged); de a fejvégállomásban sem látok semmi kivetnivalót.
Előzmény: csufi.rulez (92)
paca664 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 100
Nem kötözködés: A teherforgalom '96-ban szűnt meg. Azóta csak anyagvonatok és átállítómenetek vannak; de nem olyan sűrűn, hogy ott egy esetleges villamosforgalmat zavarna.
Előzmény: exBPO-700 (91)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 99

Én nem így látnám az elképzelést...

 

IDŐSZAKOS-JÁRATKÉNT: Pillangó utca felől is megközelíthető a BNV. Értsd: Újpalota/Szentmihály, megy egyéb helyről 130-ról, Örs vezér tere tehermentesítés

 

MENETREND-SZERINT: újra jár a 29-es! :)

Előzmény: Sinbiciklis (97)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.18 0 0 98

A Királyvágánynál.

 

 

Sinbiciklis Creative Commons License 2006.10.16 0 0 97
És ez miért is lenne jó? Aki jön bárhonnan a BNV-re, miután feltankolt prospektusokkal, lufikkal, + egyéb vásári csecse-becsével, az utána mehet a tuskóba vásárolni?
Előzmény: csufi.rulez (90)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.16 0 0 96
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.16 0 0 95
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.15 0 0 94

Egykor itt a 29-es járt...

 

csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.15 0 0 93

Nem is tudom, hogy jó-e, mert azért zajlik ott teherforgalom,

 

Részben elhanyagolható a teherforgalom mennyisége ott, részben pedig a személxforgalom nagyobb jelentőségű.

Előzmény: exBPO-700 (91)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.15 0 0 92

A hurok a Tesco körül menne, szvsz nem foglalna el olyan nagy helyet, éppen ezért.

Persze hurok nélkül is menne. Rengeteg kőbányai juthatna el így a tesco-ba bevásárolni (ugye most nem is beszélek a BNV-ről).Meg hát szinte két-három hetente van ám valami kiállítás az EXPO területén is.

Előzmény: exBPO-700 (91)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 91

Értem, szóval az "ipari" vágányon.

 

Nem is tudom, hogy jó-e, mert azért zajlik ott teherforgalom, de a TESCO-nál miért hurok-végállomás? Sztem nagy helyet foglalna el a hurok...

Előzmény: csufi.rulez (90)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.15 0 0 90

Előrebocsátom: csak a gondolattal játszottam el, nem kell a leírtakat túl komolyan venni (módosítottam is az elképzelést, a Stadionokig nem menne el).

 

Tehát Baross tér (Festetics gy utca) az egyik végállomás. A másik pedig nem a volt vá. Vásárközpont/Expo tér lenne. A viszonylat tovább menne az Albertirsai úton a Kerepesi út felé. Rákanyarodna a Krepesire (a volt HÉV vágányokon menne) és valahol a Pillangó utcai metró körül térne el balra a Tesco irányába.  Tesco-nál pedig egy hurok lenne.

 

 

(kép: a VEKE képének felhasználásával)
Előzmény: exBPO-700 (88)
KZsoci Creative Commons License 2006.10.15 0 0 89
A 80-as troli nem áll meg ott?
Előzmény: csufi.rulez (87)
exBPO-700 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 88
Éspedig milyen nyomvonallal? (végállomástól - végállomásig)
Előzmény: csufi.rulez (87)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.15 0 0 87

Szerinted jó ötlet lenne a Fogarasi úti Tesco-ig meghosszabbítani (esetleg onnan tovább a Stadionokig) és így új életet lehelni bele?

Előzmény: alexejevics (83)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.15 0 0 86
Pontosabban ugyanaz az ipari, a 1443.
Előzmény: csufi.rulez (85)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.10.15 0 0 85

Még egy ipari a környékről...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!