Keresés

Részletes keresés

Kitty75 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 5265

Sziasztok! 

Két könyvet szeretnék ajánlani nektek: Péterfy-Novák Éva: Egyasszony, Kováts Laura Rozália: Belső tenger. Engem mindkettő megérintett. Az első egy fiatal nő és súlyosan sérült lányának története. A másodikat egy söntös huszonéves lány írta saját életéről. Ismét láthatjuk, hogy társadalmunk mennyire nehezen tud együtt élni az átlagtól kicsit is eltérő tagjaival. Hát még azokkal, akik nagyon különböznek.....

Kitty75 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 5264

Kedves Dénes!

Örülök, h jól vagy. Gratulálok a tízéves kisfiadhoz!! Én is jól vagyok, az én fiaim már 14 és 18 évesek. Nem tudom, te sportolsz-e valamit, engem a hosszútávfutás teljesen beszippantott. Hobbiszinten, persze, de ez így nagyon jó.  Szeretettel üdvözöllek: Réka

Dénes1976 Creative Commons License 2022.03.31 0 0 5263

Kedves Creapress, és Lendvayr

Örülök hogy rám találtatok. É azóta is egy shönttel élek. Semmi bajom nincs, csak fejfájás néha néha. Repülőn még nem ültem, de a víz alatt nincs semmi bajom. Az idén lesz 10 éve hogy Bence megszületett. Ő a kisfiam. A professzor úr még eszembe jut, mikor édesanyámmal szoktam beszélgetni. A régi szép időkről, meg a gyermekkori betegségemről. Hála az égnek nincs semmi baj azóta. a könyveket amit leírtál Creapress, rá fogok keresni, és megnézem.
Mindkettőtöknek további egészséget kívánok

Üdv. Denes1976


FLD1987 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 5262

Sziasztok!

1987.08.23-án egészségesen születtem meg, vagyis semmilyen egészségkárosodásom nem volt 6 hetes koromig. 1987.10.04-én 6 hetes koromban 10 méter repülés után az aszfaltba csapódtam és kétoldali darabos koponyatörés és agyzúzódás miatt súlyosan károsodott az agyam, vagyis agykárosodás miatt 100%-os munkaképesség csökkenésem van 6 hetes koromtól. 3 hónapos koromban Denver shuntöt ültettek be. 13 éves koromban a Denver shuntöt kivették, mert tönkrement. 13 éves koromban Sophysa shuntöt ültettek be, ami most is működik. Azért kellett 3 hónapos koromban a shunt, mert vízfejű lettem a baleset miatt, amit a rendőr alezredes okozott 6 hetes koromban. Posttraumás hydrocephalus internus (BNO: G9110) diagnózist* kaptam 3 hónapos koromban, a vízfejűség életem végéig megfog maradni.
*BNO kódot a 13 éves koromban történt műtét miatti zárójelentésből másoltam ki. Gondolom 1987-ben is ez volt a BNO kód, csak akkor nem írták a kódot le, csak a diagnózis nevét. Vagyis az 1987. évi zárón csak a diagnózis neve van a BNO kód nélkül, de a 2000. évi zárón a név és a BNO kód is szerepel.

 

A magyar állam gyerekkorom óta kártérítést fizet a rendőr alezredes által elkövetett bűncselekmény miatt. Viszont a magyar állam 2014. évben elvette a kártérítési pénzem 2/3 részét, mert kitalálta, hogy a baleset nem 100%-os munkaképesség csökkenést okozott, hanem 40%-os munkaképesség csökkenést okozott. A magyar állam ellen kártérítési pert kellett indítanom és bekellett bizonyítanom a bíróságon, hogy a baleset nem 40%-os munkaképesség csökkenést okozott, hanem 100%-os munkaképesség csökkenést okozott. 2017. évben a Kúria döntése alapján a baleset 100%-os munkaképesség csökkenést okozott. Amúgy 2016. évben az elsőfokú bíróság szerint a baleset 40%-os munkaképesség csökkenést okozott, de 2016. évben a másodfokú bíróság szerint a baleset 100%-os munkaképesség csökkenést okozott. Nálam az a probléma, hogy a diagnózisaim léteznek veleszületetten és baleset által okozottan.

 

1992. évben elindult és 1993. évben lezárult a baleseti kártérítési per. Az 1993. évi jogerős bírósági végzésben szereplő információkból az állapítható meg, hogy egészségesen születtem meg és a baleset bekövetkezte után lettem egészségkárosodott.
2016.05.20. Az elsőfokú bíróság döntése alapján elveszítettem a kártérítési pert.
2016.11.08. A másodfokú bíróság döntése alapján megnyertem a kártérítési pert.
2017.02.09. A magyar állam írt a Kúriának és arra kérte a Kúriát, hogy a másodfokú ítéletet hatályon kívül helyezni szíveskedjen és hozzon a jogszabályoknak megfelelő, a keresetet elutasító ítéletet a Pp. 275. § (4) alapján. A magyar állam szerint a másodfokú bíróság megsértette a Ptk. 339.§, 344. §-át, amikor alperest kártérítés megfizetésére kötelezte az okozati összefüggés kétséget kizáró módon történt megállapíthatósága hiányában. A magyar állam szerint nem kell a károkozónak kártérítést fizetnie olyan diagnózis miatt, ami familiáris előzmény és társult baleseti tünetek nélkül is állhat fenn.
2017.06.21. A Kúria szerint a károkozónak kártérítést kell fizetnie olyan diagnózis miatt, ami familiáris előzmény és társult baleseti tünetek nélkül is állhat fenn.

creapress Creative Commons License 2019.08.20 0 0 5261

Kedves Dénes!

 

Örülök, hogy rátaláltál az oldalra. Sokan köszönhetjük az életünket Paraicz professzor úrnak. Másfél hónaposan, 1964 februárjában operált először, ötéves koromig nyolcszor. Azóta csak háromszor, utoljára már újságíróként feküdtem a műtőasztalon, 1992. október 30-án. Ha visszaolvasod a hajdani hozzászólásaimat, végigolvashatod, miken mentem keresztül.

Egész életemet ventriculo-atrialis shunttel éltem/élem.

A mai napig madzagfüggőnek hívom magamat, és sorstársaimat, mert tudom, mit jelent, ha becsődöl a szerkentyűnk.

Mellékelem a Csecsemő és gyermek neurológia című 1982-ben kiadott egyetemen tankönyvként használt mű 66-67. olalát, ahol az én fotóm szerepel. Amikor készült (1980), 16 éves voltam. És hogy tényleg én vagyok én, azt a két évvel későbbi érettségi tablóképem is igazolja (felső sor, középen, 6 leányzó között).

Azóta abban a suliban már az ötödik gyermekem tanul, informatikát.

 

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/08/20/573005.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/08/20/982006.jpg

 

http://www.kozgetablo.eoldal.hu/fenykepek/1978-1982-iv.-kereskedelmi-osztaly.-.html

 

Huszonnyolc évig voltam újságíró, de négy éve már csak novellákat írok A legújabb:

 

https://triviumnet.hu/2018/12/16/tiz-elet-tortenete/

 

Jó egészségetkívánokneked, és az összes sortársunknak!

 

 

 

 

 

Előzmény: Dénes1976 (5255)
lendvayr Creative Commons License 2019.07.16 0 0 5260

Szia Dénes,

írtad, hogy nem tudjuk meghálálni eléggé, amit a Doktor úr értünk tett. Szerintem azzal hogy élünk, dolgozunk, családunk van már ez megtörtént! Életünk fontos eseményeinek, szerencsés fordulatainak ő mindig örült. Elismerően mosolygott emlékszem, mikor mondtam, hogy Angliában voltam egy évet, nyelvvizsgát szereztem vagy h fiam született. Maratonváltót futottam, mondtam neki, nem fáradtál el, kérdezte kedvesen. (Ő tájfutott fiatalkorában. Az nem nekem való, elég könnyen el tudok tévedni.) Felnőtt, felelős, értelmes emberek módjára élni sajnos nem mindenkinek adatott meg. Most olvasom Böszörményi Gyula: Kucó és más életszilánkok. Neked is javaslom. Mi is kiköthettünk volna ott! De szerencsénk volt!!! Barátsággal: Réka

Dénes1976 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 5259

Szia Lendvayr! : )

 

Örülök hogy megtaláltál, ezen az oldalon. Annak is örülök hogy jól vagy! Nekem is van családom a kisfiam novemberben lesz 7 éves Bencének hívják. Örülök hogy neked is öröm volt megélni, hogy megmentette az életed. Ezt neki én soha nem tudom meghálálni. Még úgy se hogy nincs köztünk már jó ideje, de ezt szerintem te se tudod meghálálni annyira amennyire kellene. Ő volt a második ember akinek köszönhetem az életem. Itt bármikor írhatsz nekem. 

 

 

 

             Szia Dénes

 

Előzmény: lendvayr (5257)
lendvayr Creative Commons License 2019.05.18 0 0 5258

Szia Korcos 1!

Nem tudom, mennyire vagy a témában érintett, neked van-e söntöd, vagy családtagodnak. Én általában a rosszullétre utaló jeleket tudom felsorolni és azt fűzném hozzá, h a sönt életben tart minket, de ne forogjon az egész életünk ekörül. Szóval, ha hányinger, hányás sugárban, tarkómerevség, felfelé tekintési nehézség, fejfájás jelentkezik, orvoshoz kell menni. Ő eldönti, mi legyen, de felnőtteknél ez beáll és nem kell szerencsére gyakran menni emiatt. Nekem a 2007-es, eddig utolsó műtétem után csengett a fülem, elég kitartóan, szakaszosan. Elmentem, h állítsanak rajta. Állítottak, fülcsengés maradt. Most is van, hol jobban, hol kevésbé, hol egyáltalán nincs. :) Réka

lendvayr Creative Commons License 2019.05.18 0 0 5257

Szia Dénes 1976!

Kortársak vagyunk, én 75-ös vagyok és engem is Paraicz doktor úr operált 6x. Itt a korelnök Crea, ő '64-es. Remélem, jól vagy, nekem 2007-ben volt az utolsó műtétem. Ekkor 7 hónapos terhes voltam és Sophysa szelepet kaptam, szeretném, ha ez sokáig kitartana. Van két fiam, egy 12 és egy 15 éves. Van családod? A hála bennem is megvan, a doktor úr engem is megnyert az életnek, nélküle már nem lennék sehol. Sportolsz valamit? Én futok heti 3x. Eddig két félmaratont teljesítettem. A futáshoz csak normál karórát viszek v azt se, én élvezni akarom a tájat, a mozgást, ebbe a kütyük csak belerondítanak. Örülök, h megtaláltad a fórumot. :) Réka

Korcos1 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 5256

Üdvözlök mindenkit! Arra kérném a fórum tagjait, hogy amennyiben lehet őség van rá, írják már le milyen tünetek voltak a sönt elvezetések hibáin ál. ha alacsony volt a sönt nyitási értéke, vagy ha magas volt. Kinél milyen tüneteket lehetett észlelni. Pl.felüléskor hányás, szédülés stb...és kiderült ezt a shunt beállítása okozta.

Dénes1976 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 5255

Sziasztok!
Most találtam rá erre az oldalra. Engem is a professzor úr operált meg 5-ör. Agyvérzésem volt 1980-ban és ő mentette meg az életemet! Azután 1986-ban műtött meg, és akkor helyezte be a pumpálós shuntöt. Ami azóta is szuperál. Emár 43 éve volt. Remélem nem is lesz több ilyen műtétem. Sajnálom hogy meghalt a Professzor úr. Az életemet köszönhetem neki! 

kukkuc Creative Commons License 2019.01.24 0 0 5254

Üdv., nekem szükségem lenne rá, előre köszönöm.

Előzmény: szicsü (4927)
creapress Creative Commons License 2018.02.21 0 0 5253

Azt hiszem, az idén már nem írok ide. Több, mint egy hónapja minden nap megnéztem, és sehol egy árva kukk se.

A mailcímem itt leledzik, pár hozzászólással lejjebb, aki akar, azon elér.

 

creapress Creative Commons License 2018.01.19 0 0 5252

Fáradtan ne írjon az ember :) 

 

"...az egyik úszástanulási kísérletnél az oktatóm az akkori kenyéradó lapom sportrovat-vezetője, korábbi sokszoros úszóbajnok próbált oktatni."

Előzmény: creapress (5251)
creapress Creative Commons License 2018.01.19 0 0 5251

 

Kedves Réka!

 

Azt hiszem, a jóga marad, mert anno végig fel voltam mentve testnevelésből, felnőttként pedig két próbálkozás után sem tanultam meg úszni, noha van vízilabdás gyermekem, és az egyik úszástanulási kísérletnél az oktatóm a sportrovat-vezetője, korábbi sokszoros úszóbajnok próbált oktatni.

Most amúgy is meg kell várnom a reumatológus főorvos vizsgálatát, ami tíz nap múlva esedékes.

Igaz, én azt mondtam a háziorvosomnak, hogy a korom miatt az archeológiára adjon beutalót :)

 

Előzmény: lendvayr (5248)
creapress Creative Commons License 2018.01.18 0 0 5250

Kedves Maminti1919! 

 

Remekül összefoglaltad, azt hiszem, nem maradt ki semmi, ami a testére veszélyt jelent.

De az is fontos, hogy komoly lelki sérülések ne érjék. Ne legyen agresszív az iskolai környezet, mert biztos, hogy nehezebben dolgozza fel, ha folyton bántás éri, amiért más, mint a többi gyerek. Mert más.

 

Idéznék az 1982-ben kiadott "Csecsemő és gyermek neurológia" c. könyvből ( https://www.libri.hu/konyv/Csecsemo-es-gyermekneurologia-1.html ), ami a 66. oldalán áll, az szóról szóra igaz. 54 év saját tapasztalat birtokában írom ezt.

 

"Kapcsolatteremtő képességük jó, bár érzelmileg labilisak, nehezen alkalmazkodnak a váratlan helyzetekhez, fáradékonyak."

 

A fáradékonyságot emelném ki leginkább, a rangsorban rögtön ezután a váratlan helyzetek nehezebb feldolgozását.

 

Nekem azért van meg a könyv, mert az én 16 éves kori fotóm díszlik a 67. oldalon, de ennél sokkal fontosabb, hogy az idézett tulajdonságok végig jellemzik az említett tanítványt az iskolaköteles kor végéig, ami nem mindig egyszerűen kezelhető.

 

Azt hiszem, ide még nem írtam meg, hogy változott a mailcímem, mert a tárhelyem betelt (nincs energiám átnézni a gmail magyarországi megjelenése óta oda kapott 117 ezer levelet). Mióta abbahagytam az újságírást, a h.balazsjozsef@gmaiil.com az érvényes. Az ide érkezőket már gondosabban szortírozom a "Fiókok és importálás" funkcióval.

 

A legeslegfontosabb: ha kicsit is rosszul van, értesíteni a szülőket, még akár az óra közepén is.

 

Bocsánat, ha megint hosszú voltam, remélem, erre a legeslegfontosabbra nagyon ritkán lesz szükség. Az lenne a  legjobb, ha soha.

 

H. Balázs József 

(ez az írói nevem, mióta novellista vagyok, itt maradnék Crea)

Előzmény: Maminti1919 (5249)
Maminti1919 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 5249

Kedves Fórumtagok!

Segítségeteket kérném,mint pedagógus.

Nagyon aranyos, kedves új kis tanítványom érkezett! Korszülött volt, agykamratágulat, műtét, shunt, fejlesztések, terápiák sora. Az óvodai csoportba könnyedén beilleszkedett, szereti a közösséget és mi is nagyon megszerettük őt! :-)

Amit tudok, mire kell vigyázni pl.: fejét ne üsse meg, ne ugorjon (pl trambulin, ugrókötél), vesztibuláris rendszert ingerlő gyakorlatokat ne végezzen (pl forgás), rázkódás kerülendő, elegendő folyadékbevitel, fáradékonyság figyelembevétele, hajszárítót ne használjak közel a kis fejéhez, fejfájás, hányás, megváltozott viselkedés esetén szülő azonnali értesítése (csak a legfontosabbak).

Segítsetek nekem kérlek, mi az amire Ti tapasztalt szülők vigyáztok!

Előre is nagyon köszönöm!

 

lendvayr Creative Commons License 2018.01.17 0 0 5248

Kedves Józsi!

Szerintem is segítene a jóga a bajon vagy a rendszeres úszást is érdemes lenne kipróbálnod! Mindenesetre klassz, hogy jól vagy söntileg, remélem, ez a lumbágó is javulni fog valamelyik sportra! Réka

creapress Creative Commons License 2018.01.06 0 0 5247

Kedves Réka!

 

Már nem szoktam focizni. Gyalogolni szoktam minimum napi 5 kilométert. A reumatológus főorvos szerint jógáznom kellene, mert tavaly tizennégyszer kellett beinjekciózni a gerincem. Lumbágó, aminek egy rossz mozdulat elég.

Cipőkötés, szemeteslapát-használat, beágyazás, és hűtőszekrénybe pakolás közben is ért baleset, mindig a sürgősségin kötöttem ki.

Decemberben már azt mondtam a pult mögötti adminisztrátor hölgynek, hogy most már bevallom, hogy szerelmes vagyok bele, azért járok oda :)

 

A pálmát 2017-ben az az esetem vitte el, amikor leejtettem a kártyámat, és meg kellett kérni a pénztáros hölgyet, hogy küldje át a mögöttem állókat egy másik kasszához.

- Nincs másik kassza - felelte. 

- Kreáljanak egyet, mert hozzám most mentőt kell hívni - javasoltam, erre csakugyan elővarázsoltak egy másik leányzót. és a szomszéd pénztárba ültették.

Nehezen esett le nekik, hogy nem viccelek.

Jöttek is a mentősök, volt náluk injekció, meg is szúrtak a járművük mellett.

 

Kissé unalmas, hogy minden mozdulatom előtt kockázatelemzést kell végeznem, de egy rangidős shuntös már csak ilyen.

 

 

Előzmény: lendvayr (5246)
lendvayr Creative Commons License 2018.01.06 0 0 5246

Szia Crea, 

örülök, hogy egyetértesz velem a mozgás tekintetében, úgyis mint korelnök itt a fórumon. Még mindig focizol? Azt örömmel hallom, hogy a "régi" söntöd ennyi idős, akkor a Sophysám remélem, 30-40 évet kibír... Réka

creapress Creative Commons License 2017.12.29 0 0 5245

Az utoljára beültetett shuntöm oktöberben volt 25 éves. VA-shunt (vége a jobb pitvarban), nem mágneses, remekül működik.

 

Ami a mozgást illeti: az valóban fontos. Csak ne versenyszerűen űzze a shuntös, mert az hosszú távon nem megy. Ja, és ne küzdősport legyen. (ökölvívás, birkózás, karate, stb.)

Iskolás koromban (1970-82) végig fel voltam mentve testnevelésből, de szabadidőmben rengeteget fociztam. Attól borult ki a környezetem, hogy ilyenkor több gólt fejeltem, mint rúgtam.

 

Előzmény: lendvayr (5242)
creapress Creative Commons License 2017.12.24 0 0 5244

Ezért vagyok én az ötkarika négyszögesítője:

 

 

 

(A projekt másolható, technikai leírások 18+ - os könyvekben)

 

 

creapress Creative Commons License 2017.12.24 0 0 5243

Áldott, és problémamentes Karácsonyt kívánok valamennyi listatagnak, és "madzagfüggő" társainak, kortól függetlenül!

 

Az első egy csoportkép 1965-ből (sajnos, már nem emlékszem,melyik vagyok én), a másodikon biztos én vagyok (egy évvel ezelőtt, azóta Isten elég sokat melírozott a frizurámon). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: lendvayr (5242)
lendvayr Creative Commons License 2017.12.16 0 0 5242

Sziasztok,

remélem, minden söntös jól van! Én magam is az vagyok így 43 évesen és hála a söntnek, ami kitűnően működik, jól vagyok. Vagy fél éve rákaptam a kinti futásra és teljesen lenyűgöz! Nem tudom, ti hogy vagytok vele....Annak is örülnék, ha minden söntös gyereket engednének, engednétek mozogni ,kivéve talán a bokszolás, bármit, amit szeretne. Úszás, futás, biciklizés, korcsolya, sí, evezés, labdajátékok, a sönttől tényleg bármi jöhet és ahogy mindenkinek, a söntösnek is fontos a mozgás. Réka

creapress Creative Commons License 2017.12.03 0 0 5241

Huh, de rég voltam már itt...

Demkó Róbert Creative Commons License 2017.09.14 0 0 5240

Sziasztok ,én 39 éves vagyok .tavaly kaptam shunt öt 

először is szeretnék elnézést kérni mindenkitől ha a fogalmazásom picit furcsa még sohasem írtam semmilyen  hozzászólást a témában 

Hol is kezdjem :gyerekkoromban semmi bajom nem volt kivéve hogy picit nagy volt a "buci":)de szerencsére   rendesek voltak a kis társaim :) 

a közép iskolát is sikerült elvégezni igaz ott már voltak gondok:)

Katona is voltam ott mondjuk nem találtak rám sapkát :):):):)

A legrosszabb szerintem ,hogy a mentális gondokat folyamatosan elhárítod magadról ,mindig más a hibás kifogásokat keresel magadnak sem mered bevallani hogy gond van

és mire rájössz lehet hogy késő bár felnőtt fejjel a műtétet bevállalni nem egyszerű  

kezdetben csak szédültem napokig aztán elmúlt ,gyakran fájt a fejem is zsibbadt is de a legzavaróbb  a memória romlása 

Sokáig egész jól elvoltam a problémámmal végül is mindig meg tudtam oldani a konfliktusokat is   elpoénkodtam amennyire lehetett

De két három éve már kezdődtek a problémák már nem tudtam elpoénkodni a dolgokat 

A személyiségem megváltozott barátságosból ellenséges cinikus durva másokat megbántó lett

Gyakran eltévesztettem helyeket neveket címeket nagyon zavaró volt a munkámban aztán később eszembe jutott és szégyeltem magam emiatt 

 

folyamatosan szédültem de magas volt a vérnyomásom úgyhogy betudtam annak később jöttem rá hogy folyamatosan ingereltem  magam 

A tágulat mértéke 24.5 mm volt mikor megműtötték a  előtte egy évvel 22. 5 mm volt 

A műtét óta egyenlőre nem érzek jelentős változást sajnos, talán a fejfájás meg szűnt cserébe zsibbad :)

Bízok benne hogy később változik 

egyenlőre ennyi 

ha valaki hasonló cipőbe jár szívesen leveleznék vagy beszélgetnék vele az email demro@freemail.hu

köszönöm hogy meg "hallgattatok":)

Minél hamarabbi felépülést kívánok mindenkinek :) fel a fejjel 

 

sziasztok!!!

lendvayr Creative Commons License 2017.04.23 0 1 5239

Sziasztok,



minden aggódó anyukának javaslom dr prof Bognár László videóinterjúját. A következő kérdésekre ad higgadt, empatikus választ. Milyen mozgást végezhet a shuntös gyerek, milyen gyakran kell szárat cserélni, mennyire állítható el mágnessel a shunt, és mi miatt tömeszelődhet el. Nekem nagyon tetszik, fontos, hogy én is söntös vagyok, már 41éve. Réka

 

Mentor99 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5238

Lehet fokális oka is, hiszen vannak mimikai izmok illetve lehet másodlagos oka is ami idegi eredetű és magával az aggyal kapcsolatos valamilyen agyideg érintettség, akár a shunt miatt akár maga az agykamra-tágulat miatt.  Ahhoz, hogy kiderüljön a pontos oka vizsgálatra van szükség. Miért kapott shunt-öt? Nem lehetett volna ventryculostomiával megoldani a problémát? Sok olyan shunt-ös van akinek az orvosa fel se ajánlotta még ezt a módszert és bizonyos esetekben ha a kamrák között van a szűkület és elzáródás akkor megoldja a problémát. Persze ha vérzés vagy gyulladás miatt a felszívófelület károsodik akkor esélytelen és csak shunttel lehet orvosolni hogy elvezessék a felszívódásra képtelen agyvizet.

Előzmény: Bognár Barbara (5237)
Bognár Barbara Creative Commons License 2017.03.24 0 0 5237

Sziasztok! Az én kislányom 10 éves jobb oldali shuntje van . Kérdésem az volna hogy volt e már valakinek hogy a jobb oldalon a száj izma kicsit felhúzódik ha igen mi lehet az oka ? És van e valami teendő? A kislány azt mondja nem érez semmit. Előre is köszönöm a válaszokat

A szerencsés 29es Creative Commons License 2017.01.31 0 0 5236

Szia.

 

Én nálam 10évesen történt meg a csere, miután elmentem táborba, és a strandolás által (feltehetően) elszakadt a csövem. 

Amikor hazajöttem, már aznap rosszul voltam, nagyon fájt a fejem. A háziorvos mondta, hogy azonnal menjünk be a kórházba, mert baj lehet. Másnap reggel azonnal meg is műtöttek, és akkor már ki is cserélték akkorára, hogy hozzászámolták, hogy a felső testem még mennyit nőhet. Persze hozzáteszem, most sem vagyok túl magas a 160 cm-mel. A lényeg, hogy azóta semmi baj nem történt. 

Előzmény: 89Sztike (5234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!