Keresés

Részletes keresés

tzsolti87 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 114
A notimnak 55 celsius fok körüli a hőmérséklete, a vinyóé  meg 45-50, az nem meleg? A gép amúgy egy Fujitsu-Siemens M 1450G.
mr_ricsi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 113
Mert az intel azt írja a honlapján, hogy nem.
Előzmény: tzsolti87 (112)
tzsolti87 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 112
Miért nem? A 128 ramja megvan, dx9.0 szintén, és a pixel shader 2.0-át is tudja.
Előzmény: mr_ricsi (111)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.12.22 0 0 111
"a Dothanos pentium m-ek-nek mekkora a teljesítményük a többi prociéhoz képest."
Dothan óralele + 1000MHz ~= hasonló asztali p4.

"a GMA 900 tudja majd a Vista Aero-t?"
Nem.
Előzmény: tzsolti87 (110)
tzsolti87 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 110

Hali!

Vki megtudja mondani nekem hogy a Dothanos pentium m-ek-nek mekkora a teljesítményük a többi prociéhoz képest. Mondjuk az 1,7 Ghz-es Dothanos proci (400-as fsb-vel) mely procikkal van azonos szinten? És az integrált vga kártya (915GM) a GMA 900 tudja majd a Vista Aero-t?

taratis Creative Commons License 2006.09.15 0 0 109

Sziasztok!

 

Sunyinetes notebookot szeretnék vásárolni, ebben kérném a segítségeteket illetve a döntésben.  A usanotebook.hu-ról néztem ki őket, ők elég jó árban adják a dolgokat.

Várom véleményetek, amit előre is köszönök.

 

1. Acer Travelmate 4222NWLMi (215000 HUF)

 

Processzor típus Intel Core Duo Processzor frekvencia 1660 MHz Memória mérete 512 MB Memória típusa DDR2 PC4200 Merevlemez mérete 80 GB Merevlemez sebessége 5400 rpm Optikai meghajtó DVD+-RW Dual Layer Floppy opció (külső USB) Kijelző méret 15.40 inch Kijelző felbontás WXGA (1280x800) Videókártya típusa Intel 945GM IGP Videókártya mérete max. 224 MB Hangkártya Realtek Hálózati kártya 10/100/1000Mbps, WLAN a/b/g Modem 56Kbps Portok 3xUSB 2.0, VGA, PCMCIA Kártyaolvasó SD, MS, MS Pro, MMC, XD Akkumulátor 4400 mAh (Li-Ion) Méret 364 x 275 x 36 mm Tömeg 2.95 Kg Billentyűzet magyar Szoftver opció Garancia 1 év Extrák Webcamera Különlegesség Állapot új

 

2. Asus A6RP-AP002 (205000 HUF)

 

Processzor típus Intel CeleronM Processzor frekvencia 1600 MHz Memória mérete 512 MB Memória típusa DDR2 PC4200 Merevlemez mérete 80 GB Merevlemez sebessége 4200 rpm Optikai meghajtó DVD+-RW Dual Layer Floppy opció (külső USB) Kijelző méret 15.40 inch Kijelző felbontás WXGA (1280x800) Videókártya típusa ATI Radeon Xpress 200M Videókártya mérete max. 128 MB Hangkártya Sigmatel Hálózati kártya 10/100Mbps, WLAN b/g Modem 56Kbps Portok LPT, 4xUSB 2.0, VGA, PCMCIA, Firewire, Infra Kártyaolvasó SD, MS, MS Pro, MMC Akkumulátor 4400 mAh (Li-Ion) Méret 328 x 288 x 38 mm Tömeg 2.75 Kg Billentyűzet magyar Szoftver opció Garancia 2 év Ajándék táska, optikai egér Extrák Webcamera Különlegesség Állapot új

 

 

Várom visszajelzésetek, köszönöm.

a.

yi-dvags Creative Commons License 2006.08.01 0 0 107
bár nem nagyon pörög a topic, azért beírom, hogy végül egy r51e-nél kötöttem ki. környezetem meggyőzött, hogy az én munkámhz bőven elég ez az egyszerűbb gép is, s az eddigi tapasztalat őket igazolja.

1,5 celeronM
40 Gb hdd
ati radeon xpress 200
768 Mb RAM - a gép alapkiszerelésben 256 Mb rammal készül, ehhez ad akcióban a Macropolis még 256-ot "ingyen". én ráfizettem 7000 Ft-t és egy 512-es modult tetettem be.

186 ezer volt így együtt.

egy hete használom, tökéletesen meg vagyok elégedve vele. a trackpoint fél nap alatt megszokhatóh
yi-dvags Creative Commons License 2006.07.22 0 0 106
szia, en a laptop.hu-n rendeltem, de azt mondtak, mar nincs, es nem is lesz, kifutott modell. a megadrive-nak van meg belole vagy ok is csak hirdetik? nekem az uj kiszemeltem az ibm thinkpad r51e vagy esetleg az r50 e, meg nem dontottem el, szanok-e az utobbira 24 ezer ft-tal tobbet, ha ugyis csak masodik gepnek kell.
Előzmény: Csaszu (105)
Csaszu Creative Commons License 2006.07.22 0 0 105
Bocs, az előbbi teljesen más http://www.megadrive.hu/notebook/asusnotebook/a9t5038notebook
Előzmény: Csaszu (104)
Csaszu Creative Commons License 2006.07.22 0 0 104
Hello
Én is ugyazt a notebook-ot néztem ki magamnak mint vi-dvags
http://www.notebook.hu/notebook/sulinet/acer/se_acer_trav_2312lm
ha van valami javaslat lécci írjatok
Előzmény: yi-dvags (103)
yi-dvags Creative Commons License 2006.07.16 0 0 103
sziasztok, hozzáértők véleményére lennék kiváncsi :) nincs sok pénzem notebookra, de nem is nagyok az igényeim. elsősorban irodai programokat használok, főként szövegszerkesztőt. max. annyi a különleges, hogy gyakran dolgozom extrém nagy dokumentumokkal (7-900 oldal) néha képeken is dolgoznék, de azt csak ha nem vagyok az asztali gépem közelében szóval ehhez találtam sulinetben az ASUS A9T 5038 notebookot, ami nagyjából mindenben megfelelő lenne, s az ára is nagyon kedvezőnek tűnik. celeron M 1,7 512 MB DDR 60 Gb hdd dvd-iró tudtok esetleg vmi rosszat erről a gépről, vagy jobbat javasolni helyette?
florg Creative Commons License 2006.02.20 0 0 102
Ezt nem tudom, nem néztem még pont ilyen gépet, de amiket láttam, ott mindegyiknél lehetett állítani. Nagy marhaság lenne, ha szoftveresen állítgatna, mert nem mindenki használ wint (én is ritkán), így azok, akik nem használnak, kénytelenek lennének az alapbeállítással beérni. Ráadásul kimarad az a lehetőség, hogy én szabadon butítsam a gépemet, és mondjuk állandóan 32 rammal használjam ha akarom (az ugyanis a legtöbb esetben elég).
Az enyémben is van valami auto beállítási mód, de az csak arra jó, hogy belövi a ramhoz mért, szerinte optimális video memóriát.

Hogy úgy variálna a memóriával, mint a Speedstep az órajellel? Hát, nem tudom, az azért nem ugyanaz. Mert, hogy mennyire dolgozik a gép, azt lehet érzékelni, de hogy nekem éppen mekkora videomemóriára van szükségem...valahogy nehezen tudom elképzelni. Persze bármi lehet.
Előzmény: neuro[tox]in (101)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.20 0 0 101

Szóról szóra leírom majd ,hogy hogy nézki a menüje.De most nem. Már késő van. Majd 2 kémiai számítás között :) A prohardver.hu-n az "okosok" úgy találták ,hogy a nx6XXX sorozatban a gép alkalmazástól függően, után állít a kártyának. Kb úgy ,mint a CPU SpeedStepje.Ilyet se láttam még eddig.

Előzmény: florg (100)
florg Creative Commons License 2006.02.19 0 0 100
Azt azért erősen kétlem, hogy win alól kéne fölhúzni, ennek nincs köze az operációs rendszerhez. (Hacsak nem volt rajta a gép leírásában, hogy kizárólag windows-al használható. :)))
Próbálkozz tovább a BIOS-ban, ennek ott kell lennie, de a leírás alapján úgy látom, más a BIOS-od, mint az enyém. Ha beírod, mik vannak benne, esetleg tudok segíteni.
Előzmény: neuro[tox]in (99)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.19 0 0 99
Nálam a biosban van egy rakat jelszó ehhez meg ahhoz, de mást a teszteken kívül nem látok. Ha win alatt megnézem a káryta tulajdonságait azt írja ,hogy min share :8MB, max share :128 és current: 9. Nem lehet, hogy win alól kell följebb húzni? Azért kösz. még 1X megnézem:)
Előzmény: florg (97)
florg Creative Commons License 2006.02.19 0 0 98
A garanciális problémához sem értenek, de minden ilyet azonnali cserével oldanak meg. Notebooknál szerencsére nem tudom, hogy van, de nyomtatónál, scannernél (ebben sajnos van tapasztalatom), fgépnél komplett csere, és sajnos egy másik javítottra cserélik, ami lehet, hogy sokkal lestrapáltabb állapotban van, mint a beadott volt.
Előzmény: florg (97)
florg Creative Commons License 2006.02.19 0 0 97
UMA Video Memory a neve az én BIOS-omban. 512-nél engedi 128-ra húzni.

Összerakás: általában szubjektív (azért általában, ha valami alapból két év garis, az nincs rosszul összetéve, legalábbis Asus és Ecs esetében ezt tapasztaltam), de mindenkinek más tűnik jobban összerakottnak, mondták már nekem Fujitsura is, hogy olyan jó masszívnak néz ki, pedig az aztán minden, csak nem masszív. Ezért jó megfogdosni/megnézegetni mindent, mielőtt megveszi az ember, aztán azt venni, amelyik ott a helyszínen jobbnak látszik. Két majdnem azonos tudású gépnél pláne.

Ha jó HP-t fogtál ki, akkor az tuti darab lesz. Van barátomnál olyan HP, amit öt éve nyúz, de szó szerint, és csak mostanra kezdenek olyan hibák jönni, amik a nyúzásból adódnak (érintkezési főleg).

Tapasztalatok szerint, bármi gondod van, ne fordulj a Hp központhoz, ne értenek semihez. Kivéve persze a garanciális probléma.
Előzmény: neuro[tox]in (95)
florg Creative Commons License 2006.02.19 0 0 96
No, gratula.

a BIOS-ban bene kell lennie, keresgélj, (most hirtelen nem tudom megnézni) de ha maxon volt a mostani memoriához képest, akkor csak lejjebb engedi. Valószínűleg AUTO módban van, ilyesmit keress. Video memory, vagy hasonló a neve, nem emlékszem.

Megnyomod az fn-t, aztán hozzá bármelyik billentyűt, amire szükséged van, kis kék jeleket keress.

A monitort föl lehet tolni akkunál is, legalábbis az enyémnél, de az újaknál nem biztos, hogy teljesen.
Előzmény: neuro[tox]in (95)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.19 0 0 95

Megvettem a HP-t:) Kivolt rakva az általad említett ASUS is, hidd el  HP összerakása sokkal komolyabb. Most, hogy letöltöttem minden segédprorgramot a hp.hu-ról ,egyre több minden működik, de "így" hirtelenjében van 2 kérdésem:

 

Nem találom sehol se azt az opciót a BIOSban, ahol betudnám állítani a videokártya memóriájának méretét :(

A másik problémám pedig ,hogy van egy "fn" billentyű gyűjteményem, amivel pl lehet állítani a monitor fényerejét,stb....kék billentyűk, amiket állítólag az "fn" gomb együttes lenyomásával lehet elővarázsolni.

 

Van vmi 5leted?:)

 

Amúgy az említett energiatakarékossági dolog komoly:ha akkuról működtetem, akkor visszavesz a fényerőből, így egy akku feltöltéssel 4órát bír. Mondjuk nem lenne hátrány, ha feljebb lehetne így is csavarni a fényerőt.De valszeg nem jöttem még rá...

florg Creative Commons License 2006.02.18 0 0 94
A Lightscribe tényleg tudja a dual layert.
Én szeretem a Hp-t, második éve nyúzok egyet, csak az a baj, nem ér annyit, mint az ára. Az olcsóbb darabokban lévő cuccok sokszor le vannak maradva a piactól, azaz: az olcsóbb notebookokba gyengébb holmit raknak. Tehát más cégtől ugyanezért az árért általában komolyabb gépet lehet kapni. A csúcsmodelljeik meg olyan drágák, hogy azért meg akár vehetne az ember Dell-t is, az meg kicsit más kategória. (Ugyanolyan tudású gépek között a Dell valami miatt jobban pörög, mint a több. Erre technikai magyarázat nincs, mert ha van négy egyforma paraméterrel rendelkező gép, azoknak egyforma gyorsnak kellene lenni.)

A Celeron M és a Dothan között valóban nagy a különbség, de sebességben, nem fogyasztásban, a Celeron ugyanis alig eszik valamit.

Ramot meg azért raktak valószínűleg csak 333-ast bele, mert az viszont kevesebbet fogyaszt, mint a nagyobb, és ezt a gépet a szuper akkuidőtartammal reklámozták, amikor kihozták.

A 40 gigás és a 80 gigás vinyó között nincs árban eszeveszett különbség. Adhatnák inkább 5400-as vinyóval, de úgy látom az csak a magas kategóriánál divat, minden típusnál.
Előzmény: neuro[tox]in (91)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.17 0 0 93
Igen, sajna csak 333mhzen ketyeg, viszont ebben Pentium M van, az általad írt ASUSban meg csak Celeron M:( Nem egy a kettő, se teljesítményben, sem energia használatban. Márcsak abban reménykedek , hogy kifogok vmi 'biztos' HPt. A szervíz tényleg borzalmas, de a Toshibáé se kutya:( Nincs rendes támogatás, meg országos szervíz hálózat:(
Előzmény: florg (92)
florg Creative Commons License 2006.02.17 0 0 92
Amikor ráérek, szívesen. Ezért van ez a topik. Bár jöhetne más is osztani az észt, hátha vannak még ötletek, tapasztalatok.

A ramot nézd meg, hogy pörög. Az a nagyon nem mindegy, hogy 133, 333, vagy 533.
Az általam preferált Asusban DDR2 PC4200 van (533 mhz), a HP-kban meg csak 2700 (333 mhz).

Ez a HP egyébként nem rossz, de a neve miatt ilyen drága, semmivel nem tud többet, mint a nem ennyire "nagy" márkák. (Egyedül a Dell az, ahol a név valóban plusz minőséget is jelent). Mindenképpen nézd meg, mielőtt megveszed, valami Hp boltban, ahol ki van rakva, meg lehet tapizni.

És: nagyon gáz a szervíz. Ha egyszer betojt, macera jön, de nagy, hacsak nincs ismerős szervizelő embered, aki megcsinálja, Hp szervíznél rosszabb nem sok van.
Előzmény: neuro[tox]in (91)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.16 0 0 91
Jajah, kösz már rajöttem:) Amúgy tök rendes vagy, hogy válaszolgatsz a felmerülő problémáimra:)! Most ezt néztem ki, sulinet-60k-val  186.000 Dothan 1.7 512MB ram, 80GB winch ,wifi 802.11 b/g ,Intel 915G+táska 128w/ddr., a Lightscribe DVD RWre meg a notebook.hu azt mondja, hogy 2 DL!? Mondjuk adhatnák olcsóbban , 40GB winchel......
Előzmény: florg (90)
florg Creative Commons License 2006.02.16 0 0 90
Na, ott van az, fémszínű. Hangszóró jellegű valami meg elöl.
Előzmény: florg (89)
florg Creative Commons License 2006.02.16 0 0 89
Ott van az valahol, fekete alapon fekete jackaljlzat, gondolom (most ez a trend, nincs rózsaszin meg zöld cucc).
A hangszóró meg nem látszik, valamelyik lyukacsos, vagy recés felület alatt van, elöl, vagy a billentyűzet fölötti részen, általában felejthető minőséggel. Az enyémben JBL Pro van, mégis tök gáz, csak arra jó, hogy kijöjjön rajta valami hang, ha nincs más.
Előzmény: neuro[tox]in (87)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.16 0 0 88

LOL:) Nagyon fáradt vagyok, nem mutadták a másik oldalát

 

HPQ nx6110
Előzmény: neuro[tox]in (87)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.16 0 0 87

Most nagyo nagy hülyeslget kérdezek: létezik, hogy nincs a gépben mikrofon bemenet/ füllhalgató kimenet?

 

Az a poén, hogy az adatlap így írja:

 

"ADI AC '97 CODEC, integrált 16 bites Sound Blaster Pro-kompatibilis hangvezérlő, beépített sztereó hangszórók, sztereó fejhallgató/vonalszintű kimenet, sztereó mikrofonbemenet" ,de eddig ,ahány képet megnéztem, egyet se láttam az említettekből(beép.hangszórót se). Most akkor hogy van ez?

Előzmény: florg (86)
florg Creative Commons License 2006.02.16 0 0 86
A photoshop nem videokártya, hanem inkább proci meg memóriazabáló, úgyhogy azt viszi jól bármelyik, amit itt vizsgálgattunk. (De az Asus legjobban. :)))
Előzmény: neuro[tox]in (85)
neuro[tox]in Creative Commons License 2006.02.16 0 0 85

Legalább a photoshopot vigye-de a kari 128ig húzgató, a proci meg nem gond.Megnéztem, a leírásban b/g a kártya. Csodálkoztam is volna ,ha csak "g"-t támogat....Annak úgy "natúrban" sok haszna nem lenne:)

Előzmény: florg (84)
florg Creative Commons License 2006.02.16 0 0 84
Erről nincs infóm.
Mint bármelyik hasomló videókártya. Notebook kártyától nagy vágást ne várj. Jók, mvan benne 3d, aztán annyi. nme kifejezetten játékra tervezettek, de normál felhasználást tökéletesen fednek.
Wirelessben is passz, de szerintem, ha g, akkor g és kész.
Előzmény: neuro[tox]in (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!