Keresés

Részletes keresés

basic_channel Creative Commons License 2008.12.14 0 0 29
thank you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.14 0 0 28
http://en.wikipedia.org/wiki/Pruitt-Igoe
Előzmény: basic_channel (27)
basic_channel Creative Commons License 2008.12.14 0 0 27
Lenne egy kérdésem a fanoknak :) A Koyaanisqatsi-ban van egy szédületes "jelenet" , amiben láthatunk egy teljesen elhagyatott várorsrészt (amolyan szellemváros feelinmggel), sok sok óriási háztömbbel amiket aztán felrobantanak. Vhol azt olvastam, hogy ez Nixon elnök nevéhez fűződő eset volt, és arra lenne kiváncsi, hogy nem tudja-é vki, hogy mi is történt pontosan ezzel a lakónegyeddel, miért került sor a kilakoltatásra, és a felrobbantására, ill. utána épült-e ott vmi?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.07 0 0 26
Akkor lehet, hogy hülye vagyok, és csak azt a dupla kiadást láttam... bocs.
Előzmény: basic_channel (25)
basic_channel Creative Commons License 2008.03.06 0 0 25
csak mert fura, h a dvd rendelgetős oldalakon olyan verzio van ami 2 dvd, es csak koyaanisqatsi/powaqatsi van benne, 5500-6500 ft kozotti arakon mozogva.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 24
Nem emlékszem.
Előzmény: basic_channel (23)
basic_channel Creative Commons License 2008.03.06 0 0 23
mennyiér?
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 22
A Corában láttam pár hónapja, egy dobozban a hármat.
Előzmény: ZsL... (18)
basic_channel Creative Commons License 2008.03.06 0 0 21
rájöttem h a koyaanisqatsi tökéletes vj cucc barmilyen eletr.zenes partyn :P
basicchannel Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20
kösz az infót!
Előzmény: Ficus Cucis (19)
Ficus Cucis Creative Commons License 2008.01.24 0 0 19
Előzmény: kookaiboy (15)
ZsL... Creative Commons License 2008.01.24 0 0 18
Nem is olyan fölöslegesek az ilyen elkalandozások.
Beethoven zeneművészete sokkal strukturáltabb és elismertebb, mégis élettelen konstrukciókból áll. Glass a maga minimalista módján élőbb zenét produkált, és olyant, aminek több köze van napjainkhoz és a sajnálatos jövőnkhöz.
Azt se feledjük, hogy maga az é l e t is minimalista az alapjait tekintve: mindössze néhány elem kombinációjából produkálta a természet csodásnak tartott képződményeit, meg a magunkfajta, általunk "értelmes"-nek nevezetteket is. Ez a három film is erről szól! Nem igazán illene hozzá egy túlkomponált zene...

Mellesleg vadászok a három filmre, mert csemetéim most értek abba a korba, hogy értelmük fejlődésének megfelelő írányt efféle filmek adhatnának.
Előzmény: Törölt nick (8)
kookaiboy Creative Commons License 2006.08.09 0 0 17
reggio mester előállhatna lassan vmi ujjal...
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.30 0 0 16
Nem, az egy korábbi rakéta felrobbanása. Ha jól tudom, egy Atlas Centaur volt, ezek a hordozórakéták használtak először cseppfolyós hidrogén - cseppfolyós oxigén üzemanyagot, és ennek megfelelően nemegyszer igen látványosan robbantak fel.
Előzmény: kookaiboy (15)
kookaiboy Creative Commons License 2005.10.30 0 0 15
a koyaanisqatsiu végén lathato ürrepülőgép, ami még a levegőben felrobban az a challenger? nem tudja vki? nem jöttem még rá erre, és netről sem sikerült kideritenem, lehet nem vok elég türelmes... csak azert fura, mert a challenger 1986-ban robbant fel, akkor történt a szerencsetlenseg, a film, pedig 86-ban készült...
hammerklavier Creative Commons License 2005.09.21 0 0 14
Aha, és mindezt abból a néhány tényből állapítottad meg, amit elmondtam róla?:)
Előzmény: kookaiboy (13)
kookaiboy Creative Commons License 2005.09.21 0 0 13
sztem te egfy érzelem/fantaziaszegeny alak vagy, es nagyon messze vagy még attol hogy egyaltalan felfogd a minimalista zeneket.
Előzmény: hammerklavier (12)
hammerklavier Creative Commons License 2005.09.21 0 0 12
Felőlem.:) De a zseni jelzővel bánjunk csínján, az nem itt kezdődik.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 11
goto 8
Előzmény: hammerklavier (10)
hammerklavier Creative Commons License 2005.09.21 0 0 10
Honnan tudod, hogy én mihez értek?:) Ez a zene olyan sematikus, mint a barokk concerto grosso: szekvenciális, kiszámítható dallamsémák, és harmóniailag még jóval szegényebb is.
Előzmény: kookaiboy (7)
kookaiboy Creative Commons License 2005.09.21 0 0 9
viszont a koyaanisqatsinak tellleg nagyon jo a zeneje! szal az erdem 50%-a a zenéé benne télleg!
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 8
Szerintem ezt a vitát most ugorjuk át, tiszteljük meg ennyivel a topiknyitót, én is fölöslegesen kalandoztam el Glass méltatására.
Előzmény: hammerklavier (6)
kookaiboy Creative Commons License 2005.09.21 0 0 7
azért mert még nem értesz a minimalista zenéhez nem kell fikazni...
Előzmény: hammerklavier (6)
hammerklavier Creative Commons License 2005.09.21 0 0 6
Méghogy változatos, haha. Sémazene, ami mániákusan ismétlődik. Hipnotikusan megnyugtató és mindenféle intellektuális erőfeszítés nélkül lehet hallgatni. Magzatvíz-hangtenger az egész. Méghogy zseni, LOL.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 5
Én Glassnak elég sok művét ismerem, hallottam. Nagyon változatos, de hogy zseni, az biztos. Egyébként itt van egy jó kis weblapja: http://www.philipglass.com/?cmd=biographies&contents=1
Előzmény: thefilmmaker (4)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.09.21 0 0 4

Én nem tudok sokat Glassról, de pl a Truman Show-t nézd meg és ott érezhető hogy benne van a keze, a stáblistán meg is láttam a nevét, de nem ő szerezte, csak részben, vagy hogy szokták ezt...

A KQ CD hátoldalán viszont két név van ,Glasson kívűl még ott van egy bizonyos Kurt Munkacsy. Róla senki nem tud semmit, csak mert elég magyaros...

Előzmény: Törölt nick (2)
kookaiboy Creative Commons License 2005.09.21 0 0 3
igazad van télleg a baraka rendezoje... tudtam en is, csak vmiert felreirtam :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 2
És azért vegyük csak hozzá Philip Glass döbbenetes zenéjét, anélkül fele akkora (sem) lenne az élmény. Én akkor találkoztam először Glass minimalista zenéjével, amikor megnéztem a Koyaanisquatsit, addig azt sem tudtam, ki az a Glass (műveletlen állat én), utána már nagyon odafigyeltem rá. Később megszereztem CD-n a zenét külön :-)

Valahol olvastam, hogy a Koyaanisquatsi kb. hat évig készült, három évig forgatták, aztán Reggio és Glass még három évig dolgozott a zene és a fim összhangjána, Glass jött a zenével, Reggio újravágta a filmet a zenéhez, Glass újraírta a zenét stb.

A Koyaanisquatsi (1983) operatőre, Ron Frick nem a Baraka operatőre volt, hanem utána megrendezte a Barakát (1992). Hja, mondom én, úgy már könnyű volt.
Előzmény: kookaiboy (1)
kookaiboy Creative Commons License 2005.09.21 0 0 1

1983 - koyaanisqatsi

1988 - powaqatsi

2002 naqoyqatsi

a legjobb sztem a koyaanisqatsi, aztan a naqoyqatsi, es vegul a powaqatsi

amugy az elso reszt a baraka kameramanja, fenykepezte.A baraka is szep film, de a koyaanisqatsi meg annal is jobb!

floramano Creative Commons License 2005.09.21 0 0 0

Már jó ideje meg szeretném nézni a quatsikat, eddig csak jókat hallottam felőlük.

Hogy is vannak sorrendben?Koya, Naqoy, Powa, ugye?mindig elfelejtem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!