Keresés

Részletes keresés

j a n i Creative Commons License 2005.09.22 0 0 48
„Amikor 1990-ben föstés közben néztem a parlamenti közvetítést a tévében, akkor egy ifjú csapat, egy sziszegős párt, amely ma hatalmon van, bizony lehurrogta Antall doktort, aki a volt egyházi tulajdon visszaadása mellett érvelt. Ez az ifjú csapat dübörgött, morgott, és mindent elkövetett azért, hogy ne adják vissza az egyházi vagyont. Antall doktort is úgy alázták meg, ahogy csak lehetett. Az MDF-et is megköpködték. Néztem, és nem hittem a szememnek. Most ez az ifjú csapat nyalja a legintenzívebben a csuha, vagyis az egyház slafrokját. Kikérem magamnak ezt a hazug, dőre helyzetet. Amikor 1990-ben arról volt szó a parlamentben, hogy valamiképpen meg kellene emlékezni Trianonról, akkor ez az ifjú csapat szépen felállt, és egytől egyig kivonult az ülésteremből. A bajuszos is, az olajos tekintetű bonviván is, meg a nagyfőnök is. Nekik akkor Trianon fityfiritty volt. Most meg krokodilkönnyeket hullatnak a határon túli magyarokért.”

 

„De a volt drámaíró nevét akkor sem vettem volna a számra, mert félek a herpesztől. „

 

Megbántam, hogy nyitottam ezt az oldalt, mert fájt, hogy „miattam” mocskolnak tisztességes embert.

De már nem bánom, örülök, hogy kiderült számomra, hogy vannak EMBEREK, vannak, akik tisztán látnak, és ki is állnak az igazuk mellett.

Csak hát ez a világ nem az ő világuk.

Fortissimo Creative Commons License 2005.09.21 0 0 47
"Medgyessy doktornak olyan gesztusai vannak, mint az előbbi uraknak. Az is tetszik benne, hogy elegánsan, úriember módjára reagált a piszkálódásokra. Medgyessy doktor abban a szerencsés helyzetben van, hogy legkevesebb öt arisztokrata támogatja."

csak nem azok az arisztokraták támogatták, akiket kitettek a lakásukból, (disznóolba?? Hortobágyra??) h a Medgyessy papáéknak megfelelő lakosztálya legyen (vajh mit tettek a lakásért??

http://gondola.hu/kep.php?oid=764400&ct=image/gif
"Lakásukhoz .. csere utján jutottak,
amely a felszabadulás előtt egy grófi családnőtagjának lakosztálya volt."
Előzmény: Törölt nick (4)
őszkaján Creative Commons License 2005.09.21 0 0 46
 A bolond grófokat is uriembernek tartották. Persze nekik azért, volt hozzávaló stilusuk. Megyó legfeljebb a szabóját tudta kiválasztani, ha ő választotta ki. Már valahol irtam, hogy SzTK ügyintézőnek jól bevált volna, vagy betegállomány ellenörnek. Kis pénzzel is le lehetett volna fizetni.
Előzmény: cserép virág (32)
the real jabberwocky Creative Commons License 2005.09.21 0 0 45

Pedig az igazság és jóízlés bajnokát nem szabad megharagítani (bocsika, a gyenge nõk védelmezõje kimaradt).

Szavamra...

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 44
Ugye nem baj, ha nem a tetszésedtől függően írom le/küldöm el azt, amit akarok?
Előzmény: Uránusz (35)
j a n i Creative Commons License 2005.09.21 0 0 43
Csurka minden megnyilvánulásávan a jobboldal ellen uszít, és ezzel persze a Fidesz szekerét tolja.

Szerintem a ti emberetek, és jól is manipuláltok vele

Előzmény: cserép virág (41)
cserép virág Creative Commons License 2005.09.21 0 0 42

Szerintem M.I. egyszerüen nem komplett, vagy legalábbis úgy viselkedik.

 

Előzmény: Nagulnov (38)
cserép virág Creative Commons License 2005.09.21 0 0 41

Ugyan miért élvezi Csurka a FIDESZ feltétlen bizalmát?

Csurka minden megnyilvánulásávan a jobboldal ellen uszít, és ezzel persze a szocik szekerét tolja. Szerintem a ti emberetek, és jól is manipuláltok vele!

Előzmény: j a n i (39)
Nagulnov Creative Commons License 2005.09.21 0 0 40

Csurka bezzeg, az ős besúgó, élvezi a Fidesz feltétlen bizalmát. Őt nem buktatják meg, bármit megtehet. Ő úgy táncol, ahogy a Fidesz fütyül.

 

Te legenda gyártásban - nem is vagy rossz.:O)

Előzmény: j a n i (39)
j a n i Creative Commons License 2005.09.21 0 0 39
Így utólag úgy látom, Medgyessy is a jobbak közé tartozott. (a rosszak között) Kis hazánkban csak azok buknak, akik nem úgy táncolnak.

Medgyessy kezdte piszkálni az SZDSZ korrupciós ügyeit, hát mennie kellett.

Eddig mindenkivel ez történt, akik a Fidesz fiúk, vagy a sz.madarak útjában álltak.

Csurka bezzeg, az ős besúgó, élvezi a Fidesz feltétlen bizalmát. Őt nem buktatják meg, bármit megtehet. Ő úgy táncol, ahogy a Fidesz fütyül. Megvédi a média, a bíróság, róla nem derül ki semmi.

 

Amit Macskássy Izolda mondott, ahhoz bátorság kellett, azért "kinyírták"

Előzmény: cserép virág (32)
Nagulnov Creative Commons License 2005.09.21 0 0 38
Donáth László MSZP

"Mire egy Macskássy Izolda nevű nőszemély nyílt levelet tett közzé a tanári faliújságján, amelyben tiltakozott az ellen, hogy ez a vörös szörnyeteg – mármint én – betegye a lábát abba az épületbe, ahol csak szent dolgoknak van helyük, és ez az evangélikus egyház, és nem az MSZP."

 

 

Nem kell itt ideológiákat gyártani. Ezt a Macskássyt az mozgatja - hogy melyik férfi/politikus szép.:) Ezért ugrik Lovas/Medgyessy stb nyakába - és aláz le másokat akik nem szépek.

 

Egy H.P.

Előzmény: j a n i (23)
Uránusz Creative Commons License 2005.09.21 0 0 37

   "Igen, ez sajnos tipikus hazai tünet.

Soha nem szerettem az MDF-et, Dávid Ibolyát viszonylag kedvelem. Példa lehetne ebben az egyre jobban korcsosuló országban, ehelyett megpróbalják kinyrni. Tipikus... "

 

ÚTBAN VAN! Meggyőzhetetlenül kitart az önállóság mellett és ez megbocsáthatatlan valakiknek!!!

Ki is fogják nyírni sajnos!!!

:(

Előzmény: the real jabberwocky (26)
Uránusz Creative Commons License 2005.09.21 0 0 36
Te lehet még nem szóltak neked... ez nem korcsma!!!!!
Előzmény: the real jabberwocky (18)
Uránusz Creative Commons License 2005.09.21 0 0 35

Ezt nem kellett volna szerintem leírnod.. vagy ha leírtad nem kellett volna entert nyomnod...

:(

Előzmény: Törölt nick (13)
Uránusz Creative Commons License 2005.09.21 0 0 34
j a n i válasz | vissza a topikba 2005.09.20 17:15:50 (topiknyitó)

A művésznő nyilatkozata, az "eltűnése" előtt.

 

"A keresztény egyházak összefonódása a politikával ízléstelen teátrum.
A Fideszesek vallásossága talmi, valódi érzelmek helyett csak olcsó műsorokra futja.
Azért imádkozom, hogy kevesebb legyen az árulás, és a katolikus Anyaszentegyháznak ne legyen miért szégyenkeznie Magyarországon."

 

 

 

Mindezek után, hogy ismered ezt a nyilatkozatát Izoldának.... ugye csupán költői a kérdésed amivel indítottad a topikot???!!!

Előzmény: j a n i (-)
Uránusz Creative Commons License 2005.09.21 0 0 33

Te már csak tudod....

Hiszen évekig együtt dolgoztál vele... több ezer napot eltöltöttek egymás mellet igaz?!

:)))))))

Előzmény: cserép virág (32)
cserép virág Creative Commons License 2005.09.21 0 0 32

Medgyessy attól volt úriember, hogy felvett néhány méregdrága öltönyt, és cipőt.

Felmászott a pártja létrájára, és mindenkit lelökdösve haladt előre. Bámire képes volt a hatalomért. Egyébként egy kifejezetten buta ember, akit a lendület és az eszme vitt előre!

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 31
Mi lesz, mi lesz.... seggünk kilesz.
Előzmény: pannonbetyár (30)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.09.21 0 0 30
és most mi lesz, hogy megvan az eredmény?
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 29
Ez nem érzelmi kérdés, hanem a sok minusz összegzése,kizárólag matematikai művelet.
Előzmény: pannonbetyár (28)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.09.21 0 0 28
nem kedveled a Megyót? ;o))))
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 27
Medgyessy úriemberestül akart úgy (x-dik) szabadságára menni, hogyaszongya 'Basszátok meg, mert megérdemlem!"; szintén úriemberségével együtt bírt igen érzékletesen bemutatni; szintén bátran és úriember módjárapróbálta elsumákolni a D-209-es afférját; ja, és szintén úriember módjára hajlongott szervilisen Kádár előtt, jphy a Németh-kormány alatti ingatlan-stiklijét (amiért még onnan is kivágták) el ne feledjük. No most ehhez képest a "paraszt" Orbán.... mit ad isten.... egyiket se' tette. Mellesleg, nem Orbán hibája, hogy oda született ahova, ahonnan viszont önmaga küzdötte fel magát; ehhez képest a kifinomult dzsentri úriember meg oda bírta magát leküzdeni, hogy már párttársainak se' kellett. Imádom,amikor a jogegyenlőség, esélyegyenlőség, tolerancia stb. stb. bajnokairól ilyen gyorsan kiderül a származás mentén való primitív előítéletes gondolkodás.
Előzmény: Törölt nick (25)
the real jabberwocky Creative Commons License 2005.09.20 0 0 26

Igen, ez sajnos tipikus hazai tünet.

Soha nem szerettem az MDF-et, Dávid Ibolyát viszonylag kedvelem. Példa lehetne ebben az egyre jobban korcsosuló országban, ehelyett megpróbalják kinyrni. Tipikus... 

Előzmény: j a n i (23)
j a n i Creative Commons License 2005.09.20 0 0 23
Nem értek a művészetéhez, de nem is arról beszéltem, hanem arról, hogy mindig lehetett hallani róla addig, amíg ki nem mondta az igazságot. Utána jött a hazugságáradat, a kommunistázás.

Sok emberrel történt így, most például Dávid Ibolyával.

the real jabberwocky Creative Commons License 2005.09.20 0 0 22

Gondolod, hogy a kortárs magyar művészet rész lett?

 

Nem. Viszont szerepel(t) mindenféle aránylag tisztesseges kiallitohelyen, galeriakban, valamint az osszes orszagos mediaban. A dilettans kozonseg szamara egy valodi muvesz, sõt, sztár lett belõle.

Előzmény: courvoisier (20)
the real jabberwocky Creative Commons License 2005.09.20 0 0 21
Ebben teljesen igazad van, jómagam is az a fajta dinoszaurusz vagyok, akinek még Giscard is tetszett, nem beszélve Piccoliról - de itt most elvileg egy festõnõrõl van szó és nem érdekelnek a preferenciái. Egyébként pedig egy gusztustalan stílusú, törtetõ széplélek, aki mindenféle rossz, kommersz szemetet gyárt. Persze, hogy én sem tartom festõnek, de az ország 90%-a igen és itt kérdem én, ez kinek a bûne?
Előzmény: courvoisier (20)
courvoisier Creative Commons License 2005.09.20 0 0 20

Gondolod, hogy a kortárs magyar művészet rész lett? Hogy bárki  tudná, ki MI, a politikai parformanszok nélkül? Hááát...

Szóval, ami hölgy képzőművészetét illeti egyetértünk. Festőnek szóra sem érdemes. De ezek az idézett szövegek nagyon ott vannak! Istenem, d'Estaing, Piccoli (mondjuk Michel halála a Nagy zabálásból), Megyó (mondjuk a  Nehéz szó-szkeccs) -- ilyet kevesen hoznak össze.

Előzmény: the real jabberwocky (18)
j a n i Creative Commons License 2005.09.20 0 0 19
„Marosvásárhelyi édesanyám vérbeli sportlady volt, bölcs, gyönyörű, és ha 1945-ben másként alakultak volna a dolgok szerintem berepülőpilótának is jó lett volna. Édesapám, a magyar királyi katonatiszt viszont ki volt plakatírozva egész Erdélyben, hogy „élve vagy halva”.

A híres korondi fazekas Katona Sándor unokája – „gyermekéveimet fazekak és korongok között töltöttem.”

Selyemre találása:”kényes textília, hamar szétfolyik rajta a festék, munka közben nem szabad tétovázni.”

Elismerései: Pro Patria, Pro Urbe, Vitézi Rend Érdemkeresztje.

the real jabberwocky Creative Commons License 2005.09.20 0 0 18
Van itt köpködés jobbról-balról, ahogy ezt megszoktuk ezen a fórumon. Arról senki nem beszél, hogy a MI altal terjesztett olcsó, ízléstelen giccs hogy válhatott a kortárs magyar mûvészet részévé. Persze, ez nem erdekes, pedig ez lenne itt a lényeg, nem pedig az, hogy ez az opportunista picsa éppen kinek a seggét nyalja...
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 16
A zsidózó MIÉP-től kis cigányozással a MSZP-ig, avagy zsák a foltját.
Előzmény: Törölt nick (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!