Keresés

Részletes keresés

BlueFlame70 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 231

Sziasztok!

 

Bár régóta nem szólt senki hozzá ehhez a fórumhoz, hátha valaki mégis olvassa...

Most ismerkedem az FL Stúdió 10-es verzióval. Ez ugye pattern alapú, tehát minden zenét csak kis, pár ütemes részekből lehet összerakni? Az eddig látott magyar videotutorialok erről szóltak. Az ott látott zenei stílusoknál ez nem volt gond. De ha valaki hosszabb dallamokat, klasszikus stílusú zenét szeretne írni, az is lehetséges? Vagy csak apró motívumokra felbontva és külön-külön felvéve?

Mardu89 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 230
Mardu89 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 229

Kovács Olivér, zeneszerző honlapja:

http://kovacsoliver.hu/

Filmzene írással, reklámzene írással és egyéb zenék komponálásával foglalkozik. 

Mardu89 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 228
Mardu89 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 227

Epikus filmzene készítés

Az epikus zene egy elég jól körülhatárolható műfajjá vált minden hibájával és előnyével. Valójában viszonylag primitív stílus, ugyanakkor bizonyos típusú és tematikájú vizuális anyagoknál elkerülhetetlen ez a fajta hangzás. Sokan választják ezt a stílust, mivel az[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

2cvtech Creative Commons License 2015.10.17 0 0 226

 

Egy újabb saját dalom. Több hangszeren így játszom egyszerre

 

2cvtech Creative Commons License 2015.10.14 0 0 225

 Az alábbi dal az én saját szerzeményem. Hawaii gitáros vagyok de úgy hogy közben szintetizátorral kisérem önmagam, vagyis teljes zeneszám lesz a végeredmény. A Hawaii gitárral játszom a szólót. Saját hangolás, saját stílus, egyedi hangulat pontosabban hawaii feeling ......

 

 

https://soundcloud.com/henhawaii6/hen-hawaii-254-aloha-o-luna-chan-hauoli-no-ka-mea

 

 

A dalt egyébként egy japán lány részére írtam aki szereti a daljaim. Sok sok dal van fent henhawaii fiókjaimban.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 224

Mardu89 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 223

djmitya Creative Commons License 2014.05.26 0 0 222

Tetszik! Nagyon profi az egész! Gratulálok! Mivel csináltad?

Előzmény: W&W (221)
W&W Creative Commons License 2013.10.06 0 0 221

Sziasztok!

 

Szeretnem bemutatni uj szerzemenyeimet :) Dallamos, instrumentalis gitarzenek, kicsit rock, kicsit pop. Minden muveletet en kovettem el a hangszerelestol a keveresig a szamitogepemen.

Kuldom mindenkinek Szeretettel :)

Minden velemenyt es epito jellegu kritikat szivesen fogadok.

 

https://soundcloud.com/csabiko/sets/somethings_lost

 

Kellemes hallgatozast!

 

 

Avellana Creative Commons License 2013.05.20 0 0 220

Bocsánat Kristina:D

Előzmény: Avellana (219)
Avellana Creative Commons License 2013.05.20 0 0 219

Kedves Kata!

Nagyon szép számok:) Különösen Tatjana dala tetszett.Nagyon jó lett a hanguata:D

Előzmény: somogyi23 (208)
Avellana Creative Commons License 2013.05.20 0 0 218

Ez nagyon jó lett! Dicséretes az együttműködésetek:)A kedvenceim közé került:D

Előzmény: bencepeter (209)
Avellana Creative Commons License 2013.05.20 0 0 217

Hello mindenki :)

 

Körül néztem itt és nagyon sok szépet láttam és hallottam :D

 

Ahogy nézelődtem eszembe jutott , hogy hátha akad itt a következőre jelentkező :

Egy ismert könyv  alapján kezdtem egy regényt írni , igazából az eleje még sehol , de van egy rész amivel már csaknem kész vagyok ... nos az egész történetben fontos szerepet játszik a zene ... ebben a fejezetben is felbukkan egy dal , amit a főszereplő az anyjának írt és nagyon nagy jelentősége van az egész regényben ... de hiába próbáltam magam megírni , egyszerűen nem bírtam vele ...( sem megfelelő képzettségem , sem idegzetem nincs hozzá ) de gyötör a hiánya :)

 

Ha volna aki válalja a megírását ennek a kis dalnak , esetleg csak úgy hobbiból , a kihívás kedvéért az kérem írjon erre a címre itt akár a hozzá illő regény részletet is elkérheti és pontosabb infókat kérhet az egészről akit érdekel : 

 

avellana@citromail.hu

valamint itt a regényem oldala

http://avellanaregeny.blogspot.hu/2013/05/sajat-rajzok-khanrol.html

 

Sokat segítenétek vele :D     

 

Előrre is köszönöm :)  

 

                                                            

 

Tarquinius Imperator Creative Commons License 2013.05.07 0 0 216

Mardu89 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 215

Mardu89 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 214
Tarquinius Imperator Creative Commons License 2013.03.26 0 0 213

Üdv mindenkinek, Tarquinius Imperator vagyok, íme egy saját szerzeményem (FL Studio):

Mardu89 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 212

Mardu89 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 211

Mardu89 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 210

bencepeter Creative Commons License 2013.02.20 0 0 209

Hello,

 

Hallgassatok uj szamomat, Berklee-s zeneszek tobb, mint 20 orszagbol dolgoztak a dalon egyutt az Ubuntu (del-afrikai) filozofianak dedikalva. 

Előzmény: pianoboy (206)
somogyi23 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 208

 

Sziasztok! 
Egyik ismerősömmel készítettünk otthoni (nem profi) körülmények között egy albumot, melynek zenéit én követtem el. Stílusilag melodikus, populáris, kicsit rockos, kicsit szintis, and so other... Tölthető, hallgatható, (na meg) kritikázható :D 

Teljes album letöltése: http://somogyi23.uw.hu/FinalMP3.zip 
Youtube-on és soundcloudon is megtalálhatóak a számok.

Zongika Creative Commons License 2013.02.03 0 0 207

 

 

 

A "Ne hadj el" számcím egy picikét erős :)

Előzmény: doni82 (203)
pianoboy Creative Commons License 2013.02.03 0 0 206

Hello,

 

Összességében nem rossz kis dal, tényleg elég vidám hangulata van... Engem arra emlékeztet, amikor egy kislány gombát szed az erdőben és a teli kosárral boldogan ugrándozva megy hazafelé... Közben dúdolgat...:)

 

Engem egy picit zavar a percussion. Kicsit szedett-vedett ill. a basszusgitár picit elütött a zenétől néhány helyen.Gondolom ez nem a végső verzió.

 

Ezzel természetsen nem megbántani szeretnélek! Ez csupán egy észrevétel...:) Szal aranyos dal! Nagyon jó hangja van az énekesnőnek is.

 

Más...

 

Én őszintén remélem, hogy megtalálod odakinn a számításaidat, és nagyon hasznos dolgokkal gyarapítod az ismereteidet! DE!!! Engem  - aki igen nagy tisztelőd vagyok - elszomorítana, ha azt a tálentumot, géniuszi tehetséget ami benned van eltékozolnád a mai igénytelen, puritán popzenei világra. Mindig tartsd szem előtt, hogy nem minden a siker meg a csillogás... Persze az is kell, a pénz meg mégjobban de Te ezektől fényévekre vagy!!!

 

A fimzenei vonal az ami igazán neked való és fekszik...:)  Szerintem azzal nagyobb sikert lehet elérni, mint a popvilágban!

 

Üdv: egy "földid"...:)

 

 

 

Előzmény: bencepeter (201)
Mardu89 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 205

2cvtech Creative Commons License 2013.01.04 0 0 204

Sziasztok.

 

 

Még nem jártam itt eddig. Remélem nem csak komolyzenei művek jöhetnek ide? Én hawaii stílusban játszok. Hawaii gitár, Hawaii steel gitár és szintetizátor. A felvételben hallható zene saját dalom és egyedül készítettem. Remélem azért tetszik vakainek. Eléggé egyedi a hawaii stílus, azt hiszem már csak én képviselem ezt a fiatalság körében, sőt az öregebbek is letüntek már.

 

http://soundcloud.com/henhawaii/erdzen-2g-hen-hawaii-sayu-s

 

 

Youtubon videó is van a dalokról, majd linkelek azt is ha van rá érdeklődés.

 Két gitár az ölemben, mellettem jobb kéz felől a szintetizátor. Érdekes kis egyveleg.

 

Jó szórakozást, remélem a soundcloud linkje működik mindenkinek. Hen Hawaii

doni82 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 203

Üdv mindenkinek.Először járok itt és szeretném meg mutatni pár dalomat.Remélem tettszeni fog.

PETYUS Creative Commons License 2012.12.18 0 0 202

Kérnék egy kis segítséget.

Megpróbáltam rájönni, hogy a zongoradarabban hol rejlik a Fibonacci-sorozat, de bevallom, nem sikerült.

Pedig érdekelne.

Előzmény: bencepeter (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!