Keresés

Részletes keresés

Óvakodj a törpétől! Creative Commons License 2010.07.02 0 0 139
Mindig szereznek meglepetéseket: ez az óriásreklám is bepofátlankodott, pedig a sportgéza anblokk ki van tiltva.
Pávek úr Creative Commons License 2007.03.12 0 0 138
Megint próbálkoztok, fiúk? Legalábbis az index egy nagy buzi üres kerettel jön be, onnan kell tovább lépni.
Pávek úr Creative Commons License 2007.02.23 0 0 137
Jaja, a képeket is letiltottam, így több a hasznos hely a képernyőn.

Hálás vagyok az indexnek, hogy rávezetett az adblokkra. A többi reklámjuk annyira nem idegesített, de ezzel a frístarttal kissé túllőttek a lovon.

Előzmény: ex_lx (136)
ex_lx Creative Commons License 2007.02.22 0 0 136
Jaja, legközelebb a képeket is letiltom.

Remélem, hallják. :)
Előzmény: Pávek úr (135)
Pávek úr Creative Commons License 2007.02.22 0 0 135
Mosmá' mindeggy.

Blokkolók élesítve... én már nem kapcsolom ki őket.
Legfeljebb, ha valami újabb mocsokságot kiagyalnának, akkor majd azokat is kiblokkolom.
Előzmény: molar (134)
molar Creative Commons License 2007.02.22 0 0 134

Végre, eltüntették!

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 133

Az az /etc/hosts-os tipp nagyon elegáns, javaslom kipróbálni.

elegans akkor, ha tob bongeszot is hasznalsz a gepden es akkor ez eleve tiltja az osszeset.

Ugyanakkor hatranya is van: A parhuzamos topicban tobben jeleztek, hogy nem tudnak a host-ba irni, mert nincs ra jogosultsaguk.

Ezert aztn en a kovetkezo modszert ajanlom:

Tolls -> Internet options -> Security -> Restrected sites -> sites

Itt hozzaadni a nemkivant siteokat http:// elotaggal.

Default levelre tenni a restrected site beallitasokat.

Ez nem csak a jogosultsagi problemat oldja meg, de gyorsabba is teszi a bongeszest, mert a host fileos modszer megprobalja megtalalni a sajat gepeden es ez idot vesz igenybe. A letiltas viszont azonnali.

Előzmény: ex_lx (126)
waxxablaze Creative Commons License 2007.02.22 0 0 132
köszönöm, nekem műxik :)
Előzmény: Törölt nick (120)
ex_lx Creative Commons License 2007.02.22 0 0 131
Ne fukarkodjunk azokkal a repjelekkel! Kettőt gépel, egyet kap.

c:\winnt\system32\drivers\etc
Előzmény: Bimbum (129)
Bimbum Creative Commons License 2007.02.22 0 0 130

A backslash-t lenyeli az index, helyette itt rendes per-jelet írok:

winnt/system32/drivers/etc

Előzmény: Bimbum (129)
Bimbum Creative Commons License 2007.02.22 0 0 129

A hosts fájl helye az én gépemen:

c:winntsystem32driversetc

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 128
nem vagy egyedul ;-))
Előzmény: Pávek úr (127)
Pávek úr Creative Commons License 2007.02.22 0 0 127
Na, föltelepítettem még az adblokkot is a flössblokk mellé.

Doppelt genäht hält besser.
Előzmény: Törölt nick (123)
ex_lx Creative Commons License 2007.02.22 0 0 126
Az az /etc/hosts-os tipp nagyon elegáns, javaslom kipróbálni.

Persze fontos, hogy abba előbb nézzenek a programok, mielőtt a dns-hez fordulnának, és meglehet, hogy a böngészőt újra kell indítani, hogy elfeljtse az adverticum valódi címét.
Előzmény: Or Kán (121)
özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2007.02.22 0 0 125

Az már biztos, hogy én (tehát a munkásőrség) soha semmilyen szolgáltatást nem fog igénybe venni ettől a fideszközeli agressziv kócerájtól.

:o))

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 124
gonosz ;-)))
Előzmény: Pávek úr (122)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 123
"Eszközök/Adblock Plus.../Szűrő hozzáadása...
be kell írni: http://ad.adverticum.net/*"

Na meg még ha az alabbiakat hozzaadja az ember:

imgs.adverticum.net
sher.index.hu
www.keymedia.hu

kéjhömpöly, egy reklam sincs es meglehet nezni, hogy hany reklam van letiltva ;-)))
Pávek úr Creative Commons License 2007.02.22 0 0 122
Akkor valami haszna mégiscsak van!

Hajrá, Index!!! Csak így tovább!!!

Előzmény: Or Kán (121)
Or Kán Creative Commons License 2007.02.22 0 0 121

Teljesen élvezhetetlen emiatt a szar reklám miatt a fórum, így én addig nem is fogok idejönni, amíg ez el nem tűnik.

:-(((((((((((((((((((((((((((((((((

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 120

A rokon topikból (Le a freestart-bannert a fórumról!) íme egy összefoglalása az alkalmazható módszereknek:

Módszer 1, hosts fájl átírása:

A c:windowssystem32driversetchosts állományt meg kell nyitni pl. Jegyzettömbbel, és be kell szúrni a következő sort:
127.0.0.1 ad.adverticum.net

- minden böngészővel működik (állítólag Operával nem, de ez nem is lényeges)
- rendszergazdai jogosultság kell hozzá
- Linuxon ugyanezt az /etc/hosts fájlba kell beírni
- Win9x-en c:windowshosts a fájl neve
- ha nincs meg a hosts fájl, próbálkozni lehet a létrehozásával

Módszer 2, Adblock Plus kiterjesztés:

Firefoxon (meg talán vele rokon böngészőkön) Eszközök->Kiegészítők->Kiegészítések letöltése.
"Popular Extensions"-ben első helyen van az Adblock Plus. "Install now (215 KB)" gomb.
Pár másodperc után "Telepítés most" gomb.

A böngésző újraindítása után választani lehet előre beállított szűrőcsomagokat. Ha mondjuk az elsőt kiválasztjuk (EasyList USA), akkor rögtön eltűnik ez a reklám, de nagyon sok más reklám is. Ha ez nem zavar, akkor ennyi volt az egész. Ha csak ezt a reklámot akarod blokkolni, akkor ne válassz ki külső szűrőt, hanem olvass tovább!

Az Adblock Plus rögtön rak egy fület a freestartos förmedvényre, amivel azt le lehet tiltani, de mivel legközelebb más címről töltődik be, megint meg fog jelenni. Megoldás:

Eszközök/Adblock Plus.../Szűrő hozzáadása...
be kell írni: http://ad.adverticum.net/*

Módszer 3, javascript letiltása:

- böngészőtől függő helyen lehet beállítani
- IE-vel rendszergazdai jogok nélkül is működik
- nem ajánlom, sok webhely nem működik így

Módszer 4, reklámot blokkoló proxy szerver:

Nagyon rugalmas megoldások, de eltart egy ideig a telepítésük és konfigurálásuk. Tippek:

- Proxomitron
- Privoxy

Módszer 5, alapból blokkoló böngészők:

Tapasztalatok szerint a következő böngészőknél alapbeállítás mellett sincs ez a reklám:

Opera 9
Internet Explorer 7
Maxthon browser

Előzmény: muca-hit (117)
muca-hit Creative Commons License 2007.02.22 0 0 117
Van mód a bezárására?
Előzmény: molar (116)
molar Creative Commons License 2007.02.22 0 0 116

Az ingyen fórumozás, főleg  a teljesen ingyen fórumozás, talán indokolatlan eufória.

Például  most  a cégnek jelent súlyos forintokat, de ha otthon vagyok, magamnak.

Van itt reklám elég, nem az ellen  tiltakoznék, mert soha egyiket sem nézem meg.

Ezt a villódzó szart se, viszont szemrontó, ezért én is itthagyom a fenébe az egészet, amíg el nem tűnik.

Előzmény: Törölt nick (110)
Pávek úr Creative Commons License 2007.02.22 0 0 114
Én sose kettyintettem reklámra, hacsak nem véletlenül.

De most már a lehetőséget is elvették tőlem :-(((

Jut eszembe: a remek blotykolás ellenére is beszüremkedett valami k és h-s animált gif; ezt jobb egérrel rákettyintve és "block images from ... site" lehet ellehetleníteni (a tűzrókában).

waxxablaze Creative Commons License 2007.02.22 0 0 113

lehet, csakhogy el lehet helyezni ÚGY reklámot, hogy magát a fórumozót nem zavatrja.

az az ugrálás kikészíti a szemet.

hajrá index.

most lelépek, mert már mingyá behányok ettől az ugráló vacaktól.

(olyanról hallottatok már, hogy egy ROSSZ reklám elriasztja a fogyasztót.....) hát ez ilyen.

ex_lx Creative Commons License 2007.02.22 0 0 111
Ha a topicnyitóra reagáltál, az lényegében ugyanezt tartalmazza azzal a kiegészítéssel, hogy pfuj. :)
ex_lx Creative Commons License 2007.02.22 0 0 109
Vagy úgy! :)

Lehet, hogy mégis engedélyeznem kéne pár spamet, hátha kicsit műveltebb leszek. ;)
Előzmény: Törölt nick (106)
Teddy_KGB Creative Commons License 2007.02.22 0 0 108
Illetve nem csak IE, hanem mindegyik böngészővel :)
Előzmény: Teddy_KGB (105)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 107
Uhh, de rég olvastam:(
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 106
F. Pohl: Alagút a világ alatt c. novellájában szerepel :)

"...

A furgon megállt a házak között, és néhány percig hallgatott. Aztán megreccsent a hangszóró, s egy hatalmas orgánum rázendített:

- Feckle Frizsi! Feckle Frizsi! Kell nekem a Feckle Frizsi! Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle ...

S megint elölről. Addigra már minden ablakon emberek bámultak ki az egész környéken. Ez a hang nemcsak egyszerűen erős volt, meg lehetett süketülni tőle.

Burckhardt megpróbálta túlordítani a hangzavart: - Mi a fene ez a Feckle Frizsi?

- Biztos valami hűtőszekrény, szívem - visított vissza az asszony ügyefogyottan.

A hangorkán hirtelen elcsitult. A furgon hallgatott. Még párás volt a reggel; a napsugarak szinte vízszintesen súrolták a tetőket. Hihetetlennek tűnt, hogy egy perccel azelőtt az egész környék egy hűtőszekrény nevétől harsogott.

- Valami őrült reklámtrükk - mondta keserűen Burckhardt. Ásítva hátat fordított az ablaknak. - Akár fel is öltözhetünk. Remélem, vége a...

Hátulról érte az üvöltés; mintha dobhártyán ütötték volna. Éles, gunyoros hang repesztette a levegőt, hangosabb volt, mint a végítélet harsonája.

- Van már hűtőszekrénye? Akkor büdös! Ha nem Feckle Frizsi, akkor büdös! Ha tavalyi Feckle Frizsi, akkor is büdös! Csak a legújabb Feckle Frizsi éri meg a pénzt! Tudja maga, kiknek van Ajax hűtőszekrényük? A homokosoknak van Ajax hűtőszekrényük! Tudja maga, kiknek van Triplecold hűtőszekrényük? Az anarchistáknak van Triplecold hűtőszekrényük! Ami nem Feckle Frizsi, és nem a legújabb modell, az büdös!

A beszélő hangja szinte eltorzult a dühtől: - Mi figyelmeztettük magát! Azonnal induljon, és vegye meg a legújabb Feckle Frizsit! Gyerünk! Gyerünk a Feckle Frizsiért! Gyerünk, gyerünk, gyerünk. Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle ...

Végre-valahára elhallgatott. Burckhardt megnyalta az ajkát és az asszonyhoz fordult:

- Azt hiszem, szólni kellene a rendőrségnek ... – mikor újra megdördültek a hangszórók. Ez mély ütés volt; annak is szánták.

- Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle, Feckle. Az olcsó hűtőkben megromlik az. étel. Jön a betegség és az okádás. A mérgezés és a halál. Vegyen Feckle-t! Feckle, Feckle, Feckle! Vegyen csak ki egy szelet húst a mostani hűtőszekrényéből! Nézze meg: vagy dohos, vagy romlott! Vegyen Feckle-t! Feckle, Feckle, Feckle! Bűzlő rohadékot akar enni? Vagy megjön az esze végre, és Feckle-t vesz? Feckle, Feckle ...

Betelt a pohár..."

A novella végére kiderül, hogy a városka lakóit valamiféle modellvilágban (mai kifejezéssel: virtuális világban) teremtették újjá, és életük csak arra szolgál, hogy a reklámok hatékonyságát rajtuk mérjék :)  

Előzmény: ex_lx (104)
Teddy_KGB Creative Commons License 2007.02.22 0 0 105

Freeszarcsík és minden más reklám eltüntetése IE alatt

Wordpaddal nyissátok meg a C:windowssystem32driversetc könyvtárban a hosts filet.

Az alja igy végződik :

127.0.0.1 localhost

Ezt kell bemásolni hozzá :

127.0.0.1 imgs.adverticum.net

127.0.0.1 sher.index.hu

127.0.0.1 www.keymedia.hu

Nyissatok egy új böngészőt, and enjoy!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!