Keresés

Részletes keresés

Petykoooo7 Creative Commons License 2023.10.10 -2 1 2390

Látnivalók Marseille városában: Ez Európa legveszélyesebb városa?

 

Franciaország nem csak Párizs és a francia Riviéra! Legalábbis ilyen szöveggel érvel a legtöbb utazó. Ezzel a mondattal pedig én is teljes mértékben egyetértek. Viszont az már kérdéses, hogy pont Marseille miatt érdemes-e átrepülni fél Európa felett. Ez a város az európai koloniális múlt találkozása a modernkori Afrikával. Lényegében az utazók itt szembesülhetnek azzal, hogy hova vezetett Franciaország sötét múltja. Valódi olvasztótégely lett a városból. Itt aztán tényleg a világ összes vallása és etnikuma képviselteti magát. Alapjáraton ezzel semmi gond sem lenne, de valahogy a város nem úgy fejlődött az évek során, hogy ezeknek a különböző kultúráknak a találkozását megfelelően kezelni tudja. Sajnos a közbiztonság kimondottan rosszá vált Marseilleben. Ehhez még érdemes azt is számításba venni, hogy a második világháborúban a bombázások során Marseille belvárosában a látnivalók többsége megsemmisült. Összegezve tehát egy nem túl biztonságos helyről beszélünk, amely még csak látványosságokban sem gazdag. Én bennem Marseille végül nagyon csak vegyes érzéseket hagyott. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy bárkinek nyugodt szívvel tudnám ajánlani ezt az úti célt. A posztban elmesélem, hogy milyen kalandokat éltem át Marseilleben és miért nem szeretnék ide soha többé visszatérni.

 

BŐVEBBEN: https://travelhacker.eu/latnivalok-marseille-varosaban-europa-legveszelyesebb-helye/

tabicsabi Creative Commons License 2021.08.22 -1 0 2389

Kedves Petykooo7!

Ha netán olvasod a fórumot,érdekelne hogy Cannes-ba hogy lehet eljutni Nizzából?Úgy tudom van olcsó busz is mint Monacoba ami talán a reptérről indul,meg vonat is.esetleg tudod hogy a vonat mennyibe kerül Cannesba?

Nizza lenne a központunk,onnan szeretnénk egy-egy napra Monte Carloba és Cannesba menni.

Petykooo7 Creative Commons License 2021.08.15 -4 0 2388

Monte-Carlo furcsa egy hely. Monaco fővárosában bámulatos látnivalók várnak az utazókra, viszont egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek belopja magát ez a hely a szívébe. Az egész országot leginkább a fényűzés, a luxus és a csillogás jellemzi. Első ránézésre ebben a városállamban mindenki boldognak tűnik. A gyerekek önfeledten játszadoznak a játéktermekben, a férfiak két espresso között megbeszélik ki mennyi bevételhez jutott az elmúlt héten és a nők pedig divatosabbnál divatosabb táskákkal flangálnak a plázában. A legtöbb olvasónak közben nem véletlenül jut eszébe az a kérdés, hogy ez az imént lefestett pillanatkép valójában őszinte vagy felszínes? Ebben a kérdésben egyelőre nem szeretnék állást foglalni – mindenki eldöntheti saját maga, ha ide utazik. Unatkozni kezeskedem, hogy senki sem fog. Monaco megfizethető akár egy átlagos utazó számára is, mivel a látnivalók többsége ingyenesen látogatható. Ha pedig megfogadjátok a posztban leírt tippjeimet, akkor még csak a malacperselyeteket sem fog kellenetek összetörni az utazás előtt. Nézzük, hogy mit tud Monte-Carlo!

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-monaco-varosallamaban-ez-a-legtulertekeltebb-orszag-a-vilagon/

Petykooo7 Creative Commons License 2021.02.08 -4 0 2387

Az eddigi legteljesebb, lekomplexebb összefoglaló a francia riviéráról: https://travelhacker.eu/francia-riviera-cannes-nice-monaco-hosszu-hetvege-kevespenzbol/. Itt garantáltan minden információt megtalálsz, amit keresel.

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.07 0 0 2386

Fake news !!! 99% hordja a maszkot !

Előzmény: Tala bay (2384)
Xilila Creative Commons License 2020.08.27 0 0 2385

Köszi a választ. Közben úgy döntöttünk nem megyünk most ebben a helyzetben.:( 
2 éve voltunk pár napot és beleszerettünk, felkerült "az ide még visszajövünk" listára...remélem minél előbb megtehetjük és fesztelenül kirándulgathatunk újra a parton és a csodás kis városkákban. 

Előzmény: Tala bay (2384)
Tala bay Creative Commons License 2020.08.12 0 0 2384

Szia! 

Valóban kötelező Nizzàban a szàjmaszk, azonban ismerősök most voltak kinn, senki nem hordja csak az üzletekben! Minden esetre elég borsos a bünti àra...

Kimentek? Nekünk közbeszólt a gólya tàbor...így jàrtunk.

Előzmény: Xilila (2382)
Tala bay Creative Commons License 2020.08.12 0 1 2383

Sziasztok! 

Van 3 repjegyem Nizzàba, aug.18-22-ig. 

Wizzair. Sajnos nem tudunk utazni. A névàtíràs utanként 16000/fő. Jelenleg a jegyàr màr 180000 Ft.

Ìgy 3 főnek: 96000.

Mivel mi bukjuk a jegyàrat, sajnos nem vettem hozzà Flexet, így + 30000ért àtadó a jegy. 

Az utolsó pillanatig gondolkozhatsz, úgysem tudok vele mit kezdeni. A jegyekhez NINCS sem ülés vàlasztva, sem poggyàsz.

Xilila Creative Commons License 2020.08.10 0 0 2382

Sziasztok! 
A tavaszi utunkat (repülő, szállások) le kellett mondanunk. Akkor azt gondoltuk, hogy nyár végén vagy szeptemberben pótolhatjuk. 
Esetleg van valakinek a jelenlegi és a közeli (pár nap/hét) jövőről információja? 
Mennyire ajánlatos most Cote d'Azur területén - persze betartva a covid krizis miatt előírt szabályokat - kirándulni, illetve időt tölteni. Antibes tengerpartján mi a helyzet és mi várható- na jó, az utóbbbi kérdés talán megválaszolhatatlan... 
Azt olvastuk, hogy Nizzában a szájmaszk már kötelező a városban külteren is és a strandokon szintén. 
Előre is köszönöm, ha kapok választ.

Krisztina K Creative Commons License 2020.01.14 0 1 2381

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Előzmény: peliatan (2380)
peliatan Creative Commons License 2020.01.13 0 0 2380

A 10 utazásra érvényes is kártya formátumú, annyiszor kell "érinteni" ahány személy utazik.

A 100-as buszon a közigazgatási határig, távolabbra csak a buszvezetőtől vásárolt érvényes. 200-as busszal nem utaztunk.

A 7 napos bérlet Nizza területére érvényes, szintén a közig.határig, de olcsóbb mint a hasonló Bp-i.

Előzmény: Krisztina K (2379)
Krisztina K Creative Commons License 2020.01.13 0 0 2379

Szia!

Esetleg abban tudsz segíteni, ha jól olvastam, egy 10 utazásos jegyet több ember is használhat /természetesen annyiszor érvényesítve, ahányan vagyunk/?.

Ez a gyűjtőjegy a 100-as, 200-as buszon is használható? 

A 7 napos bérlet gondolom csak 1 főre használható - bár ennyiért is nagyon megéri. 

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

Előzmény: peliatan (2370)
suli010 Creative Commons License 2020.01.01 0 1 2378

Nagyon profin megírt beszámoló! Szinte ott érzi magát az ember a helyszíneken.

Gratulálok!

Előzmény: Trixi87 (2377)
Trixi87 Creative Commons License 2019.12.31 0 2 2377

Sziasztok!

 

Szeretnénk veletek megosztani dél-franciaországi nyaralásunk beszámolóját. Sopronból vágtunk neki az útnak autóval, közel 3.500 kilométert megtéve értünk haza, a majdnem két hetes élménydús vakációnkról.

 

Reméljük hasznos információkkal szolgálunk az utánunk utazóknak.

 

https://fedezdfel.wordpress.com/2019/12/31/provence-cote-d-azur/

 

 

krisztian7508 Creative Commons License 2019.11.01 0 1 2376

Sziasztok!

 

Végül megtaláltuk, működnek a járatok (100 Monacó, 200 Cannes).

onlyread Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2375

Sziasztok! Egy provence-i beszámoló második része. Ígérem több nem lesz.

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2019/10/29/provence-i_fuszeres_628

ffi69 Creative Commons License 2019.10.25 -1 0 2374

https://www.lignesdazur.com/ oldal valóban elég gáz, ha tervezni akarsz Nizza-Monaco útra, akkor tényleg azt írja, hogy nincs ilyen járat.

Ugyanakkor egy másik, külső linken viszont ott van a kivonatos menetrend: https://www.departement06.fr/documents/A-votre-service/Deplacements/Actualite/2017/100-ete-2017.pdf

 

Talán még ez a link is jó vmire: https://moovitapp.com/index/48/public-transit-resources/line/v/3260/521379/TAM_06_Nice_Menton.pdf

 

Saját tapasztalat: visszafelé Monacóból ne hagyjátok az utolsó/utolsó előtti buszra a hazatérést, mert akkor rengetegen lehetnek a megállóban és előfordulhat, hogy nem fértek fel.

Bár az is lehet, hogy ez csak főszezonra jellemző.

Monacoból vissza érdemes a soförtől Ticket Azur jegyet kérni (ugyanúgy 1,50 Eur), mert azt utána még lehet Nizzán belül buszon, vagy villamoson használni egy átszálláshoz.

 

 

 

Előzmény: krisztian7508 (2373)
krisztian7508 Creative Commons License 2019.10.24 0 1 2373

Köszönöm, én is nagyjából így tudtam csak a weboldal azt írja, hogy ebben az időszakban ez a járat nincs, ill. a mobil app. sem hoz találatot ezt furcsállom.

Előzmény: peliatan (2372)
peliatan Creative Commons License 2019.10.24 0 0 2372

A 100-as busznak 2 változata van, mindkettő a Port Lympia egyik mellék utcájából indul. Az egyik Nizza-Monte-Carlo járat, a másik Nizza-Menton. Mindkettőre a buszon kell jegyet venni, € 1,50/fő/út.

Egy hete jöttem haza, az info friss!

Előzmény: krisztian7508 (2371)
krisztian7508 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 2371

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni.

 

10.28-11.01 között leszünk Nizzában. Sokat olvastam a 100-as buszról és a többi hasonló árú buszjáratról. (Monacóba, Cannesba) Nézem a honlapjukat ill. letöltöttem a mobilos alkalmazást (Lignes D’Azure) de úgy néz ki, mint ha egyáltalán nem működne. Semmilyen keresésre nem hoz találatot.

 

Én vagyok béna, vagy ebben az időszakban már nem működnek az ő járataik?

 

Előre is köszönöm.

peliatan Creative Commons License 2019.10.20 0 2 2370

Tájékoztatás a Nizza-ba utazóknak: A Wizz járata a T2 repülőtérre érkezik és a kijáratnál van a 2-es villamos végállomása, most még csak Jean Médecin állomásig közlekedik, decemberre tervezik Port Lympiáig. A 2-es villamos érinti a T1-et is és meg van a két reptér között az ingyenes shuttle is.

Jegyet a megállóban az automatából lehet venni, vagy a reptéri információnál, €1,50/út/fő, kp. vagy bankkártya.

Jegy változatok: 1 db, €1,50 vagy  10 utazásra €10, 1 napra, 7 napra €15, olcsóbb mint Bp-n! 

Jean Médecin-nél 3  szint mélyen van a megálló, lift és mozgólépcső is van.

 

A repülőtéren, (az emeleten) az Air Corsica látja el a Wizz képviseletét,  akinek szükséges a beszállókártyát kinyomtatják. 

Nizzában a városnéző mini vonat felnőttnek €10, gyerekjegy 5-11. évesig €5, 45' a menetidő.

onlyread Creative Commons License 2019.10.17 0 0 2369

Úgy láttam, itt szokott szóba kerülni Provence. Ha esetleg érdekel valakit egy beszámoló:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2019/10/17/provence-i_fuszeres#more15221650

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.23 0 1 2368

Látszólag, az volt a legkisebb probléma, annyira,hogy még szóba sem került. :D 

Előzmény: Flower2000 (2367)
Flower2000 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 2367

Nekem is ez jutott eszembe, csak ki tudja milyen vastag a pénztárca.

Előzmény: Törölt nick (2366)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.23 0 0 2366

Hotel Negresco ! Széles a választék, és kitűnő a minőség !

Előzmény: honor01 (2363)
VWIDR Creative Commons License 2019.06.18 -1 0 2365

Sziasztok.

Autóbérlésben kérnék tanácsot (használtam a keresőt, de nem találtam releváns információkat). Van olyan autókölcsönző Nizzában ahol nem foglalnak le a kártyán pénzt, esetleg készpénzes fizetés is lehetséges? Konkrét autókölcsönzőt is ajánlhattok, amivel meg voltatok elégedve. Köszönöm.

peliatan Creative Commons License 2019.06.18 -1 0 2364

A Cote d' Azur minden településén egymást érik a jobbnál-jobb vendéglátó (reggeliző) helyek, ahol "széles választék" van, magadnak állíthatod össze a reggelidet. A szállodákba kontinentális reggelire számíthatsz, kivéve az 4-5*-okat! 

Előzmény: honor01 (2363)
honor01 Creative Commons License 2019.06.17 -1 0 2363

Sziasztok!

Tudnátok olyan szállást ajánlani Nizzában, ahol nagyon jó a reggeli, széles a választék? Köszönöm!

perla67 Creative Commons License 2019.06.17 0 0 2362

Szia! Bocsi, csak most láttam a kérdést.
Nagyon jó a tömegközlekedés, mi általában busszal közlekedtünk. Augusztusban biztos sokkal több lesz a dugó, úgyhogy ahol jár a villamos lehet inkább azt választanám. A villamos megállókban automatából meg lehet venni a 10-es gyűjtőt, úgy csak egy euro egy jegy, amit 70 percig átszállásra is lehet használni. A kisebb buszokon viszont nem lehetett megvenni csak a vonaljegyet és a napijegyet. Egy gyűjtővel többen is utazhattok, és az automata kiírja mindig hány út van még rajta és a 70percet is figyeli. Városon belül jól működött a Moovit, a környező városokba pedig a Lignes d'azur alkalmazás. Időnként összehasonlítottam a google maps-szal, az néhány járatot nem mutatott.
Bliccelni viszont nem érdemes. A Mattise múzeumnál ellenőrökkel is találkoztunk, minden ajtónál felszállt egy-egy nagydarab fickó, esélyünk se lett volna elmenekülni.
Ha többen vagytok a reptérről nagyon jó az Über is, pontos, udvarias sofőrökkel. Nem kellett magyarázni, hogy hová is megyünk, beírtam az alkalmazásba a címet, láttam a térképen, hogy valóban helyes-e a cím, kiírta milyen autók vannak a közelben és mennyibe fog kerülni és az út végén levonta az összeget az előre beregisztrált bankkártyámról.
Mi voltunk Antibesben, Cannesban, Ezében, Monacoban, Cap Ferratban és természetesen Nizzában. Sajnos csak négy és fél napunk volt így sok minden kimaradt, de legalább van miért visszamenni.
Az éttermi árak elég húzósak, főleg ha halakat, tengeri dolgokat választotok. Ajánlom a Fork asztalfoglaló alkalmazást, nagyon sok helyre kínál kedvezményeket, mi szinte mindig azzal foglaltunk és sosem csalódtunk. Vannak fent fotók, értékelések, így akár előre ki tudod választani mit szeretnél enni. Összességében nagyon tetszett, bármikor visszamennénk!
Ha van még konkrét kérdésed, kérdezz nyugodtan!

 

Előzmény: Fpeterzeg (2358)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.15 0 0 2361

Pontosan így van. A nizzai kikötőből indul.

Előzmény: Fpeterzeg (2360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!