Keresés

Részletes keresés

F1 Hierro Creative Commons License 22 órája 0 0 110210

R.I.P.

Nekem a Jumurdzsák gyűrűje játékból rémlik egy kis mellékszerepben (mint egri színész nem meglepő, hogy szerepet felbukkant benne), ott orvost játszott.

Előzmény: HLP (110208)
bendeguz90 Creative Commons License 22 órája 0 0 110209

R.I.P.

Előzmény: HLP (110208)
HLP Creative Commons License 23 órája 0 0 110208
Alpári Gnác Creative Commons License 2 napja 0 0 110207

Igen és a Kék angyalban ő volt a Marlene Dietrich, valamint  sztorit is ő írta, amiért filmrendezői Nobel-díjat kapott.

Előzmény: F1 Hierro (110206)
F1 Hierro Creative Commons License 2 napja 0 0 110206

A Wikipédiából azóta kigyomlált szerkesztései alapján járt a Hetényi Egyetemre is, valamint játszott olyan sorozatokban, mint a Rabszolgasors, "Forshite Saga" és a "Green peace"...

Előzmény: F1 Hierro (110205)
F1 Hierro Creative Commons License 2 napja 0 0 110205

"a Színház és Filmművészeti Akadémia keretében az Eötvös Loránd Tudományegyetemen pszichológia-esztétika-teológia szakon végeztem, doktoráltam"

Előzmény: Mazsola0070 (110203)
Alpári Gnác Creative Commons License 2 napja 0 0 110204

Én emlékszem erre a cikkre, de hát a hölgy nyilvánvalóan bolond, úgyhogy nemigen lett volna itt minek utána menni.

Előzmény: Mazsola0070 (110203)
Mazsola0070 Creative Commons License 3 napja 0 0 110203

"Szennyai a Szomszédokról azt mondta, hogy a külföldnek készült verzióban ő játszotta Almát.""

"Csodálkozom, hogy erre a nagy nyilvánosság nem kapott rá és nézett utána annak, hogy mi is volt ez."

Mivel hogy a belinkelt cikkben az alábbiakat is mondta, gondolom a Szomszédok külföldnek készült verziójáról szóló állítása már nem foglalkoztatott senkit: 

"Én voltam Zeffirelli Rómeo és Júliájában Júlia, a Napfivér, Holdnővérben is én voltam a lány. Az Utolsó tangó Párizsbant is velem vették fel, a Bárányok hallgatnakban is én voltam a nő."

Előzmény: bendeguz90 (110196)
brand_boy Creative Commons License 4 napja 0 0 110202

"Pláne, amikor nők osztották meg."

Húh,ördögöd van !
Ezt pc-ség miatt nem írtam oda,de eredetileg szerepelt volna ! :O

Előzmény: F1 Hierro (110194)
Marcvs Creative Commons License 4 napja 0 0 110201

Ganxsta mami

Előzmény: HLP (110199)
Marcvs Creative Commons License 4 napja 0 0 110200

Ganxta mami

Előzmény: HLP (110199)
HLP Creative Commons License 4 napja 0 0 110199

Köszönöm.

Előzmény: bendeguz90 (110198)
bendeguz90 Creative Commons License 4 napja 0 0 110198

Kassai Ilona

Előzmény: HLP (110197)
HLP Creative Commons License 4 napja 0 0 110197

Ki volt az a szinesznő, akivel Lenke kávézott a Gerbaudban,  majd dolgozott nála a luxusabcben?  

bendeguz90 Creative Commons License 4 napja 0 0 110196

"Szennyai a Szomszédokról azt mondta, hogy a külföldnek készült verzióban ő játszotta Almát.""

Csodálkozom, hogy erre a nagy nyilvánosság nem kapott rá és nézett utána annak, hogy mi is volt ez. 

Előzmény: funfun111 (110195)
funfun111 Creative Commons License 5 napja 0 0 110195

Egy 444-es cikkben https://444.hu/2020/10/23/dozsa-laszlo-en-sohasem-voltam-hazug lévő linkről továbbkattintva jutottam erre a korábbi cikkre. https://444.hu/2014/09/05/oscar-dijas-szinesz-es-rendezo-az-obudai-polgarmester-jeloltek-kozott

2014-es, de szerintem nekem akkor kimaradt. Viszont Mester akkor még jó egészségnek örvendett, nem cáfolta, tehát biztos igaz az utolsó betűig.

"Így végül a wikipediából annyi derül ki, hogy Szennyai Mária valóban színész, több magyar színházban játszott. Filmként csak a Szomszédokat tüntetik fel. A Szennyai Mária által ajánlott imdb-n erről bővebb tájékoztatás is van: (...)

Érdekes amúgy, hogy a Szomszédokból mindössze 331 rész készült. Szennyai a Szomszédokról azt mondta, hogy a külföldnek készült verzióban ő játszotta Almát."

F1 Hierro Creative Commons License 6 napja 0 1 110194

Pláne, amikor nők osztották meg.

Erre mondják, hogy könnyű a máséval verni a csalánt, főleg annak, akinek nincs is sajátja.

Előzmény: brand_boy (110191)
Generic Jingle Creative Commons License 6 napja 0 2 110193

Én mindig azt mondom erre, feltéve persze, hogy van kedvem egy ilyen szellemi moszattal beszélgetni, hogy ha azt akarod, hogy a gyerekek úgy éljenek és viselkedjenek, mint ahogy a te gyerekkorodban tették, akkor felnőttként te is élj és viselkedj úgy, mint a felnőttek a gyerekkorodban: nincs internet, nincs fészbúk meg lájkolás, meg távirányítós tévén sok csatorna, meg hypermarket, nincs ósanozás, meg nyugati utazás sem. Röviden: rohadj meg az általad ajnározott keretek között!

Generic Jingle Creative Commons License 6 napja 0 1 110192

#metoo

brand_boy Creative Commons License 6 napja 0 2 110191

A facebookon napinta jöttek fel egy időben a megosztások, hogy ez hiányzik a mai fiataloknak(a posztképen fókázó kiskatonák).

Milyen jó volt régen a katonaság! 

Hát a jó anyátokat! - gondoltam.

Előzmény: Alpári Gnác (110184)
F1 Hierro Creative Commons License 2020.10.19 0 0 110190

hatalma a rajta vallásos ájultsággal csüggő választóin múlik, akik olyan szinten imádják, mint a mindenki által kiröhögött tini lányok Justin Biebert.

Erről valahogy a két Korea jutott eszembe, mindkettőben elég durva méreteket ölt az idolkultusz. Csak míg délen a tinilányok körében a K-pop-sztárok iránt, addig északon a Kim-dinasztia iránt. Előbbivel analóg a Justin Bieber iránti, utóbbival az Orbán iránti rajongás.

Előzmény: Alpári Gnác (110187)
funfun111 Creative Commons License 2020.10.19 0 1 110189

Nem jelent meg a képvágás, akkor másolom a szöveget.

Széphajú Gyuri bácsi egy órája

Hiányolom a Vágási Ferit, hogy felszólaljon. Hogy fog így beszállni az egyetembe?

Atipapi Széphajú Gyuri bácsi egy órája

Ahogy az internetbe is.

Előzmény: funfun111 (110188)
funfun111 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 110188
Alpári Gnác Creative Commons License 2020.10.19 0 1 110187

Igaz, de ezen diktátorok hatalma nagy részben a hadsereg lojalitásán múlott, ezért tették meg magukat főparancsnoknak és öltöttek sosem létező díszuniformisokat.

A mi Király Elvtársunknak azonban nincs ilyen problémája, hatalma a rajta vallásos ájultsággal csüggő választóin múlik, akik olyan szinten imádják, mint a mindenki által kiröhögött tini lányok Justin Biebert.

Szóval mégis azt gondolom, hogy a katonai kerékbe tört nyelvezethez való beteges vonzódása mégis a katonai tapasztalatain alapul, ami semmiképpen sem vall egészséges lelkületre.

És hát bassza már meg, közel 40 éve volt katona.

Ennyi idő alatt ezek a kifejezések akkor is kikopnak, ha amúgy valamiért megjegyezni és használni érdemesnek találta őket leszerelés után is.

Előzmény: Generic Jingle (110185)
Mazsola0070 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 110186
Előzmény: HLP (110183)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.10.18 0 1 110185

A katonaság fetisizálása a diktátorok sajátossága, ha megfigyeled, minden önerős diktátor katonai ruhában parádézott: Hitler, Sztálin, Mussolini, Mao Ce Tung, Castro, hogy csak a leghíresebbek említsem, akár volt az illetően katonai múltja, akár nem. De vannak ilyen mozzanatai Putyinnak is, aki gyakran pózol fegyverekkel, vagy pl. Lukasenka, aki gépfegyverrel ment ki az utcára. Aki nem önerős, pl. mert egy nagyobb diktátor nevezte ki helytartónak (pl. a kelet-európai kommunista államok vezetői), vagy mert nem önállóan, hanem egy csoport részeként gyakorolták, gyakorolják a hatalmat, azokra nem jellemző ez. De a hadsereg erőn felüli fejlesztése és heroizálása itt is megfigyelhető.

Hazai viszonnyatokban ez úgy néz ki, hogy a mi vezetőnk nem más által kinevezett és egyre kevésbé függ a saját csoportjától, amiből a fentiek alapján egyenesen következik a katonai megoldások, eszközök erősödése.

Előzmény: Alpári Gnác (110184)
Alpári Gnác Creative Commons License 2020.10.18 0 0 110184

Én láttam a Gyalogbékát természetesen, emlékszem is a kiscsávóra, de hogy ez maga a méltóságos Kancellár Elvtárs, arra sose jöttem volna rá.

Hogy aztán a katonaságnak az a rémségesen szar paródiája hozta-e meg a kedvét, hogy maga is katona emberré véljék, nem tudni, de azért amit ott Gyalog Anti "leművelt", hogy magázta a kölyköket, meg a többi faszparasztság, ami kizárólag a katonaságra jellemző nem hiszem, hogy normális lelkületű embert erre a pályára terelt volna.

Na de ennél is érdekesebb a Király Elvtárs megmagyarázhatatlan vonzódása a katonasághoz, aki az ő korában volt sorkatona és maradt ép esze, az biztos nem tartja követendő példának az "ami kerek visszük, ami szögletes gurítjuk" típusú szakmai előírásokat.

És mégis rá van csavarodva a katonaságra.

Kórházparancsnokok, vezénylendő orvosok, vágjuk a centit és a legszebb a lezsírozott kórházi férőhelyek, már igazán nem értem, miért nem mindjárt M-zárolt kórházi ágyakról beszél.

Amikor én voltam katona külön kasszát csináltunk, amibe be kellett dobnia egy forintot annak, aki katonai szakkifejezést használt, mondjuk stoki, ügyal, körlet, kanálgép, ilyesmiket.

Nem is lett miniszterelnöki paródia egyikünkből sem...

Előzmény: funfun111 (110181)
HLP Creative Commons License 2020.10.18 0 0 110183

Van máásik.☺

https://youtu.be/gwGomnYe15U

Feri nagyon durván Ray.

Előzmény: F1 Hierro (110182)
F1 Hierro Creative Commons License 2020.10.16 0 0 110182
funfun111 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 110181

Vajon Mesternek mi lenne a véleménye az SZFE ügyről? Valószínűleg Mrs. Lipton a bölcs Etuskó szájába adná: "Ne szólj szám, nem fáj fejem!" "Van véleményem, de inkább megtartom magamnak."

Deviszontazonban.

a 168 óra cikkében volt ez a link, az eredeti cikk. Természetesen van kapocs az Opuszhoz, hiszen a gimnáziumi tanárból nyomdásszá bukott Szöszi is szerepel a cikkben/sorozatban. De valójában Szarka Gábor ezredes szíííínműűűűvészi szárnypróbálgatását ismerhetjük meg.

https://fidelio.hu/szinhaz/megneztem-szarka-gabor-kancellar-urat-gyerekszineszkent-es-leesett-az-allam-158659.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!