Keresés

Részletes keresés

Irsai Oliver Creative Commons License 2 napja 0 0 107542

Erosen varosi legenda szeru a tortenet, es mintha egy Szeszelyes evszakok v. Benny Hill show jelenet lenne, nem egy 14 vagy fiatalabb lany sajat elmenye. Ezt a vonalat erositi a szemuveges baratnonek mondott "nezz oda" is, akin meg persze nincs szemuveg.

Gondolom, sok kamaszlannyal megesett ilyen, velem is, de valahogy inkabb undoritonak ereztem a dolgot, mint hogy ugy reagaljak, ahogy ma tennem. (bar 16 evesen egy beszolo pasi utan mentem es seggbe rugtam a Kalvin teri aluljaroban, de ez volt az elso olyan eset, amikor nem hafytam magam, korabban folyton meg en ereztem magam szarul a beszolos vagy tapizos inzultusok utan..pedig szvsz a tomott negyes--hatoson az illetonek lett volna cikibb, nem nekem...csak ezt akkor meg nem tudtam)

https://24.hu/szorakozas/2019/06/13/abel-anita-kamaszkent-egy-szatirnak-ezt-azert-nem-mutogatnam/

Irsai Oliver Creative Commons License 3 napja 0 0 107541

Azért itt szerintem annak is van szerepe, hogy magyarországi viszonylatban egy hitelesnek, életszerűnek tűnő akciósorozat igen drága dolog, csupa olyan eszközzel, ami nem feltétlen áll a rendelkezésére bármilyen forgatócsoportnak.

Az amcsiknál, ahol nagy a piac és külön cég alakult arra is, hogy pl. repülőgép belsejében játszódó jeleneteket náluk forgassák (megvannak a régebbi és a mmost futó rep.gép belsőik), ott szvsz kicsit könnyebb az ilyesmi és ha a gyártási végösszeg nyilván csillagászati is, de egyrészt egyáltalán megoldható, hogy nem kell a rendőrségtől kuncsorogni valós felszerelésért (és ezért nem kell velük vagy a feletteseikkel jóban lenni, tehát akármiről is szólhat az a sorozat), másrészt jobban is visszajön az ára, mint a szűk magyar piacon, ahol nehezebben teremtik elő az akciómozi feltételeit.

Előzmény: bendeguz90 (107539)
Irsai Oliver Creative Commons License 3 napja 0 0 107540

Meccs utáni fogadással egész jó totó eredményeket lehet elérni.

De van, akinél még ekkor sem feltétlen dolgozódik fel azonnal az eredmény: talán lassabbak a processzorai és még így is eltart a művelet egy darabig....

Előzmény: Generic Jingle (107535)
bendeguz90 Creative Commons License 4 napja 0 0 107539

Én azt sajnálom, hogy amíg mondjuk külföldön (itt nemcsak az USA gondolok) a Tűzvonalban-hoz hasonló sorozatokból már-már szappanopera hosszúságú készül, addig nálunk "csak" 69 rész. (ami így is szép szám, de ha belegondolok, hogy a magyar krimi témájú sorozatokból a Kisváros a rekorder a 195 résszel.) De én továbbra is tartom, hogy ebben a sorozatban sokkal több maradt benne, mint amennyit kihoztak belőle. 

Előzmény: Irsai Oliver (107511)
Alinda__12 04 Creative Commons License 4 napja 0 0 107538

K.Ágikának nagy barátnője volt, összejártak, privátban is. Azóta D.Márta nem foglalkoznak egymással.

Előzmény: Alinda__12 04 (107537)
Alinda__12 04 Creative Commons License 4 napja 0 0 107537

D.Márta is...

- jó ez az ellenzéki párt, legerősebb plattform

- én vagyok és leszek a honvédelmi szakértő a pártban

- MSZP nyerni fog, én leszek a honvédelmi miniszter

- nem kisanyám, nem te leszel, mondá az MSZP

- ez az MSZP nem akar változni, nem éri meg itt dolgozni, független leszek

- LMP vagyunk, nem akarsz ide jönni, dísznek csinike, honvédelmi szakembernek, olyannekünk nincsen

- LMP.ben látom a jövőt...

Előzmény: Generic Jingle (107536)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107536

De ide vehetjük D. Dórát és népi kisegyüttesét is:

- jó esélye van a pártnak a győzelemre, ide tartoznuk,

- jó, nem nyert a párt, de indulunk az elnöki tisztségért, bokorban rittyentő Jani meg az EP listát fogja vezetni,

- egyik sem? akkor kilépünk, ez a párt régóta elveszette identitását.

:-)

Előzmény: Racilaci (107533)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107535

Még a választás másnapján sem volt baja a párttal, amikor azt hangoztatta, hogy Újhelyi kijutása a szabályok szerint nem automatikus, csak akkor jött rá, hogy milyen gonoszak a cocik, amikor nem őt, mint alkoholmeghajtású jelöltet küldték ki.

De nem baj, legalább nem visz magával goj motorosokat. Vigye őket a Dajcsfűr.

Előzmény: Racilaci (107533)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107534

A közhely attól is közhely, Moldova György szerint, hogy a kikezdhetetlen és megfellebbezhetetlen igazság formájában jelenik meg.

Az áldozat valóban áldozat, de gondolj arra, hogy hány véresszájú, véreskezű kommunista esett Sztálin és/vagy a kelet-európia kommunista vezetők, diktatúrák áldozatául. Ők is áldozatok, csak speciel nem mindegy, hogy előtte mit tettek.

Előzmény: Irsai Oliver (107530)
Racilaci Creative Commons License 4 napja 0 0 107533

Az utóbbi idők pálmáját ebben a kategóriában kétségtelenül Szanyi kapitány viszi el.

Előzmény: Irsai Oliver (107530)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107532

Angyal János "humorista", ezért is hívják Ördög (vagy szomszásan: Eördögh) Péternek a karaktert.

Anno volt egy Vasárnapi Turmix című műsor vasárnap délelőtt, kb. a mai Család-barát vagy mi a címe szintjén, majd amikor az akkori kormányzat átvette a teljes hatalmat a tévében (Hankis Elemért kitették, betették helyette az alelnököt, Nahlik Gábort), akkor ezt a műsort lecserélték, lett helyette az emlegetett Halló Vasárnap, kb. olyan szinten, hogy az még a Budapest TV-n is vállalhatattlan lett volna.

Ezt a "műsort" és ezt a "humorista" "parodistát" "parodizálta a Nádas - Boncz duó, ami igazából nem is paródia, mert egy az egyben adják azt elő.

Előzmény: Irsai Oliver (107531)
Irsai Oliver Creative Commons License 4 napja 0 0 107531

Ez a ma már nem élő magyar parodista, aki az ihletet adta esetleg a Szomszédokban is szerepet kapott Szegedi Molnár Géza volt? (vagy lehet Böröczky?) 

Előzmény: Generic Jingle (107518)
Irsai Oliver Creative Commons License 4 napja 0 1 107530

Nekem az a kedvencem, amikor valakit valamilyen mondva csinált indokkal kirúgnak, és akkor felfedezi azt, hogy ez mennyire egy igazságtalan rendszer.

Nem, nem akarok áldozatot hibáztatni, mert az áldozat áldozat, de az is tény, hogy az elcsépelt "Nem szóltam, amikor a zsidókat vitték, mert nem vagyok zsidó. Nem szóltam, amikor a cigányokat vitték, mert nem vagyok cigány, nem szóltam, amikor a kommunistákat vitték, mert nem vagyok kommunista. De ma engem visznek és senki nincs, aki szót emelne értem" tényleg igaz. (ugye a közhely attól közhely, hogy igaz, csak túl sokszor alkalmazzák... )

Előzmény: Generic Jingle (107523)
Irsai Oliver Creative Commons License 4 napja 0 0 107529

U2!!!!! :-D

Előzmény: Generic Jingle (107522)
Irsai Oliver Creative Commons License 4 napja 0 0 107528

A másik két nevezett színházhoz képest írtam, hogy Csekéékről legalább lehet jót is hallani. Mondjuk úgy, hogy nem feltétlen kizáró ok a szakmaiság, bár inkább csak mutatóban van jelen.

Ahogy Janka néni mondaná a mezőnyre: és már ezt is meg kell köszönni....

Előzmény: Alpári Gnác (107516)
Irsai Oliver Creative Commons License 4 napja 0 0 107527

És teljesen  demokratikusan Téged is "leugattak" ;-)

(Ez egy ilyen szakma :-D)

Előzmény: Racilaci (107514)
Racilaci Creative Commons License 4 napja 0 1 107526

Én is lefolytattam már több ilyen beszélgetést. Nincs megoldás.

Előzmény: Alpári Gnác (107515)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107525

Már az első évadban megjelentek a szuper szovjet bűzözők. Pont azért tették ki Bordást a kommandótól, hogy így csalják Budapestre a híres, ezer arcú szovjet KGB ezredest.

Anno sokat olvastam Mág Bertalan könyveit, ott szerepelt egy Bordás nevű rendőr, ha jól rémlik hadnagyi rangban. Amikor beharangozták, hogy lesz egy ilyen sorozat, benne Bordás őrnagy, meg hogy Angyalföldön fog játszódni, akkor azt hittem, hogy földhöz ragadtabb témák lesznek, nem ilyen világméretű összeesküvések. Így nekem már az első évad is némileg csalódás volt.

Előzmény: Alpári Gnác (107517)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 1 107524

A POSZT-on a balhék olyanok lehettek, mint a 2006-os események 2010-től kezdve:

- A szocik alatt mindennaposak voltak az utcai balhék, bezzek mióta mi vagyunk, nincsenek balhék.

Előzmény: Alpári Gnác (107516)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 2 107523

Én is gondoltam arra, hogy a lánya, azt nem tudtam, hogy több is van neki, miatt fogalmaz óvatosan, na de hát mégis micsoda világ már az, ahol valaki nem mondhat véleményt közéleti kérdésekről, mert az esetleg nem is az ő, hanem a lánya egzisztenciáját veszélyezteti, vagy nem is veszélyezteti, csak ő ezt gondolja?

.

Nem mondom azt, hogy hugyozzon szembe a széllel, de azt nem értem, hogyan tudnak emberek őszíntén lelkesedni egy ilyen hatalomért.

- Jajj de szeretem őket, akik képesek lennének még a lányomat is eltaposni, ha én csak egy picit is rosszat szólók. Jajj de szeretem őket!

Olyan ez, mint pl. a közmédia dolgozói: megy az egész napos fosás, de a többség hithű fideszes.

- Jajj de jó, hogy egész nap fosok a félelemtől, nehogy véletlenül valami roisszat szóljak, pl. menekültet mondjak migráns helyett, jajj de szeretem őket, akik miatt egész nap fosnom kell, a fosásról is Soros tehet!

Előzmény: Alpári Gnác (107515)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107522

#metoo

:-)

Előzmény: Racilaci (107514)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107521

Agatha Christie is lehet politikai, pl. átírják a Tíz kicsi migránst. :-)

Előzmény: Irsai Oliver (107512)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107520

Szerintem a végét már direkt úgy csinálták, hogy ne maradjon néző.

Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 1 107519

Az "őrájuk is gondolni kell" felfogás lehet érv amellett, hogy ne hugyozzon szembe a széllel, de azt nem indokolhatja, hogy kinyalja az ilyen hatalom seggét.

Anno pár éve egy vidéki önkormányzat nem engedte fellépni Vágó Zsuzsa operettistát, mert azt hitték, hogy a DK-s (gy. k. "gyurcsányista") Vágó István lánya.

Ha engem egy hatalom csak azért képes lenne megélhetésemben veszélyeztetni, korlátozni, ellehetetleníteni, mert valakinek a rokona vagyok, tényleg vagy csak az ő fejükben, úgy, hogy közben nem nézik azt, hogy én ki vagyok, mit gondolok, mit tettem eddig, stb., akkor valahogy én nem tudnám elviselni őket.

Ugyanez Trokánra: nem teszi fel a kérdést magának, hogy ezek képesek lennének a lányaimat kipicsázni azért, mert én nem mondom fel az elvárt mantrát?

Előzmény: Racilaci (107510)
Generic Jingle Creative Commons License 4 napja 0 0 107518
Alpári Gnác Creative Commons License 5 napja 0 1 107517

Először is a nézettséget felejtsük már el, az az úgynevezett "köztévénél" nem szempont.

Az utolsó évadot szerintem már én sem néztem, az rémlik, hogy Bordást az évad közepén egyszerűen eltüntették, mert akkor volt a drogos balesete és kirúgták mindenhonnan.

Akkor kellett volna amúgy tabula rasat csinálnia és visszatérnie a színészethez, mert egy első osztályú színész, ugyanakkor műsorvezetőnek meg pocsék, mivel ezt is szerepnek fogja fel és eljátszik egy műsorvezetői karaktert, ami viszont műsorról műsorra változik, így soha nem lesz hiteles.

Plusz elment a TV2-höz, ami amellett, hogy undorító pénzmosoda, arról híres, hogy nem volt még műsor, amit ne lettek volna képesek elbaszni...

Az első évad volt jó, az nagyjából kerek is volt, volt benne ötlet és tisztességesen meg volt írva.

Aztán behozták Kovács Lajost, meg az izraeli titkosszolgálatot, ex-szovjet bűnözőket, akik konkrétan röhejesek voltak, mellesleg ma már ilyen se lehetne és teljesen valószínűtlen fordulatokat, eseményeket.

Mi lenne a folytatásban?
A Különleges Védelmi Osztag, vagy hogy hívták őket migránsokra vadászna, de a köztörvényes ex-miniszterelnököket át kellene engedniük, mert Kolonics erre utasítaná őket?

Közben jönne Herczeg és becsempészné Steve Bannont?

Alpári Gnác Creative Commons License 5 napja 0 1 107516

Hogy a POSZTON voltak balhék?

Arra gondolsz, amikor még nem sikerült azt is eistandolni és Vidnyánszky Attila széket borogatva rohant ki egy kritikai beszélgetésről mert ő a kritikát nem annyira szereti?

Vagy arra, amikor már sikerült ellopni ezt is és a díjak nagyobb részét az ő produkciói kapták?

Adott díjat saját magának, ami roppant elegáns, biztos jól mutat a falon.

Évek óta a Katona leggyengébb előadásait válogatják be. (Na nem mintha az utóbbi két évadban lett volna jó előadásuk... alkotói válság lehet ott is)

Itt nyert Cseke?

Hát ha lesz kis időm, hanyatt fogok esni tőle:)

Előzmény: Irsai Oliver (107512)
Alpári Gnác Creative Commons License 5 napja -1 1 107515

Ez pontosan így van, ahogy írod, de hát a világ azért olyan, mert mi ilyenné tesszük.

És hogy hova vezet, ha az ember a fülét-farkát behúzza, azt éppen most tapasztaljuk meg.

Én is gondoltam arra, hogy a lánya, azt nem tudtam, hogy több is van neki, miatt fogalmaz óvatosan, na de hát mégis micsoda világ már az, ahol valaki nem mondhat véleményt közéleti kérdésekről, mert az esetleg nem is az ő, hanem a lánya egzisztenciáját veszélyezteti, vagy nem is veszélyezteti, csak ő ezt gondolja?

A médiából olyan szinten megy az agymosás, hogy az egyenesen félelmetes, az pedig még félelmetesebb, hogy ez működik is.

Olyan emberek, akik a szó szoros értelmében semmiféle hírt nem fogyasztanak, hibátlanul mondják fel a kormány-propagandát, tegnap pedig az Aldiban egy gyerek sorban állás közben azt kérdezte az apjától, hogy a Soros alapította-e a migrációt?

És az baj, hogy ha majd ez a rendszer is véget ér, mint ahogy semmilyen rendszer sem tart örökké, akkor ez a fejekbe gátlástalanul beletáplált ostobaság megmarad.

Összetörni valamit egy másodperc alatt lehet, de azt újra megcsinálni nagyságrendekkel több idő.

Van egy nagyon kedves baráti család, akikkel tényleg nagyon jó a kapcsolatunk, velük járunk nyaralni, a barátnőm a lányuk bérma-keresztanyja.

És tudom róluk, hogy fideszesek, de mivel ők is tudják rólunk, hogy vad liberálisok vagyunk, kerülni szoktuk a politikai témákat, persze ez is már milyen?

Első nap általában összeütköznek a vélemények, de utána béke van.

A múltkor nem tudtam már megállni, hogy rákérdezzek, mire fel ez a Fidesz-szimpátia, hát nem igaz, hogy nem látják, hogy a kanapét is kilopják a fenekük alól.

Ők erdélyiek és az volt a válasz, hogy az állampolgárság megadása nekik nagyon fontos dolog volt emocionálisan, őket ezzel örökre megvették, bár azt is hozzátette a barátom, hogy a szavazati joggal viszont nem ért egyet.

Mondtam neki, hogy amikor először elkezdtek hazudozni a korlátozott állampolgári jogról, pontosan lehetett tudni, hogy olyan nincs, szavazati jog is járni fog mellé.

Na igen, volt a válasz, de minden politikus hazudik.

Kérdezem, hogy meddig tart ez a bizalom?

Örökké.

De ugye tudod, hogy amiből most élsz, a felnőttképzés, az csakis addig lesz neked megélhetés, ameddig Orbán Úr nem dönt úgy, hogy azt is ő fogja csinálni?

Hiszen vannak még gyerekei, ki tudja, melyik fedezi fel magában a tehetséget, vagy csak úgy, just for fan, ellopja ezt az üzletágat is.

Persze, tudja, hiszen nem hülye, csak Fidesz-szavazó, de ő Ceausescu alatt sokkal több szart megélt, volt már ennél nagyobb bajban is, ha így lesz, majd megoldja valahogy.

És átélte azt a rendszert, ami keményebb volt a miénknél is és tényleg mindenki fölött ott függött Damoklesz kardja és azt is pontosan tudja, hogy az egyoldalú kommunikáció miatt van például az a magyargyűlölet, ami mondjuk Erdély aranykorában ismeretlen volt.

Ez pedig pontosan ugyanaz a gondolatmenet, mint Trokáné, hogy volt már ilyen és ha volt, akkor ez a világ rendje, ebben kell élnünk, ahogy a Megáll az időben mondja az anyuka 56-ban.

Előzmény: Racilaci (107510)
Racilaci Creative Commons License 5 napja 0 2 107514

Konkrétan én voltam az egyik ellenvető. És nem gondolom, hogy "leugattam" volna bárkit, csak jeleztem, hogy ultragáz az, amit annak tartok azóta is.

Előzmény: Irsai Oliver (107513)
Irsai Oliver Creative Commons License 5 napja 0 0 107513

Pontosabban volt egy beszélgetés ezzel kapcsolatban, ahol már eleve kettéváltak a vélemények. Akkor Te példaként hoztad magadat, amivel valaki valóban és konkrétan nem értett egyet.

Én viszont azt nem értem, hogy tényleg etalon itt bárkinek a véleménye annyira, hogy senkinek nem lehet ellenvetése?

Nem hinném.

És ezt tényleg nem csak arra értem, amit írtál, hanem ha én írok bármit, arra is meg lehet írni, hogy az másvalaki szerint nincs úgy jól.

És ha normális hangnemben történik és normális indoklást kapok, még meg is fontolom, hogy nincs-e igaza az illetőnek, ha nincs, akkor sincs harag, mert mi a bánatnak kellene mindenkinek mindenről egyformát gondolnia?* Ha meg nem fontolom meg, mert meg vagyok győződve, hogy tényleg igazam van, akkor sem kell belőle mártíromságot csinálni és jó sokáig dajkálni a bánatot, hogy valakinek ellenvéleménye van. Aki nyilvános helyen topikol, blogol, posztol, annak el kell fogadnia ezt. (gondolom, sok FB INFLUENSZER tudna erről mesélni :-DDDDD)

*mondanám, hogy ezen a koron szerencsére már túl vagyunk, de ez mondjuk nem biztos...

Előzmény: Alinda__12 04 (107504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!