Keresés

Részletes keresés

funfun111 Creative Commons License 2021.10.18 0 1 111788

Én megnéztem, nem meghallgattam. Tényleg magával ragadó Pártos Pásztor Erzsi, de a riporter.... hááááát.... nem egy Kadarkai Endre. Szerintem azt hitte, Janka néni az egyik főszereplő volt, meglepődött, hogy ritkán szerepelt csak. Az "Erzsi" megszólítás meg udvariatlan, hacsak nem beszélték meg, hogy nyugodtan szólítsa így, ne művésznőnek, de akkor elmondhatta volna.

A Sunday Brunch meg a valóságban egy hétvégi (vasárnapi) bőséges büfé jellegű reggeli-ebéd, sokféle étellel. De legalább kistányért odatehettek volna a kakaós kifli és pogácsa mellé, hogy ne díszlet hangulata legyen.

A végén tök érdekes volt a Tolnay Klárival kapcsolatos infó, az sem a riporter érdeme, véletlenül került szóba, ráadásul más válaszra számított.

De méltó ez a riporter az Opusz és a Mester szelleméhez, ahogy esik, úgy puffan, jól van az úgy, mit kell készüléssel bíbelődni.

Előzmény: Mazsola0070 (111785)
Higroszkópos Sándor Creative Commons License 2021.10.17 0 0 111787

https://index.hu/fomo/2021/10/17/trokan-peter-cseke-peter-parcsere-baratsag-papadimitriu-athina-sara-bernadett/

Szöszi tanár urat és János főfőerdészt nem csak a Szomszédok köti össze, hanem a kölcsönös lyuksógorság a közös baráti kör. (nekem ugyan ezzel nincs problémám, de kár, hogy az Opuszban ez poénkét nem volt többet felhasználva és talán csak egy-két közös, meglehetősen semmitmondó jelenetük volt a karaktereknek)

Mazsola0070 Creative Commons License 2021.10.17 0 0 111786

Bár nem ennek a topicnak a témája, de nagyon bölcseket mond napjaink kereskedelmi TV-s műsorainak "zsűrijeiről", és a "villantós" "művésznőkről" is.

Előzmény: Mazsola0070 (111785)
Mazsola0070 Creative Commons License 2021.10.17 0 0 111785

Érdemes meghallgatni (már akit érdekel Pásztor - vagy ahogy Sváby mondta: Pártos - Erzsi és Janka néni).

https://index.hu/kultur/2021/10/17/pasztor-erzsi-jankat-magam-gyurtam-olyanna-amilyen-lett-undok-nagynenive/

funfun111 Creative Commons License 2021.10.16 0 0 111784

Túl gyorsan küldtem el, a legszebb rész kimaradt:

"Ezt követően Nemcsák Károly tolmácsolásában hangzott el Orbán Viktor miniszterelnök üzenete,"

Lehetett volna akár családi vállalkozásban Matyi 1.0 volt a Kedves Vezető magyar hangja.

Előzmény: funfun111 (111783)
funfun111 Creative Commons License 2021.10.16 0 0 111783

"Az ünnepi szentmise kezdetén Nemcsák Károly  szavalata hangzott el."

"A főpásztor köszönetet mondott mindazoknak, akik a templom építésén munkálkodtak: Nemcsák Károly színművésznek, aki élére állt a kezdeményezésnek, melynek nyomán a kormány is támogatta az építkezést."

https://www.magyarkurir.hu/hirek/uj-templomot-szentelt-bukkaljai-mocsolyason-ternyak-csaba-ersek

Vágási Feri már templomokban is vállal keccsölést. Most alkalomhoz illően NEM a Fehérvári huszárokat danolta el.

Ha jól értem, nem a családi kasszából ment a karácsonyra félretett pénzecske, hanem ő volt a fő tarháló kapocs az államegyház a szekuláris állam és az egyház között. Mert ha nincs Feri (mármint a Vágási), állam bácsi biztos nem ad az egyháznak, de most kivételesen mégis...

funfun111 Creative Commons License 2021.10.12 0 0 111782

Pont most akartam én is belinkelni. Feri elmondta azt is, jó ötlet volt beszállni az internetbe. Azt már nem tudtuk meg, mikroszoftvindózkilencvenötöt is vett-e hozzá.

Előzmény: Racilaci (111781)
Racilaci Creative Commons License 2021.10.12 0 0 111781

Először a hvg.hu-n láttam, de ott már elérhetetlen a videó. Úgyhogy bocsánat, amiért egy propagandaoldalra invitállak Titeket, de ígérem, megéri:

https://nyugatifeny.hu/2021/10/12/a-szomszedok-szereplojekent-mutatta-meg-gyurcsany-milyen-konnyu-online-szavazni-az-elovalasztason-video

Basszus, ebben a 3 mp-ben tökéletesen hozza az alkotó a Mester zsenijét (8-10 szó, és mégis tökéletesen értelmetlen, ámde hatásos az egész). Ráadásul a színész jobban csinálja, mint a mi Vágáschi Ferink.

luci87 Creative Commons License 2021.09.27 0 0 111780

En kedvelem Ulmann Monikat, gyerekkent sok filmben jatszott, hirtelen csak az Egigero fu, es a Karcsi kalandjaiban, is jatszott, a batyjaval egyutt. Akinek anno a dalt irta.

Most felnottkent a Keresztanyuban jatszik, szerintem nem rossz... 

Előzmény: Racilaci (111766)
funfun111 Creative Commons License 2021.09.27 0 0 111779

"A Hadik című film főszereplője Trill Zsolt, mellette a többi között Szabó Győző, Molnár Áron, Horváth Lili, Julia Jakubowska, Reviczky Gábor, valamint Trokán Péter színészek szerepelnek."

https://hvg.hu/kultura/20210927_Jon_a_huszaros_kalandfilm__megkezdtek_Mohacson_a_Hadik_forgatasat

Bajusz biztos valami főőőőőhadnagyúr lesz, aki anyósáék vályogkalyibájának egyik sarkában lakik az harczos feleségivel, aki a feléje kilőtt ágyúgolyókat is visszadobja, mielőtt elájulna.

funfun111 Creative Commons License 2021.09.22 0 0 111778
F1 Hierro Creative Commons License 2021.09.22 0 0 111777

Azért Tóth Gabi és Zámbó Krisztián másképp teljesített. Gabi ért el aazóta annyit, hogy a fiatalabbak számára már inkább Veránál lehet "a Gabi nővére". Krisztiánról viszont az derült ki, hogy nem igazán örökölte az apja énektudását. Amúgy nemcsak próbálkozott a családból, hanem Jimmy öccse, Árpi (vagy inkább Árpy?) is, persze ő sem lépett bátyja nyomdokaiba.

Előzmény: funfun111 (111776)
funfun111 Creative Commons License 2021.09.22 0 0 111776

A kiskorú szíííííínműűűűűvésznő utólag panaszkodott annak idején otthon, hogy ezt nem szeretném csinálni? Szülei mégis kényszerítették a panasz dacára a folytatásra? Akkor miért nem a családban panaszkodik, miért csinál úgy, mintha a Mester kényszerítette volna?

Ha meg a Mester kényszerítette, miért nem szólt apunak, anyunak, hogy beszéljenek a rendező bácsival? És ha ők beszéltek vele és mégis az maradt a deal, hogy Julcsibe továbbra is a lovagok vágyainak tárgya lesz, akkor lásd előző bekezdést: miért nem a családban tesz panaszt, hogy annak idején elcseszték a dolgait?

Továbbra is azt gondolom, ha nem a Mester köpönyegéből bújt volna elő, mint országosan ismert valaki, a kertévékben is maximum a futottak még kategóriában vezethetne alig nézett műsorokat, ha egyáltalán bekerül a médiába. Szóval nem kellene azt gondolnia, ÁA miatt érte el azt, amit elért, hanem Mágenheim Julcsi és atyja, HÁ miatt.

(Ahogy Tóth Gabiban is az lehetett anno az érdekes, hogy Tóth Vera húga, mint ahogy Zámbó Krisztiánban is az, hogy Jimmy fia. Utóbbi beválogatást láttam is, mikor a zsűri teljesen "meglepődött", nicsak, ki énekel...

Előzmény: Racilaci (111775)
Racilaci Creative Commons License 2021.09.21 0 0 111775

Ha az apád filmtörténész, a Film kislexikon és az Új filmlexikon szerkesztője, a Pesti Műsor, a TVR-Hét stb-stb. szerzője, a Madách Színház, a Színház- és Filmtudományi Intézet stb-stb. munkatársa (=amolyan igazi félig kívülről beleokoskodó bennfentes, aki azért mégsem annyira bennfentes, mint mondjuk az ennek az életnek a fonákját a saját bőrén megtapasztaló fellépő-haknizó művészek) + gyerekkorodtól benne vagy nem is akármilyen filmekben + az egyik legsérülékenyebb korszakodban (a pubertás idején) csöppensz bele egy pénzt, elismertséget stb. itthon soha nem látott mértékben rád zúdító sorozatba, akkor nem olyan könnyű ám abból kiszakadni.

Pláne azt mondani, hogy jó, akkor én innentől kórházi ápoló vagy kereskedő leszek.

Nagyon könnyű más felett ítélkezni (én is megszoktam tenni "párszor"-:)), de ÁA esete tkp. tankönyvi példa (is lehetne, s csak azért nem az, mert végülis nem züllött el, csak nem lett belőle Liptai Claudia-szintű sztár - mintha az bármit is jelentene egyébként).

Előzmény: Mazsola0070 (111774)
Mazsola0070 Creative Commons License 2021.09.21 0 0 111774

Szerintem lett volna egy olyan lehetőség is Anita előtt (különösen, ha ilyen szarul érezte magát a Szomszédokban), hogy nem marad "ha törik, ha szakad" a média világában, hanem választ magának egy "civil" foglalkozást (pl. újságírói és tanári végzettsége is van, de ezeken kívül is lehetett volna bármi), egy ezen a körön kívüli szakmában nem hiszem, hogy sok hatással lett volna a pályára a szomszédokos előélete.

Mazsola0070 Creative Commons License 2021.09.21 0 0 111773

Na de hová tűnt Damon Hill Gyulárium, Ottlakán, Vágáschi Margit, Erzsike, a házicseléd Mágenheim család tiszteletbeli tagja, Vágáschi lehetséges apja és húga, stb., stb.....?:)

Előzmény: funfun111 (111767)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111772

Én már csak azt várom, hogy a frissen keresztény-konzervatívvá lett Zalatnay Cini mikor kéri számon, hogy bántják a keresztény-konzervatív elvei miatt, mert az nem fog eszébe jutni, hogy pl. a korábbi pénzügyi műveletit találják esetleg a népek kevésbé szalonképesnek, esetleg a Playboy szereplése nem illik a fent említett világnézetbe. Bár ha az egykoron cicit és puncit pénzért mutogató úszó lehet a gyerekek keresztény-nemzeti oktatását szajkózó EMMI államtitkár úgy, hogy az iskolákat államosító kormány tagjaként gyerekeit angol magániskolába járatja, ahol az angol nem csak az oktatási nyelvet jelenti, hanem az intézmény központját is, akkor Cini néni is lehet még mondjuk valami betétkezelő igazgatója.

Előzmény: Generic Jingle (111771)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111771

Ez csak az egyik fele, a másik az, hogy amikor valaki szembesíti ezzel, akkor nem magába néz pár percre, hanem jön a szokásos szöveg, hogy őt a vallása miatt támadják, sőt, nem csak őt, hanem tizenötmillió magyart és persze egymilliárd keresztényt.

Előzmény: Racilaci (111765)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111770

A sír a telefon nem ő volt, hanem Esze Dóra, Móncsicsi a bátyjának írt egy dalt.

https://youtu.be/8kEHfU3l26I

bendeguz90 Creative Commons License 2021.09.20 -1 0 111769

ÁA miért nem lépett ki a sorozatból, ha ő is érezte, hogy sz@r?

Generic Jingle Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111768

Bárki életére meg merek esküdni, hogy nekem is a McMester ugrott be a cikket olvasva.

Előzmény: funfun111 (111767)
funfun111 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111767

Valójában a cikk címe az érdekes: "Tényleg, mi lett velük? – avagy karakterek, akik csak úgy eltűntek a film végére" - Mestert ezekkel a filmekkel sem tudták überelni, csak gyenge próbálkozás volt. Egy filmből valakit nyomtalanul eltüntetni semmi ahhoz képest, hogy éveken keresztül futó sorozat teleregény rendszeresen felbukkanó figurái tűnnek el említés nélkül...

https://port.hu/cikk/magazin/tenyleg-mi-lett-veluk-avagy-karakterek-akik-csak-ugy-eltuntek-a-film-vegere/article-77010?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=content

Racilaci Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111766

Épp arról szól Anita visszatérő panasza, hogy pont az történt vele a Szomszédok miatt, mint amit írsz: kisiklott a pályája.

Tök más az, amikor egy ország beszél az édi-bédi Ullmann Mónikáról, mert sír a telefon. (Egyetlen életkori szakaszhoz kötődik egyetlen, esetleg két-három élmény. Gyerekként nekem is emlegették a nagyszüleim Mónikát, de tévében csak néhányszor láttam még kisgyerekként, majd egyszer csak láttam már felnőttként, s szembesültem vele, hogy egy bombajó nő lett - aki egyébként szerintem összehasonlíthatatlanul rosszabb színésznő, mint Anita, vagy mint Liptai Claudia.)

Németh Kristófot és Liptai Claudiát pedig szintén vagy egyáltalán nem, vagy nem folytonosan láttuk gyerekként tévében.

Ezzel szemben Ábel Anita a szemünk előtt nőtt fel, ráadásul egy bűzös szerepben, ami miatt legalább három generációnak van fogalma arról, hogy ő Julcsi a túl bő pulcsikban, nagy okosságokkal és az értelmes tekintetével. Ennek nyilván az ellensúlyozásához szükségét érezte a vérbő bulvárszerepléseknek. 

Ami vele történt, az mondhatni, a tankönyvi esete annak, hogy miként elcseszni egy gyerek életét. Azért én ebben nemcsak a gyerekpszichológust hiányolom, hanem a tisztelt szülők kissé távlatosabb gondolkodását is.

(Talán az is lehet a titok nyitja, hogy Ullmann Ottó csak jobban ismerte a dörgést, mint Ábel Péter, s így jobban tudott megálljt parancsolni a gyerekszínész karriernek.)

Előzmény: Mazsola0070 (111740)
Racilaci Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111765

Megirja nekem valaki, mit csinált ez a szegény Tóth Gabi?

Mondjuk úgy, hogy viselkedése minden, gyökeresen ellentétes ráutaló jelének dacára egyszer csak bejelentette, hogy ő bizony megtért a keresztény hitre. Ezt nevezik farizeus magatartásnak. Súlyosbító körülmény, hogy mindezt épp a pápa látogatására, nagy valószínűség szerint nem kevés pénzért tette. 

Előzmény: HLP (111742)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.20 0 0 111764

Gyerekköztársaság az 1945 utáni Budapesten

"A kultuszminiszter (Horváth Ádám, a későbbi Szomszédok című teleregény rendezője) szervezte a vitadélutánokat, előadásokat, versenyeket, szórakoztató műsorokat. A köztársaságnak volt saját újságja, faliújságja. "

Azért érdekes dolog ez: kamaszkorban megkapott és megtapasztalt teljes autonómia után olyan rendezővé válni, aki semmibe nem enged beleszólást, minden úgy van jól, ahogy ő tudja/akarja. Vagy épp ezért: túl korán került "vezető" pozícióba, rászokott? (a többiek, akiknek nem volt ilyen jól hangzó pozíciójuk inkább focizni mentek meg fára másztak, csak a kis Ádám fontoskodott a kultuszpolitikai döntésekkel? 

Egyébként nem tudom, kinek mi a tapasztalata, de az enyém, hogy azok többsége, akik a mindenféle diákönkormányzatokban fontoskodnak (azokról beszélek, akik nem csak egy-egy évre becsatlakoznak, hanem akik évekig ott nyüzsögnek, ha kell, ha nem), később hajlamosak rögtön elmenni politikusnak, véletlen sem szerezve tapasztalatot a verseny- vagy a közszférában, gondolom, nem függetlenül attól, hogy ott a hetedik senki pozíciójába kerülnének vissza, míg ők eddigre már megszokták, hogy ők fújják a passzátszelet. Mondjuk, ez a Főrendező úrra nem áll, ő nem lett politikus hanem baromi jó, kreatív rendező vált belőle saját jogon.

hungarianprosztó Creative Commons License 2021.09.18 0 0 111763

Tehát nem "saját jogon", már ott volt hátszél.

Az olyannyira így van, hogy igazából az első győztesként nem kapott szinte semmit T. Vera első Megasztár győztesként.

Az egyik kvázi nyeremény volt, hogy a húga kapott egy helyett a második szériában. De már akkor is tizenkettő egy tucat volt: nem a hangja sokkal inkább a kiforratlan, kaméleon személyisége volt figtelemfelkeltő. 

De a zsürinek igaza volt, mert úgymaradt. 

Előzmény: funfun111 (111760)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.09.18 0 0 111762

Olyan rossz lehet neked, hogy csak ilyen remek poénok mögé bújva mersz kommunikálni. :-(

Előzmény: HLP (111757)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.09.18 0 0 111761

Pár hete megírtam Cseke Péter és Nagy Feró Kossuth-díja kapcsán, keresd meg bátran! ;-)

Előzmény: HLP (111756)
funfun111 Creative Commons License 2021.09.18 0 0 111760

És akkor Tóth Gabi...

"Tóth Gabit 2004-ben ismerte meg a közönség, amikor a Megasztár második évadában szerepelt. Az első szezon nyertese, Tóth Vera testvéreként érkezett, majd egészen a harmadik helyig jutott. Ő lett az évad legjobb női versenyzője. Ha jól emlékszem, akkor a zsűri azért nem "engedte" megnyerni neki a versenyt, mert attól tartottak, hogy Gabi túl fiatal lenne ebbe a világba, hogy a naiv, szinte még gyerek, és a teljesen vadóc Tóth Gabi lelkét nagyon hamar megmérgezné az álszent és kizsákmányoló popszakma. Ilyesmik hangozhattak el a zsűri szájából. Az énekesnő akkor volt 16 éves."

https://port.hu/blogok/peter-david-megmondja/a-toth-gabi-gyulolet-eredete/article-76964?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=content

Ha jól emlékszik a poszt szerzője, a zsűri féltette anno... most meg mintha az lenne, hogy szinte belekényszerítették ebbe az egészbe.

A másik, hogy a nővére húgaként érkezett, szintén a szerző emlékei szerint. Tehát nem "saját jogon", már ott volt hátszél.

Az meg az én véleményem, hogy 16 évesen azért szülőknek is ott kell lenniük, és még nem szabad elengedni a nem nagykorú gyerekük kezét. Ráadásul azért Vera már belelátott, mi van a színfalak mögött. De ezek szerint Gabinak a saját döntése az volt, ezt akarja választani. Azért azt tudnia kellene mai fejjel, kevés olyan szakma van, ha egyáltalán van, aminek ne lennének árnyoldalai. Az orvos sem csak fehér köpenyben, fonendoszkóppal a nyakában sétálgat a folyosón, bizony van, hogy mindenféle váladékok, szagok között ténykedik. A tanár sem csak szófogadó zseniket tanít. Sorolhatnám.

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.18 0 0 111759

Szerintem még ez sem lenne gond, volt már ilyen. Gondoljunk a Vidám Vasárnap énekes szereplőire, ha jól emlékszem, pont Szikora kollégája is ott zenél(t)*, akikről nem tudott a köz semmit, mert egyszer csak tényleg megtalálták vagy megtalálni vélték Istent, ami nem abban jelent meg, hogy kitömték őket milliókkal meg államilag futtatták őket, hanem pont, hogy eltűntek az addigi közegükből, és a megvilágosodott énjük közösségének énekeltek. (azt, hogy a Hit Gyüli mivé "nőtte" ki magát mára, azt hagyjuk, most csak annyit akartam mondani, hogy szerintem nekik, személy szerint nem származott túl sok hasznuk a megtérésből, míg hát Tóth Gabinak igen.

*wikiről: "A színpadot a magyar zenei világból korábban ismert sztárok töltik meg, mint például Abaházi Zoltán (Sing-Sing), Balogh Ferenc (Bergendy-együttes), Bayer Friderika, Barile Pasquale (R-GO), Pajor Tamás, Szatai Gábor (No zenekar), Varga Szabolcs (Manhattan)"

Előzmény: funfun111 (111749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!