Keresés

Részletes keresés

HLP Creative Commons License 2021.07.31 0 0 111598

És ki volt az a Szirmayné, melyik főszereplöhöz kapcsolódott?

Előzmény: Generic Jingle (111597)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.31 0 0 111597

Szomszédok (TV Series)
SzirmaynéEpisode #1.9 (1987) ... Szirmayné

Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.31 0 0 111596

Mint tudjuk, a Szomszédok szereplője kitételhez elég az is, hogy valaki Oli néni vendége, persze a kamerának háttal. A Szomszédok sztárja gondolom bele is nézhet a kamerába.

bendeguz90 Creative Commons License 2021.07.31 -1 0 111595

A bors a szokásos címmel adta közre hírt, de azt ők sem írták le, hogy melyik karaktert játszotta

 

https://www.borsonline.hu/celeb/tragikus-hirt-kaptunk-varatlanul-meghalt-a-szomszedok-szinesznoje/237566

Előzmény: nanga38 (111594)
nanga38 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 111594

Szerintem még a legelvetemültebb rajongóknak is végig kell gondolni, ki volt ő a MŰ-ben.

 

https://kiskegyed.blikk.hu/most/halal-szineszno-simon-mari/lk5s236

 

Nyugodjon békében.

HLP Creative Commons License 2021.07.28 0 0 111593

Dallas legfőbb szinész cseréje Ellie.☺

Előzmény: F1 Hierro (111525)
bendeguz90 Creative Commons License 2021.07.28 -1 0 111592

Aztán meg biztonsági őr lett, amire ugye szokás szerint semmilyen magyarázat nem volt. (illetve annyi volt, hogy Almának mondta, hogy "erről nem beszéljünk")

Előzmény: HLP (111591)
HLP Creative Commons License 2021.07.28 0 0 111591

Kaszas Géza beépített rendőrként játszott bűnőzőt, az 1 szerep.

Előzmény: Törölt nick (111510)
funfun111 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 111590

Mester "bátran" nem mondott soha semmit, utána meg tömjénezte magát. Mint Oli nénibácsi esetén is, ő bátran kitalálta a magyar televíziózás első meleg karakterét, ám a meleg karakterről azért csak kiderült, hogy álca volt a melegség, és igazából nőfaló volt. Alaposan kiveséztük már, mennyire életszerű mindez, meg úgy egyáltalán.

 

Ma viszont elég nehéz helyzetben lenne Mester, mert bármit mondanának karakterei, mindenről kiderülhetne, hogy rendszerellenes megnyilvánulások. Elég lenne csak ebben a kánikulában arra panaszkodnia Lenke néninek, de meleg van, máris témánál lennénk... népszerűsítené azt, amit ugye hazaszerető ember nem népszerűsít.

 

A niiiincs pééééénz és éhenhalni akaró nyugdíjasok is eléggé rendszerellenes lenne.

Előzmény: Törölt nick (111588)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.25 0 1 111589

Ne kerdezd, miert, a Macsai meg a Dicsoseges nagyurak jutott eszembe. 1994-ben szavalta el egy Marcius 15.-i unnepsegen. 

Macsainal nekem polgaribb pasi talan nincs is. De persze nem vak, nem suket, gondolkodo ember, igy van velemenye, mi tobb, sajat, nem a kozpontbol erkezo. Mivel szinhazigazgato, ezert ennek eret is tud adni. Baromi finoman ( tenyleg uriember modjara), az Orkeny a kanyarban sincs a Katona eros velemenyehez kepest, de persze konnyu olvasni a sorok kozt ( nota bene, pont azt teszi, amit Troakn szerint tenni kellene)

Ehhez kepest tavaly v tavaly elott, mikor epp kinyirni keszult a kormany az osszes ellenzeki szinhazat es colt egy tuntetes az Orkeny elott, felszolalt Macsai is, felkaptak a 25 eves szavalatot, mint... mint mit is? Bizonyitando, h Macsai ( nem am Petofi, a, dehogy!) radikalis forradalamar, aki a mostani kormanytagokat kivegeztetne... 

Előzmény: funfun111 (111587)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.25 0 0 111588

Na ugye, hogy se fule, se farka a mondandojanak.

Illetve szerintem ma egyszer lehet (megprobalni) kijatszani ket fopuncit egymas ellen, aztan az illeto akarki, aki eleg bator hulye volt hozza, megy a sullyesztobe, nem lesz kovetkezo alkalom. (Az esetleges kovetkezok meg mar oncenzuraznak, es inkabb meg se probaljak. Szinhaz nincs sok, hogy konbyu legyen mashol elhelyezkedni es megelni. Problema elintezve.

Hiszen a nincs ellenunk az velunk van valtozott vissza a sztalinista nincs velunk, az ellenunk van-ra, a kijatszas ill. barmi, meg a jogos ellenvelemeny (mit velemeny, mar egy kerdes is, mert kb. gondolkodas nelkul vegrehajthato parancsok vannak feketeben es feherben, arnyalni meg veszelyes)

De ebbe teljesen beleillett a Szomszedok "nincs velemenyem" stilusa. Bar szerintem, ma mar az is veszelyes lenne, mert egyertelmu ellenzeki velemeny, ha nem a kozponti narrativat szajkozzak. Mar, ha szoba jonne barmi kozeleti dolog, mert a Csillagvirag Klinikan vagy a Matyas kiraly teren nyilvan nem volt semmi aktualis, kozeleti dolog.

Előzmény: Alpári Gnác (111585)
funfun111 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 111587

A Tanúból az a mondatocska jut eszembe, amit a püspök mondott a börtönben Pelikánnak

"Minden politika, fiam."

Előzmény: Törölt nick (111583)
funfun111 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 111586

"felidézi a színész egyik, talán legnagyobb hatású mesterének, a Kossuth- és Jászai-díjas színigazgató Ruszt Józsefnek a szavait."

 

Mi van??? A Mester már szart ér?!

Előzmény: Törölt nick (111583)
Alpári Gnác Creative Commons License 2021.07.24 -1 1 111585

Na jó, de mit jelent az, hogy politikai színházat kell csinálni politizálás nélkül? Ezt pontosan hogyan kellene érteni? Vagy esetleg ennek úgy egyáltalán nincs semmi értelme? Mármint hogy oly mértékben nélkülöz ez mindenféle jelentést, mint a Király Úr minden egyes mondata? Hogy ez afféle kiszera méra bávatag?

 

Meg eleve: ki dönti azt el, hogy mi a politizálás?

 

És hát persze akkor minden jobb volt, még a lázadás is, persze, mert Trokán főmérnök úr akkor volt fiatal.

 

Az is érdekes, hogy az jó kultúrpolitikai csinálás volt, hogy az igazgató kijátszott egymás ellen két korifeust és akkor be lehetett mutatni a mittudoménmelyik előadást.

De az miért nem jó, hogy amíg még el lehet mondani valamit, azt az ember el is mondja?

Annyira szeretünk a sorok között olvasni, hogy ami a sorokban van, azt már nem is akarjuk megérteni?

Olyanokat kell leírni, hogy "f@sszop6 bu3ik"? Mert miért, hát talán cikinek érezzük a véleményünket?

Tessék már tökösen nácinak lenni, az isten bassza már meg!

 

Arról nem is beszélve, hogy az MSZMP százszor színesebb valami volt, mint a mostani állampárt.

Egyszerűen azért, mert voltak benne szuverén aktorok, nevezhetjük őket kiskirályoknak is felőlem, de akkor is voltak, akik a saját területükön keresztül tudták vinni az akaratukat.

 

Most mutasson már nekem valaki két olyan fideszest, akiket ki lehetne játszani egymás ellen!

Hát még a szavaik is ugyanazok, gondolom, hét elején megkapják azt az 5 szót, ami éppen sulykolni kell.

A heti ilyen szó a "példátlan" volt, minden eheti támadás éppen példátlan volt ellenünk, remélem, mindenki érzi, mennyire kibaszottul meg vagyunk éppen támadva, hiszen ez példátlan.

A jövő heti támadás vajon milyen lesz?

 

Amúgy korábban hosszasan fejtegettem a véleményemet a határon túli kultúrpápákkal kapcsolatban, úgyhogy most nem ismétlem meg, de már akkor is úgy véltem, hogy aki ide szocializálódott, az sajnos nem fogja tudni ezt a halom szart lenyelni, amit a népnemzeti kultúra címén kihoz a fekete lajbis csálinger.

Úgyhogy most jön az egyrészt-másrészt, mert a kognitív disszonancia ennyit enged.

De azért ettől én kicsit sem vagyok boldogabb és becsülni sem fogom Szelényi Főművész Urat, hogy most sunyin oldalazgat kicsit, mondván, hogy ő már öreg.

Előzmény: Racilaci (111584)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.24 0 0 111584

Az a jó, amikor ilyen alapvetően kultúrembernek számító jobbosok hajlandóak nekifogni érvelni, hogy tkp. két, esetleg három kérdésváltás során bele is bonyolódnak abba, hogy a menthetetlent próbálják kimosni. Ezért is van, hogy lassan nagyítóval lehet csak találni ilyeneket. (Ez persze nem megoldás arra, hogy a maradék meg a falusi párttitkár szintjén, furkósbottal érvel.)

Előzmény: Törölt nick (111583)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.24 0 0 111583

Fomernok urnak se fule, se farka... Igaz, csak a kivonatot olvastam.

Ha valaki a sajat facebookjan kiir valamit, az megengedhetetlen politikai allasfoglalas. Ha  masvalaki politikai kampanyesemenyen (alapko letetel) vesz reszt, az nem az, hanem nyilvan a szineszi credo megmutatasa.

Es persze csak a Kadar korban volt igazan bator ellenzekieskedes!*

De majd lesz tan most is megint, nincs messze. Plane, ha elegen maszatolnak igy.

Azert orulok, hogy legalabb kulturemberek modjara vegig hallgattak egymast, vegul is akar szajon is lehetett volna kapni Alindat, higy mit pofazik hulyesegeket, azt akarja, hogy leultessek?

https://telex.hu/kult/2021/07/24/trokan-peter-nem-szabad-hogy-a-muveszt-behuzza-a-politika-az-o-futballpalyajara-veiszer-alinda-interju

*az, hogy akkor nem lehetett mashogy boldogulni, az mindegy. Nyilvan ma is ez lenne a kivanatos. Igaz, mara azt is kirugjak, aki nem helyesel eleg hangosan vagy netan nem fogadja eleg lelkesen a legnagyobb baromsagot.  Azaz, akkor meg lehettel ugyes hozzaerto, ma mar egyetlen kivanalom van: legy lelkes koveto, ne gondolkodj, fent mindent is jobban tudnak, aki nincs velunk teljesen, de tenyleg teljesen, az ellenunk van. ( lasd atomenergiaugyi allamtitkar megfigyelese)

Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.21 0 0 111582

Szerintem csak az látszik, hogy fillérekből is kihozható volt, az nem, hogy valójában mennyit költöttek rá. ;-)

Előzmény: bendeguz90 (111581)
bendeguz90 Creative Commons License 2021.07.21 -1 0 111581

Azért szó mi szó az Életképeken tényleg meglátszik, hogy fillérekből készült. 

Előzmény: Generic Jingle (111571)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.19 0 0 111580

Gondoltam én is egy ilyen befejezésre, de tízmillió forint tiszta haszonnál már némi önmérsékletet vélelmeztem a szereplők részéről. De igazad van, idehaza nem szokás megelégedni egy mindkét félnek jó üzlettel, mert ilyen esetben mindkét fél csalódott, átverve érzi magát. Ahogy pl. ha egy vendéglátóhelyen 1000 forint egy pohár kóla, akkor azt gondolná az ember, hogy ennyi haszon már elég a vendéglátósnak, de nem, mert szinte biztos, hogy az a kóla vagy vizezett, vagy jéggel dúsított, vagy 2 dl helyett csak 1,8 dl, esetleg nem is Coca vagy Pepsi, hanem valami noname nagyker kóla a Metroból.

Előzmény: Racilaci (111577)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.19 0 0 111579

Minket csak akkor érhetne kritika, ha egy jelentéktelen, senki által nem nézett, senkit sem foglalkoztató szaron köszörülnénk a nyelvünk, de mivel szinte egy egész ország, sőt, egy nemzeth tekint erre úgy, mint valami nemzeti, sőt, Nemzethy alapra, egy mítoszra, egy államalkotó, nemzeti tudatot formáló fundamentumra, stb., így nem hinném, hogy velünk lenne a gond.

 

Nem szoktam pl. a sláger tévé mulatós sztájait fikázni, csinálnak valamit, és nézik azok, akik ezt szeretik. De ha valamelyik Kossuth-díjat kapna, vagy kineveznék a nemzet művészének, és hozzá igazítanának mindent és mindenkit a kutúrában, akkor lehet, hogy szólnék pár szót. Kb. ez van a Szomszával is.  

Előzmény: Racilaci (111578)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.19 0 0 111578

Hogy a maga idejében nem volt más tévécsatorna, s mindenki ezt nézte, egy dolog. De a világ legzseniálisabb átverése címért inkább azért pályázhat, mert ha most bejelentené a közpénznyelde, hogy századszor is megismétli az opust, akkor az még mindig újsághír lenne mindenhol. Mint ahogy tkp. mi magunk is az átverés részei vagyunk azzal, hogy évtizedek óta itt köszörüljük a nyelvünket ezen a világ legmegemészthetetlenebb csodáján.

Előzmény: Törölt nick (111566)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.19 0 0 111577

Az elképzelt párbeszéd-füzér parádés. Annyi, hogy a legvégén az "intéző" nem tízmillióval járult volna a Mester elé, hanem hogy "izé, Mester, főrendező úr, jó hírem van: mehet a produkció. De sajnos a megrendelő nem adott tíz-, csak hatmilliót". 

 

Talán ez okozza a sok telefonos párbeszédet.

Előzmény: Generic Jingle (111571)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.18 0 0 111576

A zseni meg attól zseni, hogy zseniális dolgokat csinál, alkot.

Előzmény: Generic Jingle (111575)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.18 0 0 111575

És így a rodeós is mondhatja, hogy nem dobta le a ló, hanem ő szállt le róla. Igaz, akkor nem profiról beszélünk, és nem is zseniről, hanem egy idiótáról, a profi attól is profi, hogy látja a hibákat és ismeri a saját korlátait.

Előzmény: Generic Jingle (111574)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.18 0 0 111574

Persze egy eset mégis van, ha azt gondolja magáról, hogy mint író, rendező, kasztingoló, stb. egy zseni, így az ő írányítása alatt a remekül kiválasztott színészek és stábtagok közül senki sem hibázhat a remekül megírt jelent forgatása alatt, így hiba sem jöhet létre.

Előzmény: Generic Jingle (111573)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.18 0 0 111573

Ez a "zseni vagyok, nem hibázok" dolog is sántít egy picit. Ha én azt gondolom, hogy én vagyok a legjobb rodeós, de a ló állandóan ledob, akkor magamat zseninek gondolva sok mindent mondhatok, pl. szemebe sütött a nap, azért estem le, valaki bekente vajjal a ló hátát vagy a nyerget, azért estem le, de azt, hogy nem estem le, azt nem mondhatom. Ha egy jelenet szar, akkor azt bármyelyik színészre, stábtagra rá lehet fogni, de attól még illene látni, hogy a jelenet szar lett.

Előzmény: Törölt nick (111570)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.18 0 0 111572

A tökéletes baromság gyártása akkor érdem, ha az volt a cél. Minden más esetben a tudatlan alkotás akkor érdem, ha valami értékes jön létre. A McMester esetében egyikről sem beszélhetünk. És az, hogy ezt el tudta adni, nem az ő érdeme, hanem a kész terméket átvevő tévé és az azt néző emberek szégyene. Ez nem marketing, ez kb. olyan, mint a sivatag szélén a sivatagból érkezőknek vizet reklámozni. :-)

Előzmény: Törölt nick (111570)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.07.18 -1 1 111571

Szerintem az Életképek nem a McMester érdeme, hanem a korszellemé. 2002 és 2010 között is lopott a politika, és annak a "közszolgálatokba" kihelyezett részei, csak a mai összegekhez képest filléres alapon. Egy ilyenbe kerülhetett bele a McMester is, persze nem szándékosan. Bement a tévébe, hogy szeretne egy sorozatot, ott pedig egy középszinten lévő, de a tűzhöz közel álló arc lecsapott a lehetőségre:

 

- Mennyi kellene, Mester?

- Adásonként tízmillió.

- Megoldjuk.

 

Később:

 

- Főnök, lenne egy sorozat, valami régi öreg rendezi, kellene rá húszmillió.

- Rendben, legyen 25, de ötöt ide kérek visszautalni.

- Rendben.

 

Megint később:

 

- Mester, itt a kért tízmillió.

- Remek, már készül is az újabb epizód.

 

Így tudom elképzelni, hogyan került megint oda a McMester. Mert ne feledjük, anno pl. az EU népszerűsítése kapcsán mennyi pénzt lövöldöztek el a Szerencsi Fel! című remekműre. Igaz, ma már kalapot emelhetünk az akkori alkitók és döntéshozók anyagi szerénységét látva. Magyarán: nem loptak tízszer, százszor, ezerszer annyit.

 

 

Előzmény: Törölt nick (111569)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.18 0 0 111570

Akkor abban is világbajnok, hogy ennyire tudatlanul is tökéletes baromságot tudott gyártani, sőt, még eladni értéknek.

A világ legnagyobb marketingese! Nem tudom, miért nem nyergelt át erre és miért maradt rendező...

Tényleg lenyűgöző az az ideológia, amit gyártott köré, hogy ez érték, hogy élethű és kordokumentum és ez a pszichózis még ma is működik!

 

(bár sok minden nem csak a tudatlanságának köszönhető, hanem hogy zseninek képzelte magát, ezért még azt is megengedte magának, hogy sokszor magasról szarjon bele az egészbe, ne vegyen újra láthatóan elrontott dolgokat, ne is törekedjen arra, hogy konzekvens szálakat vigyen, utána nézzen valaminek, amit beleírt, de nem volt otthon benne (a boltvezetéstől kezdve az újságírói munkán keresztül gyakorlatilag bármiig), életszerű karakterekkel)

Előzmény: Generic Jingle (111568)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.18 0 0 111569

Még eggyel tovább gondoltam: 

az egy dolog, hogy újra el tudta adni a megbukott koncepciót és Életképekként évekig műsoron tartani, mégsem ez a legnagyobb tehetsége a Főrendező úrnak, hanem az a legbámulatra méltóbb, hogy mindezt úgy, hogy annak bukásából (ha nem tetszett neki a szó, akkor dicstelen végéből) semmiféle magára vonatkozó tanulságot nem sikerült levonnia, illetve abba sem belegondolnia, hogy a közben eltelt időben mi és mennyire megváltozott az életben (nem csak Magyarországon, hanem úgy általában mennyi változás történt világszinten is azokban a legendás "médiafogyasztási szokások"-ban)

De nyilván még ez sem lett volna lehetséges, ha azok, akik a döntést hozták végül és engedték neki, maguk is nem a régiek lettek volna fejben, azaz nekik sem volt fingjuk sem arról, mit is néznének az emberek a XXI. században.

Mert ezt azértmár  akkoriban nagyjából tudták a rtlnél (itt ma is) és a tv2-nél (ma már nem, mert ugye a pénz és hozzáértés itt megint nem szempont), hanem, mivel mégis ők voltak a döntéshozók a KÖZSZOLGÁLATI tévénél, még ennél is hozzártőbbek legyenek, azaz ne simán azt a profi fost adják a nézőknek, amit azok  akarnak megnézni, hanem értékes, de népszerű tartalmat. (jó, ezt már talán csak valamilyen Utópiában létező dolog lehet, amit kár elvárni)  

Előzmény: Törölt nick (111566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!