Keresés

Részletes keresés

zömi Creative Commons License 2005.09.17 0 0 15

Üdv.

 

Úgy látszik, négyévente kell újrakezdeni mifelénk. Ebből is látszik, hogy egyik uralkodó párt sem érez semmi felelősséget a HAZA iránt, és a kapitalizmusból is csak a Magántulajdon c. fejezetet tanulták meg igazán!!!!

 

Ez egy kicsit morbid, pláne annak a pártnak a részéről, amelynek már a nevében is benne van a "szocialista" szó. Ennek jelentését már elfelejtették?

 

Miért nem mondják meg nyíltan, hogy Uniós nyomásra az autópályák építésére kell spórolni? A választási kampányra ezt fel sem merem tételezni, annyira azért csak nem aljasak talán.....

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.16 0 0 14

2002-ben is üres volt.

Csak Felsőmocsoládnak jutott 800 millió a sporttárcától.

Ügyvezető kormányként adta nekik a fityesz.

Nahát!

Előzmény: zömi (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.16 0 0 13

Forrás???!!!

A fideszponthu nem forrás!

Előzmény: Wic (6)
zömi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 12

Üdv.

Na itt a fórumban is kb. annyi a szociális dolgokra érzékeny polgár, mint a kormányban hm.....:-(((

 

Marhaság volt nyitni ezt a topicot, hiszen mindenki a Parlament "győzikéire" kíváncsi....:)

marmota Creative Commons License 2005.09.16 0 0 11

Mér, nálunk a három oskolás gyereknek ingyen adták, csak a munkafüzeteket + a feladatgyüjteményeket kellett fizetni. Aszonták az nem tankönyv...

 

Amúgy keress egy cikket a balsajtóban, ami a kórházak, közintézmények helyzetéröl ír a kv. visszatartas után. Talán apróbetüs rövidhírt találsz...

Előzmény: zömi (10)
zömi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 10

Ebben egyetértünk.

 

Ebből a pénzből 1 millió iskolás gyereknek megoldhatták volna a tankönyv-problémáját......... például, ha már ingyenes tankönyvről papoltak annyit hiába.

Előzmény: marmota (9)
marmota Creative Commons License 2005.09.16 0 0 9

Nem, ezt jól látod. Söt, már 2003-tól keményen dolgoznak a hazavágáson (bár ma kaptak egy EU fricskát az autópályák miatt...).

Azt látod rosszul, hogy nekik mi a fontos. Szerintem csak a hatalom megtartása, bármibe kerül is. A propaganda kulcsfontosságú, a ballib médiaszelet pedig elég nagy. Csak etetni kell, sajnos.

 

Most már senki nem számol lélegeztetögépben.

Előzmény: zömi (8)
zömi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 8

A kommunikációjukkal, meg a válsztási kampányba feleslegesen belefeccölt pénzzel hazavágják az országot megint, 2006-tól üres kasszával indulunk újra!

 

Ezt látnám rosszul?

Előzmény: marmota (7)
marmota Creative Commons License 2005.09.16 0 0 7
Rosszul lätod a dolgokat. Ugyanis a kormányzópártoknak itt elsôsorban kommunikációra kell a pénz. Azzal még megnyerhetik a választásokat, más esélyük nincs. A többi nem számít.
Előzmény: zömi (5)
Wic Creative Commons License 2005.09.16 0 0 6

egy 3 gyerekes átlagjövedelmű család (akik létminimum alatt élnek) ezentúl több, mint 1.000 Ft-tal vihet kevesebbet haza havonta az új családtámogatási rendszerben, mint eddig.

 

Előzmény: zömi (5)
zömi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 5

Üdv.

 

Ha a cikkben írtak igazak, az nemcsak felháborító, hanem egy tudatlan, barom vezetésnek az utolsó öngyilkos lépése is. 

 

Annyi milliárdot pocsékolnak el, tömnek szar alakok zsebébe, közben megvonnak pénzeket a minisztériumoktól - pont ettől a tárcától kell elvenni a lét? Nagycsaládosok, szegények, periférián élők, kisnyugdíjasok, stb. nesztek, itt a ló - illetve csak az egyik szerve!

marmota Creative Commons License 2005.09.16 0 0 4
Ráadásul biztonságos. Ök kiabálnak a legkevésbé hangosan.
Előzmény: Bordódy Kristóf (3)
Bordódy Kristóf Creative Commons License 2005.09.16 0 0 3

pont a legszegényebbek járnak rosszabbul, azaz a kisjövedelműek és a nagycsaládosok

 

Mert ez így bátor és igazságos.

Előzmény: zömi (-)
gepaard Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2
 00
Bordódy Kristóf Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1

0rbánSz0l0bányák!

Előzmény: Wic (0)
Wic Creative Commons License 2005.09.16 0 0 0
0
Előzmény: zömi (-)
zömi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 topiknyitó
Nehéz helyzetben a rászorulók és a minisztérium
A kormány 15 milliárdot von el a szociális tárcától
2005. szeptember 16. 11:19


MNO
Tizenötmilliárd forintot vonnak el a szociális tárcától a Gyurcsány-kormány intézkedéseinek következményeképpen, a szociális törvény módosítása pedig éppen a rászorulókat fogja nehéz helyzetbe hozni - jelentette ki Harrach Péter, a Fidesz szakpolitikusa.

„Ez a kormányzati ciklus nem a családoké, nem a szegényeké, nem a fogyatékkal élőké, de nem is az időseké" - közölte pénteki sajtótájékoztatóján Harrach Péte. A Fidesz Szociális Kabinetjének elnöke elmondta, a válságköltségvetés zárolási hulláma a szociális területet is érinti, melynek keretében 544 milliárd forintot kell megspórolni, ezen belül a szociális tárcának 15 milliárdot. A Gyurcsány-kormány önmagát dicsőíti, miközben állampolgárait szorongatja, és az, hogy pont a szociális területen történnek ilyen megszorítások, az egyfajta érzéketlenségre vall - mondta Harrach Péter.

Három évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az MSZP-SZDSZ-kormánynak mondanivalója legyen a családtámogatási rendszerről, azonban ez sem volt sikeres, hiszen éppen most van a parlament előtt az a módosító indítvány, amely a családok támogatását kívánja megváltoztatni - emlékeztetett a Fidesz szakpolitikusa. Hozzátette: a három lábon álló, minden igényt kielégítő, differenciált rendszer helyett egy egyszerűsített struktúrát hoztak létre; megszüntették a gyermekek utáni adókedvezményt - kivéve egy csökkentett formáját a sokgyermekeseknél -, de el fog tűnni a rendszeres gyermekvédelmi támogatás is, annak 13. havi kifizetésével együtt.

A rendszert tehát szétzilálták, és pont a legszegényebbek járnak rosszabbul, azaz a kisjövedelműek és a nagycsaládosok - hangoztatta Harrach Péter. A politikus hozzátette: probléma van a fogyatékkal élők támogatásával is: nemcsak az akadálymentesítő program torpant meg, hanem a fogyatékos szervezetek is kevesebbet kapnak, sőt az intézmények normatívája is késik. A szociális törvény módosítása nagy problémákat fog okozni, mert a normatíva változások az időseket és az őket gondozó intézményeket fogják érinteni - mondta a Fidesz szakpolitikusa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!