Keresés

Részletes keresés

isido Creative Commons License 2005.12.22 0 0 56
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hasonló esetben win 2000-nél mit kell csinálni, mert ott én nem találtam ilyen mappát.
Előzmény: EUgene (53)
Oliwier Creative Commons License 2005.11.15 0 0 55
Honnan tölthető le valamilyen demója?
Előzmény: pixelmixer (54)
pixelmixer Creative Commons License 2005.11.01 0 0 54
Kösz a segítséget, kipucoltam a mappát és már megy. Közben kipróbáltam a Rawshoter Premium 2006-ot. Tetszik, jók az új szolgáltatások.
Előzmény: EUgene (53)
EUgene Creative Commons License 2005.10.30 0 0 53
Ürítsd ki a C:WINDOWSPrefetch mappát és szerintem menni fog.
Előzmény: pixelmixer (51)
madgie Creative Commons License 2005.10.30 0 0 52
Van cracked hozzá?
Előzmény: EUgene (50)
pixelmixer Creative Commons License 2005.10.29 0 0 51
Hallo, Hallo!
Nem indul a RAW Shooter-em. ( Pixmantec RSE) Régebben sokat használtam, aztán vagy 1 hónapig nem. El akartam indítani, de nem hajlandó, hibajelzés nincs. Sebaj, gondoltam letöröltem és újratelepítettem. Ugyanaz. Most sem megy. Úgy tudom, ez free forewer, akkor miert nem megy ? Föltettük egy ismerősöm gépére, csont nélkül elindul.
Járt már valaki hasonlóan? Van valami ötletetek?
EUgene Creative Commons License 2005.10.28 0 0 50

próbáltad ezt: Alt+P / Process settings fülön ne legyen kipipálva a "Disable Shappening on output" opció...?

 

Mit szóltok az új Rawshooter-hez?:

http://esd.element5.com/product.html?productid=545270

Előzmény: dobdan (49)
dobdan Creative Commons License 2005.10.26 0 0 49

hello nem a mentésre kell menni..

rámész alul hogy proces hozzá adod a képet process to batch vagy mi.

legalábbis én igy csinálom és akkor elmenti a képet.

kb ennyi.

én meg azt szeretném kérdezni a C1el kapcs hogy belehet állitani az élsséget unsharemaszkot és a C1ben látom hogy gyönyörü éles de ha elmentem vagyis elkonvertálom nem látszik beőle semmi.

az mért van?

Előzmény: Dari (48)
Dari Creative Commons License 2005.10.24 0 0 48
Most ismerkedem csak a C1-el, naygon tetszik, csak nem tudom kihozni belőle a képeket. Hiába nyomok a mentésre nem történik semmi (vagy csak nem veszen észre).
Valamit nagyon elnéztem?
vzstrial Creative Commons License 2005.10.20 0 0 47
"Kiterjeszthető Adatokfeletti Platform - KAP a mélyben" as you wrote, de az in depth jelen esetben arra vonatkozik, hogy a KAP-ről (XMP-ről) bővebben az alábbi címen. Amúgy meg minek fordítod le ha érti?:)
Előzmény: Kobzar (43)
lemicsek Creative Commons License 2005.10.18 0 0 46

Itt felmerülhet az a kérdés, hogy hol látod sötétkéknek a lilát. A monitoron, vagy kinyomtatva. A legfontosabb, hogy a monitorod helyesen legyen kalibrálva. Ha van gyári ICC profilja, akkor az legyen aktiválva az XP-ben, mint default monitor color profil. Nyilván ettől is jobb megoldás, ha a monitort Te magad kalibrálod egy olyan kalibráló szoftverrel, ami hardveresen tapogatja le a monitor szín és fény információit, mint pl. a MonacoEZColor. Persze fontos pl. a a Photoshop Color Management preciz beállítása is.

Ha mind ez rendben van, akkor valószínűleg azt fogod látni a monitoron is, amit a helyszínen láttál.

Előzmény: ceva_sony (45)
ceva_sony Creative Commons License 2005.10.10 0 0 45

 

Fotóztam egy hoki meccsen, 10D, raw-ban. Az Újpest csarnokában, ahol lila műanyag székek vannak. C1-nal konvertálom a képket, minden szép, minden jó, csak az elvileg lila székek lettek gyönyörű sötétkékek. Egyébként a fehéregyensúly látszólag a helyén van, a fehérek, a bőrszínek..stb helyesek, de a lila székek, illetve a játékosok lila mezei kékek. Próbálgattam a lilát előcsalogatni a wb állítgatásával, de amikor kb. stimmel, minden más szín szörnyű. PS-ben át lehet csak a kékeket alakítani lilába, de arra lennék kíváncsi hogy ennek a jelenségnek mi lehet az oka, illetve mit szúrok el.

Köszi előre is.

Ceva

 

A 20D topikban vannak a példa képek itt:

ceva_sony válasz | megnéz 2005.10.10 00:58:49 (6015)

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 44
Now you talk. Kössz.
Előzmény: Kobzar (43)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.20 0 0 43
Kiterjeszthető Adatokfeletti Platform - KAP a mélyben
http://www.adobe.com/products/xmp/in-depth.html

Többet akarsz tudni ? Részletes információk a KAP tulajdonságairól és képességeiről.
A legújabb technológia egy régi sztoriról mesél (PDF : 2.4M)

...
stb.

Úgy emlékszem, érted a nyelvet.
Előzmény: Törölt nick (41)
Ragika Creative Commons License 2005.09.20 0 0 42
Huuuuuu...ez rajta van az Adobáj Sziesztun.
Szájdkárostúl.
Előzmény: Kobzar (40)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 41
Magyarul.
Előzmény: Kobzar (40)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.19 0 0 40
Extensible Metadata Platform (XMP) - XMP in depth
http://www.adobe.com/products/xmp/in-depth.html

Want to know more? Here's detailed information about the features and capabilities of XMP.

The latest technology tells an ancient story (PDF: 2.4M)
"A NASA and National Park Service educational project uses Adobe's XMP technology to streamline file management and tag hundreds of photographs with global positioning location data."

Adobe Extensible Metadata Platform in newspapers and news magazines (PDF: 419k)

XMP datasheet (PDF: 83k)

Adobe XMP for Creative Professionals: Metadata and the Adobe Creative Suite (PDF: 1018k)

XMP: A manager's introduction (PDF: 230k)

7 Steps to understanding XMP metadata (SWF: 327k)

Controlling the data chaos by adding intelligence to media (PDF: 76k)
Digital Negative (DNG)
"Powered by XMP, DNG is a publicly available archival format for the raw files generated by digital cameras."
Előzmény: Törölt nick (38)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.19 0 0 39
(az oldalon érdemes mindent kijelölni, mert mélykék alapon sötétszürkével írták, az ellenség megtévesztése érdekében)

http://avondale.typepad.com/rawformat/2005/02/adobe_camera_ra.html

Adobe Camera Raw 'Sidecar ".xmp" files'
Have you ever noticed that along with your camera raw image files, sometimes there is a sister file with the same name but with a .xmp extension? “What are these,” you ask, “and where do they come from?”
Let's start with how they are created. These files are sometimes created when you process/open a camera raw file via the Adobe Camera Raw (ACR) dialog. Why only sometimes? Well, that depends on how you have your Preferences set up.

To see what I'm talking about, open a file via the ACR plug-in and click on the fly-out menu (circle with a triangle on the right next to Settings) and select Preferences.
If your 'Save image settings in:' is set to 'Sidecar “.xmp” files', then whenever you open and process a camera raw file via the ACR plug-in, an accompanying .xmp file will be created.
Okay, so we know how these files are generated, but what are they? One thing to try for fun is to open these .xmp files in a text editor. You'll see a bunch of Metadata represented and some other fun stuff. These .xmp files are records of how you processed your file. After the files have been generated, if you re-open your original camera raw file, those settings will be re-applied. These .xmp files will also update how your thumbnails are viewed in the File Browser, for instance. Want to start over from scratch, simply move or delete that .xmp file.

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.19 0 0 38
Hello...
Biztos - megint - rosszul fogalmaztam...
Pontosan tudom, hogy mi az XMP funkciója, csupán egy félhivatalos de értelmes magyar megfogalmazás érdekelne.
A másik, hogy kinyitáskor miért lesz belöle "sidecar" (oldalkocsi) file.
tomika47 Creative Commons License 2005.09.19 0 0 37

Leírtad a választ. "állítok dolgokon" Ezt tárolja el az .xmp file.

 

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 36
Mecsoda humró. Kacagjak?
Előzmény: Seafood (33)
vzstrial Creative Commons License 2005.09.18 0 0 35

Hmm, nos a kérdésedre a válasz: az XMP egy Metadata jellegű dolog. Ha jól értettem, (nem fordítom le az egészet) kicsit tágabb, és több dolgot tudsz egy XMP-ben megadni mint Metadata-ban. Továbbfejlesztett változata, vagy valmai ilyesmi.

Amit ehhez hozzáfűznék, annyi hogy amikor én is megnyitottam 1-2 CR2-t akkor kreált melléjük egy ilyen XMP, ha módosítottam, ha nem. Gondolom amikor megnyitja létrehoz egy ilyen XMP-t és ebben tárolja az összes adatot a képről (talán jobb mint a Metadata)

Nos  még most megnéztem 1 képet: állítgattam rajta és amit beállítottam azt tudtam menteni egy XMP fileba, tehát mondjuk van egy valami.cr2-d és azon állítasz valamit, mented egy XMP-be akkor végtelen sok kis XMP-t hozol létre (kis fileméret) és egy kiindulási fileból. Annyira én nem értek a RAWhoz, a feldolgozása érdekelne ahogy a topicból is számítottam rá. Remélem ez a feltevésem segített, valamint nemcsak feltevés, hanem némi valóságtartalma is van.

Üdv.

Apropo, ha itt tartunk, nem szerencsés winchesteren tárolni -> meghibásodhat, CD-n meg 10 év után elavul a CD-d, de ez a legkevesebb. Amúgy nem leszólni akarlak, de tényleg nem volt összhangban a Topiccím a hozzászólásoddal, de ezen már túlvagy.

Sok sikert az XMP-kkel...

Előzmény: Törölt nick (26)
Seafood Creative Commons License 2005.09.18 0 0 34
Első értelmes hsz-edet ebben a topikban.
Előzmény: Törölt nick (26)
Seafood Creative Commons License 2005.09.18 0 0 33
Látom még mindig pattogsz, mint kecske szar a vécé deszkán.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 32
NJaninak (itt) mindíg igaza van. S mi jár annak?
Előzmény: Seafood (6)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 31
Gyia.
Előzmény: MZ-6 (2)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 30
Na?
Előzmény: Majdnem (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 29
Maga nem kell, maga hablatyol.
Még meg van a hosszü leveled. Hehe...
Előzmény: NJani (18)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 28
Ta is.
Előzmény: Seafood (22)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 27
Te is szólhatsz.
Előzmény: Szőke herceg (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!