Keresés

Részletes keresés

biribiri Creative Commons License 2021.07.23 0 0 169

Mint aggódó nagyszülő érdeklődni szeretnék, hogy valaki megosztaná-e velem a Budapest, IV., Lázár Ervin Általános iskolával kapcsolatos tapasztalait

,

Nefbihekviki Creative Commons License 2020.12.15 0 0 168

Sziasztok. Van valakinek valami infoja az infoblokk és vizsgaház iskolával kapcsolatban? Olyanok véleményére lennék kivamcsi akik leérettségiztek ott.

Köszönöm a válaszokat

Bianka98 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 167

Sziasztok.Érdeklődni szeretnék hogy van-e valakinek ,valamilyen tapasztalata az infoblokk iskolával? Valaki jár vagy járt oda?Előre is köszönöm a válaszokat!

Gabbra090909 Creative Commons License 2018.11.07 0 0 166
PSzMoni Creative Commons License 2018.11.07 0 0 165

Kedves Hökkentkukta, melyik ez az iskola, amiről írsz?

Előzmény: Hökkentkukta (121)
Donibcsi Creative Commons License 2018.06.01 0 0 164

 

Üdv!

 

Van valakinek tapasztalata a Bilingual suli budakeszi iskoláját? Véleményekre vagyok kiváncsi

 

köszönöm

PSzMoni Creative Commons License 2018.02.28 0 0 163

Kedves Hökkentkukta, melyik az xii. kerületi iskola, amiről irsz?

Előzmény: Hökkentkukta (121)
Viktole79 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 162

Szia! Nem tudom olvasod e még? Az én lányom is most kezdene a Bárdosba, a kéttannyelvűben. Irnál róla pár sort? Nektek hogy jött be? Mennyire kemény? Stb..

Köszi.

Előzmény: Fogonda (137)
fredina Creative Commons License 2014.03.19 0 0 161

http://www.laborciskola.t-online.hu/

Laborc Iskola, Budapest, III. kerület, Vihar u. (Flórián térhez közel). Mi Budaörsről hordjuk oda az Aspergeres gyerekünket. A legjobb hely. Alapítványi, tehát fizetős, de megéri. Nem ragozom tovább, ha érdekel szívesen adok még infót róla. 

Előzmény: lakást_keresek (159)
Örök Álmodó Creative Commons License 2014.02.24 0 0 160

Ami azt illeti, van olyan "iskola", ahol odafordulásra, társas érzékenységre nevelik egész nap a gyereket, miközben magántanulóként egy egyéni tanrenddel halad. Mentorok, szaktanárok segítik őket egész nap. Budán van, a neve Rogers Akadémia. (rogersakademia.hu) Az egyetlen bibi, hogy 7-12. évfolyamnak van meghirdetve, de mivel mindenki egyéni, egy próbát megér. Vannak problémás gyerekek, tán egy autista fiú is, de átlagosak is. Azt hiszem, az egyedüli kizáró ok, ha a gyerek agresszív, vagy ha olyan egyszemélyes figyelmet igényel, hogy egész nap mellette kell ülni. Heti egy nap kulturális programokra viszik a gyerekeket. Az a szlogenük, hogy "társas oázis", gondolom, nem véletlenül.

lakást_keresek Creative Commons License 2014.02.10 0 0 159

Szia,egyrészt remélem, h már megtaláltátok a tuti helyet,másrészt érdekelne, hogy melyik sulit választottátok, mert a kisfiadról írtak kb. állni fognak ránk is. A most 3,5 éves kisfiam már Asperger-szindróma gyanúval fejlesztőbe jár szocializálódni, mert a már fél éve "birtokolt" írás és olvasási tudása, és a Te kisfiadhoz hasonlóan fejben kütyü-tervezése sajnos nagyfokú antiszociális viselkedéssel párosul. Így nekünk már ovit választani nem volt egyszerű. Ez végül sikerült. De már most kezdem gyűjteni az infót a sulikról. Köszi, ha megírod a tapasztalatokat. Nekünk nagyon fontos lenne egy olyan tehetséggondozó, ahol egyben az esetleges szociális területen lévő hiányokat fejleszteni is tudják, tehát nem "versenyistálló" iskolát keresünk, hanem nagyon emberséges, egyedi fejlesztésre ÉS tehetséggondozásra kihegyezett sulit. Félek, h nem fogok ilyesmit találni.:(

Előzmény: szulovagyok.hu (158)
szulovagyok.hu Creative Commons License 2013.09.16 0 0 158

Sziasztok!
Van egy lassan öt éves fiam, aki hangosan olvas, majd beszélget az olvasottakról - tehát érti - ír, számol és időnként technikai kütyüket alkot a fejében, minden napra kitalál valami újítást vagy új magyarázatot ismert jelenségekre, ismeri az emberi test működését és a nyelvérzéke is jó. Hatalmas bajban vagyok, hogy hová irassam majd iskolába, hogy ne vesszen el a közoktatásban. Lehet, hogy ez még talán korai tűnik, de nekem valahányszor rá nézek, mindig az jut az eszembe, hogy úr isten, mi lesz veled az iskolában.
Tudnátok segíteni abban, hogy merre induljak el. Van e neki megfelelő iskola, tanítónéni ... vagy marad az otthoni tanulás?

Köszi

sokasebi Creative Commons License 2013.09.10 0 0 157

>Létezik valahol valamiféle rangsor az általános iskolák között?

 

Ahogy tapasztalom, ilyen rangsor nem létezik, sajnos csak a többi szülő pletykáira lehet támaszkodni iskolakeresésben. Például a kerületünkben a legjobb suli környéke fele arányban új épitésű ház, fele meg önkormányzati bérlakás. Az alsó tagozatban a tantestület, bár meg van kötve a keze, tudatosan törekszik a problémás gyerkőcök eltávolítására, így ha a szülő nem viszi el a gyerekét szép szóra, akkor ráuszitják a gyámügyet, stb. De a felsősökkel már nem tudnak mit kezdeni, így két rendőri intézkedés között egyszerűen megvárják mig elballagnak. De pl. ez a sztori semmilyen rangsorban nem jelenik meg.

Előzmény: brekkancs (124)
nightadri Creative Commons License 2013.07.19 0 0 156

Nyelviskolák között ez a legjobb a gyerekeknek. http://www.helendoron.hu/

ListOfSchoolsEU Creative Commons License 2013.04.29 0 0 155

 Hi :) A gyermekeim számára megfelelő iskolák Budapest  http://www.iskolaklistaja.eu/tipus/?regio=kozep-magyarorszag&kerulet=budapest keresésében az  weboldal segített nekem.

bobita99 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 153

Oké, köszi, ezzel a szemmel is végiggondolom. :)

Előzmény: H_G (151)
bobita99 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 152

Köszi!!

Előzmény: erzsi724 (150)
H_G Creative Commons License 2013.04.02 0 0 151

OFF

 

Éppen ez az, hogy a jó önvédelmi tanfolyam nem küzdősport. A valószínű veszélyes helyzetek elkerülése, kibeszélése, segítségkérés módja legalább olyan fontos tananyag kell h. legyen, mint a néhány ütömvágom típusú trükk. A keleti gyökerű küzdősportok szinte többet ártanak, mint használnak, mert rászoktatják a gyereket, hogy sportszerű viselkedést várjon még az agresszortól is.

Előzmény: bobita99 (148)
erzsi724 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 150

Mi Solymárra járunk,vállalást teszünk év elején,annyit fizetünk egész évben.Mindenki annyit vállal,amennyit biztosan be tud fizetni,elmaradás nem ér.Nehéz bekerülni,de próbálkozz,hátha szerencsétek lesz.9 fiú és 12 lány van az osztályukba,Ádám most 7.-ik osztályba jár.

Előzmény: bobita99 (149)
bobita99 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 149

Megkérdezhetem, hogy melyik Waldorf a tiétek és mennyibe kerül? Mi a hidegkútival próbálkoztunk egy időben, de nem volt hely. Azt mondták, hogy még ha lány lenne, elgondolkoznának, mert abból kevesebb van. Amúgy tök szimpi volt a tanító bácsi.

 

Egyébként ahány helyen járok, mindenhol több a fiú. Ez valami jelenség vajon, vagy csak nem voltam elég helyen?

Előzmény: erzsi724 (147)
bobita99 Creative Commons License 2013.03.31 -1 0 148

Köszi a javaslatot! Krav-magát nem próbáltunk eddig, de jujistut pl. igen. Sokat vártam tőle, de sajnos, akiben alapvetően semmi agressziós indíttatás nincs, abból a küzdősportok is nehezen hozzák ki ezt... :) Egy évig jártunk, aztán lemorzsolódtunk... Igaz, akkor a fiam még csak 7 éves volt, most 9 és fél, talán most már tudatosabb, lehet h érdemes még 1 próbát tenni a küzdősportokkal...

Előzmény: H_G (146)
erzsi724 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 147

Mi ugyanezen okból egy Waldorf-iskolába vittük a fiunkat.Végre boldogan megy iskolába,visszatért az önbizalma ,és nem értem magam,miért csak most vittük át!A szülők közt is béke van,nincs piszkálódás,egymás furkálása.Lehet,kicsit sziruposan hangzik,de itt szeretet,egymás segítése lengi be a közösséget.Úgy érzem,most került a gyerek a helyére.Nem vitát szándékozom indítani,a saját tapasztalatom osztottam meg.

Előzmény: bobita99 (145)
H_G Creative Commons License 2013.03.25 0 0 146

Úgy tűnik, HK eléggé eltűnt az Indexről. Mindenesetre én úgy emlékszem (másik topikból), hogy az iskolájuk a Városmajor u.-i Kós Károly.

 

Agresszív osztálytársak ellen egy önvédelmi tanfolyam is sokat segíthet, erről jókat hallottam egy érintett anyától:

 

http://kravjunior.wordpress.com/

 

 

Előzmény: bobita99 (144)
bobita99 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 145

A fiam most 3-os és iskolát kell váltanunk sajnos.

Olyan iskolát keresek, ahol a GYEREKEK minél nagyobb része normális, barátságos, együttműködő, nyitott. (Az én fiam is ilyen.) És nincsenek, vagy erős kisebbségben vannak a problémás, agresszív, másokat bántó gyerekek.

Moszkva tér környékén lakunk, de nem elsőrangú szempont a távolság. A nagyon külső részek kivételével elmegyünk bárhova, ha jó az iskola... meg legfeljebb elköltözünk.

 

Van ötlete valakinek?

bobita99 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 144

Kedves Hökkentkukta, megkérdezhetem, hogy melyik XII ker iskola az, amiről írtál, hogy oda jártok és bevált?

Nekünk is iskolát kell váltanunk, úgy tűnik, most 3-os a fiam.

Első számú szempontom az lenne, hogy az osztálytársak normálisak legyenek, lehetőleg ne legyen köztük agresszív, másokat bántó. Vagy ha van ilyen gyerek (mert nem is tudom, hogy ez elkerülhető-e egyáltalán), akkor az osztály viszonylag nagy része legyen normális, kooperatív, nyitott, együttműködő.

Előzmény: Hökkentkukta (121)
BkSp Creative Commons License 2013.03.11 0 0 143

tényleg ennyire gáz? már mástól is hallottam. kár, pedig szép helyen van...

Előzmény: AliceCsodaországban01 (140)
sarosmokaszin Creative Commons License 2011.11.12 0 0 141

Találtam egy honlapot: josuli.hu - sajnos még kevés rajta a vélemény (akinek van tapsztalata, ide is írhatna), majd ha már lesznek, akkor nagy segítség lehet az iskolaválasztásban.

AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 140

Hát én a Lisznyai úti iskoláról tudok infót mondani: kiváló paraméterekkel rendelkező , nálunk két kiégett  piros-fekete pontokat osztogató , a kicsit is problémás gyerekektől megszabadulni akaró iskola. I. ker.

H_G Creative Commons License 2011.10.10 0 0 139

Épp most olvastam egy másik topikban jókat a Tutaj utcairól. "Kedves, tyúkanyó típusú" tanítónénivel és egy bürokratikus problémát rugalmasan megoldó igazgatóval találkozott ott egy elsős anyja.

 

http://www.pannonia-altisk.bp13.hu/

 

Előzmény: krimo (138)
krimo Creative Commons License 2011.10.09 0 0 138

Sziasztok!

 

Vissza olvasgattam a topikot. Sajnos a 13. kerületről összesen  egy infót találtam, és az se dícséret volt. Esetleg van valaki akinek Angyalföldi iskolákkal kapcsolatban van tapasztalata? A körzetes sulink a Csata u.-i lenne,  a párom még oda járt akkor még jó volt, most lehet hogy másikba kéne a gyereket íratni. A honlapokat böngészve persze minden suli jónak tűnik, próbálok valami más forrásból informálódni. Érdekelne a Futár u.-i, illetve a Hegedüs Géza. Helyileg kb ez a kettő jöhet szóba.

De nehéz ez...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!