Keresés

Részletes keresés

tyutyus Creative Commons License 2008.02.21 0 0 100

Ribizli hiába kiáltaná/ugatná ki az elfüggetlenedését a közönséges ribizliktől, ha a legfőbb nagyhatalom ezt nem hagyja jóvá, akkor nyasgem lenne neki is... :-)))

 

(basszus, és ez a mocsok történelemnek csúfolt erőszak még érettségi tantárgy is, hááát... )

Előzmény: jim32 (98)
Snakeins Creative Commons License 2008.02.21 0 0 99
És ha egy szereplő neve?
Előzmény: jim32 (98)
jim32 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 98
:-))))
A kutyánkat is Ribizlinek hívták, de ettől a ribizli amúgy nem lett tulajdonnév. Vagy de?
Előzmény: tyutyus (97)
tyutyus Creative Commons License 2008.02.21 0 0 97
Azért, mert te nem ismered Parlagi Szivárvány Dzsennifert a 3.béből, attól még létezhet! :-))) Különben te olvasni mentél oda, vagy a fiadban gyönyörködni? Neaggyisten fotózni? Oszt mégsenem volt elég fotogén a tantónéni? (mert az el szokja felejtetni a Kedves Apukákkal az ilyen apró kis bibiket, különben is lesz titkárnője a fiadnak, ne aggódjál már!!! :-)
Előzmény: jim32 (96)
jim32 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 96
Jaja, pontosan.
Előzmény: genyanya (95)
genyanya Creative Commons License 2008.02.21 0 0 95
úgy érted, hogy mitől tulajdonnév?
Előzmény: jim32 (94)
jim32 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 94
Bemutató órán voltam a fiam osztályában. A falat az Apáczai Kiadó oktató táblái díszítik.
Szerintetek a Szivárvány mitől főnév??????
Ezt tanulja meg a gyerek?
Senki nem olvassa el ezeket a szarokat?

jim32 Creative Commons License 2006.02.25 0 0 93
Kötelező!
Autónál is, motornál is.
Én sem gondoltam, de így van. Sok szempont alapján, de engednek a kereskedők. Zsuzsi Toyotájából is engedtek olyan 250ezret, az enyémre a főnököm alkudott, ott talán 350 lett a végeredmény.
Az új robogót is ő intézte: 850e Ft-os listaár helyett forgalomba helyezve 799 lett a moci. ami összesen 100e ft, több, mint 10%
A kereskedők eleve ezzel kalkulálnak. Kolléganőmet elkísértem amikor autót nézett magának, nem is akartam beleszólni, de annyit vakkantottam, hogy ha egyszer nem kell neki autósrádió, ne kérjenek érte 50e Ft-ot, adják ajándékba. A kereskedő meg azonnal belement:-)
Ha most visszamegyek a pesti Yamaháshoz és előadom a ceglédi árakat, ő is lejjebb fog adni. (A ceglédi előnyben van, hiszen én pesti vagyok, nem az ő "felvevő területe", tehát még ha haszon nélkül odaadja, akkor sem bukik semmit, de ha 10 Ft a haszna, az az ölébe hullott. Nem nekem hirdet, nem keres engem, odamentem vásárolni.)
No, ha érdekel, majd beszámolok a végeredményről, ha egyáltalán lesz olyan.
Előzmény: tyutyus (92)
tyutyus Creative Commons License 2006.02.25 0 0 92
Alkudni? lehet olyat?
Előzmény: jim32 (91)
jim32 Creative Commons License 2006.02.25 0 0 91
Nem akartam ilyen kalandjaimmal fárasztani a T. társaságot, de idén már néhány motorkereskedést végigböngésztem.
A Suzuki DL1000-ről végül is a 33,55% THM miatt beszéltem le magam, ezt a pénzt inkább jobb mocira költeném. A hitelt azt Erste bank adja...
A Yamaha csodálatos gép (50-nel is dönthető, ha nagyon be akarok kanyarodni:-), itt a kerületben szépen lehetett alkudni az árából (3.753e Ft helyett 3,5M) és a THM is csak 10,3% arra a sokmillióra, amit fel akarok venni. Hogy-hogynem ez is Erste Bank finanszírozás. Ezek után mentem Ceglédre, ahol 3,48M és átvállalják azt a kb. 60e Ft-ot, amibe a forgalomba helyezés kerül. És a THM itt 6,9% (tán csak nem ez is Erste Bankos Yamaha finanszírozás? DE!) - viszont majdnem kinyírtak ezzel a lapos gumival. Én voltam az idei első tesztmotorozó.
Még a hétvégi kiállításon akarok ajánlatokat gyűjteni, meg a Yamaha Harmati-t felkeresni. És esetleg érdekelne, hogy a barátod hol vette az R6-ost. És mennyit tudott alkudni.
De első lépésben a jövő héten ki kell fizetnem a Pegaso-t a banknak, egy összegben a maradékot. Aztán el is kell tudni adni. És a többi csak utána jön.
Előzmény: Törölt nick (88)
tyutyus Creative Commons License 2006.02.25 0 0 89

sose érjen nagyobb csalódás :o)

 

szép, mint egy éxer :)

 

(ötvennel bedönteni? :-)))

Előzmény: jim32 (87)
jim32 Creative Commons License 2006.02.24 0 0 87
Motorcserén agyalok, ki is néztem magamnak egy gyönyörű, erős, fantasztikus jószágot.
Ezt itt.
143 lóerő, soha ilyen erős motoron nem ültem (Eddig a top az 67 LE volt). Ma elmentem Ceglédre, csak megnézni a Zakarnál. Azonnal fel is ajánlották, hogy kipróbálhatom. Kitolták, bemelegítették, adtak sisakot.
Hihetetlen várakozással és félelemmel ültem fel rá. Izgalmas volt.
De bármit csinálta, ő arra ment, amerre akart. Alig bírtam befordítani a kanyarokba. Dönteni egyáltalán nem sikerült. Végigszenvedtem 30-40-50-nel három kört a szalon körül, hááát....
Panaszkodtam a srácnak, hogy egyenesben jó, de kanyarodni nem lehet vele. No, ekkor vette észre, hogy totál lapos az első, alig van benne levegő. Ujjal be lehetett nyomni, de nagyon. Ezek után eljöttem, de nem ilyennek képzeltem az első találkozást. (BTW: még szerencse, hogy nem "őrültködtem" egy ekkora motorral, mert akár fejre is állhattam volna)
MOST MÉRGES VAGYOK!
hannika Creative Commons License 2006.02.09 0 0 86
a (kékgolyó utcai) aranypókban láttam most nagyon klassz női pizsamákat leárazva. pamutból, ami a kedvencem; a selymet, csipkét nemigen viselem el magamon.
Előzmény: tyutyus (85)
tyutyus Creative Commons License 2006.01.07 0 0 85

vannak mókás, táborozós cuccok, szerintem olyat válassz, amit majd otthon házihacukának el tudsz használni (már ha selyemben aluszol :-)

Előzmény: freyya (83)
freyya Creative Commons License 2006.01.07 0 0 84
Megnyugodtam. Rákérdeztem pontosan, és kiderült, hogy a nem magyar módra fűtés 18-20 fokot jelent. Az éjszakára pont elég. Nem fogok megfagyni.:-)
Előzmény: freyya (83)
freyya Creative Commons License 2006.01.07 0 0 83
Nekem viszont csak hálóingeim vannak. Kénytelen leszek beszerezni egy pizsamát.:-)
Előzmény: tyutyus (82)
tyutyus Creative Commons License 2006.01.07 0 0 82
A jólétiben tanuló kölköm itthon nem fűt a szobájában, viszont van 2 polár pizsamája. Nekem a világoskék alapon koronás-királyfis-csámpás-zöldbékás tetszik jobban :-)
Előzmény: freyya (81)
freyya Creative Commons License 2006.01.07 0 0 81
Biztonság kedvéért rákérdeztem a római szállásadónál, hogy milyen hálóruhát vigyünk. Válaszul azt kaptam, hogy jó meleget, mert nem magyar módra fűtenek. Mikor Skóciában voltam, ott is meg lehetett fagyni házon belül. Egyszerűen nem értem. Ezek mind jóléti országok. Magyarország totál el van adósodva, mégis még a leglepukkantabb kollégiumban is képesek 25 fokra kifűteni a szobákat. Még a skótokat meg is érteném, ők a hűvöshöz szoktak hozzá. De az olaszoknál az év nagy részében hőség van, nem tudom elképzelni, hogy ne fázzanak alig fűtött lakásokban. Brrr.
Saturnus Creative Commons License 2006.01.04 0 0 79
vagyis Celestia
Előzmény: Saturnus (78)
Saturnus Creative Commons License 2006.01.04 0 0 78

Ezt a linket ma találtam a csillagászati topikban.

A Celestial nevű progit letöltöttem, mit mondjak csodákra képes...

 

progik

 

Sat

Előzmény: Törölt nick (77)
Saturnus Creative Commons License 2006.01.03 0 0 75

Nincs kedvencem, nekem a gyűrűk tetszenek. :-)

Sat

Előzmény: Törölt nick (69)
freyya Creative Commons License 2006.01.03 0 0 74

Engem folyamatosan átvertek. Bulikon mi gyerekek állandóan egy White Lady nevű koktélt kaptunk, amiről csak felnőtt korunkban árulták el, hogy szimpla limonádé volt, csak becukrozták nekünk a pohár szélét, hogy olyan felnőttesen nézzen ki.:-)

Hátrányos helyzetű gyerek voltam.:-))

Előzmény: Törölt nick (73)
freyya Creative Commons License 2006.01.03 0 0 72
Az egy süti és csak az ízesítéséhez használt egy icipici rumot.:-)
Előzmény: Törölt nick (71)
freyya Creative Commons License 2006.01.02 0 0 70
Én a rumos holdat szeretem. Nagymamám sokat sütött.
Előzmény: Törölt nick (69)
Saturnus Creative Commons License 2006.01.02 0 0 68

Nem ciki, ezek a holdak. Kettő teljesen felismerhető.

A Dione és a Mimas.

Előzmény: Törölt nick (67)
Saturnus Creative Commons License 2006.01.02 0 0 65
Háténugyannembúsulok
Előzmény: Törölt nick (63)
hannika Creative Commons License 2006.01.02 0 0 64
elnézést! :(
Előzmény: Saturnus (60)
Saturnus Creative Commons License 2006.01.02 0 0 62
15
Előzmény: Törölt nick (61)
Saturnus Creative Commons License 2006.01.02 0 0 60
Satfalfeléfordulésazorraalattmormogja:Nemisakkorszülettemnemisakkorszülettem
freyya Creative Commons License 2005.12.30 0 0 59

Ime egy trendi darab:

Előzmény: Törölt nick (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!