Keresés

Részletes keresés

altenberger Creative Commons License 2022.11.30 0 0 466

Elektromos rásegítéses bringával (pedelec) az emelkedő sem akadály! :-)

 

Gyors és biztonságos kerékpáros kapcsolatok jöhetnek létre a XII. kerületben: a tervezett közlekedési fejlesztések hozzájárulnak egy élhetőbb és fenntarthatóbb városi környezet kialakításához, illetve elősegítik, hogy egyre többen döntsenek a kerékpározás mellett. A Budakeszi út–Zugligeti út és a Budakeszi út–Szilágyi Erzsébet fasor–Hűvösvölgyi út csomópontok korszerűsítésének és kerékpáros fejlesztésének tervezésére vonatkozó ajánlati felhívás november 28-án jelent meg.

XII. kerület, projektterület.

Jelentős közlekedési fejlesztések tervezése kezdődhet Budapest XII. kerületében: a beruházás előkészítési szakaszában szempont volt, hogy Hegyvidéken tovább nőjön a fenntartható közlekedési módok aránya, valamint javuljon a közösségi közlekedés helyzete.

A fejlesztésnek köszönhetően gyors és biztonságos kerékpáros kapcsolat jöhet létre a Zugligeti út (János-hegy) és a Szilágyi Erzsébet fasor mellett már meglévő útvonal között, így Budapest belvárosából könnyebben lehet majd kerékpárral megközelíteni a Budai-hegységet. A projekt része még a kapcsolódó villamos infrastruktúra fejlesztése, így többek között a Szépilona kocsiszínbe vezető vágányok átépítése. A korszerűsítés elengedhetetlen a villamosközlekedés zavartalan fenntartásához.

 

A tervezésre vonatkozó ajánlati felhívás 2022. november 28-án jelent meg, azt megelőzően a BKK hosszas előkészítő egyeztetéseket folytatott Budapest Főváros Önkormányzatával, a XII. kerületi önkormányzattal, a BKV Zrt.-vel, továbbá a Budapest Közút Zrt.-vel.

 

A tervezett beruházás része

• a Budakeszi út–Zugligeti út és a Budakeszi út–Szilágyi Erzsébet fasor–Hűvösvölgyi út csomópontok korszerűsítése, illetve kerékpáros fejlesztése;

• a csomópontok átépítéséhez szükséges felsővezeték-tartó oszlopok áthelyezése;

• az útpálya teljes felújítása, valamint

• a Szépilona kocsiszínbe vezető villamos-infrastruktúra fejlesztése.

XII. kerület, projektterület.

 

Tovább nőhet a fenntartható közlekedési eszközök aránya a fővárosban
A BKK a Fővárosi Önkormányzattal szorosan együttműködve igyekszik megteremteni annak a feltételét, hogy a közlekedők a számukra legmegfelelőbb közlekedési eszközt választhassák. Az autót felváltó lehetőségek haszna nemcsak társadalmi, hanem környezeti is: csökken a zaj- és a légszennyezettség, javul a levegő minősége, élhetőbbé válnak a zsúfolt fővárosi útszakaszok.

A főváros közlekedési fejlesztéseit összefoglaló Budapesti Mobilitási Terv 2030 a közösségi, kerékpáros és gyalogosközlekedés előtérbe helyezését tűzi ki célul, hogy fővárosunk élhetőbb, valamint még inkább ember- és környezetbarát város legyen.

 

BKK

Boszorka Creative Commons License 2022.09.23 0 0 460

Az a rosszúl sikerült varjú, amit eladtak turulnak, borzalom. Nagyon izgultam sok éve, hogy csak el lesz tüntetve, de kiváló polgármesterünk megmondta, hogy ameddig ő itt van, addig a turul is marad. A bemutatott mű nem bántja a szememet.

A sztoriról meg jobb nem beszélni.:-(

Előzmény: cyr45 (459)
cyr45 Creative Commons License 2022.09.23 -3 0 459

Parancsolj, itt a link, az idén tavaszi felavatásról!

 

https://www.hegyvidek.hu/aktualis/hirek/felavattak-masodik

 

Külön figyelemre méltó, milyen hatalmas "tömeg" volt az avatáson.:-)  Nem véletlenül!

 

Ezzel próbálták végleg "elsikálni", hogy a turul szobor (amit a neonácik látogatnak, minden évben)

még mindig a helyén van. Ott is marad, csak megpróbálják ismét szalonképessé hazudni!

 

Pár lépésre van a volt nyilas pártháztól, ahol Kun páter vérengzett, anno!:-((

 

Hogy ki volt ő, azt (így, több, mint 70 év távlatából) talán már nem mindenki tudja?...

Ezért bemutatom, egy vonatkozó anyagon keresztül:

 

https://azonnali.hu/cikk/20220107_fenevad-volt-e-a-nyilas-tomeggyilkos-kun-pater

 

Íme, a turul szobor "előélete"...

 

 

 

 

Előzmény: Boszorka (458)
Boszorka Creative Commons License 2022.09.23 0 0 458

Kép nincs róla???

Előzmény: cyr45 (457)
cyr45 Creative Commons License 2022.09.23 -3 0 457

Láttátok az új "szobrot" a Városmajori templom előtt?...

 

Engem leginkább egy ruhacsipeszre emlékeztet!:-))

 

Vélemények?...

macari Creative Commons License 2022.09.18 0 0 456

abszolute igazad van        legyszives eljel minimum 100 evig mert az a legjobb bosszu   a tarsadalom tart el minket

Előzmény: Boszorka (455)
Boszorka Creative Commons License 2022.09.18 0 0 455

Ilyesmire nem érdemes reagálni. Az ember kidobja és kész.

Előzmény: macari (454)
macari Creative Commons License 2022.09.18 0 0 454

ilyet evek ota dobnak be nekunk panelosoknak bekasmegyeren       hivd fel oket es pokolla valik az eleted mert ezek INGATLANIRODAK es naponta fognak zaklatni a telefonjukkal

Előzmény: Fekete szurok (452)
cyr45 Creative Commons License 2022.09.17 -2 0 453
Fekete szurok Creative Commons License 2021.06.08 0 0 452

Ma érkezett, külön-külön dobták be...

cyr45 Creative Commons License 2021.02.04 -2 0 451

Ezeket a videokat minden kerületi lakosnak MEG KELL NÉZNIE!!!

 

Aki rászánja az időt, más emberré fog válni, mint eddig volt!

 

https://444.hu/2021/01/27/ez-a-tortenet-az-evtizedek-ota-tarto-hazudozasrol-szol-igy-keszult-a-gyilkosok-emlekmuve

 

Ez pedig maga a teljes film:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4ygZB1MTRR4&t=1267s

 

Az után nem sokkal születtem, mint amikor ezek a szörnyű, szinte felfoghatatlanul tragikus, aljas

eseménysorozat megtörtént!

Olvastam róla, tudtam, hogy volt ilyen, de teljes, iszonyú valóságában csak most láttam.:-(((

 

Nézzétek meg valamennyien, és ne felejtsétek el soha!:-(((

cyr45 Creative Commons License 2020.12.31 -2 0 450

BUÉK Mindenkinek!:-)

cyr45 Creative Commons License 2020.12.12 -2 0 449

Attól is függ, hogy tartasz e kocsit, vagy sem.

  

Mert, ha nem, akkor -gondolom- nem mindegy, milyen távolságra leszel a tömegközlekedéstől!

Ha viszont igen, akkor talán az is szempont, hogy gond nélkül találj helyet, és ne fizetőset.

 

Azzal értek egyet, hogy valóban azt a környéket kellene "megkóstolnod", ahol majd lakni is fogsz...

Előzmény: sasszoli71 (446)
bm613 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 448

Meglepően csöndes, nyugodt részek akadnak lent is, ha el vagy kellően szigetelve a főutaktól, persze nem olyan szép környék, mint följebb. Egy barátom pár éve az Alkotás u. 25-be költözött, ami egy hatalmas telket jelent 6-7 hatemeletes házzal, ők középtájt laknak, semmi nem hallatszik be. De ha jobbat szeretnél (megértem :-) ), akkor a kerületben az Istenhegyi útnak az Orbán tértől fölfelé levő szakaszához közeli mellékutcák jelentik szerintem a legjobb részt: a közlekedés is jó, ha nincs dugó, percek alatt leérsz autóval, és busszal sem vészes (mert itt nagyon sűrűn jár a többi hegyi vonallal ellentétben) de már nem a város sűrűjében vagy. 

Előzmény: sasszoli71 (446)
Boszorka Creative Commons License 2020.12.11 0 0 447

Szerintem ott keresgélj, ahová amugy is költözni fogsz. Addig is szokod a helyet.

Előzmény: sasszoli71 (446)
sasszoli71 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 446

Üdvözletem!

Nemsokára költözöm a kerületbe, azt szeretném kérdezni, hogy hol érdemes lakást bérelni, átmenetileg, olyan 4-6 hónap távlatában. Az árak alapján akár egy forgalmasabb helyet is megengedhetek magamnak, de nem vagyok benne biztos, hogy hol vannak például közlekedés szempontjából jó, de mégis nem túl hangos ingatlanok.
Tudnátok ebben segíteni nekem? Előre is köszI!

cyr45 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 445

Valószínűleg egy oszlop kerül oda, nem befúrva, hanem a talpánál rögzítve.  A négy csavar erre utal.

  Lehet mondjuk terelőoszlop, KRESZ jelzéssel rajta, de lehet sok egyéb is.

 

Előzmény: ofbestof (444)
ofbestof Creative Commons License 2020.11.24 0 0 444

Mi fog erre a keretre épülni az utca sarkán?

cyr45 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 443

Mi 34 éve lakunk itt, akkor telefon még egyáltalán nem volt elérhető, pedig nagyon kellett volna.

Munkához, nem csak úgy!  Ma sem kevés az a pénz, amivel akkor, végül sikerült "megoldani".

Ki gondolta volna, hogy a néhány év múlva érkező, méregdrága mobilok hová fejlődnek?...

 

Ma a vezetékes telefonunk már inkább csak nosztalgiából van. Üvegszálon jön, az internettel együtt!

Annyira minimális rá a többletköltség, hogy megtartottuk.

 

Ha nem muszáj kocsit tartanod, az (számodra) egy bajjal kevesebb!:-)  Itt, nálunk kell a létezéshez.

 

 

Előzmény: Boszorka (442)
Boszorka Creative Commons License 2020.10.11 0 0 442

Az elnevezés tőlem származik, mert itt telecom részéről soha semmi nincs. Mikor ide költöztem, igaz már 20 éve, az egész ház hetekig harcolt a telefonért. Akkoriban ez már normál helyeken nem volt jellemző. TV is valami fura cégtől jött. Aztán az internet is nagy feladat volt, ISDN-ért is sokat leveleztem. Most az üvegszálért küzdök, mert már saját költségen behozattuk a házba és még se kapcsolják be. Ahonnan az újságot is kapom, ott meg a lakásajtóig vitték és ajánlatokkal bombázzák őket.

Más minden van. Koromnál fogva már nem autózom. Itt van villamos és busz is bőven, no meg üzlet is. Ez volt a költözés fő célja, anno. Tudtam, hogy fiatalabb már nem leszek. :-(

Előzmény: cyr45 (441)
cyr45 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 441

Az merre van, az a "Bermuda háromszög"?  Nem hallottam még róla, kerületi vonatkozásban!

 

Én meg Svábhegy és Zugliget határán.  Mi sem vagyunk elkényeztetve, a busz tőlünk 1,6 km.

Kocsi nélkül itt nem lehetne létezni, a boltok, szolgáltatások mind még messzebb vannak.

 

Hja, ha te takaríttatsz, az más kategória!  Én kisnyugdíjas vagyok, az én büdzsém szűkös.

Magam csinálom, az ablaktisztítás és porszívózás az én reszortom, a portörölgetés a Sárkányomé!:-)

 

Ha szeretnéd, hogy járjon a lap ismét, írj nekik egy e-mailt te is!

Előzmény: Boszorka (440)
Boszorka Creative Commons License 2020.10.10 0 0 440

Nem tudom. Én a Bermuda háromszögben lakom, itt semmi sincs úgy mint a sineken túl. Én biztos nem kértem, hogy ne hozzák és én csak egyszerüen szeretem a papir alapu újságokat. Képernyőn soha az életben nem olvasnék végig egy hosszabb cikket. Mondjuk a Hegyvidékben inkább a programokat és a hirdetéseket nézem. Ablakot nem én pucolom, aki pucolja annak van valami szerkenytűje erre a célra.

Előzmény: cyr45 (439)
cyr45 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 439

Nem mindenhova viszik/hozzák ki.  Nekem sem, egyszer írtam miatta, akkor egy ideig jött.

Most pedig újra nem.:-( 

Talán azért, mert többen kifejezetten kérték az utcában, hogy nekik ne dobják be, ugyanúgy, mint a reklám-anyagokat sem. 

Van, ahol egyből dobják is a kukába, még jó eset, ha a szelektívbe, és nem a normálba! 

Másutt pedig hosszasan ki sem vették a példányt, valószínűleg tartósan nem voltak otthon.

Minden esetre, a betörők számára adott a dolog egy információt!:-(

 

Szóval, már sokan nem igénylik, mert az interneten megnézhető könnyedén...

Ha valakit érdekel, és esetleg nem tudná:

 

https://www.hegyvidekujsag.hu/archivum/archivum-2020

 

De a papíralapú lapnak van egy vitathatatlan előnye, amelyet az elektronikus soha nem pótolhat:

A régi számokkal remekül lehet ablakot tisztítani!:-))  Sokkal jobban, mint pl. papírtörlővel.

Évtizedek óta ezt használom...

 

Ilyen megfontolásból (is) azt hiszem, mégis csak írok nekik egy e-mailt, hogy hozzák ismét!:-))

 

 

Előzmény: Boszorka (438)
Boszorka Creative Commons License 2020.10.10 0 0 438

Én már évek óta nem kapom. Ismerős szokta továbbítani nekem két utcával odébbról.

Előzmény: Fekete szurok (437)
Fekete szurok Creative Commons License 2020.10.10 0 0 437

Néha nem mindenki kapja meg. De örüljünk annak, hogy újra újság vastagságú és nem a Révait akarja utolérni😁

Dundikalika Creative Commons License 2020.10.08 0 0 436

A rendőrség is, meg a közteresek is szoktak az autók szélvédőjére rakni büntetőcédulákat. Pár nap alatt tuti beállnának szabályosan. Általában akkor nem büntetnek, egy adott területen, ha le vannak tiltva.

Előzmény: 78iztg (430)
Dundikalika Creative Commons License 2020.10.08 0 0 435
Előzmény: Dundikalika (434)
Dundikalika Creative Commons License 2020.10.08 0 0 434
bm613 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 433

Csak a szokásos fideszes szint. Billiókat loptak már el, de lehajolnak az apróért is...

Előzmény: cyr45 (432)
cyr45 Creative Commons License 2020.10.06 -2 0 432

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!