Keresés

Részletes keresés

juditk Creative Commons License 2011.01.19 0 0 436

Sziasztok!

 

Szokott még erre járni valaki?

Tudom már két éve leült a topic.

 

Elolvastam az elejétől fogva, bár a végét, kicsit hiányosan.

 

Tud nekem abban valaki segíteni hogy milyen telefonokra lehet beszélő programot telepíteni? (tipus) Azt tudom, hogy symbiános telefon szükséges hozzá.

 

Remélem, jár még rajtam kívűl erre valaki!

üdv. mindenkinek!

judithbp Creative Commons License 2008.09.09 0 0 435

Sziasztok! Létrejött a Vakbarát Alapítvány. A kuratórium elnöke Vakbarát, a topicnyitó. Az alapítvány azt tűzte ki céljául, hogy felkarolja és támogatja a kúltúrában magasan kiemelkedő tevékenységet nyújtó látássérülteket. Valamint létre kíván hozni egy olyan létesítményt, mely teret ad a tehetségek kibontakozására. Októberben megrendezzük a vakok és csökkentlátók tehettségkutató versenyét.

 


 

intim érintés Creative Commons License 2008.08.28 0 0 434
Sziasztok!
Az inyenc érdeklődőknek a figyelmébe ajánlom a Láthatatlan kiállítást! Teljes sötétben kalauzolja végig egy látássérült munkatárs az odaérkező csoportot, vagy személyt. Érdekes helyszineken végig sétálva, tapintás útján kell felismerni a különböző növényeket, tárgyakat, eszközöket, stb. A bemutató végállomása az ugyancsak sötét bár, ahol üdítővel, sörrel, olthatják szomjukat a látogatók.
Helyszín: Budapest, Népliget, e-klub.
Aki többre is kíváncsi, dobjon nekem egy e-mailt! intimerintes@freemail.hu
kaktuszka67 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 433

Szeretnélek tájékoztatni benneteket, hogy megrendezésre kerül Székesfehérváron a VAGYOK, Vakok és gyengénlátók országos kultúrális találkozója a Lions klubok Magyarországi Szövetségének szervezésében.

A honlapjukon részleteket is olvashattok.

vakbarát Creative Commons License 2006.03.28 0 0 432

[ 2006. 02. 18. ]
Újból, ezúttal Győr belvárosában kerül megrendezésre az Árny Alatt - interaktív kalandozás a sötétben című kiállítás a Baráti Erdei Iskola rendezésében.
A Trioludens Erdei Iskola által 2004-ben létrehozott nagysikerű program adaptációjaként létrejött rendezvény célja a vakok és a látók világának közelítése
egymáshoz, illetve a természet szépségeinek felfedeztetése egy új, szokatlan aspektusból. Az egyedi rendezvénynek a Győr Városi Művészeti Múzeum ad otthont:
Esterházy-palota (Király u. 17.) A kiállítás megnyitójára 2006. március 22-én 17 órai kezdettel kerül sor. Az interaktív kiállítás március 23. és április
30. között lesz látogatható hétfői napok kivételével minden nap 10-18 óra között. A részvételhez bejelentkezni szükséges a (30)991-9606-os telefonszámon.

 

vakbarát Creative Commons License 2006.03.21 0 0 431

 

Bár itt a Kárpát-medencében még javában tart a tél, a Francia Riviérán már a tavaszra készülődnek. De hát nem is kell ott készülődni a természet újjászületésének
hónapjaira, hiszen mindig kellemes az idő. Különösen a Menton és a Cannes közötti partszakaszon, hiszen a Földközi-tenger partjától nem messze húzódó Esterel
hegység felfogja az Alpok felől érkező hideg léghullánokat. A tenger felől fújó meleg szél, a Mistral pedig megreked itt, szintén az Esterel jóvoltából,
különleges klímát biztosítva a vidéken. A hőmérséklet februárban még éjszaka sem esik 5 Celsius fok alá, napközben pedig 2-25 fokig emelkedik. Itt soha
nincs igazi tél, a fáradt őszt szinte azonnal a tavasz követi. Már virágzanak a fák, a gladióluszok, s feburárban már szedik a citromot és a narancsot.
Ez az év első citrom- és narancsszürete, a másodikra október táján kerül sor.

A franciák fergeteges karnevállal köszöntik a meleg közeledtét. A Riviéra három településén, Nizzában, Mentonban és Mandelieuban február 8-22 között két
héten keresztül egymást érik a színpompás felvonulások, rendezvények. S a rendezôk úgy szervezik a programokat, a színházi előadásokat, bemutatókat, utcabálokat
a három településen, hogy ne ütközzenek egymással, így mindenki gyönyörködhet a tavaszköszöntő ünnepi műsorokban.
Több évtizedes hagyománya van a nizzai virágkarneválnak, melyen álomszép virágköltemények, különleges absztrakt formába öltözött felvonulók lepik el a várost,
s minden-minden virágba borul az utcákon. Még a fákra is aggatnak virágokat, csillogó gömböket, a járdát, az úttestet kardvirágok borítják, a kocsikat,
hintókat a szivárvány ezer színében pompázó szirmok díszítik. A karnevál első napjaiban megválasztják a tél hercegét, s a fesztivál végén a herceget jelképező
bábut elégetik, s hintóstól a tengerbe lökik.
A Cote d'Azur másik településén, Mentonban az év első citrom és narancsszüretét ünneplik a vendégek. Itt gyömölcsökkel díszítik a kocsikat, a figurákat,
bábukat. Az utcai felvonulásokon pedig provencei népviseletbe öltözött férfiak,. nôk mutatják be a környék népművészetét, népi kultúráját.
Néhány kilométerrel odébb, Mandelieuban a környék nevezetes növényének, a mimózának virágbaborulásának örömére vigadnak. A Var megye kapujában található
Mandelieu vörös szikláit nyáron jellegtelen zöld növény borítja, ám ez tavasszal kivirágzik, s valósággal aranyló sárgára festi a vidéket. Ilyenkor mimózakoszorú
fedi a lányok fejét, a férfiak pedig a hajtókájukra tűznek egy-egy ágat. Tehát senki nem lép ki az utcára mimózavirág nélkül.
S ha már elfáradtak a vendégek a nagy kavalkádban, a kellemes melegben leülnek valamelyik teraszon, hogy elkortyoljanak egy pohár jófajta francia bort,
s felkészüljenek a vidámnak ígérkezô estére.

 

vakbarát Creative Commons License 2006.02.22 0 0 430
Sziasztok!
Ne feledjétek, hogy Február 24 pénteken  lassúrhumba. Azt szeretném kérni, ezután mindenki jelezze telefonon vagy itt a topikban,  jön vagy nem, mert nagy volt mostanában a kavarodás!
Telefon: 272 14 84 mobil: 06 30 999 21 82
Gyertek  és érezzük a társas tánc örömeit!
vakbarát Creative Commons License 2006.02.10 0 0 429

m e g h í v ó

(Nem csak vakoknak!)

szerelmes szívek

Valentin-napi Teadélutánra szeretettel várunk mindenkit, 2006. Február 11-én, szombaton, 16 és 22 óra között, Bp. XIV. Hermina út 47 szám alatt, a MVGYOSZ-ben.

Valentin-nap, azoknak akik már megtalálták, és azoknak is akik még keresik szerelmüket.

Meglepetés : szerelmi bájital. :-)

zene, tánc, tombola, tea, büfé.

Gyere el, és érezd magad jól!

vakbarát klub

 

Előzmény: vakbarát (428)
vakbarát Creative Commons License 2006.02.10 0 0 428
Előzmény: vakbarát (427)
vakbarát Creative Commons License 2006.02.10 0 0 427
Előzmény: cincilifincili40 (426)
cincilifincili40 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 426
A tánctanuláson bárki részt vehet, az is, aki jól lát és nem tagja a Vakok Szövetségének.
Ha szeretnél megtanulni táncolni, csak gyere el bátran a Vakok és Gyengénlátók Országos szövetségének székházába, melynek címe: XIV. Ker. Hermina út 47. 
vakbarát Creative Commons License 2006.01.25 0 0 425

Sziasztok vakok és barátai!
A tánciskola 2006. Január 27-én kezdődik a MVGYOSZ kiselőadó termében Pénteken 18 órakkor.
Teljesen kezdőket is szeretettel várunk, A táncot Judit és Péter tanítja be, a teljesen vak emberek számára is jól érzékelhető technikával.

Első a lassú rhumba, melyet könnyen el lehet sajátítani.

Lassú Rhumba Női lépés:
(A férfi lépések annyiban különböznek, hogy a bal lábbal kezd.)

1. jobb láb oldalt lép (gyors) (EGY)
2. A bal láb a job lábhoz zár (gyors) (KÉ)
3. A jobb láb előre lép (gyors) (HÁ)
4 A bal láb, a jobb láb mellé kisterpeszbe lép (lassú) (A bal láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet jobb vonalát, és a jobb bokát érintve siklik tovább a felső vonalon a négyzet balfelső sarkába.) (NÉGY-ÉS-EGY) Ez tökéletesen hasonlít a 180 fokban elfordított nagy nyomtatott (L) betűhöz.
5. jobb láb a balhoz zár (gyors) (KÉ)
6. bal láb hátra lép (gyors) ( HÁ)
7. a jobb láb, a bal mellé  kisterpeszbe lép (lassú) (A jobb láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet bal vonalát, és a bal bokát érintve siklik tovább az alsó vonalon a négyzet jobbalsó sarkába.) (NÉGY-és-EGY) Ez tökéletesen hasonlít a nagy nyomtatott (L) betűhöz.

Az O sole mio, illetve Egy perc az élet című számra is jól táncolható.
Judit és Péter

Telefon: 06 30 999 21 82

erapilla Creative Commons License 2006.01.12 0 0 424
Szia! Ezzel a tél nevű évszakkal szerintem vagyunk még így egy páran. Ma már nyoma sincs a napsütésnek,zord köd és zúzmara az úr.Sajna uj levelezőtársat nemtudok hozni mert ... Csak azt tudnám hogy loozae mivel töltheti az idejét a nagy szabadság alatt, hogy nemképes nekünk írni.
cincilifincili40 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 423
Szia! Lehet, hogy még én is téliálomban vagyok, de ez a január ilyen. Nem bánnám, ha a tél kimaradna az életemből. Egyébként, kár, hogy az a kevés ideírogató is eltünt a topicból. De azért, ha akarod, írogathatunk ketten is, de ha van kedved, bevonhatsz mást is a topicba.
Előzmény: erapilla (422)
erapilla Creative Commons License 2006.01.11 0 0 422
Szia cincilifincili! Már azthittem hogy Te is téli álomba szenderültél,mint a többiek.Én járok erre ,de valahogy mostanában "vékony" itt az olvasnivaló.Már napok óta gyönyörű napsütéses az idő,rajta többi (mackók) ébresztő!
cincilifincili40 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 421
Sziasztok! De nagy itt a csend! Jár még erre valaki? Írjatok!
vakbarát Creative Commons License 2006.01.06 0 0 420

B U É K

Ébredjetek a téli álomból!

Remélem a Február 11. buliig a maci is kibújik a barlangjából, és jó időt jósol!

Lehetőség nyílik a legérzékibb társas táncok egyikének megtanulására.

Pénteken az esti órákban a MVGYOSZ székházában elsajátíthatod, ha jelentkezelE-mailban vagy telefonon.

E-mail: vakbarat@freemail.hu

Telefon: 06 1 272 14 84

A lépéseket itt is leírom ízelítőül.

Lassú Rhumba Női lépés:

1. jobb láb oldalt lép (gyors) (EGY)

2. A bal láb a job lábhoz zár (gyors) (KÉ)

3. A jobb láb előre lép (gyors) (HÁ)

4 A bal láb, a jobb láb mellé kisterpeszbe lép (lassú) (A bal láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet jobb vonalát, és a jobb bokát érintve siklik tovább a felső vonalon a négyzet balfelső sarkába.) (NÉGY-ÉS-EGY) Ez tökéletesen hasonlít a 180 fokban elfordított nagy nyomtatott (L) betűhöz.

5. jobb láb a balhoz zár (gyors) (KÉ)

6. bal láb hátra lép (gyors) ( HÁ)

7. a jobb láb, a bal mellé kisterpeszbe lép (lassú) (A jobb láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet bal vonalát, és a bal bokát érintve siklik tovább az alsó vonalon a négyzet jobbalsó sarkába.) (NÉGY-és-EGY) Ez tökéletesen hasonlít a nagy nyomtatott (L) betűhöz.

Tánctartás! Érzéki mozdulatokkal, miközben a csípő fektetett nyolcasokat rajzol!

Tessék gyakorolni a buliig!

Az O sole mio, illetve Egy perc az élet című számot javaslom!

Péter

vakbarát Creative Commons License 2005.12.31 0 0 419
Szilveszter éjjelén válasz egy csillagot,
ha bármi bánt, neki elmondhatod!
Meggyógyítja szívedet, lelkedet,
kívánom tegye szebbé 2006-os évedet!
B.Ú.É.K
vakbarát Creative Commons License 2005.12.29 0 0 418
Szia Spinderella!
Gondolom  mindenki visszavonult megélni a maga karácsonyát.
Előzmény: Spinderella (417)
Spinderella Creative Commons License 2005.12.28 0 0 417
De eltűnt innen mindenki...
Spinderella Creative Commons License 2005.12.23 0 0 416

Minden topikolónak kívánok békés, boldog karácsonyt!

 

 

erapilla Creative Commons License 2005.12.19 0 0 415
Sziasztok! Én tegnap és ma is több látó ismerősömmel osztottam meg az élményt, amit, szombat este átéltem az áramszüneten.Mindenki izgalmasnak és érdekesnek tartotta.Bekell vallanom hogy amikor bementünk engem pár percig félelem fogott el,de hamar tultettem magam rajta, és nekem is csak jó buli volt az egész nagyon élveztem.Mivel én is csak keveset látok megfordult a fejemben, hogy milyen is lehet teljes sötétségben élni, de gyorsan elhessegettem a gondolatot.Hogy merre járunk azt én sem tudtam soha, de mindig odataláltunk valahová.Spinderella, nemhittem benne hogy elfogsz jönni, és amikor rádtaláltunk kellemes volt a meglepetés.
Spinderella Creative Commons License 2005.12.18 0 0 414
Szia loozale!

Úgy tűnik, mi akkor elkerültük egymást, ugyanis én (mi) relaxáción, masszázson, ügyességi játékokon (tapintás és hallás alapján kellett párba rakni dolgokat), valamint egy olyan játékon voltunk, amikor kockákat, karikákat és háromszögeket kellett párosítani. Ja, és még a számítógépes játékot is végigcsináltuk.

Kérdésedre válaszolva nagyon tetszett minden, szerintem jól eltaláltátok. Egyedül az volt egy kicsit zavaró, hogy a relaxációnál minden behallatszott kívülről a mikrofonok miatt, így egy kicsit nehéz volt ellazulni, de mivel már elég sokszor csináltam ilyet, nekem nem volt gond. Viszont valaki hallhatóan elaludt közben:-DDD ugyanis félreérthetetlenül szuszogott! Úgy látszik őt nem zavarták a kívülről jövő hangok:-DDD
Előzmény: loozae (412)
Spinderella Creative Commons License 2005.12.18 0 0 413
Szia!

Igen, kb. én is így éreztem magam, de számítottam is erre, szóval nem ért meglepetésként. De azt hiszem, ezek teljesen természetes érzések, én is totál el voltam veszve állandóan, azt se tudtam, merre van az előre, de ahogy Te is fogalmaztál, mindig odaértünk valahová - hála érte a segítőknek. Érdekes, én a levegőtlenséget a nagy izgalmak közepette szinte észre se vettem, csak amikor kiértünk, akkor jöttem rá, hogy mennyire jólesik a friss(ebb) levegő.
Előzmény: cincilifincili40 (411)
loozae Creative Commons License 2005.12.18 0 0 412

Sziasztok,

 

Spinderella, ezek szerint mi is találkoztunk? Nálam súj érzékelés (műanyag kockák segítségével), fából torony kirakás és fa ló összeszerelés volt.

 

Ha ezek közül találkoztál valamivel, akkor mi is összefutottunk a sötétben. :-)

Nyugodtan mesélhetnél arról, hogy a látott programok hogyan tetszenek, mert nem bizt9os, hogy tökéletesen eltaláljuk, hogy egy látót mi izgat fel a sötétben. :-) (Ez így már a HUSZ-ba való)

 

cincilifincili40 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 411

Spinderella! Örülök, hogy megtaláltunk a sötétből kifelé menet. Én is jól éreztem magam, bár már máskor is voltam az áramszüneten. Péter kalauzolt minket. Bár aliglátó vagyok, de a tök sötétben nagyon rosszul tájékozódom. Kicsit úgy éreztem magam, mintha hírtelen egyik percről a másikra, egy olyan világba csöppentem volna, ahol láthatatlan beszélő mozgó emberi testek jönnek-mennek. Azt sem tudtam, hogy egyenesen megyünk-e, vagy körbe, csak azt tapasztaltam, hogy mindig odaértünk valahová. Péter segítségével aztán mindent felfedeztünk a sötétben. Egyáltalán nem féltem, csak kiszolgáltatottnak, és tehetetlennek éreztem magam, de ettől nem hangolódtam le, hiszen tudtam, hogy ez csak egy különös helyzet, ami nem tart soká. Ami egy kicsit rossz volt az a levegőtlenség, meg a kínzó szomjúság. Ezért ki is kellett mennünk legalább háromszor a sötétből a frisslevegőre, meg az üdítőautómatához.

vakbarát Creative Commons License 2005.12.18 0 0 410

Tényleg nagyon finom az illata. Olyan derékszögű háromszög alakú viaszlapot kaptunk, amelynek az egyik befogója kb. 8 cm, a másik kb. 20 cm.

A kanócot a 8 cm-es befogóra kellett fektetni úgy, hogy az átfogó, hegyessszögnél 1 cm-re kilógjon a kanóc viaszos vége.

Ekkor nagyon szorosan a kanóccal együtt palacsinta szerűen vagy kókusztekercs módjára feltekertük, fontos, hogy levegő ne maradjon benne, illetve, hogy a 20 cm-es átfogónál tartsuk az egyenest! S így kaptunk egy kúpalakú, rácsos felületű gyertyát. A viaszlapba négyzetesháló minta volt nyomva, ettől lett a rácsos felület.

Paraffint én is olvasztok, mikor egy speciális krémet készítek, forróvizzel töltött serpenyőbe állított tégelyekben, amit szintén így felforrósított paraffinolajhoz keverek fehér vazelinnel együtt.

Vakon nagyon hamar megtanulja az ember olyan gyorsan megtapintani vagy megfogni az ilyen forró dolgokat, hogy nem égeti meg a kezét. Én még néha bevetem azt a trükköt, hogy hidegvízbe mártom az ujjaimat, ha nagyon forró a paraffinos edény, és hát kesztyüben is jól tudok tapogatni.

Ennyit a gyertyázásról.

Péter

Előzmény: Spinderella (409)
Spinderella Creative Commons License 2005.12.18 0 0 409
Ááááá, most már akkor tudom, hogy hogy csináltátok a gyertyákat! Ha emlékszel, mondtam a telefonban, hogy én szoktam gyertyát önteni hobbiból, és odafele menet találgattam, hogy na ezt akkor hogy is fogják ott csinálni. Mert a gyertya öntése az ugye meleg dolog, sőt forró, mivel a paraffint vízfürdőben, tűzhelyen melegíteni kell, és egyébként sem készül el mondjuk egy óra alatt, macerás meg minden. Eszembe juthatott volna, hogy viaszlapokból készül, de rövid az agyam, mit lehet tenni:-)))) Ilyen viaszlapokat már láttam a hobbi boltban, de még nem próbáltam ki. Viszont régebben már vettem olyan gyertyát, ami ilyen viaszlapokból volt készítve, isteni illata van ha meggyújtják, csak sajna nagyon hamar elég.
Nade nem akarok fárasztani senkit a gyertyaügyi eszmefuttatásaimmal:-)
Előzmény: vakbarát (408)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.18 0 0 408
Spinderella nagyon örültem mikor meghallottam a hangodat.
Én is bizonytalan voltam, de muszály volt megkérdeznem, hogy valójában te vagy-e, mert telefonban azért mindenkinek más a hangja. Mi még hajnal 1-ig fenn voltunk,,  még csak most vagyok túl a kávén. A buli összességében nekünk is tetszett, méhviaszból és kanócból gyertyát is sodortunk, ezen kívül a táncról, a vakrep énekeseiről, a tomboláról, illetve a gyertya készítésről maradtál le.
Nekem a topik nyitónak külön örömet jelentett, hogy többen eljöttetek a topikból. Remélem, hogy egyre több vakbarátra találunk!
    PÉter
Előzmény: Spinderella (407)
Spinderella Creative Commons License 2005.12.18 0 0 407
Jó reggelt, hol vagytok, topikolók?

Nagyon jó volt a tegnap esti Áramszünet! Sajnos én/mi már nagyon fáradtak voltunk, mivel nem otthonról jöttünk kipihenten, hanem az ország másik feléből, így nem is maradtunk végig, de amiben részt vettünk, az nagyon király volt! Egész úton hazafelé az átélt élményekről beszélgettünk.
Az ügyességi játékok szuperek voltak, nyertünk egy nagyítót is, amin vonalzó van:-))))) meg a ritmus parádé is állati jó volt. Persze táncoltam is, én balga azt hittem, hogy egy helyben, aztán észre kellett vennem, hogy jól elgyalogoltam a nagy táncikálás közben, alig találtam vissza:-))))
A beszélő számítógép is nagy poén volt, bár ott kicsit várni kellett, mert valami elromlott menetközben, de megjavították. A segítő srác akarta magyarázni, hogy mit hol találok a billentyűzeten, és mondtam neki, hogy kösz nem kell, én vakon tanultam gépírni, mire ő: "Hála Istennek!" :-DD

Nem tudom, hogy a tegnap esti segítők olvassák-e a topikot, ha igen, akkor fogadjátok köszönetemet és gratulációmat, a helyzet magaslatán voltatok! Tök jó volt, mert persze folyton eltévedtünk, és fogalmunk se volt, hogy épp hol vagyunk, és úgy összességében elég gyámoltalanok voltunk, de szerencsére a segítők lépten-nyomon gondunkat viselték. Pl. amikor nekimentem az ajtófélfának:-DD Meg amikor a falat keresve (mint kiinduló- és biztonsági pont) véletlenül az egyik segítő tüsihaját sikerült végigtapogatni, aki a fal melletti széken ült:-DD Szóval voltak poénos pillanatok, máskor is ott a helyünk!

A topikgazdákkal (Péter és cincilifincili), és erapillával is sikerült megismerkedni, szerencsére Péter megismert, mert én bizonytalankodtam elég rendesen. Többször hittem ugyanis odabent, hogy na most akkor megismertem Péter hangját, de aztán rájöttem, hogy mégse. Mindenesetre mindhárman nagyon kedvesek voltatok, jó volt kicsit beszélgetni, és remélem, hogy találkozunk még!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!