Keresés

Részletes keresés

msmks Creative Commons License 2010.08.19 0 0 37
aha, na, ebben megegyezhetünk.
Előzmény: Törölt nick (35)
Józsikácska3 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 36
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.18 0 0 35
Igen, egy folyamatos oda figyelésről van szó, bár én inkább magamra vonatkoztatnám,
mint a külső körülményekre. Ha az ember tisztában van magával, "éber", felismeri a valódi motivációit, akkor nem fog kényszerpályán mozogni. Vagy ha enged is a késztetéseinek, az is tudatos döntés, tehát szabad.
Előzmény: msmks (34)
msmks Creative Commons License 2010.08.17 0 0 34
szerintem ez csupán annyit jelent, hogy aki szabad akar lenni, annak állandóan, minden körülmények között résen kell lennie, és nyitottnak lenni a lehetőségekre. vagy valami ilyesmit.

az idézeted is valami hasonlót mond. :-)
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 33
Persze azért ne gondold, hogy nem értem mit jelent. Olyan ez mint amikor Jézus azt mondja: "Az igazság szabaddá tesz!", szerintem ugyanazt jelenti.
Előzmény: msmks (31)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 32
Akkor szerinted nem függőség az éberségtől?
Előzmény: msmks (31)
msmks Creative Commons License 2010.08.17 0 0 31
lehet, hogy nem jól fordítottam.
helyesebben:

"A szabadság ára az örök éberség."
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 30
&
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 29
Ha "végtelen éberségre" van szükség a szabadsághoz, az vajon szabadság?
Hiszen az már függőség.
Előzmény: msmks (28)
msmks Creative Commons License 2010.08.17 0 0 28
"A szabadság ára a végtelen éberség."
Pompano Creative Commons License 2005.09.13 0 0 27

 

 Fefe !

 

 Szerintem oriasi, lenyegi kulonbseg van a ketto kozott. 

 

 szabadossag: ontorvenyu felfogas, megcselekvoje sajat normativait veszi alapul.

                        "mindent szabad,ami nekem jo"

 

 szabadsag: mindent szabad, ami a masik szabadsagat nem korlatozza.

Előzmény: _Fefe__ (3)
Paleokrites Creative Commons License 2005.09.13 0 0 26
Kedves Ti_me!

Elöször tisztázni kellene, hogy mi a szabadság, kritériumai, korlátai és ok-okozati tényezői.....
Majd be kellene számolni arról, hogy mely vallásban lelhető fel a szabadság-szabadoság igazolható jelenléte....

Az a bizonyos "Úr" kicsoda? Ő egy szellem? És mitől-kitől szabad bárki is ha ott van eme szellemiség?


Üdv: Paleo

Előzmény: ti_me (0)
nazuna Creative Commons License 2005.09.13 0 0 25

Éppen a napokban gondolkodtam azon, hogy nem szívesen bízok abban aki azért nem tesz valamit mert az "bűn" ... ebben mindig van valami külső elvárás, amely  nem mindig énazonos. Abban bízok jobban akinek eszébe sem jut a lehetőség.

Pont ezért korlátozottan értek egyet azzal, hogy eldönthetjük mit tartunk be és mit nem.  A fizikai korlátok evidensek, de - legalábbis személyes tapasztalatom szerint - a szociális viselkedés, a gondolkodás folyamataiban sincs messzemenő választási lehetőségünk ... alapvető motivációinkat öröklöttség, és neveltetés határozza meg.

 

Az "akarat" nevű valamivel pont az a probléma, hogy része azon szabályozó-vezérlő rendszernek, amit ő magának kellene megváltoztatni. Így aztán illuzórikus az az elvárás amely a "csak akarat kérdése" jelszóval követel más viselkedést és gondolkodást.  Úgy is fogalmazhatnék, hogy azt akarjuk amire programozottságunk késztet, és utána ezen akaratunknak megfelelően viselkedünk ....  és nem fordítva.

Tapasztalatból tudom, hogy lehet változtatni ezen, de nagyon kis mértékben, és teljesen más úton mintsem a racionális "megmondás".

Előzmény: Bendegoose (23)
Bendegoose Creative Commons License 2005.09.09 0 0 23

Eldöntheted, hogy mely törvényt lépsz át, és melyet nem. Aki a törvények zömét csak azért tartja be, mert fél a megtorlástól, azzal (legalábbis mo.i viszonyok között) gáz van. Nem azért nem lopok, ölök, stb, mert félek....

 

Egyébiránt, amiben pedig nem értek egyet a törvényekkel, azokat mindig meg tudtam szegni, de ezek olyan köztörvényes bűncselekmények, mint: gyorshajtás, csempészet (karitatív adományok szállítása), stb...

 

És mindemellett azt gondolom, hogy nem vagyunk szabadok....

 

Amiben meg különösen nincs szabadságunk, azok a fizikai törvények átlépése, testünk korlátainak jelentős kitágítása.

 

 

Üdv

 

Bende

Előzmény: ti_me (9)
milendee Creative Commons License 2005.09.07 0 0 22
ezzel leginkább arra akartam célozni, h valakiknek külön öröm, ha a vallásosság jegyében erősen korlátozzák önmagukat (önszántukból, tehát nem a közel-keleten). akinél ez nem áll fenn, relatíve szabadabb. sztem.
Előzmény: ti_me (17)
ti_me Creative Commons License 2005.09.06 0 0 21

például

Előzmény: Incánus (20)
Incánus Creative Commons License 2005.09.06 0 0 20
Költői szabadság... ahogy a hülyét hüjének írni.
ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 18
..vagyis, ami az egyiknek szabadság, a másiknak esetleg szabadosság ...
Előzmény: ti_me (17)
ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 17

 

Ez azt  is jelenti, hogy a szabadság országonként mást és mást jelent.

 

 

Előzmény: milendee (16)
milendee Creative Commons License 2005.09.05 0 0 16
ha 1 ország állampolgára vagyok, muszály betartanom a törvényeit. azontúl, mint magánszemély, csak magam határozom meg a "korlátaimat".
Előzmény: ti_me (9)
ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 15

Kösz! :-)

 

Nem minden olyan egyszerű, amilyen egyszerűnek neked látszik.

 

Majd, ha lesz miben  megkeresnem, akkor  ez lesz az első..megígérem.. de addig is,  ha nem  túl nagy a kérés, nagyon örülnék, ha ide bemásolnád, vagy  bekopyznád a kutatásod eredményét...csak össze szeretném hasonlítani a magam  tákolmányával ;-)

 

 

Előzmény: Lars Turms (14)
Lars Turms Creative Commons License 2005.09.05 0 0 14
A magyar értelmező kéziszótárban az sz betűnél keresd.
Előzmény: ti_me (-)
ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 13

ha láttad volna a Highlander film sorozatot..

Nem láttam.

 

te kire kire érted, hogy a LOrd csak 1, ....?

5. Mózes 6:4-5.

 

osztán mi a cim: SzAbAdarSáG?

Gondolom,   a te  uj topikod címe ;-)

Előzmény: lehellke (12)
lehellke Creative Commons License 2005.09.05 0 0 12

ti mi

 timikém, én szertlek téged, ne feledd! ha láttad volna a Highlander film sorozatot, akkor tudhatnád, hogy még nem? te kire kire érted, hogy a LOrd csak 1, mint a lunak? ugyanis magyar LO az lu?

 béke beka brekeke...! osztán mi a cim: SzAbAdarSáG?

Előzmény: ti_me (11)
ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11
Kit értesz lordok alatt?  LOrd csak egy van:)
Előzmény: lehellke (10)
lehellke Creative Commons License 2005.09.05 0 0 10

Szabadság madárkái!

 LOrd, rabszolgatartó, s valóban, ma már minden ember, testben - szellemében - lélekben, vagy önkéntes rabbszolgája, vagy önkéntelen a LOrdoknak?

 Szabad a gazda?

Előzmény: ti_me (8)
ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 9

És a  a törvényes keretekkel mi van? Azt  hogy  értelmezed?

Előzmény: Bendegoose (7)
ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8

Nem akartam megbotránkoztató lenni, csak sejtetni akartam a nagy és kis betük váltakoztatásával is azt, hogy miről is fogunk itt beszélgetni. :)

 

Soxor a megszokás tesz korlátot ("börtönrácsot" ) a szabadság elé...

 

Ez persze nem azt  jelenti, hogy úton útfélen a megszokottól eltérőt kell keresni és követni, de olyan helyeken:), ahol viszont a szokás hatalma annyira erős, hogy gondolkodás nélkül elutasítanak és elítélnek  mindent, ami "különböző", ott szerintem  nagyon is sokat  kell beszélni a szabadságról, és annak valódi tartalmáról, jelentéséről...

 

*

 

Ezen kívül a játékosság is a szabadsághoz tartozik.:)

 

*

 

És mIvel tudsz angolul, ide másolom neked ezt az énekszöveget:

mert még az egyházban is előfordulhat megszokottság, merevség,  vallásosság.. Az egyházon belül is szükség van szabadságra...

 

Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

Free to lough, free to cry,
Free to raise  my hands up high
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

Dancing in the Spirit
Dancing in the Spirit of the LOrd
Dancing in the Spirit
Dancing in the Spirit of the LOrd

Free to lough, free to cry,
Free to raise  my hands up high
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

 

Singing in the Spirit
Singing in the Spirit of the LOrd
Singing in the Spirit
Singing in the Spirit of the LOrd

Free to lough, free to cry,
Free to raise  my hands up high
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

*

 

Emlékeztetlek egy  Dallasbeli élményünkről..

Emlékszel, amikor először mentünk ott bevásárolni, és egy  hölgy hajában rózsaszínű hajcsavarókkal állt a sorban előttünk?? Mi majdnem megpukkadtunk akkor a nevetéstől, aztán észrevettük, hogy rajtunk kívül, SENKIT nem zavart és  senkit  nem is botránkoztatott meg, hogy  a hölgy így jelent  meg a vásárlóközpontban...

 

Később észrevettem, hogy sokan meg mezítláb voltak  (NEM A SZEGÉNYSÉG MIATT:))))...

..(megjegyzés: csillogóan tiszták a bevásárlóhelyek padlózatai)

 

no, ezek és ehhez hasonló esetek után én is óvatosabb lettem a "véleményalkotásaimmal"..mert valóban.. kinek mi köze, hozzá, hogy a másik milyen hajat hord,  milyen cipőt nem visel, vagy  egyáltalán, hogy  hogyan néz ki.. 

 

Megjegyzem azt is, hogy sem a hajcsavar, sem a mezítlábasság  nem megbotránkoztató.. nem meztelenkedő hölgyekről  beszélek.. ahhoz nagyon is köze van (lenne!!)  mindenkinek, hogy a jó erkölcsöt SENKI ne sértse meg!!

 

*

 

na, kb ennyi :)

 

Előzmény: kukuriq (6)
Bendegoose Creative Commons License 2005.09.05 0 0 7

Szerintem a szabadság az (vagy életünknek azon a területén van), amikor (ahol) magunk választhatjuk meg korlátainkat.

kukuriq Creative Commons License 2005.09.05 0 0 6

Miert ugy irtad a nevet ennek a temanak a nevet, hogy "SzAbAdSáG"? Miert nem ugy irtad, hogy "SZABADSÁG"?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!