Keresés

Részletes keresés

richies Creative Commons License 2008.10.30 0 0 98
Józsi85 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 97
Köszönöm!További szép napot
Előzmény: Cheetah80 (96)
Cheetah80 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 96
Előzmény: Józsi85 (95)
Józsi85 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 95

jó napot érdeklödni szeretnék az ottani munkavállalásról és hogy maga foglalkozik e ilyenekkel?Tehát állás közvetítéssel vagy hogy munkát találjak odakint.Köszönöm a válaszát elöre is.
Előzmény: gukker888 (93)
Cheetah80 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 94

Egy kint elo HR-es ismerosom meselte, hogy nagyon visszaesett a munkaeropiaci kereslet a valsag miatt.

Masnak is vannak ilyen tapasztalatai?

Ugy nez ki, hogy ilyen korulmenyek kozott eleg rizikos lenne nekivagni a kinti munkakeresesnek.

gukker888 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 93

Tisztelt Érdeklödö!


A szállásról

A szállás 4-5 szobás családi ház, ahol egy-egy 16-20 nm-es szobában
lakik 2 fö, akik általában magyarok. A konyha,
mosógép fürdöszoba közös, a szobák zárhatók, a ház szintén.
Paplant, paplanhuzatot, párnahuzatot, lepedöt, párnát kap.
Ha turistaként jön pár napra, akkor a szoba 15 GBP/nap/fö, és ki kell fizetni megérkezéskor ameddig marad, valamint 20 GBP depositot fejenként, amit visszakap ha rendben visszaadott mindent.
Turistáknk tudunk kölcsönadni teljes London térképet, és segítünk az önálló eligazodásban.

60 GBP/fö /hét a normál 2 ágyas szoba.
Ha albérlöként jön, akkor 2 heti összegnek megfelelö depositot kell fizetni, amiböl 1 hetet lelak, 1 heti összeget visszakap.


A szállás Hanger Lane metróállomás környékén van, ez ENY London, 3 zonaban Stonebridge park metróállomás környékén,
Ny-Londonban, a 4. zonában.
Az árak rezsivel együtt értendok.

Ha megírja mikor érkezik, és melyik reptérre, akkor ismét küldök levelet,
amiben megírom, hogy ön elé megyek, hogyan találkozunk.


Tisztelettel, Varga Zoltán
 
 

richies Creative Commons License 2008.01.22 0 0 92

akar valaki venni GBP-t majd febr. elso heteben (Kecskemet-Pest)?

Nearr Creative Commons License 2007.10.15 0 0 90
Sziasztok, szeretnék GBP-t venni középárfolyamon. Ha van v.kinek kérem szóljon.
krumplicsku Creative Commons License 2006.12.20 0 0 89
huh jól látom, hogy nem segített senki?
itt vagy még, itt leledzel? szólj majd és akkor megírom a tapasztalataimat, illetve, a barátokét akik kint vannak.
Előzmény: Khill (88)
Khill Creative Commons License 2006.06.25 0 0 88

Sziasztok!

 

 

Segítségeteket szeretném kérni!!! Jövőre a párommal Angliába szeretnénk kimenni dolgozni és élni! Én személyszerint voltam már kint, igaz nem hosszú ideig, de a véleményeteket szeretném megkérdezni:

 

Milyen a kinti élet?

Könnyen lehet e munkát találni?

Melyik várost ajánljátok?

Melyik munkaközvetítő jó?

 

stb....

 

Kérlek titeket, segítsetek....:o)

 

 

Köszönöm

Piri Creative Commons License 2006.06.23 0 0 87

nyelvtudás oké

 

A múltkor így fogadott a policeman Southampton i komp ról lejőve:

 

Your english is pretty good!  -:)

Előzmény: ukillingmemekillingu (86)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.06.22 0 0 86

Szia!

 

lakas es munka es majdnem minden :

www.gumtree.com

www.loot.com

 

munka :

http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/

http://www.totaljobs.com/

 

persze sok fugg a nyelvtudasodtol.

Előzmény: Piri (85)
Piri Creative Commons License 2006.06.20 0 0 85
Sziasztok!

Tudnátok mondani egy-két angliai álláskereső/hirdető portált?
Nagyon megköszönném!!
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.06.13 0 0 84

tudja valaki h a  vege a kocsimnak akkor mibe kerul a kivonas a forgalombol, vagy esetleg leadhatom valami vasgyujto helyen,  vagy mit lehet vele tenni?

ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.05.10 0 0 83

az ember itt dolgozik rendesen, fizetek mindenfele hulyeseguket, minden legalis, de a rendorok csak ugy gondolnak eggyet azt ugy letamadjak az embert az jardan, h otthon ha csinaltunk valamit, akkor is finomabban jartak el. Szabalyokat szegnek meg, mert be vannak szarva!!!!!! rohadtul felidegesitettek most, szal valahova be kellett irnom.

znurgl Creative Commons License 2006.03.22 0 0 82
Nézegettem kinti programozói munkákat (Java, Oracle) és elég jól hangzanak, a kérdés az, hogy mennyi esélye van egy magyarnak bekerülnie egy ilyen projektbe? Van valakinek kinti ismerőse, aki programozó?
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.03.22 0 0 81

 

Azert vannak a munkakozvetitok - sokszor- mert a nagy cegekenek konnyebb azokkal kapcsolatot tartani , mint mindig maguknak keresni, es raadasul a kozvetitos embert barmikor ki lehet rugni - altalaban- kovetkezmenyek nelkul.

 

Ez ugyanaz mint otthon.

Előzmény: drfalcon (78)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.03.22 0 0 80

szerencse kerdese! van aki elso nap kap , van aki 1 honap utan hazamegy.

 

Szezonalis munka persze kezdetnek nem rossz, de arra mas is gondol , es tobben is vannak kint mint a holtszezonban.

 

 

 

Előzmény: richies (79)
richies Creative Commons License 2006.03.16 0 0 79
hi all!

menynivel nehezebb kint munkába állni nyáron mint ősszel(szept), vagy nyár legelején(júni közepe)?
thnx
drfalcon Creative Commons License 2006.02.19 0 0 78
Az a kérdés merült fel bennem, hogy vajh' mi a csudáért van szükség ezekre a munkaközvetítő cégekre. Ugye én az eccerű magyar eszemmel úgy gondolnám, hogy ha munkát akarok vállalni, hát megnézem az álláshirdetéseket, újságban, neten, oszt felhívom, amelyik szimpi... Vagy ez Angliában másképp működik???

ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.02.16 0 0 77
kovetkezore irok, bocs most kiszaladtam az idobol.
Előzmény: cicó (75)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.02.16 0 0 76

En magyar tarsasagra a testveremet ertettem, es a magyar kozeg is ebbe merul ki, plussz havi 3-4 talalkozas mas amgyarokkal. De munkahelyemen nepaltol kezde brazilig minden van, csak magyar nincs.

 

 En szerencses vagyok, mert edesapam  nagyon nyitott gondolkodasu, es mindig sokat jartunk kulfoldre, mindenfele kiallitasokra, ismerkedni mas orszagokkal. Plussz engem erdekelnek is a mas nepek.

Ez tenyleg nagyon jo dolog , h itt olyan dolgok termeszetesek - pont a sok nep egyuttelese miatt - amivel csak sok utazas kapcsan talakozhatna az ember, es tenyleg sokat lehet tanulni. Illetve a nyelvtanulas miatt is hasznos ha az ember " elfelejti" a magyart, es mar angolul fogalmazza meg a gondolatokat is, bar neha kicsit idegesit :) .

 

Jo magyarok nelkul, de en azert azt nem kifejezetten szeretem, mikor reggel megyek mosakodni ,h felebredjek , talalkozom  a brazil csajjal, es rogton Hi! How are you?  mikor meg csak a labam ebredt fel, es mozog , en meg alszom, de hat ennyi belefer, egye-fene :D

Előzmény: IPT (71)
cicó Creative Commons License 2006.02.15 0 0 75

Szia!

Engem érdekelne, hogy amióta kint vagy mire jutottál? Nem meséltél róla...

Milyen munkát sikerült találnod?

Előzmény: ukillingmemekillingu (70)
IPT Creative Commons License 2006.02.14 0 0 74
Amennyiben valamilyen netes tranzakcióhoz használod, nem elég a 16 jegyü dombornyomott szám, kell a hátoldalán található extra 3 szám is (általában az aláíró mezőben van) ez értelelmszerűen angliára is áll. Sok estben megismétlik a számsor utolsó 4 számjegyét aztán pont után írják az extra 3 számot.

Sok sikert
Előzmény: falcondr (73)
falcondr Creative Commons License 2006.02.14 0 0 73

 Sziasztok!

 

 Amennyiben megadom Angliában vkinek a dombornyomott bankkártyám számát ( a  16jegyű "dombornyomást"), érvényességi idejét, nevemet, elvileg tud leemelni a számlámról, vagy kell még vmi hozzá. Ui. az illető azt írta, hogy vmiért  a kártya mindig "declined" lesz, ha megpróbálja róla levenni  a suskát.  A számlám mögötte forint alapú, de azt mondta OTP, hogy ez nem gond, átváltja napi árfolyamon. Most akkor hogy is van ez?

Yv Creative Commons License 2006.02.14 0 0 72
és esetleg olyan kiváltságos élményben is részed lesz, hogy a sok nepáli srác egyedül Neked ad villát a vacsihoz, mert tudják, hogy Te nem kézzel eszel:))
Előzmény: IPT (71)
IPT Creative Commons License 2006.02.14 0 0 71

Tök jó dolog az első pár hónapot magyar környezetben eltölteni, mert megtanulsz egy jócsomó praktikus dolgot such as melyik a jó mobilszolgáltató, milyen előhívóval telefonálok haza a legolcsóbban, hova menjek ha rögtön kellene valami meló stb.
Nem mellesleg az első pár kudarcos interjú, szar melóval eltöltött nap után király meginni egy sört magyar cimborákkal és erőt gyűjteni egymás nyomorúságából.
Én is ezt csináltam és szükségem volt rá.

DE

Véleményem szerint akkor futod a legjobb kört odakint, ha képes vagy leszakadni a magyar közegről és megpróbálsz más nemzetek fiaival(főként Ausztráliára, Dél-Afrikára gondolok) együtt lakni, mert a barátok megszerzésének nincsen nemzetiségi akadálya.

Előnyei:

- olyan munkatapasztalatokat is megszerzel, amelyeket a magyar közegben nem (kitágul a látótered)
- egy jó nemzetközi csapatban megtapasztalhatod, miképpen eszik az indiaiak a csirkét, hogy süti a dél-afrikai a marhalábszárat kukoricával stb.
- nap mint nap angolul kelsz-fekszel
- bátorítást kapsz, hogy olyan helyre is elmenjél interjúra, ami elsőre nem kézenfekvő és automatikus.
És ez nem zárja ki, hogy megtartsad a magyar baráti körödet(nekem is megmaradt)!

Ezt a tanácsot én is úgy kaptam annak idején, és ha visszagondolok az ott töltött időre, ezen időszak ( a magyarok nélküli munka/lakás) számított a legjobb periódusomnak. Nembeszélve arról, hogy bár már másfél éve itthon vagyok, ha ott járok mindig van egy jópofa nezetközi társaság akinél lakhatok, akivel ejtünk egy rapid bulit.

Engedélyhez kötöttön az egészségügyi szakmákat értem, ezek esetén szükséges az oklevél elfogadtatása és szakmai szervezeti tagság a munkábaálláshoz.
Üdv: IPT




Előzmény: ukillingmemekillingu (70)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.02.14 0 0 70

Tisztelt ITP!

 

Na ez a level mar sokkal jobban tetszett :DD!!, tudunk mi ertelmesen is beszelni.

 

Szal, akkor lehet nem foglamaztam egyertelmuen: nem az ervenyesulesre gondolok, kulon dolgozni jo, de mint ahogy otthon is az ember ha dolgozik, azert jo hazamenni egy olyan kornyezetbe , ahol kozel allok vannak korulotted, es kicsit erot gyujthetsz a kovetkezo napokhoz.

 

Azert h most milyen egyszeru a NI szerzes : ha valaki kijon , es meg nincs munkaadoja, csak itt keres, keves ceg vallalja mar fel h elintezi, tenyleg keves.

Viszont ha nem intezi , akkor viszont gaz van, mert ha bemesz a Jobcenterbe , akkor ott nemigazan fogsz idopontot kapni. 3 jobcenteben voltunk, olyan papirokkal rendelkeztunk , ami boven eleg a szam megkapasahoz , megsem segitettek , minden heten  mas szamot ,adtak , mert allandoan valtoztatjak. Hogy miert , azt nem tudom.

 

Mit ertesz engedelyhez kotott tevekenysegen?

 

A velemenyeddet  fentarthatod , azt tiszteletbe is tartom, de azert azt nem szeretem , mikor megitelnek es megmondjak mit csinaljak, mikor nem is irtam szinte semmit arrol , h milyen helyzetben vagyok.

 

legjobbakat

Előzmény: IPT (69)
IPT Creative Commons License 2006.02.14 0 0 69

Kedves Ukillingmemekillingu!

Ahogy számolom, kb 5 hónapja vagy kint. Én örülök annak, hogy ennyi idő alatt te képes vagy kategorikus kijelentéseket tenni a kinti életről, a bürökráciáról, munkavállalásról.

Én a heti munkaidőm kb 20%-ban veszek részt kinti munkavállaláshoz kapcsolódó angol hatósági eljárásokban, van olyan nap, hogy 9 olyan állásinterjút ülök végig ahol az magyar/szlovák/cseh munkavállalót kérdezi a leendő angol munkáltatója. Teszem mindezt angol munkaszerződés alapján egy angol cégnek. Az említett eljárásokba nem értem bele az NI, bankszámlaszám megszerzését, mert azok a többihez képest egyértelműek, úgyanis az említett munkavállalók egytől-egyig engedélyhez kötött tevékenységet végeznek az Egyesült Királyság területén.

Amíg kint voltam (13 hónap) én valóban csak egyszer jöttem haza 5 napra.
A fent leírtak alapján, talán számodra is kiderül, hogy amikor munkavállalási, bürokratikus kérdésekről beszélünk- bár tudom korlátolt, kezdő topikozó vagyok:-)- lehet, hogy tudok olyan tanácsokat adni amelyek megfontolásra érdemesek. Ergo továbbra is fenntartom, hogy a kollektív érvényesülésre törekvés visszatartó erő és amíg magyarokkal laksz együtt nem fogod megismerni a kinti lét igazi ízét.

Sok szerencsét
Előzmény: ukillingmemekillingu (68)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2006.02.13 0 0 68

2003ba meg kicsit mas volt, akik akkor szereztek , azok mostanra semmi okosat nem tudtak mondani, pedig nem egyel beszeltem.

 

Where to to apply for a National Insurance number

You should apply for a National Insurance number through your local Jobcentre Plus office, Jobcentre or social security office. To find your local office go to Find Your Local Office. (This link will take you to the Jobcentre Plus website.)

 

Ez volt az a resz, mikor nem is olvasta mtovabb az oldaladat. Ballagjal be most a Jobcenterbe , es meglatod milyen konnyu szamot szerezni, utanna pedig beszelhetunk megint a kerdesrol.

 

A figyelmes olvasasrol: olvasd el megegyszer es keresd meg azt a reszt , ahol azt mondtam h okornek neveztel valakit. Aztan majd figyelemmel fogom kovetni a figyelmes olvasasrol szolo eloadasodat .

 

Szoval ha magyarokkal lakom egyutt, es angol helyen dolgozok, nem is dolgozott elottem ott magyar, akkor nem szakadtam ki a magyar milliobol?

 

A vege egy kicsit eros: mikor az ujdonsult indexes , aki meg az etikettel sincs tisztaba, azt is megmondja , h gondolkodom, meg mit csinaljak, es gunyolodik ujanokkal , ami sajat korlatolt gondolkodasa altal krealt helyzetbe helyez engem.

Hm. De ez a te velemenyed. Raadasul nem tudom , az beszel , aki otthon van hazarohanasrol  annak , aki evente 1szer megy haza. Vicces! De nem engem gunyolsz ki ,csak magadat.

 

Ha megengedned , azert nekem lenne egy eszrevetelem: nem itelkezz masok felett, es ne vonjal le messzemeno kovetkezteteseket  felimformaciokbol, akkor tobbet kapsz majd forumtol.

 

agyo

 

Elso honapba meg volt a kezembe az ES , de mar csak szaklapokat olvasok, ugyhogy ne mtudom milyen rovatro lvan szo. Ez van , tudatlan vagyok.

 

Előzmény: IPT (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!