Keresés

Részletes keresés

Majdnem Creative Commons License 2007.09.13 0 0 47
na, most meghozta az előzőt is
Előzmény: Majdnem (46)
Majdnem Creative Commons License 2007.09.13 0 0 46

na mivan szarozik a fórummotor

 

szal összehasonlítva a 85/1,8-al és a 100/2 -vel lényegesen kisebb a CA, ami már egyáltalán nem zavaró ...  csak a nagyon nagy kontrasztú résznél látszik, míg a 85/1,8 -nál az arcon is láttam

Majdnem Creative Commons License 2007.09.13 0 0 45

jahh, egy kis CA valóban látszik pl. a fehér abroncson, de össze nem mérhető -nálam- a 85/1,8 -al, vagy a 100/2 -vel

 

a mintaképben a haj-szekció éles részén  azt hiszem élesítettem egy kicsit szelektíven a bikkfang kedvéért,  de a szem környékéhez garantáltan nem nyúltam

Előzmény: Majdnem (44)
Majdnem Creative Commons License 2007.09.13 0 0 44

nos nem szub, de F2

 

volt nálam kölcsön egy canon ef 135/2 ...  gyönyörű rajzú (van nála élesebb obi azért), gyönyörű tónusmenetű

 

nagyon érzékeny vagyok a kromatikus abberációra, de ennél nyomát sem találtam nyitott rekesznél sem

 

www.kakuszi.hu/send/kl8l7139.jpg

 

 

hsoma Creative Commons License 2007.09.12 0 0 43
nemodabuda! nemrég vót olyan szitu, hogy a 25-50essel kellett egy kis bótocskában szenvednem, 4 -es fényerő OK, de nem akkor, amikor hp5 -re, 1/8, 1/4 -eket mutat a meter, amit kézből kellett megódani. nem lett nagy baj, a szemcsétől nem úccse láccik a bemozdulás :)) //lett azért éles is//
Előzmény: Abrash (42)
Abrash Creative Commons License 2007.09.12 0 0 42
24/2 jó is??

ott nem sok értelme van a fényerőnek, tájhoz, kézből f2, a te habitusoddal, nemá.
Előzmény: hsoma (41)
hsoma Creative Commons License 2007.09.12 0 0 41
én állom. következő lépésként jönnek a 24 f/2.0, 35 f/2.0, 200 f/2.0 :)) //az első kettőn komolyan gondolkodom...//
Előzmény: Abrash (40)
Abrash Creative Commons License 2007.09.12 0 0 40
höhö ,mi az ? :))


75/1,5 valakinél? csak a vicc kedvéért.. úgy tudom izéül drága. de hátha...


-------


Nálam van Ybrik Helios 85/1.5-e.

Majd megversenyeztetem a 90/2.8 és 85/2 ellen - viszont érdekes lenne bele venni a 105/1.8 -at.
Előzmény: hsoma (38)
seeman Creative Commons License 2007.09.12 0 0 39

 Tényleg nincs itt valami őrült pörgés...

 

Előzmény: Abrash (37)
hsoma Creative Commons License 2007.09.12 0 0 38
kölcsönaggyak egy 105 f/1.8 -ast? :))

//tennap még mélment zenebona ügyében//
Előzmény: Abrash (37)
Abrash Creative Commons License 2007.09.12 0 0 37
évenként irok ide is....

Nincs már semmi 2 alatti cucc

F2 is kevés, ilyen az élet.
Abrash Creative Commons License 2006.09.11 0 0 36
na jól lhanyagoltam a topikomat...
és közben alig maradt subF2 cuccom..
Nikkor 50/1,4 , Canon EF 1,8 mkI.

De meglett a RF project végeredménye.
Canon Serenar 85/2 távmérős (!) optika EF bajonetté alakitása.
Fenomenális!! Nyittott blendén éles, és szép a bokeh. ellenfény kiüti a kontrasztot, de rawból visszahozható sok minden. És az EOD 5D keresőjében s mattüveggel sély ia akad a pontos élesitésre. (azért nem sikerül minden eseben).
Ráadásul az ötdé ISO50-et is tud, szóval nappal is használható a F2.
hsoma Creative Commons License 2005.09.30 0 0 35

valszeg... a ződje és az ütöttkopottsága erről árulkodhatik. monnyuk ez alá már tényleg vasútsín kell.

de azért nem bánnám, ha kapnék egy ilyet Nikon bajonettel...

Előzmény: Meatyard (34)
Meatyard Creative Commons License 2005.09.30 0 0 34

Tök jó. És egész kicsi ez a 0.7-es?! Egy régi Fotóművészetben volt róla egy kép, ott nagynak tűnt. Azért ez az 1.5-ös 400-as sem semmi. Jesszus. Mondjuk ez nagynak tűnik. Katonai célokra?!

 

M

Előzmény: hsoma (33)
hsoma Creative Commons License 2005.09.30 0 0 33
Előzmény: Meatyard (32)
Meatyard Creative Commons License 2005.09.30 0 0 32

Ha már nagy fényerő: az már megvolt, hogy Zeiss Planar 50mm/f0.7 a NASA számára, és ilyet használt Kubrick is a Barry Lyndonban. Vajon hány példányban csinálták ezt meg? Mennyi lehetett, ha volt neki, az ára?

 

M

nord Creative Commons License 2005.09.30 0 0 31

Kettőezer dollár??? És még nincs vége a licitnek?

Atyaisten...

 

Mondjuk itt azért van üveg bőven:)

 

Előzmény: hsoma (29)
nord Creative Commons License 2005.09.30 0 0 30

Nagy szükséged lesz majd mérőékes/mikroprizmás mattüvegre - valamelyik canon digi topikban irogattak ilyenekről.

 

300D topicban érdemes rákeresni, ott beszélgettünk erről.

Előzmény: Abrash (28)
hsoma Creative Commons License 2005.09.29 0 0 29
Abrash Creative Commons License 2005.09.29 0 0 28
a taapspztalatokat majd lécci oszd meg!

melyik fixekkel próbálkozol? Én most lepróbáltam egy párat (D2Xen)

Nagy szükséged lesz majd mérőékes/mikroprizmás mattüvegre - valamelyik canon digi topikban irogattak ilyenekről.
Előzmény: Mano254 (26)
tren Creative Commons License 2005.09.29 0 0 27
MoJo2:

Sigmanak van 20 F1.8, Canonnak 24L F1.4.
Előzmény: MoJo2 (18)
Mano254 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 26
OFF (csak félig, mert szeretnék ide tartozni)

Fényerős Nikon MF fixet szeretnék tenni a 350D-re.

Nincs valakinek elfekvő Nikon/EOS átalakítója, amit szívesen elcserélne némi pénzre?

ON
Abrash Creative Commons License 2005.09.29 0 0 25
Vallatgatom (egyéb fotós alkalom hiján) a nyikony obikat egy kölcsön D2Xen... tágra nyitv azért nem muzsikálnak mindig fényesen :-/
nord Creative Commons License 2005.09.27 0 0 24

EF 85mm f1.8

 

Imádom!;)

stgellert Creative Commons License 2005.09.15 0 0 23
Előzmény: stgellert (22)
stgellert Creative Commons License 2005.09.15 0 0 22

Tren, ha nagyon nagy fényerő kell és tudsz m42-t használni, szvsz juss hozzá egy Helios 40-hez.

 

http://www.nikon-foto.de/templates/mystuff/russian/HELIOS_1.5-85.html

 

Én a sajátomat nagyon nagyon szerettem, most vadászok újból rá, de kifejezetten az m39-es verzióra, hátha tudom kapcsolni a leica távmérőjéhez.

Előzmény: tren (17)
MoJo2 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 21
Végülis Canonéknál is van 24/1.8L, nagyon rossz nem lehet, csak drága.
Sigmának is van egy 24/1.8, az meg olcsó.
De távoli tervek ezek egyelőre...
Meg a 20-35 se rossz, ami van.
Előzmény: Abrash (19)
Abrash Creative Commons License 2005.09.14 0 0 20
na, holnap kipróbálom az 50/1.2-t egy jobb vázon, mint amin eddig volt módomban...
Abrash Creative Commons License 2005.09.14 0 0 19
nézz szét nyikony AI irányban, + konverter!
Előzmény: MoJo2 (18)
MoJo2 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 18
Én egy 20 vagy 24 f2-s obit látnék szivesen minimális torzítással.
Ami van 50/1,8.
Ami lesz 100/2 (egyszer)
Előzmény: tren (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!