Keresés

Részletes keresés

Meatyard Creative Commons License 2005.09.30 0 0 34

Tök jó. És egész kicsi ez a 0.7-es?! Egy régi Fotóművészetben volt róla egy kép, ott nagynak tűnt. Azért ez az 1.5-ös 400-as sem semmi. Jesszus. Mondjuk ez nagynak tűnik. Katonai célokra?!

 

M

Előzmény: hsoma (33)
hsoma Creative Commons License 2005.09.30 0 0 33
Előzmény: Meatyard (32)
Meatyard Creative Commons License 2005.09.30 0 0 32

Ha már nagy fényerő: az már megvolt, hogy Zeiss Planar 50mm/f0.7 a NASA számára, és ilyet használt Kubrick is a Barry Lyndonban. Vajon hány példányban csinálták ezt meg? Mennyi lehetett, ha volt neki, az ára?

 

M

nord Creative Commons License 2005.09.30 0 0 31

Kettőezer dollár??? És még nincs vége a licitnek?

Atyaisten...

 

Mondjuk itt azért van üveg bőven:)

 

Előzmény: hsoma (29)
nord Creative Commons License 2005.09.30 0 0 30

Nagy szükséged lesz majd mérőékes/mikroprizmás mattüvegre - valamelyik canon digi topikban irogattak ilyenekről.

 

300D topicban érdemes rákeresni, ott beszélgettünk erről.

Előzmény: Abrash (28)
hsoma Creative Commons License 2005.09.29 0 0 29
Abrash Creative Commons License 2005.09.29 0 0 28
a taapspztalatokat majd lécci oszd meg!

melyik fixekkel próbálkozol? Én most lepróbáltam egy párat (D2Xen)

Nagy szükséged lesz majd mérőékes/mikroprizmás mattüvegre - valamelyik canon digi topikban irogattak ilyenekről.
Előzmény: Mano254 (26)
tren Creative Commons License 2005.09.29 0 0 27
MoJo2:

Sigmanak van 20 F1.8, Canonnak 24L F1.4.
Előzmény: MoJo2 (18)
Mano254 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 26
OFF (csak félig, mert szeretnék ide tartozni)

Fényerős Nikon MF fixet szeretnék tenni a 350D-re.

Nincs valakinek elfekvő Nikon/EOS átalakítója, amit szívesen elcserélne némi pénzre?

ON
Abrash Creative Commons License 2005.09.29 0 0 25
Vallatgatom (egyéb fotós alkalom hiján) a nyikony obikat egy kölcsön D2Xen... tágra nyitv azért nem muzsikálnak mindig fényesen :-/
nord Creative Commons License 2005.09.27 0 0 24

EF 85mm f1.8

 

Imádom!;)

stgellert Creative Commons License 2005.09.15 0 0 23
Előzmény: stgellert (22)
stgellert Creative Commons License 2005.09.15 0 0 22

Tren, ha nagyon nagy fényerő kell és tudsz m42-t használni, szvsz juss hozzá egy Helios 40-hez.

 

http://www.nikon-foto.de/templates/mystuff/russian/HELIOS_1.5-85.html

 

Én a sajátomat nagyon nagyon szerettem, most vadászok újból rá, de kifejezetten az m39-es verzióra, hátha tudom kapcsolni a leica távmérőjéhez.

Előzmény: tren (17)
MoJo2 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 21
Végülis Canonéknál is van 24/1.8L, nagyon rossz nem lehet, csak drága.
Sigmának is van egy 24/1.8, az meg olcsó.
De távoli tervek ezek egyelőre...
Meg a 20-35 se rossz, ami van.
Előzmény: Abrash (19)
Abrash Creative Commons License 2005.09.14 0 0 20
na, holnap kipróbálom az 50/1.2-t egy jobb vázon, mint amin eddig volt módomban...
Abrash Creative Commons License 2005.09.14 0 0 19
nézz szét nyikony AI irányban, + konverter!
Előzmény: MoJo2 (18)
MoJo2 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 18
Én egy 20 vagy 24 f2-s obit látnék szivesen minimális torzítással.
Ami van 50/1,8.
Ami lesz 100/2 (egyszer)
Előzmény: tren (17)
tren Creative Commons License 2005.09.14 0 0 17
Bizony-bizony, a nagy fenyero jo dolog am. Felre a zoomokkal. Elo a fenyeros fixekkel.

Canon 50 F1.4-et hasznalok eleg gyakran, nagyon finom obi.
A kovetkezo egy 100 F2. vagy 135 F2 lesz.
Abrash Creative Commons License 2005.09.05 0 0 16
dehogynem, kipróbáltam, fejben fényképeztem vele :-)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (12)
Abrash Creative Commons License 2005.09.05 0 0 15
szuper vagy
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (14)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.09.02 0 0 14

Adok 300/4-et is.

 

Az mossa mint állat.

Előzmény: Abrash (8)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.09.02 0 0 13

http://www.stacken.kth.se/~maxz/defocuscontrol/

 

Amúgy meg itt van valami tesztféle.

Előzmény: Abrash (11)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.09.02 0 0 12

Na tessék odaadom, oszt ki se próbálod.

 

:))))

 

Ha kell, hétfőn este elvihetem önvégzősre.

Én most megint elmék kicsit, úgyse visszem.

Előzmény: Abrash (11)
Abrash Creative Commons License 2005.09.02 0 0 11
igen, de amennyi az az obi, annyiból szereztem be a teljes nyikoiny cuccost sacckábé...

volt már a kezemben, de nem értem rá vele vacakolni, de az ötlet jó
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.01 0 0 10
ismered spejblit?
jó csávó és olyannya van nekije, hogy az csak. ha szépen kéred, lenyűgöz vele és eldobod az összes rövid telédet... :)))
beállítod az élesség síkját (ótófókussza is van amúgy de manuálban jobb) és a MÉLYSÉGÉLETLENSÉGET változtathatod előre-hátra. eztet ismered?

remélem bogarat tettem a füledbe. :)
Előzmény: Abrash (9)
Abrash Creative Commons License 2005.09.01 0 0 9
KIcsit komolyodjunk

DOF számolókákat ismerek.

"életlenség-számolót" viszont nem.
Hogyan lehet az eléletlenítési képességet összevetni lencsék közt?

Pl adot 2 obi, fókuszálva ugyanoda, hogyan számszerűsithető, az életlenedés?
Ha jól emlékszem, a szóródási kör mérete az Airy-disk? Esetleg ennek a méretét kell kiszámolni valahogy?
Abrash Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8
ami pl koncertfotózásnál zavart a 4 körüli cuccokkal (50-100mm fókusz körül), az az, hogy nem tudtam a hátteret eléggé szétmosni, és mindenféle dolog (állvány, miki stb) belógott, sőt felismerhető volt. Nézőpontot meg nem lehet nagyon megválogatni ilyenkor.
Előzmény: Törölt nick (4)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 7
Biztos ami biztos csak kalgonnal fotozok ;)
Előzmény: Törölt nick (5)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 6

>Elvi kérdés: vajon feltöltött képről sejtető, hogy NF vagy pl 50/1.2?

Soxor igen soxor nem, eleg szubjektiv. NF-nel meg bejatszik, hogy a kepet megtiltezheted negativan (es akar meg horizontalisan is), igy teljesen mas lesz az eles-eletlen viszony (,hogy a shiftet ne is emlitsem, bar az ps-ben jol utanozhato [ami persze mar a hamisitas kategoria, szvsz]).

 

Előzmény: Abrash (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.31 0 0 5
cserélünk? egy brd mikroprofesszoros mosógépre a ddr mosóobidat... :)
Előzmény: optikus (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!