1980-ban tűnt el Szegváry Gábor, akit abban az időben ígéretes tehetségnek tartottak. Szerintem ő csinálta az egészet, sőt szept. tizenegyedikében is sáros, nyilván :-)
Lehet, hogy Dominikot is valami kiképző táborba vitték a Margitszigetről :-)
Valakivel beszélgettem a médiát ma már 90%-ban elöntő pszeudo eseményekről és annak kapcsán jött fel a téma, hogy a holdraszállást is vitatják, és ezért teszik ki ma már a webre a képeket, hogy ellenőrizhető (hitelesnek tűnő :) legyen a dolog.
Hmhm - abban biztos voltam, hogy mindenki tudja a Pagonyban, hogy Neil Armstrong lépett elsőként a Holdra, és nem is későbbi expedícióról tettem be képet, ez valóban az elsőn készült, és Armstrong is rajta van a képen, valóban - ebben az esetben az lenne a kérdésem, hogy hol látható Armstrong? Segítségül ugyan az a kép, kicsit nagyobban egynémely gyanús árnyakkal a sisaküvegen:
Hát nem tegnap volt pedig -- de honnan jutott az eszedbe?
Ezt betehetném a rejtvényesbe, éppen a minap jutott az eszembe, tehát éppen kapóra jön az apropó: Ki van a képen? (annyit elárulok könnyitésül, hogy a kép a Holdon készült :-))
Hát igen, a legnagyobb probléma talán az, hogy az emberek nagytöbbsége nem is tudja, mik egyáltalán az adalékanyagok, és mi az ára annak, hogy minden, amit megeszünk, egyben esztétikai élményt is nyújt. Talán az oktatásban van a hiba. Vagy a gazdaság, a pénz az isten, és nem is cél felvilágosítani az embereket, mivel érik el pl. a baracklekvárnál, hogy akkor is baracklekvár állaga legyen, ha csak az egytizede barack. Ki venné meg akkor a boltit?
Meg igaz az is, amit az emberek finnyásságáról mondasz (bár talán ha fel lennének világosítva, akkor másképp lenne). A rádióban hallottam kb. egy féléve riportot egy hentessel, aki rendesen is füstöl kolbászt, felvágottakat, de mondta, hogy muszáj nitrites gyorspáccal is készítenie belőle, mert sokan nem veszik meg a természetes füstölésűt, mert nem olyan szép rózsaszín, mint amit megszoktak.
Mit keres a baracklekvárban a guargumi? Apám rendszeresen szokott készíteni, csak sárgabarack és cukor kell bele, semmi más. Mi ez az adalékanyag-mánia? Ha évszázadokig sikerült tisztán természetes anyagokból pl. kenyeret meg joghurtot készíteni, és mindenki túlélte, akkor most minek mindenbe annyi adalék? És ha egyszer mindig van valami gond velük, miért nem állnak le róla? Nem agyonellenőrizni kellene a guargumit és társait, hanem mellőzni. Régen sem volt, és nagyon jól elvoltak az emberek nélküle. Akkor most minek?
Az agya pl. a főemlősök után a leginkább hasonló az emberéhez... pechükre, hadd ne részletezzem. Különben ez egy jó kérdés volt -akartam írni: Gondolom azért, mert kisebb a teljes tömege az izomtömegéhez képest... de elgondolkodtam. Ha egy csimpánz él olyan körülmények között, mint az ember - 98%-ban azonos génálománnyal - nem edzik, csupán hasonló hétköznapi tevékenységre szorítkozik, mint az ember, az ereje akkor is többszöröse, mint az azonos súlyú emberé, és összehasonlíthatatlanul dinamikusabb mozgásra képes.
Én sokéves súlyemelési gyakorlattal 250kg-ot tudtam anno megemelni a cca 100 kilós tömegemmel, ami kimondottan szépteljesítmény. Egy állatkerti csimpánz 6-700kg-ot tud elmozdítani 65-75 kg-os súllyal -- nagyságrendi különbség, összehasonlíthatatlan. Gerald Durrel írta egy könyvébe, hogy egyszer összveszett egy befogott csimpánz a páviánokkal, és egy nagydarab, csupa izom néger bement az elkerített területre, hogy szétválassza őket - a feldühödött csimpánz másodpercek alatt cafatokra tépte a drabális, megtermett embert.
Csak arra tudok gondolni, hogy az ember agyának fejlődése eredményezhette a fizikumának az elkorcsosulását - mert másképpen nem tudom kifejezni.
Lehet. Mégis látszólag annyira könnyedén mozog, mindenféle erőlködés nélkül. Ha én annyit lustálkodnék, mint ő, szerintem egy sima séta is kifullasztana, nemhogy az az ugra-bugra, amit az előbb levágott.
Szerintem igenis kifulladna, ha többet kellene mozognia, mint amennyihez kedve van. Mivel nem kell megharcolnia a napi betevőért, ráér heverészni és csak annyit mozogni, amennyihez kedve van.
Vajon miért különbözik annyira a macska és az ember szervezete? A cicám egész nap heverészik meg alszik, mégis bármilyen intenzitású hirtelen mozgásra, rohangálásra képes kifulladás nélkül. Az embernek meg rendszeresen edzenie kell ahhoz, hogy ne legyen lekvár. Igazságtalan.
A szagláson gondolkodom. Állítólag szaglás során az anyag finom molekulái az orrba jutnak, azért érzünk szagot. Ez akkor azt jelenti, hogy ha sokat kimegyek főzéskor a konyhába, akkor egy idő után húslevessel lesz tele a tüdőm?
Persze. Ez tény, itt mindenki tudja. Csak még nincs annyira beépítve mint Bp., bár sztem az egy főre eső multi élelmiszerboltokban, ruházatban meg a kínaiban is dobogósok lennénk, ha valaki mérné :-)
Az ország második legnagyobb területű városa pedig Hódmezővásárhely 48 322 hektárral (Budapest 52 516 hektár).
Amit v_peti írt, sztem nem igaz, hiszen akkor hová tartozna a Börzsöny, a Mátra vagy a Hortobágy? Nyilván minden településnek van külterülete, de az nem olyan nagy, hogy lefedje az egész országot."
Tyutyus, Te tudtad, hogy az ország második legnagyobb városában élsz??????
Ismerem az ezoterikusok mániás kirohanásait a tudomány ellen, de nem erre gondoltam. Olvastam már magam is olyan cikkeket IPM-ben, illetve egy spanyol, az IPM-hez hasonló magazinban (Muy Interesante), amiben az istenhitről, meg úgy általában minden érzékentúliról mindenáron be akarták bizonyítani, hogy csak valamilyen pszichés mánia, sőt, a spanyol újság múlt havi száma legalább két oldalon csak arra hoz példákat, hogy az igazán felelősségteljes pozícióban lévő tudósok mindig ateisták.
Én ugyanezt vettem észre: csak a két véglet létezik, vagy a szinte már beszűkülten tudományos, ami szerint minden lehetetlen, ami még nincs tudományosan bebizonyítva, vagy az ezoterikus maszlag, ami meg mindenbe mindent belemagyaráz, ha ott van, ha nincs. Nagyon ritka az olyan vélemény, amiben épp úgy van ráció, mint nyitottság.
Anno engem is nagyon érdekelt a téma, én is érdeklődve olvastam mindenféle fantasztikus és elvont elméletet a keletkezésükről, céljukról, mindenféle misztikus elrejtett tudásról és elfeledett technikákról.
Ami az ősi civilizációt illet, én is elképzelhetőnek tartom, hogy létezett, de szerintem a piramisokhoz semmi köze. Tény, hogy impozánsak, és az is biztos, hogy a tervezés és a munkaszervezés remekművei, biztos, hogy rengeteg, mai szemmel is rendkívül nehéz problémát kellett megoldaniuk a papoknak/mérnököknek, munkavezetőknek, mesterembereknek, de éppen mert sokat olvastam róluk, és pláne, mióta saját (igaz, csak turista) szememmel láttam kívül-belül őket, biztosra veszem, hogy semmi természetfeletti, vagy földönkívűli sincs bennük. Én úgy gondolom, sokkal inkább az emberi leleleményességre, eltökéltségre és szellemi és mesterségbeni kreativitásra kellene gondolni elsősorban, semmint bármi másra.
Inkább itt írtam, a szaktopikban alighanem cafatokra szednének! :-)))
Az, amelyikről én olvastam, alaposan ki van használva - és rebesgetnek még egyről, ami az orosz légierő kötelékében szolgál, fel is tűnik egy kekizöld An225-ös kép, ha a gugliban rákeresek, de másutt valóban csak egy alkalmazásban lévőről írnak. Érdekes. Itt van még egy félkész, ezt nem fejezték be:
Mostanában sok szó esik az új óriásgépről, az A-380-asról. Sokan azt gondolnák, hogy ez már aztán übrelhetetlen, ennél nagyobb gép jóideig nem fog épülni, pedig már jóideje, vagy 15 éve rendszerben van egy olyan repülőgép, amelyhez képest ez az óriás is eltörpül.
Ez az An-225-ös orosz teherszállító, a Mriya: kb. 250 tonnát tud 7-8000km-re elszállítani. kevesebbet természetesen sokkal többre is, akár 17000km is lehet a hatótávolsága.