Keresés

Részletes keresés

rács1 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 26

elolvasva

Előzmény: dejo (25)
dejo Creative Commons License 2008.11.04 0 0 25
Olvasd el az a mindatot is, hogy "Kérésemre a további foglalkoztatástól eltekintett."
Előzmény: rács1 (24)
rács1 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 24
A tanár Úr ott van még a gimiben?
hhm Creative Commons License 2006.11.10 0 0 23

Üdvözlök Mindenkit!

 

Szeretném a pontot kitenni a dolog végére. Ezen a héten, 2006.november 7-én a Megyei Bíróság visszaállította megszakított munkaviszonyomat 2005. augusztus 23. és 2006. november 7. között. Kérésemre a további foglalkoztatástól eltekintett. A per folyamán az iskola semmit sem tudott bizonyítani a felmentés indokai közül. Köszönöm a biztató leveleket, telefonokat, és köszönöm a negatív tartalmú megnyilvánulásokat, mindegyikből sokat tanultam.

A továbbiakban, aggódjanak velem a Gimnáziumért, és kívánjanak velem együtt sok sikert a továbbtanuló BME-s, GATE-s, ME-ÁJK-s, DE-BTK-s, Kandós, ZMNVE-s és egyéb helyeken továbbtanuló 4/12B-nek.

Maradok tisztelettel: Dantesz Tamás

Pirimidin76 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 22
mindenesetre a családja megkönnyebbülhet. szegény felesége sokat szenvedett azóta
Előzmény: _banner_ (21)
_banner_ Creative Commons License 2006.02.08 0 0 21

Mai Szon:

 

Szerdán a Nyíregyházi Munkaügyi Bíróság első fokon visszahelyezte Dantesz Tamás tanárt korábbi munkájába.  

<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //--> Az ügy előzménye, hogy az Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium vezetése különféle munkahelyi vétségekre hivatkozva 2005. augusztusában elbocsátotta a szaktanárt. A XII. B csaknem teljes létszámban elhagyta az intézményt, mert igazságtalannak tartotta a tanárral szembeni bánásmódot. Az ügy nagy port vert fel a magyar elektronikus és írott médiában.

Dantesz Tamás kérdésünkre elmondta, hogy annak idején megígérte az igazgatónőnek, ha számára kedvező döntés születik, akkor visszamegy az intézménybe, és tud úgy dolgozni, hogy ne lehessen belekötni a munkájába.

 

 

Akkor most mi lesz vajon a Bt-vel...? :)

Arra is kíváncsi lennék, hogyan fogja érezni magát a 'tanár úr' a régi-új 'munka'helyén a történtek után.

Janek 412 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 20

Sziasztok!

 

Az egyik ismerősöm az érintett osztályba jár(t).

Sokféle pletykát lehetett hallani innen-onnan,ő azt mondja,hogy egyértelműen az igazgató a ludas,a tanárral semmi baj nem volt,tanított rendesen,és nagyon jó osztályfőnök volt,szerették is.(Nem azért ami itt valakiben felmerült;lógás,stb).Én nem ismerem az igazgatót,de több embertől sok rosszat hallottam róla.Egyesek szerint azóta hanyatlik a Kossúth,mióta ő vezeti (van akik szerint mióta egyházi).No én nem tudom,nem jártam oda.

 

Nagyon megviselte az osztályt az egész ügy,de szerencsére ez a Vasváris megoldás -úgy néz ki- bevált. Az osztályból 5 ember a Kossúthban maradt,öt fős osztályként működnek,új osztályfőnökkel. Az a hír pedig nem igaz,hogy a kirugott tanárt felvette a vasvári.

sziliria Creative Commons License 2005.09.14 0 0 19
Én egyébként mostanában más verziót is hallottam az esetről. Mégpedig igen pozitívan nyilatkozott az illető az elküldött tanárról (tanár volt az informátor is) és egyértelműen az iskola ill. az igazgatónő felelősségét hangsúlyozta.
Előzmény: _banner_ (18)
_banner_ Creative Commons License 2005.09.14 0 0 18

Kár, hogy az érintettek nem szólnak hozzá, mert igazán kíváncs vagyok, hogy vélekednek most az igazán 'bátor és gerinces' diákok a kialakult helyzetről, hogyan érzik magukat az új iskolában, megérte-e a hecckampány?

sziliria Creative Commons License 2005.08.31 0 0 17
A VPG igazgatója szerintem ment a média után, no meg az önkormányzatnál is jó pontot akart szerezni. Most jó párszor elhangzik a Vasvári neve (ingyen reklám) és Tukacs Pisti is nyom egy barackot a bucijukra.
Előzmény: _banner_ (16)
_banner_ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 16

A VPG igazgatóban semmi kollegalitás nem volt, hogy átvette az egész bagázst!

 

Előzmény: sziliria (14)
300eoss Creative Commons License 2005.08.31 0 0 15
Az rtl híradóban más pontatlanság is volt, nemcsak ez.
Előzmény: rács1 (12)
sziliria Creative Commons License 2005.08.31 0 0 14
Mindenesetre érdekes az egész! Érettségi előtt megjátszani ezt a lépést, elég merésznek tűnik. Mondhatnám öngyilkos lépésnek is!
Előzmény: _banner_ (13)
_banner_ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 13
Akárhogy is bonyolódik tovább az ügy, úgy gondolom, a diákok hatalmas öngólt rúgtak ezzel a balhéval. Jó lesz nekik megszokni x új tanárt, másfajta követelményeket, stb.?
Előzmény: 300eoss (11)
rács1 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 12
Ha jól hallottam az RTL híradójában, az ofőt is felveszik a Vasváriba.
Előzmény: 300eoss (11)
300eoss Creative Commons License 2005.08.31 0 0 11
Most az osztály a Vasváriban lesz, a tanár nem. Most jó a gyerekeknek? Ezt akarták?
_banner_ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 10

Fogadott az ürge vmi 'sztárügyvédet', de így sem tudja bizonyítani az igazát, ugyanis több írásbeli figyelmeztetésben részesült, mivel a tanítványok helyett a vállalkozásaival törődött.

Szvsz biztos nem fog éhen halni, ha nem kap egyhamar tanári állást.

Előzmény: sziliria (9)
sziliria Creative Commons License 2005.08.31 0 0 9
Na hát éppen ez a gond! Sajnos egyelőre csak a tanár szemszögéből lehet olvasni infókat. A másik érdekesség, hogy valamiért - találgassunk - ezt a kis-nagy dolgot úgy felkapta az országos média is, hogy csak úgy porzik utána. Mellesleg az se semmi, hogy az illető tanár bácsi végigjárta a város gimnáziumait, hogy ugyan már valaki fogadja be őket osztályostúl. Ha minden igaz, a Vasvári be is vállalta őket!
Előzmény: _banner_ (7)
300eoss Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8
A legtöbb mukahelyen ez van: széllel szemben nem lehet (nem érdemes) pisálni. Na innen tied a döntés, hogy mennyire vagy vagány, és ennek mértékében szívsz, vagy mennyire vagy behódoló, és ennek arányában részesülsz a jóból. Nem publikus konkrét eseteket énis ismerek, de ilyeneket mindenki ismer, aki volt már alkalmazott valahol. Ebben a konkrét ügyben persze csak a napvilágot látott infókra támaszkodhatunk...
_banner_ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 7

A szon-on egész kis litániát olvashattok a történetről, elsősorban a tanár szemszögéből mellékletekekkel stb..

 

http://www.szon.hu/engine.aspx/page/szon-article-detail-page/cn/szon-news-ed05-20050830-040529/dc/im%3Aszon%3Anews_special-szabolcs/ag/im-kelet

dejo Creative Commons License 2005.08.31 0 0 6
Azért azt nem úgy csinálják, hogy augusztus végén közlik, le is út fel is út, ha korrekt az igazgató. Van egy ismerősöm, aki az egyik Nyíregyházához közeli városban (Nem Nagykállón, hanem a másikban) általános iskolában tanított. Ott iskolákat vontak össze és azt mondták, hogy létszámleépítés van és a bejárókat küldik el elsőként. Az ismerősöm is az elküldenők közé került. Ezt közölték vele a tanév végén még a nyár elején. Eddig a szabadságát töltötte és mostantól még januárig kapja a végkielégítést.
Ez sem kellemes, mert pedagógusként nagyon nehéz elhelyezkedni a környéken, de emberségesebb. A nyáron is próbált állást keresni, abban reménykedett, hogy szeptember előtti hetekben nagyobb lesz az esély, de eddig nem sikerült.
Előzmény: _banner_ (5)
_banner_ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 5
Erre mit mondjak? Azért gondolom a tanárnak sem jött rosszul az a +2 hónap fizetés...
Előzmény: sziliria (1)
_banner_ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 4
Passz. Ma foglalkoztak vele a VTV-n. Látta valaki? Nagy Miklós és Csépány kérdezgetett valakit ezügyben. Nemtudom mi a műsor címe, és nem is láttam csak futólag.
Előzmény: sziliria (2)
rács1 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 3
Nem igazán hiszem, hogy az egész osztálynak csak a lógáson járt az esze. Nem ismerem a dolog hátterét, de az is gyanítható, hogy valami más ok miatt nem igazán tartozott a tanár a diri kedvencei közé.
Előzmény: _banner_ (0)
sziliria Creative Commons License 2005.08.30 0 0 2
Annyit még kérdeznék... Amennyiben az igazgatónő nem volt megelégedve a kolléga munkájával, miért nem közölte vele a tanév végén, tehát júniusban, hogy szeptembertől nem kívánja foglalkoztatni? A hírekből az derült ki, hogy a pacák augusztusban tudta meg, hogy kirúgták!
sziliria Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1
Ez mennyire közeli értesülés? Bár teljesen hihető, nem azért mondom...
Előzmény: _banner_ (0)
_banner_ Creative Commons License 2005.08.30 0 0 0

Az igazgatónak ehhez 0 köze van. A 'tanár úr' alig-alig tartott órát, sok igazolatlan és áligazolt távolléte volt, amiért teljess joggal megköszönték 'munkáját'.

az osztálya nagyon kedvelte (mivel nem nagyon kellett nála tanulni, és biztos jófej volt), ezért egységesen kiálltak mellette. Jelenleg a munkaügyi bíróságon folytatódik az ügy...

Előzmény: sziliria (-)
sziliria Creative Commons License 2005.08.30 0 0 topiknyitó
Ki tud valamit egészen közelről a kirúgott tanár históriájáról? Nekem csak annyi jött le az egész kapcsán, hogy már mikor kinevezték ezt az igazgatót, lehetett sejteni hogy előbb-utóbb botrány lesz. Az egyház jól elintézte az egész intézményt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!