Keresés

Részletes keresés

VDoki Creative Commons License 2005.10.08 0 0 10

Hi!

 

Milyen az új bringád? Mennyire váltak be a MX-2-es tárcsafékek?

 

Üdv VDoki!

 

chipichape Creative Commons License 2005.08.29 0 0 9

VDoki,

 

Koszi megegyszer. Ma kiprobaltam a brigat estefele. Nagyon jo, bar 45 fokban egy kicsit hamar leizzad az ember tekeres kozben:)

 

Chip

VDoki Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8

Hi Chip!

 

Sajnos a mai vázcsöveket hosszirányú erőhatásokra méretezik, ezért oldalról igén vékonyak ill. sérülékenyek lesznek. Hallottam olyat is, hogy már a boltban figyelmeztették a vásárlót, ne húzza túl szorosra a kerékpártartót (autón való szállítás során), mert megroppanhat a váz. :(

 

Talán ezek a sérülések még nem vészesek, és ha egyébként se akarod extrém körülmények között használni, nem hiszem hogy problémát jelent. Azért figyel oda.

 

Jó tekerést!

VDoki

 

Előzmény: chipichape (5)
chipichape Creative Commons License 2005.08.28 0 0 7

Koszi,

 

Az alkudozassal szerintem nem volt gond, a neten a legjobb (europai) ar amit talaltam 2004-es modellre ezzel a felszereltseggel 749 angol font volt (kb. 270eFt) en meg 220KD-ert vettem (lb. 150eFt)...

 

Szoval ha csak esztetikai hiba, azt meg elviselem.,,

 

Chip

 

 

Előzmény: kivi (6)
kivi Creative Commons License 2005.08.28 0 0 6
Ez esztétikai hibának minősül még, de erős alapot ad az alkudozásra, ami az árat illeti. Az én Meridám tele van már ilyenekkel, és annak kólásdoboz jellegű a csöve.
Előzmény: chipichape (5)
chipichape Creative Commons License 2005.08.28 0 0 5

Ajajaj, bajban vagyok. A kovetkezo benyomodast talaltam a gepen, valoszinuleg tarolas/szallitas kozben nyomtak meg valamivel:

 

 

 

Az az igazsag, hogy nagyon tetszik nekem ez a bicikli es ez volt az utolso darab a boltban, tehat ha visszaviszem, akkor nem tudjak kicserelni csak mas tipusra. Esztetikailag nem zavar a dolog, alig latszik, de nem tudom, van a jelentosege tartossag szempontjabol.

 

Szerintetek erdemes foglalkozni vele, vagy hagyjam a fenebe... A dologhoz tartozik, hogy az angliai arak szerint kb. felaron vettem a gepet, ugyhogy ha csak esztetikai hiba, akkor szerintem meg belefer. Viszont ha szetszakad a bringa emiatt akkor...

 

????

 

Chip

VDoki Creative Commons License 2005.08.28 0 0 4

Az én vázam is 19-es és sem vagyok 180-nál magasabb. Lehet hogy a 18-as jobb lett volna, de Giant-nél a következő méret a 17 lett volna. (Amikor én vettem akkor is csak 19-es volt a boltban.)

Egy versenyző működteti a boltot és ő se monta azt hogy ne vegyem meg.

 

A váz méret ellenőrzésére:

Kerékpárstílustól független lényeges tényezõ még: az átlépési magasság. Hegyikerékpárnál az optimális méretetet úgy állapíthatjuk meg, hogy a bringán átlépve és az ülésig hátralépve (NEM ráülve!) addig emeljük az elsõ kereket, míg a váz hozzánk nem ér. Ha ez kb. 15 cm a talajtól számítva, akkor megfelelõnek tekinthetjük a választott gépet illetve jó irányadó a vázméret megismeréséhez.

 

From:

http://www.mali.hu/aboutus/tipp.htm

 

Üdv VDoki!

 

Előzmény: chipichape (3)
chipichape Creative Commons License 2005.08.28 0 0 3

Szia VDoki,

 

Nekem is tetszett az Iguana, de egyelore szeretnem megtartani a Marin-t, persze kiveve, ha valakinek valami nagyon rossz tapasztalata van vele...

 

Egyelore nem talaltam semmit rola...

 

A raszerelt Shimano elso es hatso agyakat viszont nagyon lehuzzak a testbike-n, persze nem tudom, hogy normal hasznalatban is igaz e ez...Gondolom ha nem ugralok meg downhillezek vele (biztosan nem!) akkor azert csak kitartanak egy darabig...

 

Tehat tovabbra is varom a velemenyeket...

 

Masik kerdes, bar nem szorosan ide tartozik:

 

Sajnos csak 19-es (48cm) meretu vazak voltak a boltban, amik talan egy kicsit nagyok nekem (180cm magas vagyok). Ha leallok a nyereg ele, akkor nincs meg a megadott 10cm a nadragom es a bringa kozott (gyakorlatilag rajta ulok a vazon, ha stabilan lennt van ming a ket labam).

 

Ez nagyon gaz? (persze megegyszer - csak "biciklizni akarok, konnyu terepen turazni stb.., semmi "allatkodas").

 

Chip

Előzmény: VDoki (2)
VDoki Creative Commons License 2005.08.28 0 0 2

Hi Chip!

 

Nekem egy 2005-ös Giant Iguna Disc-em van, de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Pár apró kiegészítő azért kellett hozzá.

A pedált már az üzletben lecseréltettem egy SPD-re, és kicsivel később vettem a kerekekbe egy-egy defektvédő szalagot.

A festése nekem nagyon tetszik, de nagyon érzékeny. a kormány közelébe, ahol a bovdenházak folyamatosan mozognak a kormányzáskor, egy-két hónap alatt kidőrzsölődött, VÉDENI kell.

 

Haverjaimnak nagyon tetszik, és véleményük szerint a Giat jó választás volt.

 

A te bringádról eddig nem sokat hallottam, de felszereltség alapján talán nem volt rossz választás.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Jó tekerést!

VDoki

 

chipichape Creative Commons License 2005.08.28 0 0 1

Hova lett a kep???

 

Megegyszer:

 

 

Marin Alpine Trail 2004

Chip

chipichape Creative Commons License 2005.08.28 0 0 0

khmm, szoval am kep megegyszer:

 

Chip

chipichape Creative Commons License 2005.08.28 0 0 topiknyitó

Sziasztok,

 

Ma vettem a fenti bringat, sikerult egy (remelm) jo dealt kifognom (220KD, kb. 150e FT). Sajnos nem talaltam semmilyen magyar infot sem errol, sem mas Marin gepekrol a neten (angol, amerikai vagy nemet forrasok vannak csak).

 

[img]http://www.bonthronebikes.com/product_images_lrg/alpine-trail.jpg[/img]

 

http://www.bonthronebikes.com/product_details.asp?id=2792&Manufacturer=Marin%20Bikes

 

http://www.marinbikes.com

 

A gep a kovetkezokkel szerelve jott:

 

- Axel 19 felnik iRC Trailbear gumikkal

- Hayes MX-2 tarcsafekek

- Manitou Axel Comp elso telok

- X fusion shox 02 hatso telo (levegos)

- Marin 6061 alu vaz (TARA system)

- elol Alivio, hatul Deore valto

- Truvativ five D hajtokar + gagyi pedalok :(

- WTB ules

- Shimano HB-M475 elso es FH-M475 hatso agy

 

A gepet altalanos biciklizes/turazasra akarom hasznalni (semmi extrem) , viszont errefele (Kuwait, ill. Egyesult Arab emirsegek) ez vagy homokos sivatagi vagy sziklas hegyi utakon lehetseges. Ja, es 130kg vagyok (a fogyas is tervbe van veve :)) , igy a gepnek engem is el kell birnia.

 

A boltban volt egy 2005-os Giant Iguana hasonlo aron, de merev hatsoval es Axel 18-as felnikkel, viszont Hayes Sole hidraulikus fekekkel es elol-hatul Deore valtoval.

 

Valaki hozzaerto tanacsat kerem - jol valasztottam? Esetleg ki tudom cserelni a ket gepet es most persze hezitalok.

 

Elore is koszonom...

 

Chip

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!