Keresés

Részletes keresés

Koloman Creative Commons License 2006.02.13 0 0 12

A következökre kell figyelni a parkettázásnál:

 

A falak mentén mindenütt meg kell hagyni minimum 1 cm mozgási hézagot.

Ha ez nincs meg, puposodni fog. Emlitetted, hogy télen nem jelentkezik a tünet.

Valószinüleg hiányzik a mozgási hézag, igy amikor nagyobb a hömérséklet

domborodni kezd. Ezt tarom hirtelen a legvalószinübbnek.

Egyszerüen korrigálható egy forgókorongos fürésszel.

A parketta alá szokás egy filc réteget is fektetni, ennek az a szerepe, hogy segitsen

a mozgások lejátszódásában. Ha nincs, föl kell szedni, és ujrafektetni.

Az ázás sem tesz jót. Ha ez a probléma, akkor mielöbb meg kell szüntetni.

 

Vas-kakas Creative Commons License 2006.02.09 0 0 11
A félemelet magasságban lévő parkettázott födém alatt földfeltöltés, vagy pince található? Megy-e csővezeték a padló alatt? Felmosni szokttátok-e a padlót? A bejárati ajtó küszöbe és a parketta között vane tágulásra hely a szegélyléc alatt? Ez szalag parketta lépshanggátlóra rakva, vagy halszálkás parketta betonra ragasztva, vagy aládeszkázásra szögelve párnafán? Ha válaszolsz a kérdéseimre, előbb-utóbb kiderítjük a puposdás okát.
Az tény, hogy télen eltünik.
Előzmény: sssssss (10)
sssssss Creative Commons License 2005.08.25 0 0 10
Egy félemelet magasságban. Kertesház nappalija, a kert kissé alacsonyabban van a járdaszintnél, de egy emeletnyi lépcsőt vezet a bejárathoz.

A padlógombában miért vagytok (már aki) olyan biztos? Külsőleg semmi jele a gombásodásnak.

A szoba bejáratánál van a dombocska, ott van a leginkább elkopva a lakk is, gondolom ezért tudta ott megszívni magát ennyire.

Egyébként akár gomba, akár nem, elvileg úgyis újra kéne parkettázni, szóval a költség adott... S azért sem hiszem, hogy gomba, mert télen (száraz levegő) teljesen visszamegy. Talán akkor kéne parkettázni.
Előzmény: PETYUS (8)
csite Creative Commons License 2005.08.25 0 0 9

Esetleg arra tipp, hogy a recsegő parketta alá van e olyan anyag amit benyomok, kitölti a réseket, és utána megszilárdul(vagyis inkább gumis állagú marad)? Ha igen mi a neve, hol keressem?

Merthogy nincs felpúposodva, csak recseg.

PETYUS Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8
Ha az egész egyenletesen nedvesedik, akkor nem kellene púposodnia, feltéve hogy a szélén körbe a szegélyléc alatt megvolt a kellő hézag.
Milyen szinten van a helyiség a külső talajszinthez képest?
Előzmény: sssssss (5)
Qqberci Creative Commons License 2005.08.25 0 0 7
Mi is arra jőttúnk haza a nyaralásból, hogy az egyik szoba kőzepén egy kb. 1 méter átmérőjű, jó 15 centi magas púp van. Csőtörés volt, a víz bement a parketta alá és amíg nem voltunk itthon, szépen felnyomta az egészet a dagadó fa. Most keresek parkettást, hogy azt a szobát újra rakja.
Előzmény: sssssss (5)
Pater Altenberg Creative Commons License 2005.08.25 0 0 6
Én is mondom: veszedelmes, alig elpusztitható gomba. Nagy pénz megy (el).
Előzmény: Lebenstod (4)
sssssss Creative Commons License 2005.08.25 0 0 5
Köszi a válaszokat!

(Közben utánanéztem, s úgy néz ki, sima nedvesedés. Állítólag ha tartósan túl magas a páratartalom, akkor púposodhat, alatta nyilván levegő van. Ettől persze nem lettem boldogabb, mert a páratartalommal nem tudok mit kezdeni... (www.parkettas.hu))

(Egyébként meg is fúrtam, számítva rá, hogy valami zöldes színű büdös-mérges gáz fúj ki belőle, vagy valami alien-szerű lénnyel találkozom, dehát nem történt semmi :)) Olyan félelmetes az a nagy púp, egy hulla elférne alatta, s én nem tudom, mi van ott...
Lebenstod Creative Commons License 2005.08.24 0 0 4
Nem csőtörés. Padlógomba. Nagyon nagy költség kiirtatni. Rosszra készülj, sok kiadásra.
Előzmény: sssssss (-)
B Pali Creative Commons License 2005.08.24 0 0 3
De hogy erről miért kell topicot nyitni?....
Bár... vannak...
Előzmény: sssssss (-)
B Pali Creative Commons License 2005.08.24 0 0 2
Az enyém is púposodik. Csőtörés volt.
Igen lassan fog visszaegyenesedni.
Előzmény: sssssss (-)
rali Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1
Vizet kapott alulról.
Előzmény: sssssss (-)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.08.24 0 0 0
akarsz szellemes nullázást?
sssssss Creative Commons License 2005.08.24 0 0 topiknyitó
Tudja valaki hozzáértő, miért púposodik a parkettám?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!