Keresés

Részletes keresés

Merlin05 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 56

Nem ertem miert kellet oket elharitani.

Nem ertem bizonyos mazsihisz tagok/korok hozzaallasat a hatterben.

Joguk lett volna szabadon gyakorolni a vallasukat.

Tabu/tema lenne?
zividivi Creative Commons License 2005.12.28 0 0 55
Már kiverte két évvel ezelőtt!

Itt járt a Zsidó Jézushívők valamilyen zeneegyüttese és a Hitközség annak rendje-és módja szerint, azonnal el is határolódott tőlük. Ők pedig egyre csak azt bizonygatták magukról, hogy születésük rendje-és módja szerint ők megfelelnek a legszigorúbb követelményeknek is.

Változik a világ, változnak a vallások is.

Én Jézusban bízom. Összejöhet egy olyan világrend, amilyent Ő prófétaként meghírdetett nekünk.

Egyelőre az a helyzet, hogy egyetlen világvallásunk sem liberális. Mindegyik saját Istent szakított le magának az egyetlen Istenből. (Figyelem! Nem idézőjelbe tettetm a liberális jelzőt, ebben az esetben a valódi liberalizmusra gondoltam!)
Előzmény: méregkeverő (10)
Merlin05 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 54

Az ortodoxok nem szeretik az elhajlast/konkurenciat.

Vannak akik segitenek nekik ebben.

A segitseg lehet humanus is.

Nem szeretik ha onalloan gondolkodsz.

Sajnos.

NattyDread Creative Commons License 2005.08.28 0 0 53
Közvetlenül Istentől való elpecsételéssel, lásd Jelenések könyve. Meglesz a tíz törzs is! :o)
Előzmény: Édy Endre (52)
Édy Endre Creative Commons License 2005.08.28 0 0 52
(Ez miképpen képzelhető le az elveszett tíz törzset illetően?)
Előzmény: NattyDread (45)
Merlin05 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 51
REmélem ide is kimegy a szakszolgálat elhárítani/feltérképezni a cionista összeesküket.
NattyDread Creative Commons License 2005.08.28 0 0 50
"Gondolj csak bele-2000 éve először mi, zsidók az egész világon jól látható módon hirdetjük az Evangéliumot!"

Ebből azért sejthető...
Előzmény: Tzp (49)
Tzp Creative Commons License 2005.08.28 0 0 49
Amugy elso atfutasra nem talaltam a honlapon, hogy ok zsidok akik hisznek Jezusban messias mivoltaban vagy zsidok akik nem hisznek Jezus messias mivoltaban, de azert tamogatjak a keresztenyeket ezzel a kampannyal a vialgbeke vagy vmi hasonlo neveben.
Tzp Creative Commons License 2005.08.28 0 0 48
A zsidok Magyarorszagon vallasi kozosseget alkotnak nem pedig nemzetisegi, errol szuletett megallapodas. A szlovakok pl nemzetisegi kozosseget alkotnak. A ciganyok etnikumot alkotnak, ami leegyszerusitve anyaorszag nelkuli nemzetiseg. Bar amugy a ciganyok donto tobbsege valszeg sz*rik ra hogy milyen szarmazasu, magyarkent el, ergo magyarok. Van meg vmi kulonbseg a nemzet es a nemzetiseg kozott is, de mar azt nem tudom mi.
Előzmény: te mondd meg (33)
NattyDread Creative Commons License 2005.08.27 0 0 47
"... de végigolvasva egy szó sem szól benne Jézusról, az összes idézet az Ószövetségből volt..."

Mert Jézus, mikor idézett, ugyan honnan idézett?
Előzmény: Ivan Kozirev (28)
NattyDread Creative Commons License 2005.08.27 0 0 46
"Én katolikus vagyok.

egyik jó barátom zsidó.

Minda ketten jót röhögtünk."

Ezt simán el is hiszem. A katolikusoknál nem szokás a Bibliát tanítani, a zsidók megtérésének pedig még nem jött el az ideje (lásd előző post)
Előzmény: te mondd meg (24)
NattyDread Creative Commons License 2005.08.27 0 0 45
"Szerintem inkább protestáns fundamentalisták... az "újjászületett keresztény" szektáknak vannak olyan mániáik, hogy a világvége előtt sor fog kerülni a zsidók tömeges áttérésére a keresztény hitre..."

Pontosítanék: Nem a "világvége" előtt (ilyet nem ismer a Biblia), hanem az antikrisztusi időszak közepén, három és fél évvel Armageddon előtt. De ezt Isten maga fogja "elintézni", nem emberek. És nem az összes zsidó, csak 144 ezer férfi, és a hozzájuk tartozó asszonyok és gyerekek. Minden törzsből 12 ezer. A Jelenések könyvében van róla szó bővebben.
Előzmény: Caidhan (22)
NattyDread Creative Commons License 2005.08.27 0 0 44
Mondjuk ezen én is azonnal meghökkentem! :o/ De a cél szép és jó, csak éppen Isten fogja a zsidók legjavát a Jézusban való hitre elvezetni. Mindazonáltal mégis dícséretes :o)
Előzmény: te mondd meg (15)
NattyDread Creative Commons License 2005.08.27 0 0 43
Sokkal több "vizet zavarnak", mint amit fel tudsz fogni a dologból!
Előzmény: Kamukáze (6)
NattyDread Creative Commons License 2005.08.27 0 0 42
Már amiket az oldalon olvastam...
Előzmény: NattyDread (41)
NattyDread Creative Commons License 2005.08.27 0 0 41
Dícséretes, szép célok!
Előzmény: te mondd meg (3)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.27 0 0 40
"nem kivánnak"
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.27 0 0 39
A rendszerváltoztatás kezdetén, talán 1990-ben jelentették ki a magyarországi zsidók, hogy kívánnak maguknak nemzeti kisebbségi statust.
Előzmény: te mondd meg (33)
Édy Endre Creative Commons License 2005.08.27 0 0 38
[A hat ujjal születettek is matematikai kisebbségként kezelendők?]
Előzmény: Törölt nick (34)
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.25 0 0 37

"tényleg, kik is?

Egyesek azt mondják, hogy "zsidók Jézusért" egy szekte.

Mások, hogy mi nem zsidók vagyunk, hanem csak zsidónak álcázzuk magunkat"

te mondd meg Creative Commons License 2005.08.25 0 0 36
Az új szórólapon már rajta van, hogy nekeik Jézus a rabbiuk
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.25 0 0 35
ahan...
Előzmény: Törölt nick (34)
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.25 0 0 33
Úgy tudom, hogy nem kissebség a zsidó. Ha jól tudom született valami megállapodás. A cigány kissebség, a zsidó nem.
Előzmény: Törölt nick (30)
Édy Endre Creative Commons License 2005.08.24 0 0 32
Már bő harminc éve léteznek és ráadásul nem keresztények alapították.
Menroting Creative Commons License 2005.08.24 0 0 31
Ők zsidóknak vallják magukat...
Szerintem a katolikusokhoz semmi közük,inkább a Hit gyülekezetéhez hasonló, pénzvarázsló szekta ,akik most nem a keresztényeket hanem a pénzesebbnek hitt zsidókat vette célba.

" Az a tervünk, hogy a világ minden olyan Izraelen kívüli városában, ahol a zsidók lélekszáma legalább 25000 fő, evangelizáló kampányokat indítunk. 2001. óta a Jews for Jesus missziós csapatai olyan városokba vitték el a „Halld meg Istenedet!” kampányt mint London, Párizs, Johannesburg, Mexico City, New York, Washington, Los Angeles, Szentpétervár, Moszkva és Kijev.
Gondolj csak bele-2000 éve először mi, zsidók az egész világon jól látható módon hirdetjük az Evangéliumot!
És 2005. augusztus 21-e és szeoptember 10-e között a Jews for Jesus Budapestnek mondja majd: „Halld meg Istenedet!” De a Te segítségedre is szükség van, és reméljük, hogy sokféle módon szeretnél közreműködni. Például szükségünk van:"
Előzmény: Caidhan (22)
Bekö Tóni Creative Commons License 2005.08.24 0 0 29
Nem lehet,hogy a hüjék intézetében eltávozás volt?
Ivan Kozirev Creative Commons License 2005.08.24 0 0 28

Jómagam olyat kaptam aminek az volt a címe, hogy "Jézus szereti a városokat" (vagy valami hasonló). Na, gondoltam ez érdekes lehet, de végigolvasva egy szó sem szól benne Jézusról, az összes idézet az Ószövetségből volt, kb. minden amit Isten városokról mondott (Ninive, stb.)

 

Az egyetlen pozitívuma számomra a szórolapnak, hogy rajtavolt a "Ne szemetelj!" piktogram, így talán az emberek nem a földre dobják, hanem a kukába.

Édy Endre Creative Commons License 2005.08.24 0 0 27

Nyugi, csak a szokásos paranoia. Mindenkinek van egy. :)

 

Én most kaptam egy ilyen szórólapot az Astoriánál. Nagyon fényezik benne az egómat, mert látják rajtam, hogy művelt, okos és igyekvő ember vagyok. :)

 

www.ParanoidokAragornNickert.org :)

 

Előzmény: Aragorn (14)
Kamukáze Creative Commons License 2005.08.24 0 0 26
Akkor ezek a derek emberek most kozeledni erzik a vilagveget, es igyekeznek felkeszulni elegendo megtert zsidoval, vagy eppen elegendo megteritett zsido felhalmozasaval szeretnek a vilagveget siettetni?
Előzmény: Caidhan (22)
ecinereb Creative Commons License 2005.08.24 0 0 25
"az "újjászületett keresztény" szektáknak vannak olyan mániáik, hogy a világvége előtt sor fog kerülni a zsidók tömeges áttérésére a keresztény hitre" - pontosan.
Előzmény: Caidhan (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!