Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11218

mi továbbra is 2 kocsival járunk ha mindenki menni akar

még mindig nem tetszenek a buszok :)

Pamina Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11217

Szerintem Ssangyongot ne vegyetek, drága az alkatrész.

Előzmény: zsazsi30 (11207)
olvas0 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11216

Most botolottam bele egy egész jó cikkbe ami aktuális, esetleg ezt is olvassátok el, hátha segít:

http://kiszamolo.hu/igy-valassz-autot-magadnak/

 

 

Előzmény: Fogár (11204)
jazmine35 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11215

Hát mert nem az új árral kell számolni ;) De, szerintem, az autó sohasem a megtérül kategória, egyszerűen egy kényelmi luxus. Hosszan tudom amúgy indokolni, miért jó/kell és hát kétségtelnül megkönnyíti az életünk; de megtérülni sohasem fog ;)

Előzmény: Fogár (11213)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11214

Nekünk 2006-os Grand Scenicünk van. Másfél éve vettük 1,8-ért, Dinamique Plus (vagy hogy kell írni) felszereltség, ebben már van azért elég sokminden a fűthető visszapillantótükörtől az esőérzékelős ablaktörlőn át a mittomén miig:) Annyi volt a trükk, hogy benzines. Diesel simán 6-700.000 Ft-tal drágább ugyanilyen felszereltséggel, ráadásul egy használt modernebb dieselnél már zsebbenyúlós javítások is lehetnek (porlasztócsúcsok, turbófelújítás, ilyesmi). 1,6-os beninessel büntet ugyanez a kocsi, dinamikája kb. egy lovaskocsiéval vetekedhet (1500 kg), de evvel a 2.0-ás benzinessel teljesen jól elmegy 8 liter körüli fogyasztással. Dieselből ehet kb. 6-ot, jópár év lenne, mire ledolgozná. (eredetileg mi is bele akartuk tenni a gázszettet, de ugye jövőre emelik az adóját - hogy mennének a francba).

 

Csomagtér 7 üléssel nincs. Viszont: hányszor megy az ember 7 üléssel? Mi nagyon ritkán, max. a strandra. Az esetek kb. 80%-ában öten használjuk, a maradékban vagy kevesebben, vagy max. anyu jön velünk. Annak az egy ülésnek a helyén meg elég sokminden elfér. Nyaraláshoz meg kell bérelni tetőboxot. 

Ha rendes hátsó üléssor kell, az már eggyel magasabb kategória: Galaxy, stb. Viszont azokhoz már tényleg dieselmotor kell, meg némi bátorság.

 

Logan más kategória. Próbáltam. Akinek fontos az új autó, de nincs sok pénze, annak tényleg jó, de nem egészen egy líga valóban egy C-maxxal vagy egy Versoval. Amúgy mivel ősrégi technika, ezért elég megbízható is, plusz az alkatrészárai is olcsóbbak jóval - de mi szeretünk autózni:)

Előzmény: Fogár (11210)
Fogár Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11213

hát igazság szerint azért a chrysler, meg a galaxy azért elég pofásak tudnak ám lenni :) :)

nem "doboz" az...és felszereltségben is elég komolyak...tehát nema  fullfapad-tényleg családosokra tervezve minden

 

Mazda MPV ből nincs fiatalabb mint 2006- a mi autónk 2007es...nem szeretnénk öregebbre váltani-mert nem 2-3évre tervezünk autót venni...és sajnos ebből az idősebb is drágább...

 

szóval azt mondhatom,hogy eléggé fogynak a lehetőségek,és valamiért 1-2 típus marad ár/érték arányban normális helyen-használhatónak mondható belső térrel,csomagtérrel

 

apuval kiszámoltuk,hogy mennyi idő alatt térülne meg egy hybrid-de ahhoz jóval többet kéne használnunk az autót km tekintetben,mint most-mármint,hogy a benzinen spórolás megtérüljön az ártöbbletben...mi nem megyünk évi 20e km-t...márpedig ahhoz jóval többet kéne menni :(

Előzmény: jazmine35 (11212)
jazmine35 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11212

Hát igen, 2+ feletti motorral vannak többnyire és elégé dobozok azok, amik ráadásul elég tágasak.

Mazda MPV?

 

(A Prius+ 7 személyes, a 3-s sorában már teljes értékű ülései vannak, viszont ha az utolsó 2 használatban, akkor csomagtér nincs, plusz az ott ülők kapdikálhatnak ki lőréseken; az ára meg brutális.)

 

 

Előzmény: Fogár (11209)
Ammandina Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11211

Bár nincs 3 gyerekünk, de nekünk Opel Zafira 7 üléses autónak van.

Hi kinyitod a hátsó üléssort csomagtatrója eltűnik, de egyébként meg vagyunk vele elégedve.

Fogár Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11210

nem rossz...csak kb semmi csomagtartója 7ülésnél (mondjuk nekünk csak 6kellene)

és az az évjárat amikben gondolkozunk semmivel sem olcsóbb...én úgy látom,hogy azért a 6-7személyesek között a 2007nél fiatalabb autók,amikben van néminemű normális felszereltség...hát nem adják 2,5millió alatt na...

dízelből van kínálat-benzines felejtős...és ekkora autókban már itt van a 2000c3-es motor...akárhogy is,az nem fog 4-5literrel elmuzsikálni-pláne nem városi használatban :(:(

Előzmény: ARic (11208)
Fogár Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11209

sajna nincs összehasonlítási alapom...ezek a nagyobb böszmék azért már nagy motorral vannak (valaminek el kell vinni a cuccot)...miénkben most az 1,6os motor beharap 7-8-9et attól függ hol használjuk...

tény,hogy képtelenség versenybe szállni egy hybriddel-de abból meg nincs ekkora férőhelyszámú :(

 

 

Előzmény: jazmine35 (11206)
ARic Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11208
zsazsi30 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11207

ez egy örök téma. :-) nálunk 3 gyerek + minimum 1 nagypapával súlyosbított a helyzet, ha utazunk. Eddig Versonk volt, most váltottunk egy Renault Grand Scenicre. Rengeteget keresgéltünk, olvastunk, megnéztünk, de végül arra jutottunk, h ha utazunk, bármlyen 7üléseshez kell a tetőbox. :-)

Esetleg ami olcsóbb, a Nissan Evalia (szigorúan a magasabb felszereltséggel, anélkül elég fapados), de ez még elég új típus, nincs belőle használt. Mikrobusz szerű, de személyautós, hát nem egy fullos Ford, de az ára sem annyi. :-)

pl: http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/nv200/nissan_nv200_1.5_dci_tekna_eu5_7_szemelye_new_york_kedvence_a_csalad_ked-5409510

vagy Ssangyong Rodius, egy gigantikus bálna, 7ülés és csomagtér. nagyonbb, mint a Grand Voyager. Ez a ronda de finom az autóiparban. :-D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ssangyong/rodius/ssangyong_rodius_270_xdi_premium_koszegen-6824672

jazmine35 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11206

Galaxyt látok párat közelről, többnyire jók, de baromi nagyok és hát a fogyasztásuk sem kicsi...

Előzmény: Fogár (11200)
Fogár Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11205

hát azért rákerestem használtauton is...a 2008asok tény,hogy már 1,5 körül vannak,de ahogy nézem a "full extra" ennél a típusnál egészen mást takar,mint egy full extra akár egy fordnál,akár egy openél...

digit klímát pl egyikben sem találtam,még a 3,7 millásban sem :(...sem tempomat,sem egyéb "nyalánkságok"...nem azért mert az ember telhetetlen :)...

 

és arányaiban egy használt dacia is ugyanúgy veszít az újkori árából...ahogy nézem...

 

 

Előzmény: olvas0 (11203)
Fogár Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11204

köszi a véleményt...csak "sajnos" úgy vagyunk vele,hogy autó és autó között van különbség...

a dacia se nem tetszik,se nem bízunk benne...új korában sem...férjemnek ugyan teherautóból volt pár renault csoport beli,de többet volt szerlőnél,minthogy nem :(

 

mint ahogy lakás és lakás között is van különbség...egy fullextrás panelt is nehéz eladni egy nem fullextrás ámbár korszerűbb újépítésű lakással szemben,így a két típusnál is úgy érzem hasonló lehet a különbség...árban hasonlítanak,de vhogy ha már árban megállt az ember,hogy x összeget szán rá...akkor a minőségibbet keresi...szerintem

 

mi a toyotánkat 7.éve használjuk,soha semmi gond nem volt vele...remélem 2,5-3év múlva te ue-t tudod elmondani a daciaról...bár meg lennék picit lepődve :)

 

bár egyelőre még a kombi corollánk sincs eladva-hirdetve sem még- és mivel szalonból hoztuk el,hát nem a 30%át bukjuk el vele...sajnos :( de ez van...átlag állapotú szerintem,átlag használattal 118e van épp benne...

Előzmény: olvas0 (11203)
olvas0 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11203

Egy kicsit én is belekotyogok, bár nem valószinű hogy tetszeni fog...

Nekünk Dacia MCV-nkvan. Ez full xtrásan 7üléssel 1,6os benzines motorral kb 3,1millióért elhozható, amennyiért egy 5-6éves galaxy, a különbség a fenntartsában van. A benzinest azért javaslom, mert beletudod tenni az LPG-t kb 200000ért és a fogyasztása úgy kb 1700-1900/100km. olajcsere szűrővel NEM SZALONBAN hanem maszek szerelőnél 7-8ezer forint, fékek cseréje kb ugyanennyi. Alkatrész hozzá lévén hogy régi renault bárhol kapsz és igen jó áron.5év alatt max 30%ot veszit az árából, de használati értéke felbecsülhetetlen, eladni viszont napok alatt eltudod mert a használt daciára jóval nagyobb a kereslet mint a kínálat. Egy galaxyn 5év alatt még mindig elbukod a 45-70%át attól függ... és eladni sem olyan egyszerű. Egy használt galaxy már előtte is gyerekekkel harcolt vagy munkás autóvolt, ehhez képest az új kocsi szagát meg sem említem. Nem leszel vele az ut királya de 150ig teljesen vállalható utazótempot biztosit, a csomagtartóban hely van és a hátsó két ülés felnőtt embernek is kényelmes. Úgy vélem ennél racionálisabb döntés nincs. Én boldogan használom 3,5éve :) Most is ilyet vennék, ezért mertem felhozni.

 

Előzmény: Fogár (11194)
2hounds Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11202

Igen, nekem is eppen ezek lennek az aggodalmaim...

Előzmény: Fogár (11196)
Kriza Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11201

neeeem, nálunk a férjem a Ford S-Maxnál olvasott olyat anno, h kopaszodó apukák sportos álma, vagy valami hasonló, utána végre belement, h olyanunk legyen :-)) nagyon bevált. mondjuk nálunk 3 gyerekkel ritkán kellenek a hátsó plusz ülések, így el is férünk simán.

Előzmény: Fogár (11200)
Fogár Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11200

sőőőt- az igazi apukák verso-t vesznek :D :) 

 

a Galaxy sztem nagyobb, ha a cm-ket nézem kb 20-25 cm-el hosszabb

 

ugyan még egy egyterűben sem ültem,de érzésem szerint vannak amik gyárilag 7személyesek-ezek biztosan kényelmesebbek a 3.sornak is

illetve van amibe lehet kérni még 1-2ülést...de az vhogy nem az igazi,és egy kamasz gyereknek már csak nyűg-a csomagtér mérete meg kb megszűnik

 

a legtutibb vm kis mikrobusz :)

vito,viano...stb :)...csak ahhoz nyerni kéne vm nagyobb összeget :D

 

Előzmény: Lappantyú (11198)
Zorka_ Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11199

Igen, tudom, de a régi avensis versokat azért még nem zúzták be, tudtommal :)) Nekem szívem csücske a verso, bár nálunk csak második autóként jöhet szóba, de úgy nagyon, erős versenyben van a qashqai2-vel.

Előzmény: Lappantyú (11198)
Lappantyú Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11198

aszondta az uram (nekünk corolla verso van), hogy most az az új izé a toyotánál, hogy nem így van, hogy avensis verso, meg corolla verso, hanem csak így verso oszt ennyi.

Előzmény: Zorka_ (11197)
Zorka_ Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11197

Szerintem Avensis Verso, kb. egy méretkategória a Sharan, Galaxy, Alhambra típusokkal, nekünk sharan van, 4 gyerek, 6 üléssel csomagtartó eléggé hümmhümm, úgyhogy hosszabb utazáshoz a maximega méretű síbox a megoldás :)

Előzmény: Fogár (11196)
Fogár Creative Commons License 2013.04.29 0 0 11196

persze,ismerjük

van toyota corolla versoból is 7személyes,meg avensis versoból is

de ez a kényszer 7üléses megoldás nem lehet opció hosszú távon...ha a hátsó két ülés is nyitva,meg is szűnt a csomagtartó...utazni akkor hogyan-nameg nekem nem is nyugalom,hogy a gyerekhátsósor kb a kaszninál van már...egy apróbb kocc és nincs a gyerek mögött semmilyen tér,ami azért fogná az ütközést is-ha pl vm barom belénk száll hátulról...pl...nameg,hogy egy sporttáska,babakocsi se férjen el-ennyire nem vagyunk márkahűek na :)

 

itt az utcánkban szokott állni egy avensis verso 7személyes...múltkor belekukkoltam...hát kb semmi csomagtér

márpedig ha az ember elmegy vhová 3-4 gyerekkel,oda biztos kell csomag :D

 

Előzmény: 2hounds (11195)
2hounds Creative Commons License 2013.04.28 0 0 11195

Hali, bocs, hogy belepof, így másfél gyerekkel, meg egy apró Yarissal, de épp ma láttam egy 7 üléses Toyota Verso nevezetűt. Hogy Mo-n is lehet-e kapni, nem tudom, meg hogy megfelelne-e nektek egyáltalán árban, méretben, stb., csak gondoltam, hátha nem is tudsz róla, hogy van ilyen.

:)

Előzmény: Fogár (11194)
Fogár Creative Commons License 2013.04.28 0 0 11194

hú,az én férjemnek is nagyon tetszik a chrysler-grand voyager...mondjuk nekem is :)

mi olyan 5-6-7éveseket néztünk

ami nem volt szimpi benne,hogy csak automata váltós van :(

illetve amivel riogattak bennünket,hogy elég horror fenntartani/szervízeltetési költség...stb.

 

így egyelőre mi még a Ford Galaxy-nál tartunk elméletben,gyakorlatban meg sehol

 

ilyenje nincs vk-nek?kis tapasztalatcsere szempontból (szintén 5-6-7éves kiadásban max)

 

most toyotánk van,ha lenne 7személyes nem váltanánk márkát,mert nagyon meg vagyunk elégedve vele...

 

 

Előzmény: kicsinap (11184)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11193

ja, hát nekem sem volt opció

csak azért mutattam, hogy létezik :D

yaminka Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11192

köszi a linket! azt hiszem erről is lemondok... 380 ezerért már autót is lehet venni, igaz abba se fér bele 3 gyerkőc:D

 

Előzmény: VKOrsi (11190)
kicsinap Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11191

Mi néztük ezeket az üléseket, még sajna kevés infot lehet összeszedni, de amit sikerült, az nem volt túl biztató. Nagyobb gyerekeknek már kényelmetlen, és a babaülés részéből meg kilógott a baba feje, nem tartotta meg rendesen. Szóval mi némi tanakodás után elvetettük, mint opciót. A picassoban télen a 3 gyerek is szűkösen fér el a kabátokban, hiába a 4-es ülés, az már tömegnyomor lenne. És nem, nem foguk őket 10 perc kedvéért fel-leöltöztetni.

Egyelőre még nem utaztunk amúgy hatosban, de a nagyok élvezik a nagy autót, váltogatják, hogy ki hová ül.:-)

Előzmény: VKOrsi (11190)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11190

de van tripla sőt 4es is - horror áron -

http://www.multimac.co.uk/4_child_car_seat

Előzmény: yaminka (11189)
yaminka Creative Commons License 2013.04.19 0 0 11189

"b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;"

 

vagyis az én értelmezésemben az öv felsőszára ne a nyakánál legyen, mert az még egy közepes fékezésnél is komoly sérülést okozhat...

 

Nekünk ezzel lesz nagy gond... autócsere szóba se jöhet, abba bízok hogy a hordozó és a gyerekülés közé még benyomható egy ülésmagasító középre, amivel meg simán megvan a 135+ cm. Vagy hátul két ülés elől egy én meg hátra benyomom magam valahogy...

nincs dupla/tripla gyerekülés? de jó is lenne! kisebb helyet foglalna, mint ha kettőt egymás mellé teszek, és ha a hátsó 3ból 2 övet lefoglal még akkor is befér egy felnőtt és be is tudja magát kötni...

Előzmény: jazmine35 (11186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!