Keresés

Részletes keresés

zoramegmira Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11160

Hú, de jó ötlet!

 

Érdekes, hogy nekem a dvd-től nincsenek rosszul. Nem is értem. Valahogy biztos más, hogy egy mozgó dolgot néznek, nem egy álló valamit oz ölükben. 

Én vettem nekik egy hordozhatót, mikor nagyon elegem lett, és hosszú útra indultunk... De azt akár itthon is lehet használni (ha nem lennék lusta felhozni meg levinni minden indulásnál). Most az autóban van az ülés alatt a fülhallgatókkal. Múltkor elfelejtettük elővenni, egy órás őrjöngés volt hátul, nem tuodm hány megállással, hol ez fájt, hol az. Valójában ahogy így beelgondolok, a naggyal már könnyebb, mióta lehet vele barchobázni, ezt idén fedeztük fel. De egész úton az sem megy:).

 

Előzmény: jazmine35 (11158)
VKOrsi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11159
az en hanyosaim ugy hanytak a dvdtol, mint a lakodalmas kutya, nekunk emiatt nincs. (es orulok, hogy nem epittettuk be anno, hanem kolcsonkertunk egyet kiprobalni)
Előzmény: zoramegmira (11153)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11158

Kölcsönzöm könyvtárból :)

Előzmény: zoramegmira (11157)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11157

Igen, a Masztahegy nálunk is megy:). Ezeket hol lehet megszerezni?

Előzmény: jazmine35 (11156)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11156

A dvd-t még nem próbáltam ki, lusta voltam összerakni (nem beépített, csak hordozható); viszont nálunk nagy változást hoztak a mesejátékok, nagyon sok jó van, halom magyar népmesés, Süsü, Csiribi, Mirr-murr, Csetényi Anikónak pár stb. (tényleg, felajánlok egy Maszathegyet és egy Minden egér szereti a sajtot); egy pisszenés nincs, ha mégis, megfenyegetm őket a Maszatheggyel ;) (ami nekem amúgy nagyon tetszik).

Előzmény: zoramegmira (11153)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11155

Nekem most az iskola a nagy váltás, itt szigorúbb a hiányzás, azaz nem is lehet. Azovi azért lazább volt, így visszafel tekintve! Kicsit visszasírom:). Úgyhogy használd ki, hogy nem kell olyan koránra menni, és azért még lehet lazulni:). Mekkora a nagy?

 

Előzmény: Nemlajos (11154)
Nemlajos Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11154

Ne is mondd, nekem a nagy kezdte most az ovit, hát siratom a boldog éveket, mikor mindegy volt, hogy január vagy június, szerda vagy szombat, most majd minden hétköznap mehetek hóban, fagyban, sárban, esőben, kánikulában az oviba délelőtt és délután, egy gyerek a hátamon, egy-egy a kezemen...

Most jött el a pillanat, hogy nem tudom elképzelni a negyediket kis korkülönbséggel:(

 

Két ülés közé ülni:

Ha rám hallgatsz, és középre is be tudod kötni a gyerekülést, akkor a felnőtt szélre ül, sokkal kényelmesebben elfér, mint bepréselődni középre.

Nagy valószínűséggel össze kell húzódni, míg rácsukják az ajtót:) de aztán szét lehet folyni a megmaradt helyre:)

Előzmény: zoramegmira (11150)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11153

Hát nekem nagyon könnyebbség, ha a másfél-2 órát nem üvöltik végig, és nem kell 4x megállnom, úgyhogy szar anya vagyok, és dvd-znek, én meg kisimult arccal érkezem meg vezetés után.:) Én vezetek, nem a férj, nagyon sokszor egyedül. Évekig ellenálltam, éneklés, zene, játék, pötyi, de hányingere van a nagynak ha bogarászik, és a kicsit is felhergeli a sírással. Gondolom ez korfüggő is, még nem tudnak olvasni, és 3,5 év van köztük, csak a játszótéren meg a kádban tudnak együtt játszani. 

Egyik ovisanyuka 4 gyerekkel Opel kisbuszt vett, ők abban férnek el, én félnék a parkolásnál.

Nekünk is hasonló van, mint a Honda Jazz, Nissan Note. 

franciacsibe Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11152

En meg Renault-t pont nem vennek :-PPP megbizhatosag miatt, bar az Espace egy fokkal jobb mint a Scenic.

De kicsi az is, mindketto, bar 3 gyerekhez meg jo, mi 4-hez kerestunk, es ezekkel az a baj hogy ha 7 uleses nincs csomagtarto... En meg 7 _rendes_ ulest szerettem volna (sokszor 2 ezer km-en at ulnek benne!) plusz csomagtartot :) Vegul egy Peugeot 807-et vettunk, ez arban meg belefert (persze nem ujonnan), meg nem kisbusz vagy ilyesmi, a fogyasztasa is okes, es nagyon szeretem, tagas, rendes ulesek minden gyereknek, nekem tukor kulon hogy vezetes kozben felugyeljem oket ;) es oldalt toloajtok igy nem kapok szivbajt minden ki es beszallasuknal hogy megint mibe vagjak bele az ajtot :)
En a dvd-nek az autoban sem vagyok hive igazan, mondjuk a mi gyerekeink edzettek, parhonapos koruktol rendszeresen megyunk 1500-2000 km-es utakra, lefogalaljak magukat, rutinosan pakoljak a jatekokat mi kell, en is keszitek mindenfelet amivel lekotjuk oket (autopalyas kartyajatektol kezdve szoban jatszhato jatekok listajan at gyerekzene cd-kig :))

 

Előzmény: zoramegmira (11150)
muzsa Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11151

Max a férjem beül a 2 közé, a kicsit meg előre kötjük, az ad 9-10 hónap haladékot. 

 

Na ebben kicsit bízom én is, hogy több időnk lesz gondolkozni, csak az a baj, hogy nem a férjem köti majd be magát hátra, hanem én, és nekünk kiasutónk van (honda jazz) szóval hering feeling.

Előzmény: zoramegmira (11150)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.04 0 0 11150

Az autó kérdéshez nem tudok szólni, ha lenne rá pénz, én Renault Espace-t vennék, szigorúan beépített DVD-vel. Öcsémnek az van, hosszú autóúton zseniális, a 2 hasfájósom meg sem nyikkan! A miénkben végigsírják az utat... Most egy ksiebb egyterűnk van, hátul egyben üléssel, de én akkor is bepasszírozom azt a 3 ülést, ha le kell belőlük vágni. Nem akarok autót cserélni.

Max a férjem beül a 2 közé, a kicsit meg előre kötjük, az ad 9-10 hónap haladékot. 

 

Elkezdődött nálunk a nagy iskolába menése, a kicsit oviba szoktatása, horror az egész. Mindenkinek új minden, nem lehet rutinból tolni, én is lefelejtek mindent a harmadik hasban léte miatt (kismamaagy). Szóval várom a csendes hétköznapokat, mikor nem azon izzadok, hogy az ellenálló kicsit kiimádkozzam az ágyból, miközben a nagy 3/4 8-as beérése miatt izgulok.

 

Nemlajos Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11149

na a vegyes csoportnak ez az előnye nem jutott eszembe, látod...:)

Előzmény: jazmine35 (11146)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11148

Ja, amiben hátul 3 teljes ülés van, abba tuti. A miénkben amúgy nincs, mégis abba is ;)

Előzmény: jazmine35 (11147)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11147

Keress rá oldalt, hogy auto vagy kocsi, sokszor előjött téma ez :) No és nem mindegy, mekkorák a meglévő gyerekek és az sem, milyen 3 ülést raksz be, mikor mi megvettük az autót, már 3/4 éve megvoltak az ülések. A férjem és apósom levitte azokat, aztán lógó orral jöttek vissza, hogy hát mehetek a boltba, cserélni kell. Aztán lementem, változtattam a sorrenden és simán befért mind :) (És aztán végül az egyiket lecseréltem, de a magassága miatt kellett, mert nem láttam jól ki hátra.)

Előzmény: muzsa (11144)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11146

No, ezért mentek a gyerekek vegyes csoportba, van 2 idilli évem, mikor mind egy helyen, egy időpontban minden ünnepség, kirándulás és szülői. Aztán köszönhetően a tankötelezettség változtatásának, csak 1 évig lesznek külön, utána egy suli, de ott már majd trükköznöm kell.

Mikor a kicsik még bölcsisek voltak, akkor simán volt, hogy nem mentem valahová szülőire, vagy küldtem a férjem.

Mondjuk nálunk elégé egy korosztály, még a 6 éves is boldogan megy játszótérre, bábszínházba. Pl. ma délelőtt 1 óráig semmi mást nem csináltak hárman, mint hintáztak, én meg malmoztam a játszótéri padon, mert nem vittem könyvet.

 

Munka/anya váltás. Nekem a délután simán megy, mondjuk van, hogy rendszeresen elalszom 18 óra körül a szőnyegen 5-10 percre, addig mesét néznek. A reggel húzósabb, mivel a munkahelyem mellett van az ovi: rohanás, szütyögtetés, hogy siessetek-siessetek és beesek 7.55-re és nincs szusszanásnyi időm, mert órám van 8.00-tól. Akkor jó, mikor még megiszom bent is 1 kávét, míg bejön a gép.

levelibeka Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11145

Üdv a klubban. :-)

Ha jól emlékszem, nem is olyan régen (már úgy értve, hogy  nem sok oldalt kell majd visszaolvasnod), akkor porondon volt ez a téma. Csak ha már letelepdtél és visszalapozol. :)

Gratula az új családtaghoz. :-)

Előzmény: muzsa (11144)
muzsa Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11144

sziasztok, tudom, hogy egy 10 hetes embrióval kicsit előreszaladok, meg talán nem is ez a legfontosabb kérdés, de ajánlotok olyan autót, amibe befér 3 gyerekülés tutira? Három különböző is. Meg aztán idővel 3 nagyobbnak való. (3 éves korkülönbségek vannak/lesznek.)

és ha már előreszaladtam, akkor le is telepedek, és olvaslak titeket érdeklődve:))))

Zorka_ Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11143

Nálunk ez úgy van, hogy valamelyik anyuka elküldi mélben a tudnivalókat, ha nem tudok menni.

Előzmény: Midianna (11141)
Lovászi Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11142

Nálunk simán ment az akkor hatodikos lányom a harmadikos fiam szülői értekezletére, amikor az apjuk nem ért rá, hogy én el tudjak menni a lányéra :-) Tantónéni nem csinált belőle gondot.

A kicsinek meg van hármasikerből egy fiú osztálytársa, akinek a tesói (fiú + lány) egy másik párhuzamos osztályba járnak. Ott anyuka vagy elment korábban tőlünk, vagy később jött.

Előzmény: Midianna (11141)
Midianna Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11141

A szülői értekezlet a másik kedvenc, amikor egy időben van mondjuk 2 gyereknek... hát, minima klónoztasd magad :D

Előzmény: Nemlajos (11136)
Midianna Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11140

Ettől kaptam agyf.szt tavaly én is, a 2 ovisomnak egymás után volt az anyáknapja. Merthogy sok szülő nem tud/akar (!!!!) 2 alkalommal eljönni az oviba. Nade a 2 műsor között annyi idő nem volt h hazajöjjünk, így egy kínszenvedés volt a 3 éves fiúval végigülni a nővére fellépését, cca. 3 órát kellett volna a gyereknek 'viselkedni', hát nem tudom, ezt hogy gondolták. Még lebaszást is kaptam, h be mertem menni a wcbe meg az öltőzőbe a fiamat átöltöztetni, mert bepisilt, mert épp előtte mosott fel a dadusnéni ott... hát köszi, még jó h az anyáknapja az anyáknak szól... elvileg

Előzmény: Zorka_ (11133)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11139

Aha, valamikor a nyáron láttam, helyi verseny volt (már hogy nálatok szervezték)

Előzmény: ecsv (11138)
ecsv Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11138

Tényleg? :) Pedig már triatlonozik egy ideje :) De kétség nem fér hozzá, az úszás megy neki a legjobban.

Előzmény: Zorka_ (11116)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11137

ha jobban megnézzük, nincs is semmi értelme ezeknek a mindenféle ünnepélyeknek:S

Előzmény: franciacsibe (11135)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11136

juj, ebbe a részébe én még nem gondoltam bele:O

Előzmény: Zorka_ (11133)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11135

Ilyen szempontbol imadom a francia rendszert, nincs evnyito, evzaro, unnepsegek meg semmi. Egyetlen egy unnepseg van ev vege fele, szombat delutan, a kermesse, ahol eloadnak osztalyonkent valami tancot, amugy meg jatekok vannak (celbadobas, horgaszas, stb). Meg van evente egyszer a sportgala, szerencsere egyelore mindketto az onkormanyzati sportsuliba jar, ez is egyszerre van nekik :)

Nekunk most az eveleje huzos, az elkovetkenzendo ket hetre tele a naptarom, ilyen-olyan beiratkozasok, sport, uszoda, szemesz, szuloi ertekezlet, bolcsibeiratas, ehhez jonnek nekem az orvosi vizitek meg a gyogytornasz, na ezt tuti nem tudnam munka mellett csinalni (a gyesem lejar szeptember elejen, de megprobalom magam tappenzre vetetni, veszelyeztetett terhessegem van ugyis).

Előzmény: Zorka_ (11133)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11134

Nekem a munkahelyrol anno masfel ora volt a hazaut, ezalatt kieresztettem, ellazultam.
De szerintem siman megertenek a gyerekeid, ha elmagyarazod nekik, hogy neked kell egy felora-ora (az enyemek is megertik,  pedig en itthon vagyok, mikor azt mondom most 15 percig ne sozljon hozzam senki, ez az EN idom), valami olyasmi szertartas kellene a hazaereskor ami ezt lehetove teszi, nem tudom, talan megbeszelnem veluk (6 evessel mar siman lehet, a 3 eves azert kicsi ehhez).

Előzmény: zoramegmira (11125)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11133

Nálunk a suliban szerencsére nincs túl sok nyilvános ünnepély, szülőket kímélendő, illetve a gyerekeket is, mert mindig van 1-2-3-15, akinek a szülője ha fejreáll, sem tud akkor és ott lenni. Az anyák napja a kedvencem, volt, hogy 3 gyereké esett egy napra, király volt, gyors bőgés a 2b-ben, aztán rohanás egy emelettel feljebb, ott is, majd a 2 gyerekkel súlyosbítva futás az oviba, na ott már nem csak a meghatottságtól bőgtem :D

Előzmény: dalia (11130)
Midianna Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11132

"magam mögött hagyom az egész napos input-output menedzsmentet :)"

 

ez egy nagyon jó mondat, én is így érzem vhogy, h örülök, h már a legkisebb is ovis. önállóságtól nyilván még messze, de azért alakul. én többet nem bírnék egy csecsemővel foglalkozni, ennyire tellett, kész.

 

Az a baj h itt faluhelyt viszont munka semmi, amúgy se, de pláne ha meghallják h 3 kisgyerek+a korom (nem vagyok 20 ugye). nagymama nálunk eléggé ritkán és random módon, (az a másik fele, h ha fizikailag itt is van helyben ÉN nem bízom rá a gyerekeket, csak ha minden kötél szakad), férj sincs már tevőlegesen, csak ritkán eztán, bnőkkel próbáljuk megoldani időnként a szittelést oda-vissza.

Előzmény: Zorka_ (11109)
Midianna Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11131

Dettó.

Előzmény: VKOrsi (11118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!