Keresés

Részletes keresés

hansoloo Creative Commons License 2015.03.30 0 0 49

Facebook "Futo 1 VIII.ker" közösség

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.27 0 0 48
Él-e még a topik?
lukacstamas007 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 47
Ebben tevedsz, a takaritas egy kalap szar!
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 46
Mintha arról lett volna szó a lakógyűlésen, hogy a garázskaput megpróbálják csendesebbé tenni. Erről tud valaki valamit? Egyébként rengeteg észrevételem lenne, de sajnos mind negatív. Illetve mégsem: egyelőre szépen takarítanak, új seprű...
lukacstamas007 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 45
Dobj fel egy témát! :)
bb75 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 44

mi van ezzek  topic-kal?

 

nagyon haldoklik..

 

Szedjük össze már magunkat lakótársak...

 

bb

lukacstamas007 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 43
Ebben a honapban szavazunk, hogy ki vegezze a takaritast, a kozgyules azert kesik, mert a fizetesi felszolitasok tertivenyei most erkeznek vissza es meg mindig vannak akik csak most rendezik a kozos koltseg elmaradasaikat. Ha valakit erdekel, van ket ajanlat nalam azt szivesen megosztom veletek, a tobbi a hazkezelosegnel talalhato.
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 1 42

Szép kis házikó. Szeméttel van teli az egész. A cigarettacsikkek úgy esnek ki a lakók kekzéből, akárcsak egy jelentéktelen szempilla, amely eddig szúrta a szemünket, de most végre megszabadulhatunk tőle. De ami a legjobb: tegnap hívtam a liftet és tudjátok mit találtam benne? Egy adag szemetet, szépen bezsákolva. Kedves lakó a liftig tudta elvinni, ott betette és önálló életre bocsátotta, gondolta majd csak megáll valahogy a saját lábán is, vagy legalább talál valakit (engem), aki felkarolja és gondját viseli majd ebben a nehéz és kemény, nyolcadikkerületi világban. Ott ahol padlógázzal kell közlekedni a parkológarázsban, valamint a rámpát és a kaput összekötő 10 m-es szakaszon, hogy utána padlófékkel megállva, majd teligázon indulva fogadja magába az A4-es Audit a budapesti forgalom. Ott ahol, ha házibuli van valamelyik lakásban arról mindenki értesül, hiszen a folyosó egyértelműen kínálja magát szabadlelkületű alkoholmámoros ordítozásra és természetesen a dohányzás elvégzésére, hogy azután a fent említett módon megpróbálják csikkekkel beborítani az udvar teljes felületét. Kíváncsian várom a pillanatot, amikor megjelenik az első kutya(?)szar a "gyepen". Viszont örömmel üdvözöltem a mélygarázs szinten a lift melletti ceruzás ákom bákom fasz kezdeményt. Alakul a lakóközösség...

 

Egyébként jó kis ház ez, és persze nem csak barmokkal van teli. Lehet, hogy egyszerűen csak használódik és minden , amit leírtam természetes (?)

pacni Creative Commons License 2006.03.16 0 0 41
<A HREF="https://www.otpbank.hu/">szöveg ami látszik</A>
pacni Creative Commons License 2006.03.13 0 0 40
Üdvözlet Szomszédok! Mindenkinek gratulálok a lakásához! Az lenne a kérdésem, hogy hol fizettek vagy fogtok előfizetni Internetre? Ha jól tudom, ADSL nincs. Persze ha lenne, akkor sem szeretnék fizetni a T-com fővonalat, ha nem muszály. A kábelTV Internet drága és rossz... cso
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 39
Ja, nyikorog a kapu, de engem inkább a túl hangos, folyosón ordibálós ordenáré házibulik zavarnak. Na meg az udvarra álló kocsik, bár tudom, hogy semmi közöm hozzá. Ilyen világ van...
bb75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 38
Szomszédok, mi van Veletek?!

Nyikorog az autóbejáró kapuja, nem kicsit.
Meg kellene olajozni vagy mitoomén....

A lift ajtaja is nyikorog......


BB
bb75 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 37
BUÉK!
ej78 Creative Commons License 2005.12.24 0 0 36
Sziasztok,Békés Boldog Karácsonyt kívánok a ház minden lakójának!
ladumillu Creative Commons License 2005.12.07 0 0 35

Hallo,

Kiderült már valami a lakás fenntartási kölstégeiről: Közös költség, fűtés, stb?

Köszke válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 34
Nem kívánja valaki kiadni a garázsát nekem jutányos áron?
bb75 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 33

Az én lakásomat nem tartom hidegnek.

 

Mondjuk melegnek sem.

 

Csonton nyomattam a fűtést egy este és 26 fokig sikerült felvinni.

 

De ha kikapcsolom, akkor is marad a 20-22  fok. (kint 10 fok mellett)

 

Szóval elég kicsinek tünnek a fűtőtestek.

 

Majd -35 fokban meglátjuk hogy bírja.

 

 

 

Az ablakok hőszigetelése és zajszigetelése szerintem nagyon jó.

 

Az utcáról szinte semmi nem hallatszik be.

 

Az falakon azéet átjön némi hang.

 

Fölöttem-mellettem buli volt szombaton. A számot simán felismertem a nappalimban...:-)

 

De a hálómban már szinte semmit.

 

Maga társasház szerintem nem lesz hangos.

 

Sok külföldi vett lakást csak befektetés céljából és nem lakik benne senki.

 

Főleg fiatalokkal találkoztam idáig. Mindenki jófejnek tűnik.

 

Úgyhogy én optimista vagyok.

 

A kártérítéstre meg küldöm én  is az ügyvédi levelet, ha másképp nem megy...

 

 

bb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zsé22 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 32

Üdvözletem. Hát azért én is nézegettem a számlámat, azután telefonálgattam és ezt követően nőtt meg az egyenlegem. Meg kell itt küzdeni mindenért keményen ám!:)))

Fiatal szomszédasszonyokat (nevedből következtettem, bár lehet tévesen?:))szeretettel várunk:)))))) Az elsőn veszel lakást? Milyen zenét szeretsz? Remélem majd egyezik az izlésünk:)))))))) Amúgy nem annyira papírfalak vannak, sztem nem veszett. Tiszteletem!

ladumillu Creative Commons License 2005.11.28 0 0 31

Hello remélem, leendő szomszédok!

Még mindig nem sikerült megvennem az 1. emeleti lakást, mert a tulaj még nem kapta meg a számlákat, amiket rendeznie kell. Tényleg hidegek a lakások? Mert akkor még meggondolom. Főleg azokra a kecókra gondolok, melyek É-D fekvésűek. Szigeteléssel minden rendben? (Gondolok itt a papírfalakra) Szomszédok ricsaját át lehet hallani? Közös költségről egyéb fizetendőről semmi hír?

No, köszönöm a tájékoztatást előre is..

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.24 0 0 30

Milyen szép azt olvasnom, hogy kifizették a kötbért. Akkor én is elkezdem lassan nézegetni a számlámat, mert nekem is beígérték.

Figyúzzatok, szerintetek mikor jönnek az első számlák? Közös költség, víz, villany stb.? Mert, ha minden fél év után érkezik, lehet, hogy alig bírom kifizetni.

Egyébként én is várom, hogy kész legyen és szép legyen a lépcsőház (és tiszta), meg, hogy működjön a lift, és hogy kész legyen az utca. Bár ez utóbbi talán nem a mi kis házépítőinken múlik (szerencsére).

Egyébként nemtom, hogy ti hogy vagytok vele, de nekem kicsit hidegnek tűnik a lakás. Egy fokkal (celsius) lehetne melegebb, bár a fűtőtestek tök forrók, az ablakok jól szigetelnek, akkor viszont a fűtőtestek mérete vagy mennyisége tűnik kevésnek. Az is igaz, hogy nem kell 24-25 fok sem.

Szóval?

zsé22 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 29
Szervusztok szomszédok v csókolom, kinek mi. nem nagyon pereg ez a topic, ja. Kár. na nekem kifizették a kötbért, mert az én szerződésemben volt meghatározva. Ti meg akkor fogjatok össze, nagyon nehezen megy itt minden, hihetetlenek. Kéróval rendben van minden mindenkinek? Lépcsőház lassan talán elkezdett alakulni. vagy a hó tapadt meg a falon azért lett fehérebb?:))))) remélhetőleg előbb utóbb elkészül az is, de inkább előbb volna jobb, mint utóbb. mer má ideje volna felperegni, szép tisztaságba átadni a házat (ha már a lakást nem sikeredett kitakarítani)! na írjatok emberek, alakuljon ki a lakóközösség, übereljük Vágási-Magenheiméket:))))))
bb75 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 28

Az eladó csak ügyvéddel tárgyal, így vagy mindenki beszerez egyet vagy megbízunk közösen egyet.

 

bb

bb75 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 27
Szomszédok! Nem pörög a topik! Ennyire oké minden?


Na, szóval kártérítés a késés miatt.


Azt mondják albérleti szerződés vagy számla kell, hogy igazold a lakhatásod a késés idejére.

Kiváncsi vagyok rá, fizetnek-e az albérleteseknek.


Ami viszont fontos:


Ő olyan nyilatkozatot is kérnek a Főbérlő(d)től, hogy az albérleti díjat 2005. aug., szept., okt. hónapra átvette és azt az szja. törvények szerint az adóhatóság felé bejenti.


Ezzel azt szeretnék elérni, hogy visszalépj. Mert a legtöbb Főbérlő nem akar ilyet aláírni. Nem akar adózni.

Én rákérdeztem független ügyvédnél.

Az hogy a főbérlő az átvett összeg után adózik-e vagy nem, mikor adózik és mennyit az csakis az ő dolga. Mint ahogy az is hogy reggel milyen színű alsóneműt vesz fel.

A Vevő és Eladó közötti kártérítési ügyhöz az égvilágon semmi köze.
Csakis az APEH és a Főbérlő dolga, a Főbérlő adózási szokásainak vizsgálata.

Szóval ezt nem kell beleírni és nem is követelheti senki tőled.

Ez csak elijesztési technika.
Ennyit a korrektségről.

Így az eladó azon gondolkodjon inkább, hogy meg akar-e egyezni a számla vagy albérleti szerződés alapján járó összegben....vagy pedig további költségeket is benyújtson a vevő (bútorok tárolása, telefondíj, benzinpénz, utazás, stb.)

Szóval ez van.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

BB
















zsé22 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 26
Tiszteletem! Van még eladó lakás? Én már azt hittem mind elkelt. Nálam a kábel TVsek se jutottak eredményre szombaton, hibás a vezeték a falba, nem tudták aktiválni a szolgáltatást. 1 másik javítás is be volt igérve szombatra, nem igazán értek oda a mesteremberek.  Ablaküvegem cserére szorul, fürdőszobaradiátor csepegett, fürdőcsap nekem is ferde volt, megigazították, utána a csempével lett az a helyzet, mint bb75 esetében... takarókat már kicseréltem esztétikusabbakra. Hát ennyi. Kötbért kapott már vki? Bekopogok a 3/40be ha elfogy a türelmem....
bb75 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 25

A társasházalapító-okirat ay létezik, gondolom majd át kell írni, de megvan.

 

Vannak kisebb nagyobb hibák.

 

Én is 2 hete vettem át, az alábbiakat találtam.

 

- a kisszoba belső ablakpárkánya lyukas, kb egy 2 ft-os nagyságú lyuk van rajta...és le volt szigetelőszalaggal ragasztva....:-)

 

- a fürdőben, a zuhanynál a két csp rosszul illesykedi a csempéhez....ki kellenne szigetelni, mert ha befolyik a csempe mögé a víz.......

 

- a nappali ajtókereténél a bal oldali burkolat mozog.....

 

-és a bejárati ajtó bal alsó sarka rosszul illeszkedik....kb 3-4 mm-es rés van...ezt is meg kellene igazítani...

 

 

- kisebb festési hibák vannak még, az utólagos javítások miatt, de nem feltűnőek....sajátkézzel ki lehet javítgatni...

 

 

-a falban lévő villamos-doboz fedők elég csúnyák....

 

 

Röviden ennyi. A lakás minősége szerintem amúgy nem rossz, lehetne rosszabb is a mai magyar építőiparban....

 

 

A beruházó Shimon Hovav nevű fickó hivatalosan....a III./40-es  a lakása, ott lakik. Ez azért bizonyos szempontból megnyugtató.

 

Mondjuk kicsi foglalkozhatna többet a vevőkkel.

 

A GVA-t vagy más ingatlanközvetítőt nem hiszem hogy ki lehet kerülni..

 

Én albérletes vagyok. De nekem is 2 hónap albérlettel tartoznak mert, a szerződés 3 havi késedelmet enged. Igaz az enyémben már nincs kötbér, de az benne van hogy 3 hónap csúszás után benyújthatok kárigényt.

 

Meg is tettem...de még csak vissza se jeleztek....

 

Szóval az eladó hozzáállásával van inkább a gond...

 

BB

 

 

 

 

Előzmény: ladumillu (24)
ladumillu Creative Commons License 2005.11.07 0 0 24

Hello!

 

Most szeretnék lakást venni a Futó u. 1-ben az 1. emeleten és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

Megtörtént már a társasházzá alapítás?

Mire kell különösen figyelni, mert első ránézésre nagyon szépnek tűnik a lakás? Ti meg vagytok elégedve? Ki egyáltalán a beruházó? Megbízható?

A gva-n keresztül tudnám megvenni a lkást, de persze jobb lenne kihagyni a közvetítőt, hátha a beruházóval jobban meg lehetne egyezni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv

Millu 

zsé22 Creative Commons License 2005.11.04 0 0 23

Tiszteletem, üdvözlet az egész lakóközösségnek, különösen bb75nek! Jó 5let volt létrehozni a fórumot, jó volna ha használnánk minnél többen, ezzel az objektummal kapcsolatosan van miről beszélni bőven (sajnos).

A kötbérrel kapcsolatban: én 2 hete vettem át a lakást, előtte írattam 1 papírt amit S. H. írt alá, miszerint a birtokbavételtől számított 2 héten belül utalják a számlámra a kötbért. lejárt a 2 hét,  pénz sehol, hívtam Őket, jövő 7re igérik, mert nincsennek itt az aláírásra jogosultak. Addig várok, utána vendetta!:))))) nekem benne volt a szerződésben a napi 0,0035%, ami ugye aug 5-től ketyegett.

Remélem lassan mindenki beköltözködik, mert ez a lépcsőház is, halljátok... veszett! Na jó költözködést, aki meg már benn van,annak jó benntlakást! Sziasztok!

bb75 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 22

A lakhatási engedély megvan.

 

Úgyhogy most már lehet kárigényt benyújtani.

 

Legalább is kellene.

 

b

ZK38 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 21

Szerintem lehet élni kártérítési igénnyel. Csak ehhez tényleg nem egyedül kell nekiindulni, hanem közösen!

 

Ahogy a konyhai felszerelések ügyében is!

 

Abból viszont probléma lehet, ha most, még a lakhatási engedély kiadása előtt lépünk fel, mert ugye jogtalanul lakunk benn, és ha ez a hivatalok tudomására jut, még emiatt is csuszhat az egész átadás!

 

Mit javasoltok?

 

Előzmény: vevő1 (20)
vevő1 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 20

... a szerződésben leszögezett kölcsönös tájékoztatási kötelezettséget pedig ISMÉTELTEN elmulasztották...  

 

 

Előzmény: vevő1 (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!