Keresés

Részletes keresés

tibi7601 Creative Commons License 2019.07.29 -3 0 5763

Köszönöm a válaszod,átgondolom még ezt a Munnart.Márciusba voltam Keralába,én Poovarba voltam ilyen backwater hajóúton,szép volt az is.Varanasiba biztos megyek,a többi még alakulóba.A végén pedig lent délen Chowara beachen  két hét jóga,gondolkodás,elvonulás ahol most is voltam.

Előzmény: nemcsakhajo (5761)
nemcsakhajo Creative Commons License 2019.07.28 0 0 5762

En is tanacsot kernek toletek.

Csaladdal tervezem hogy hajoval ismet vissza megyunk Indiaba.

Ok meg nemvoltak es ezt erzem magam biztonsagosnak szamukra...

Az evisa hogy mukodi? (tobbszor is be lehet menni vele?)

Valamint a kiototkben mennyire vannak taxis hienak?

 

nemcsakhajo Creative Commons License 2019.07.28 0 1 5761

Tibi!

 

Talan 5-6 eve voltam arra.

Cochi to Chennai berautoval soforrel.

Es mi is voltunk Munnarban.

Szerintem nem nagy eresztes.

Mashol azsiaban szebb ultetvenyeket latsz. (emlekszem Indoneziaban hatalmas gyarak voltak es nemturista vakitos)

(Sri Lankan meg jobban ra van epulve a turizmusra de az is latvanyosabb)

A tea muzeumban instant teat adtak kostolasnak....

A szallodaban segitenek autot intezni.

En meg voltam a backwater hajouton egy ejszakat. Alapusza a neve a helynek talan.

Es eltoltottunk egy napot Cochinban is (kinai halaszhalok (vicces) nehany holland haz, zsido negyed stb)

Nekem lent delen sokkal jobban tetszett Tiruchippalli es Madurai.

Lehet ezeken kellene inkabb elgondolkozni.

Előzmény: tibi7601 (5760)
tibi7601 Creative Commons License 2019.07.20 -2 0 5760

Sziasztok! Hozzátok fordulok,hátha tudtok valami jó tanácsot adni. Egy kisebb saját szervezésű körút során Kocsinba érkezek repülővel,ahol kb. 2-3 napot tervezek tölteni. A kérdés az lenne,hogy onnan hogy jutok el Munnarba a teaültetvényekre,ami kb. 120-130 km-re van. Csak Munnar miatt megyek arra a részre. Busz vagy akár helyi utazási iroda is jó lenne,a lényeg,hogy eljussak Munnarba.Köszönöm ha van valami jó 5letetek. :-)

feketefelho Creative Commons License 2019.06.04 0 0 5759

Köszönjük Ági!!

Előzmény: PAgi73 (5758)
PAgi73 Creative Commons License 2019.06.04 -7 0 5758
https://www.facebook.com/groups/2250303611658858/

Ajánlom ezt a zárt csoportot, ahol túlnyomórèszt a Fehèrvár Travel utazàsi iroda által szervezett utakról van informàció, útibeszámoló.
Előzmény: Georgia 1 (5606)
PAgi73 Creative Commons License 2019.05.30 -5 0 5757

https://www.facebook.com/groups/2250303611658858/

 

Ajánlom ezt a csoportot a facebookon, ahol a Fehérvár Travel útjairól készült élmények is megtalálhatóak.

Előzmény: Timcsianya (5593)
PAgi73 Creative Commons License 2019.05.30 -5 0 5756

https://www.facebook.com/groups/2250303611658858/

 

Ajánlom ezt a csoportot a facebookon, ahol Fehérvár Travellel kapcsolatos úti élmények is megtalálhatóak.

Előzmény: Timcsianya (5593)
tibi7601 Creative Commons License 2019.03.18 -2 0 5755

Próbáltam,de át kell méretezni,én meg ilyennel nem akarok foglalkozni. Facebookon megtalál akit érdekel Tybor Tibor néven.Ott csinálom az úti naplót a kezdetektől.

Előzmény: feketefelho (5754)
feketefelho Creative Commons License 2019.03.17 0 0 5754

Egy-két fényképet felrakhatnál ide... 

Előzmény: tibi7601 (5753)
tibi7601 Creative Commons License 2019.03.17 -2 0 5753

Ha itt jártok Dél-Indiába,Kovalam környékén,mindenképpen keressétek meg Vellayanit,ott van egy tó,a Vellayani Lake.Csodaszép környezet!!!

feketefelho Creative Commons License 2019.03.16 0 0 5752

Igazad van.

Előzmény: tibi7601 (5751)
tibi7601 Creative Commons License 2019.03.16 -1 0 5751

Ez engem sem zavar,elfogadom,hogy itt ez a módi! Nem nézek oda ha ilyent látok,aztán kész. :-) Tegnap elbuszoztam Kollamba,ott szét néztem és vonattal jöttem vissza Thiruvananthapuramig. A négy személyes széken öten ültünk,a fejem felett meg ültek hárman. Egy élmény volt ez is! :-) Ja és a lábamnál a földön meg jó ízűen evett egy indiai. :-) Én mindent elfogadok itt úgy ahogy van.Akinek ez nem tetszik,az ne jöjjön Indiába. Én imádom,és bár még itt vagyok,de gondolatban már terveződik egy következő indiai út.

 

feketefelho Creative Commons License 2019.03.15 0 0 5750

" a dolgukat is a parton végzik el,abszolút nem zavartatva magukat" - ez máshol is így van, nekik ez a természetes. 

"ha nagyobb hullámzás van,rengeteg szemét jön ki a tengerből." - nem véletlenül sikítoznak a természetvédők.

Előzmény: tibi7601 (5749)
tibi7601 Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 5749

Itt Chowarában ahol én vagyok tegnap láttam először igazán kék tengert. A helyzet az,hogy itt van egy kb 8 km hosszú homokos partszakasz,DE itt vannak pl. a halászok is,akik minden szemetet eldobálnak.Arról nem is beszélve,hogy a dolgukat is a parton végzik el,abszolút nem zavartatva magukat,aztán a végzett dolgot viszi be a víz,a halász meg még a seggét is kimossa a parton.Azon a részen ahol a turisták fekszenek,napoznak a hotelek dolgozói össze szedik a szemetet,de mivel én nagy gyalogló vagyok,sokat megyek a halászok környékére is.Nem vagyok egy nagy tengerbe fürdő,gyalogolok a parton,néha becsap a hullám,de nem kívánkozok bele.Arról nem is beszélve,ha nagyobb hullámzás van,rengeteg szemét jön ki a tengerből.

feketefelho Creative Commons License 2019.03.13 0 0 5747

Homokos (aprószemcsés!) tenger sosem átlátszó (mondjuk derékig érő vízben nem látod tisztán a lábad csendes időben sem).

Azok a kékszínű, kristálytiszta vízű képek, mind sziklás, vagy kavicsos (lehet apró szemcsés, de nem homok) készülnek.

(Ilyenek Indiánál közelebb is lehet találni pl. Adria, Égei-tenger, Földközi-tenger. A tenger miatt én biztos nem mennék Indiába.)

Kenny___ Creative Commons License 2019.03.13 0 0 5745

Szerintem Indiaban sehol nincs kek, metereken keresztul atlatszo vizu part, avagy klasszik kepeslap kategoria, kiveve a szigeteket (Andaman, Lakshadweep). Sok minden miatt van ez, a folyok sok hordalekot nyomnak a tengerekbe, ami raadasul folyamatosan kavarog, szennyezes, szennyviz, a homok is barna, ami szinten szinezi a vizet, stb.

 

Talan Keralaban vannak eldugott helyek, ahol nyugalmas idoben (amikor nem olyan erosek az aramlasok es a hullamok) a lakottabb teruletektol tavolabb jol nez ki, de online talalhato fotokban ne bizz, mert csalodas lesz a vege.

Előzmény: Törölt nick (5744)
tibi7601 Creative Commons License 2019.03.09 -1 0 5743

Chowarától délre levő Poovarba kétszer is voltam.Először gyalog mentem ((kb. 8 km)) szét néztem a városba,gyönyörű tengerpartját szemét borítja,viszont minden színben pompázó templomok vannak.Vissza már busszal mentem.Másnap azért mentem újra Poovarba,mert ott lehet motorcsónakot bérelni és mangrove fák,pálmafák minden féle növények,millió madár a vízben kígyók között motorcsónakozni.Több féle lehetőség van,én 1,5 órás programon voltam.Aztán voltam Kerala állam fővárosában, Thiruvananthapuramba,ott egy napot töltöttem,főleg a Chaly bazár és környéke volt a program.Egy napot megér,a város egyébként zajos,szmogos,forgalmas,jó volt este visszatérni Chowarába. :-)

tibi7601 Creative Commons License 2019.03.05 0 0 5742

Egyenlőre még nem tervezek semmit,mindig reggel dől el,hova merre.Sokat gyalogolok itt a környékbe,figyelem a helyieket.

Előzmény: feketefelho (5741)
feketefelho Creative Commons License 2019.03.05 0 0 5741

Merre tervezed tovább az utat?

Előzmény: tibi7601 (5740)
tibi7601 Creative Commons License 2019.03.05 -1 0 5740

Ma buszra ültem,már ha ezeket a guruló vasakat lehet busznak nevezni és Kovalam Beach-re mentem.A fél órás útért 48 forintnak megfelelő rúpiát fizettem.Kovalam abszolút a turistákra épült üdülő város,szállodákkal,éttermekkel,üzletekkel és rengeteg turistával.Ha engem oda ledobnának egy repülőről,meg nem mondanám,hogy Indiába vagyok. 60 rúpiáért fel vitt a lift kilátó toronyba,csodálatos panoráma van,megéri felmenni,a lift nem visz fel egészen,egy emeletet kell mászni lépcsőn,majd egy eléggé meredek létrán.De megéri.Kovalam beach szép,nagyon turistás,aki turisták között akar nyaralni,az menjen oda.Szép nap volt,de jó volt vissza jönni ide a helyiek közé Chowara Beachre.Egyébkén az Ideal Ayurvedic Resortba lakom.

tibi7601 Creative Commons License 2019.03.04 -1 0 5739

Üdvözlet minden fórumozónak Dél-Indiából,Kerala államból. Tegnap reggel érkeztem a Qatar Airvays járatain Budapest-Doha-Thiruvananthapuram útvonalon.Kovalamtól kicsit délebre lakom Chowara Beach-hez közel.Most vagyok először Indiába,hőség van,de én nagyon jól érzem magam.Most még csak gyalog közlekedek itt a környékbe,aztán majd megyek messzebbre is.Fantasztikus környezet és nagyon eredeti élet,amit itt látok. Március 26-ig leszek itt!

feketefelho Creative Commons License 2019.03.02 0 0 5738

A helyesírásomat ne nézd, reggel van....

Előzmény: feketefelho (5737)
feketefelho Creative Commons License 2019.03.02 0 0 5737

Ne a hozzászólásomban lévő linken próbáld betölteni az oldalt, mert én csak smitteltem. Az eredeti oldalon a te általad használt fül mellett jobbra van ami neked kell.

Amitt eddig böködtél az a félbehagyott kitöltés folytatására van készítve (biztos van oka, miért választották ketté).

Szóval a kitöltés végén kapott ID-t kell beírni a "Pay Visa Fee"-re kattintva megynyíló ablakban.

Hajrá!

Előzmény: feketefelho (5736)
feketefelho Creative Commons License 2019.03.02 0 0 5736

Próbáltár már a "Verify Payment/Pay Visa Fee" fülre kattintani?

(Én se tudok angolul. Jobb egérgomb->megnyitás másik ablakban, majd a fordítóval a teljes oldalt lefordíttattam. Sokkal érthetőbb lett a dolog. Főleg kitöltés közben...)

Viszzatérve a problémádra, elvileg a fenti fülön be tudod fizetni a vízumodat és lezáródik az igénylés folyamata, eltelik 1-4 nap és megvan a vízumod. A fizetés sem egyszerű...lásd a korábbi hozzászólásokat.)

 

Előzmény: syrahh00 (5735)
syrahh00 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5735

Szia, bocs, hogy a te válaszodra írok, de vízum-ügyben a te válaszod volt az utolsó releváns komment. Teljesen tanácstalan vagyok és most már nagyon izgulok, hogy mi van a vízumigénylésemmel. Megjegyzem, az angol tudásom hiányos.
1. adatok kitöltve, fotó feltöltve, útlevél feltöltve. elvileg minden ok. erre rányomtam arra, hogy 'fizetés később' (gondoltam, pihenek kicsit, ha már órák óta ezzel szarakodok), s azóta nem enged be az oldal a Complete partially filled form-nál, mert azt írja ki, hogy "your application has been submitted succesfully with application ID....."
2. magyarul nem fizettem ki az x dollárt, most akkor mi van elfogadva?!
3. hogyan tudnék az adott ID számommal bárhogy is belépni a felületre?
Elnézést, hogy ilyen pánikolós vagyok, de már azon parázok, mit rontottam el. Köszi, ha valaki segít.

Előzmény: wanbo (5723)
feketefelho Creative Commons License 2019.02.12 0 0 5734

Elhiszem, amit írsz, csak a mi esetünkben a M&M kevesebb időbe sűrítette be ugyanazt a programot, mint az A1 és drágább is volt.

(Változnak a piaci lehetőségeik, így emelik, vagy épp csökkentik ennek megfelelően az áraikat. Nagyon-nagyon sok kis iroda szeretne megélni a piacon.)

Előzmény: Törölt nick (5733)
feketefelho Creative Commons License 2019.02.10 0 0 5732

Nálunk fordított volt a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (5731)
feketefelho Creative Commons License 2019.02.09 0 0 5730

Itt írtam róla, mi az A1 Tours-al voltunk. Az oldalon megtalálod a tripadvisor linket is, amin ki van gyüjtve néhány(száz) kinti utazási iroda.

Válogass nyugodtan, mindent megszerveznek neked.

Előzmény: HathorChart (5729)
HathorChart Creative Commons License 2019.02.09 0 0 5729

Üdv. Érdekel India, bakancslistás, de nem erre voltam ráálva mostanában. Találtam jó repjegyet márciusra Delhibe 94ezerert retur jegyet. Van kint valaki aki egyeni turistakat elvisz jo helyekre, szervez programokat?

Taj Mahalhoz is, meg egyeb jo helyre, ami Delhibol hotel szallashelyekkel latogathato? Csak Delhi 1-2hetig nem kielegito, van valaki aki tud ajanlani programot, kinti szervezest? Koszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!