Keresés

Részletes keresés

fokhagymabors Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6

1 km körüli.

és ilyen távolságból ekkora testet nem lehet szabad szemmel látni. Csak a kóma és a csóva, amit növeszt, az látszik. Az is csak távcsővel jelenleg.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.30 0 0 5
Széteső üstökös közelít a Földhöz
április 28. péntek 15:12
[MTI]
Egy szétesőfélben lévő üstökös 10 millió kilométerre megközelíti a Földet, jelentették a chilei Panaral csillagvizsgáló munkatársai. Az ottani hatalmas távcső által mért adatok szerint az üstökös éppen most esik szét negyven kisebb darabra, amelyikből az egyik május 14-én 10 millió kilométernyire megközelíti a Földet. A chilei csillagászok szerint némely darabot szabad szemmel is látni lehet majd. A Schwassmann-Wachmann 3 nevű üstökös szétesése 1995-ben kezdődött, akkor három darabra hasadt a Nap körül keringő égitest.


...nade mekkora az a darab ???????
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.12 0 0 4
Én pedig azt szeretném, ha egy errejáró internet-szörföző elmagyarázná, hogy mi az a google, mit jelent az hogy "keresés", hogyan kell a találatokra kattintani...
google
Üstökösök
Előzmény: Orltran_ (-)
piziv3 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 3
Most látom, hogy alább elgépeltem az üstökös szót. Elnézést.
piziv3 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 2

Üstökösöket például a www.mcse.hu oldalon az üstökör szekcióban lehet üstökön ragadni.

Aktuális: Üstökösészlelők találkozója 2005. december 10-én (szombaton) a Polaris Csillagvizsgálóban!

Tehát ma!

 

Üdv!

!

Gézoo Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1

 

Még várunk a csillagászokra!

 

  Addig, én sem csillag sem ász nem vagyok, de a "Héééli" kapcsán rengeteg

 

anyagot találhatsz a neten...

 

 

  Egy részük jégből és kevés szilárdabb anyagból,  másik részük sajna zömében

 

fémekből, oxidokból, szilikátokból áll.

 

  A Plútón kívüli "Üstükös-ővből"  időnként bejön egy-egy, és ahogy a nap

 

felmelegíti annyira, hogy gázosodni kezd, kialakúl a csóva (az üstök), amit a szoláris

 

szél kúposra söpör...  Miután a napszél sugár irányú, az üstök mindig kifelé mutat...

 

  

    Nos, gondolom ezt Te is tudtad, és sokkal többre lennél kíváncsi...

 

  Csupán azért írtam le mindezt, mert egy ilyen üstökös maradványaiban

 

  gyönyörködhettünk  csötürtök-péntek este...   Én egy csomó pici és négy nagyon

 

  nagy meteort láttam.  Ajánlom mindenkinek! 

 

 

 

 

Előzmény: Orltran_ (-)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.08.12 0 0 0

üstökös= a látható 0.

 

ismered?

Orltran_ Creative Commons License 2005.08.12 0 0 topiknyitó
Rákereséssel nem találtam üstökösös topicot, tehát nyitottam egyet. Persze konkrét hátsó kérdésem is van a dologgal kapcsolatban. Valaki erre tévedő csillagász fel tudná vázolni nekem a jelenlegi álláspontot az üstökösök mibenlétéről. (Miből áll, milyen részei vannak, stb.) Csak vázlatosan is elég lenne. Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!