Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 12
Sikerült a dolog.

1. El kell indítani a RemoteCature-t.
2. Alapértelmezésben az F1 gombot kell lenyomni, ha exponálni akarsz, de ez módosítható.
3. Indítsd el a saját alkalmazásodat.
4. A kívánt időpontban a programoddal tedd aktívvá a RemotCapture-t és küld a billentyűzetre az F1-kódját.
5. A RemoteCapture exponálni fog.

Én Access'97-en írtam meg, csak 2 sor az egész.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 11
Bocs, de sikerült elküldenem, mielőtt befejeztem volna. A programodat rá kéne venni, hogy az általad kívánt időpontban küldjön a RemoteCapture programnak egy olyan billentyűkombinációt, amivel kiváltod az exponálást. Sajnos csak este tudom kipróbálni. Majd üzenek, mire jutottam.
Előzmény: reavius (2)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 10
Talán egy olyan (egyszerűbb?) megoldás is elképzelhető, hogy a RemoteCapture programot vezérled úgy, mintha megnyomtad volna az exponálógombot.
Előzmény: reavius (2)
Catman Creative Commons License 2005.08.11 0 0 9
Igen, de reavius sajat programot akar irni, ha jol ertem. :)
Előzmény: Degeczi (8)
Degeczi Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8
illetve létezik ezzel az SDK-val készített ingyenes PC program is (cam2com vagy vmi hasonló)
Előzmény: Catman (5)
reavius Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7
Köszönöm szépen mindenkinek hasznos ötleteket! :-)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.08.11 0 0 6
Azokon a gépeken, amelyeken a vezetékes távkioldó 2 ér összeérintésével működik, elég egyszerű lenne megoldani. Pl. Printer port + egy 5 voltos relé és kész.
Az áram növelése céljából lehet párhuzamosítani a printer port 8 adatvezetékét diódák vagy ellenállások közbeiktatásával, és akkor biztosan elbírja a relét.
Ha olyan kameráról van szó, amelyiken van infra port, akkor a PC-t be kell tanítani arra a jelsorozatra. Építeni szintén a printer portra 1 infra ledet (egy ellenállással) és a programot úgy megírni, hogy visszajátssza a jelet.
Mindkét megoldás nx10perces munka és kb. 200 forint.
Előzmény: reavius (2)
Catman Creative Commons License 2005.08.11 0 0 5

Az Olympusnak van SDK-ja a fenykepezoihez: http://developer.olympus.com/cameras.html

Ha jol latom, 29 euro, szoval nem is olyan nagy penz...

Szőke herceg Creative Commons License 2005.08.11 0 0 4
Előzmény: reavius (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 3

Nem kekeckedni akarok, de az eredeti kérdésedre az a korrekt válasz, hogy van. Erre bizonyíték, hogy a RemoteCapture program is tudja vezérelni a gépet.

Te szerintem nem programot akarsz, hanem leírást, hogy hogyan lehet. Ezt meg valószínűleg nem kötik a gyártók az orrunkra. Próbáld meg visszafejteni :-)

Előzmény: reavius (-)
reavius Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2
Köszi, erről már hallottam, de nekem valami olyan megoldás kellene, ahol nem a gyári programból, hanem az én saját prgramozott megoldásomból tudom vezérelni.
Nem is beállítási lehetőségek, hanem az elsütés a fontos.
Magyarul tudjak egy olyan megoldást csinálni, hogy ha megnyomok egy gombot, akkor megcsinálja a felvételt, és elmenti egy adott könyvtárba.
Nem láttam még a programot, de úgy tudom elképzelni, hogy van egy szép windowsos felület egy kis előnézeti képpel, és sok gombbal és kapcsolóval, aztán megnyomok egy gombot, akkor megcsinálja a fotót, és megkérdezi hova mentse.
Nekem ebből csak annyi kellene, hogy a dolgok legnagyobb részét automatikusan lehessen elintézni (mondjuk egy egész képernyős előnézeti kép nem lenne rossz ), de az exponálást tudjam én kívülről, egy általam írt szoftverrel vezérelni.
Előzmény: datee (1)
datee Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1
remotecapture na
Előzmény: datee (0)
datee Creative Commons License 2005.08.11 0 0 0
canon kompaktokhoz jar remotecpature progi, gyakorlatilag azt latod a monitoron amit a gep, es akar teljes manual modba tudod vezerelni plusz nehany mas szolgaltatast is tud, pl interval shooting
Előzmény: reavius (-)
reavius Creative Commons License 2005.08.11 0 0 topiknyitó
A kérdés tehát ez: van-e valami ötletetek arra, hogyan lehet egy digitálios fényképezőt vezérelni számítógépről, illetve melyik gépet lehet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!