Keresés

Részletes keresés

Or Kán Creative Commons License 2011.05.04 0 0 212

jablonka Creative Commons License 2011.04.28 0 0 211

Meg.

Előzmény: Törölt nick (210)
jablonka Creative Commons License 2011.04.27 0 0 209

"És főleg ne politizáljanak."

 

??

 

Pontosan nem derül ki, kik ne politzáljanak, de nincs is jelentősége.

 

Mert mindenki politizálhat, ha akar.

Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 208

Erkölcsös pl. kockáról kockára meglopni az OGY pénztárát költségtérítésnek álcázva.

Előzmény: Törölt nick (207)
Dr Systole Creative Commons License 2011.04.27 0 0 206

Hát,  ... ilyen a világ. Van benne mindenféle ember :-)

Előzmény: Törölt nick (205)
jablonka Creative Commons License 2011.04.26 0 0 203

Kösz modi, hogy kivetted a majmos filmet, bár azóta is azon gondolkodunk, mi lehetett ez?!

De majd úgyis megtudjuk.

jablonka Creative Commons License 2011.04.26 0 0 201

Az Index nagy szégyene ez a cikk!

 

(gondolom már megkapta a magáét házon belül a névtelen szerző, aki a százalékokat  így összevakarta és összekavarta)

 

A felmérést  ugyanis  "23 ország 18 829 lakosának megkérdezésével készült", azaz a világra nézve semmilyen megbízható információval nem szolgál.

"A világ fele hisz Istenben" harsogó cím megtévesztő, a felmérés alapján gőzünk sincs, hogy a világ hány szaléka hisz Istenben. (A Reuters News-nál persze nem is volt ilyen cím.)

 

Az ominózus "Azt, hogy lélekvándorlás útján születünk újjá, Magyarországon hiszik a világon a legtöbben." pedig olyan bődületesen hibás és félrevezető következtetés, amely alapján teljesen jogosan feltételezhetjük, hogy aki Húsvétkor az Indexnek dolgozott, az  teljesen illuminált állapotban lehetett.

Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 200

Elnézést! Rossz szobába nyitottam be.

4400 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 195

Nem kell az Indexet olvasni , plane nem topicot nyitni a hulyesegeikrol , akkor majd egyszer elhallgatnak.

Előzmény: Or Kán (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 194

A katolicizmus - illetve a kereszténység álatalában -, inkább kultúra és tradíció, ami hála Istennek egyre nagyobb befolyást nyer. 

Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 189

Sivalkodjon csak a kis entellektüel, hisz mi mást tehet :)))

Előzmény: Or Kán (147)
wok Creative Commons License 2011.04.26 0 0 186

na, már megint többesszám...

 

szóval

 

aztatat akartam kifejezni, én, az 1házra ferde szemmel néző, hogy nekik joguk van dolgokat csinálni, amiket meg másoknak joga van véleményezni

 

ez van

 

ettől ők még egyfajta politikai pedofíliát gyakorolnak a buta közönségük felett (szerintem), amit én el is ítélek

 

ja, és egyetértek a kétségeiddel

Előzmény: Törölt nick (182)
pindiy Creative Commons License 2011.04.26 0 0 185

Ez a TótaW megent jó....

Or Kán Creative Commons License 2011.04.26 0 0 184

"A templomban ez vajon miért van megtűrve?"

 

Mármint micsoda?

Előzmény: Törölt nick (182)
Geyza Creative Commons License 2011.04.26 0 0 183

Micsoda baromság!

Na látod, ez az a fanatikus uszítás, amit mindkét oldalról be kellene már fejezni.

Előzmény: Törölt nick (182)
Geyza Creative Commons License 2011.04.26 0 0 181

Igen, véleményezni persze jogában áll bárkinek, de befolyásolnia, beleszólnia, korlátoznia nem szabad.

Előzmény: wok (180)
wok Creative Commons License 2011.04.26 0 0 180

azt csinálnak amit akarnak jogilag, és másoknak ezt szintén jogában áll véleményezni és minősíteni

Előzmény: Geyza (178)
wok Creative Commons License 2011.04.26 0 0 179

a pap valahol tanár, a sok írástudatlan gumicsizmás jár hozzá megtudni a frankót hétről hétre

 

ezért a papnak a felelőssége akkora, mint egy tanítóé, és ezért objektivitásra kellene törekednie

 

persze ez nem fog megtörténni, ahogy megszokhattuk

Előzmény: Törölt nick (176)
Geyza Creative Commons License 2011.04.26 0 0 178

Ez a Te véleményed.

Hogy mit mondhat el a pap a szószékről abba a feljebbvalója szólhat bele és a hatályos törvények szabhatnak neki gátat.

A hívek pedig a lábukkal szavazhatnak.

 

Az, hogy kívülről bele akarnak szólni abba, miről legyen szó a templomban, a legtisztább, legbrutálisabb arrogancia.

 

Mellesleg: szerintem sem jó, ha politizál a pap. (Kivéve ritka, remdkívüli eseteket persze.) De ebbe beleszólni - na ez az, amitől ugyanúgy kiver a veríték, mint a vallási intoleranciától!

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 177

Mindazonáltal. Sosem prédikálták ki a téesz párttitkárát, csak, ha nem volt ott...

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 175

Nem azzal van a baj, hogy ki vallásos és ki nem az. Csak egyesek önmagukat is megerőszakolva próbálják elhitetni másokkal, hogy ők igazi hívek.

Legyen az színművész, vagy politikus, legyen a magánügye! Ne mutassa az ájtatoskodását vidéken "haknizva", amikor nem is oly rég két marékkal nyalta a pi...-t, fetrengésig zabálta a bort pálinkával. Ne! Ilyenek ne akarjanak se téríteni, se megtérni!

Előzmény: Geyza (170)
renegade Creative Commons License 2011.04.26 0 0 174

Bocs, de a bullshitet nem szokták igazságnak nevezni.

 

Tóta stílusától általában én is kiütést kapok, de ettől függetlenül ennek a cikknek pont az lett volna a lényege, hogy nem kellene rátelepíteni világi eseményeket egyházi ünnepekre. Ez nekem nem tűnik vallásgyalázó ötletnek, sőt. Az ilyen trükkök, mint alkotmány Szent István napján vagy húsvét hétfőn, vagy a köztársaság kikiáltása október 23-án, egyszerűen szánalmasak.

 

Amúgy élénken emlékszem rá, még vastagon szocializmus volt, amikor Montágh Imre egyik tévéműsorában azt találta mondani egy gimnazista, hogy ő egyszerűen nem is érti, nem is tudja elképzelni, hogyan tudna szeretni az, aki nem vallásos. Hát kérem, hülyék mindenhol vannak. Vallásgyalázók is, meg ateistákat gyalázók is...

Előzmény: Or Kán (151)
Geyza Creative Commons License 2011.04.26 0 0 173

Szerencsére támogatják.

Bízzunk benne, hogy még többel is fogják!

Előzmény: Két Diplomás Bozgor (172)
Két Diplomás Bozgor Creative Commons License 2011.04.26 0 0 172

+ a Te adódból támogatják az Oparaházat is (sajna egyre kevésbé), attól még nem szólhatsz bele a műsorba.  A népnek nem igen telik operára, tehát ne támogassák az adókból.

 

Akinek olyan jól megy, hogy még ilyesmire is telik, azok váltsák meg reális áron a jegyet. Nekik telik az egykulcsos adó révén lenyúlt pénzekből.

Előzmény: Geyza (163)
Geyza Creative Commons License 2011.04.26 0 0 171

Onnan tényleg nem egyszerű, de egy színházból már pl. lehet!

Előzmény: Törölt nick (167)
Geyza Creative Commons License 2011.04.26 0 0 170

Én elég sokáig templombajáró voltam. Sértegetést soha nem hallottam.

Természetesen a pap azon a véleményen van, hogy a keresztény ember erkölcsösebb. Meglepő lenne, ha az ellenkezőjét hirdetné.

 

Az is előfordult, én is hallottam olyat, hogy politizált a pap a szószékről, azt sem tartom helyesnek, bár a szólásszabadságba teljesen belefér.

 

De sértegetést, uszítást nem hallottam - évtizedes templombajáró korszakom alatt sosem.

 

Amúgy itt az indexen én mindkét oldalról az intoleranciát tapasztalom, a vallásosak oldaláról erkölcsi felsőbbrendűséggel, az ateistákéról meg arroganciával körítve.

 

Kösz - egyikből se kérek!

Előzmény: Törölt nick (165)
arnyekxxx Creative Commons License 2011.04.26 0 0 168

Hozzászólásaid azért megmagyarázzák, hogy miért nem tűnik neked a TWA minimum érdekesnek. Napóleon és Cézár is jól megérti egymást a gumifalak között.

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 164

Persze, volt az is. De az egész család örömére az volt a legszebb, hogy mindkét lányom, unokám, kisebbik lányom és barátja, nagymamák együtt sürögtek a nagy üstház körül. Az ezres-milliós ajándékok senkinek nem hiányoztak. Mértéktartó italozás, sok bohóckodás. Ha húsvét vagy karácsony, akkor család.

Tudom, hogy a család sem adatik meg mindenkinek és ez rendszerfüggetlen.

Előzmény: Törölt nick (158)
Geyza Creative Commons License 2011.04.26 0 0 163

+ a Te adódból támogatják az Oparaházat is (sajna egyre kevésbé), attól még nem szólhatsz bele a műsorba.

Előzmény: Törölt nick (160)
arnyekxxx Creative Commons License 2011.04.26 0 0 162

ha te mondod:)

Előzmény: Törölt nick (155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!