Keresés

Részletes keresés

flétóunfan Creative Commons License 2005.08.04 0 0 2
Ja, forrás:
http://akadalymentes.gkm.gov.hu/jobbboxok/sajtoszoba/sajtoanyagok/sajtoanyagok/szarszo_ordacsehi.html

+képaláiras:
Felső kép:
"Ma délelőtt Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter átadta az M7-es autópálya újabb, 20 km-es szakaszát Balatonszárszó és Ordacsehi között; a járművek délután három órától közlekedhetnek rajta mindkét irányban."

alsó kép:
"Egy völgyhíd a háromból: az S16 jelű völgyhíd az autópálya-szakasz elején található. A 27 műtárgy közül ez a leghosszabb, 265,6 méteres szerkezet. A híd 9 támaszú, a pillérek közötti 40 m-es nyílásokkal épült. A legnagyobb pillér 22 méter magas."
flétóunfan Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1
Én is utánanéztem, az Ordacsehi szakaszon is jártam már. (ritkán megek arrafelé)

A létesítmény 20 km útpályát, 3 csomópontot (a szakasz két végén létesítendő csomópontok a megelőző és a követő szakaszhoz tartoznak), 5 bekötőutat és 35 műtárgyat tartalmaz. A műtárgyak közül 3 völgyhíd, 15 aluljáró, 7 felüljáró és 7 támfal. A hidak alapozásához felhasznált összes cölöp hossza 17 km; a hidak teljes felülete 44 742 m2. Támfalakat 1,32 km hosszban, 10 904 m2 összfelülettel, 12 km cölöp felhasználásával építettek. Az út vonalvezetéséből adódóan a szakaszon 4,55 millió m3 föld megmozgatása után 2,3 millió m3 földfelesleg keletkezett, ezt a mennyiséget az Ordacsehi-Balatonkeresztúr szakaszon használják fel. A töltéstestekbe 2,25 millió m3 földet töltöttek be; a bevágások és töltések rézsűi összesen 945 000 m2-re rúgnak; útalapbetonból 160 000 m3-t, aszfaltból 350 000 tonnát építettek be; a lápos, mocsaras részeken az altalaj teherbírásának növelésére 200 000 m3 talajt cseréltek és 250 000 m2 geotextíliát és georácsot terítettek.

Az autópálya mindkét oldalán teljes hosszban vadvédő kerítés épült. A felül- és az aluljárók többsége vadátjáróként is szolgál; 23 ökológiai átjáró is létesült. A nyomvonalhoz közeli házak lakóit 430 m hosszban 2 m magas, 915 m hosszban, pedig 2,5 m magas zajárnyékoló fal védi. A kivitelezés közben 7 hektár véderdőt telepítettek.

Egy völgyhíd a háromból: az S16 jelű völgyhíd az autópálya-szakasz elején található. A 27 műtárgy közül ez a leghosszabb, 265,6 méteres szerkezet. A híd 9 támaszú, a pillérek közötti 40 m-es nyílásokkal épült. A legnagyobb pillér 22 méter magas.
Ma délelőtt Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter átadta az M7-es autópálya újabb, 20 km-es szakaszát Balatonszárszó és Ordacsehi között; a járművek délután három órától közlekedhetnek rajta mindkét irányban.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 0
Nem 0 ft.
davidbosi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 topiknyitó
Minap voltam a meghosszíbított M7-es völgyhídjának az építésénél...
Készítettem pár képet, íme:

Ha bárkinek bármi információja van ezzel kapcsolatban ne féljen írja be ide!

Bosi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!