Keresés

Részletes keresés

Rákattantam Creative Commons License 2009.07.08 0 0 136
Azóta újság?
Rákattantam Creative Commons License 2009.02.22 0 0 135

"Hat rendbeli adócsalás alól bizonyítottság hiányában felmentette a bíróság a Mikroszkóp színpad igazgatóját, három rendbeli okirathamisításban pedig elévülés miatt szüntették meg az eljárást."

 

Nem jogerősen gazember ...

Előzmény: Plazacica (134)
Plazacica Creative Commons License 2009.02.22 0 0 134
A tortenet bonyolultabb ennel.


Csomós Miklós, a Fidesz frakcióvezető-helyettese azt indítványozta, hogy kérjék fel a bíróság által első fokon elítélt Sas József igazgatót arra, hogy távozzon posztjáról, és amíg ezt nem teszi meg, addig ne kapjon támogatást a színház. Csomós szerint tavaly is csak azért "nyelték le a Sas-ügyet", és egyeztek bele az igazgató megbízatásának meghosszabbításába, mert az Új Színház megőrzésére törekedtek. Ezt a színházat ugyanis szerinte "sokan ki akarták nyírni".

A fideszes indítványt azonban a kormánypártokkal együtt az MDF is elvetette. A támogatás megvonását ellenzők az ártatlanság vélelmére hivatkozva azt mondták, hogy amíg nincs jogerős ítélet, addig nem indokolt az igazgató leváltása. Az ügyben folyó vita személyeskedésig fajult az MSZP-es Steiner Pál és a fideszes Kocsis Máté között.

Az igazgatóval szembeni bizalomvesztést Dancs Gábor SZDSZ-es frakcióvezető-helyettes is felvetette. Rétvári Bence (KDNP) azt nehezményezte, hogy a Mikroszkóp Kht. kisebbségi tulajdonosaként, Sas József nem tájékoztatta az 51 százalékos tulajdonrésszel rendelkező fővárost a bírósági ítéletről.
Előzmény: Rákattantam (132)
Rákattantam Creative Commons License 2009.02.22 0 0 132
Demszkynek így is jó...
Előzmény: Plazacica (130)
Plazacica Creative Commons License 2009.02.22 0 0 130
Termeszetesen.
Előzmény: Rákattantam (128)
zsuzsa Creative Commons License 2009.02.22 0 0 129
Az a csekélyke 46 millát nem is kell utólag befizetnie ?
Előzmény: Törölt nick (124)
Rákattantam Creative Commons License 2009.02.22 0 0 128
És még ma is szinházigazgató?
Előzmény: tollas (126)
tollas Creative Commons License 2008.03.10 0 0 127
Rájár a rúd a komcsikra,  tegnap a pofáraesés, ma a felfüggesztett.
Előzmény: Törölt nick (124)
tollas Creative Commons License 2008.03.10 0 0 126

A felfüggesztés még csak rendben volna, de az egy év? :-)

 

Szerintem egy évet 45 millióért bevállalni elég mikroszkópnyi kockázat.

Előzmény: Törölt nick (124)
neménvagyok Creative Commons License 2008.03.10 0 0 125
oszt jónapot :))))))))))))))
tangerine Creative Commons License 2008.03.10 0 0 123
javított állomány Creative Commons License 2007.04.04 0 0 122
Ez már maga a hétköznapi fasizmus. :-))
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.04.04 0 0 121
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 120
"Az ügyészség azonban megfellebbezte a döntést, a Fővárosi Ítélőtábla pedig úgy ítélte, mégis le kell tárgyalni az ügyet."


Le fogják tárgyalni...
Viszont porhintés az egész...ahogyan gyárfás áfacsalásos ügyében, ebben is felmentő ítélet fog születni...


Hamarabb ítélik el majd életfogytiglanra és szibériai száműzetésre princzgábort és társait, minthogy sasjózsit..:))


Nahát:)
Előzmény: Contempt (116)
wizes Creative Commons License 2007.04.04 0 0 119

A cikket olvasva gyanúsan MNO-s.

 

Előzmény: wizes (118)
wizes Creative Commons License 2007.04.04 0 0 118

Betennéd a forrást?

Szokjátok már meg!!

Előzmény: Contempt (116)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.04.04 0 0 117
Remélem el is itélik , ténylegesre. Mások okulása végett.Lassan őrölnek az igazságszolgáltatás malmai.
Előzmény: Contempt (116)
Contempt Creative Commons License 2007.04.04 0 0 116

 

Bíróság elé kell állnia Sas Józsefnek
2007-04-04

Székesfehérvár - Bíróság elé áll adó- és tb-csalás vádjával Sas József (68), a Mikroszkóp Színpad igazgatója. A humorista ellen 2005-ben emeltek vádat, azóta az ügy a Fejér Megyei Bíróságra került.

Lassan két év telt el azóta, hogy a neves humorista, Sas József ellen adócsalás, tb-csalás és magánokirat-hamisítás miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség. Azóta az ügy volt a Fővárosi és a Fejér Megyei Bíróságon, sőt megfordult az ítélőtáblán is úgy, hogy egyetlen tárgyalást sem tűztek még ki.
A vád szerint Sas még 1997-ben színlelt megállapodást kötött a vállalkozó B. Bélával, amelynek célja az volt, hogy a humorista kikerülje az adófizetési kötelezettségét.

 
A vád szerint a vádlottak megállapodtak abban, hogy a másodrendű vádlott művészeti tevékenységéből és az egyéb szponzoroktól szerzett bevételt az egyéni vállalkozó számlájára utalják át, az egyéni vállalkozó pedig ennek az összegnek a 90 százalékát készpénzben átadja a másodrendű vádlottnak, 10 százalékot megtart magának. A vád szerint egy másik szerződést a Mikroszkóp Színpad Kht., illetve a Mikroszkóp Színpad Alapítvány képviselőjeként kötöttek meg a vádlottak. Gyakorlatilag üzletszerzői tevékenység ellátásával bízta meg az egyéni vállalkozót, azonban ezek színlelt szerződések voltak.

A vád szerint így a jövedelemadóját S. József 1998-ban 7,8 millió, 1999-ben 9,9 millió, 2000-ben 4,6 millió, 2001-ben 12,8 millió forinttal csökkentette. Amikor tudomást szerzett arról, hogy az egyéni vállalkozónál adóellenőrzés folyik, ő saját maga önellenőrzést végzett, és utólag közel 20 millió forintot megfizetett személyi jövedelemadóként az APEH-nek. Ezzel részben megtérítette az adóhiányt.

Az ügyet a Fővárosi Bíróság tárgyalta volna, azonban később információink szerint elfogultság miatt egy megyei bíróságot jelöltek ki.

- Valóban nálunk van az ügy - erősítették meg a Fejér Megyei Bíróságon, ahol azt is elmondták, tárgyalást még nem tűztek ki. - A vádirat hiányossága miatt többször kértünk pótlást. Azt szerettük volna, ha konkretizálják a vádat, tudni akartuk, melyik számla miért nem felel meg. Végül a bíróság úgy ítélte meg, hogy beszünteti az eljárást - folytatta a bíróság illetékese.

Az ügyészség azonban megfellebbezte a döntést, a Fővárosi Ítélőtábla pedig úgy ítélte, mégis le kell tárgyalni az ügyet.

Megpróbáltuk megkérdezni az ügyben az érintettet, Sas Józsefet is, ám ő nem akart nyilatkozni.

Cs. K.

tízkettö Creative Commons License 2005.08.21 0 0 115

 

Sas (Polatschek) József, hivatásos üldözött, adócsaló és színigazgató.

A kis álláshalmozó!

Előzmény: ScanDriver (114)
ScanDriver Creative Commons License 2005.08.21 0 0 114
Aha..
Szegényt üldözi az igazságszolgáltatás, mert zsidó.----ezt ő mondta.
Érettségi nélkül ennyi jutott az eszébe amikor mondta.:-)
Előzmény: tízkettö (113)
tízkettö Creative Commons License 2005.08.21 0 0 113

 

Nekem olyan sasjózsi-hiányom van!

Ne, ne tessék küldeni az ápolókat, elmúlik ez, csak lázas vagyok.

Józsi, te meg ne szrj be, annyi nyalás után csak akad egy etásad, aki kihúz a szrból!

Egyik holló nem vájja ki a másik szemét, tudod !

tízkettö Creative Commons License 2005.08.16 0 0 112

 

Én is. Nem vetted észre?

 

Előzmény: Tájékoztató Iroda (111)
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2005.08.15 0 0 111
Értsd már meg, hogy Vaszilij csak viccel!
Előzmény: tízkettö (104)
ex_lx Creative Commons License 2005.08.15 0 0 110
Markos egyik emlékezése során elmesélte, hogy amikor az elso siker után, majd kiugorva a borébol, hazarohant, Alfonzó azzal tudta le a jó hírt, hogy "na ne szarj be magadtól".

Vajon a kis Polatschek-Sas milyen önképpel hagyta el a fészket?
tízkettö Creative Commons License 2005.08.15 0 0 109

Azért ez a Józsi tud valamit.

Szinésznek rossz ripacs, de pénzügyi zseni. Akár Kulcsár Attila. Érettségi nélkül eltüntet 20 milliárdot. Ügyes.

Józsikám meg 30-40 milliós adócsalást csinál...ennyi derült ki eddig. Mekkora is lehet akkor a kimutatható jövedelme? Na ugy-e, hogy ez sem semmi...szinészkörökben azért nem mindennapos, de még szinigazgatói körökben sem. Ha beszámítom, hogy max. 180 néző ülhet le egyszerre a Mikroszkópban, akkor még inkább.

De hja, a felelősség, a tehetség...hát azt meg kell fizetni. Kiváncsi vagyok, a társulatból hányan tudták, hogy a kikacsintgatós Józsi mennyit dug a zsebébe?

Adómentesen.

A TV2 meg két esti emlékműsort áldoz a meghajszolt, ártatlan ember megsegítésére.

Megértem őket. A pénznek nincs szaga, modta Vespazianus.

ex_lx Creative Commons License 2005.08.15 0 0 108
"Talán nem véletlenül van folyamatosan telt ház a Mikroszkópban." Pénteken kora délután alig lehetett átvergodni a váci fopostától a Széchenyi utcáig (kb. 50 m), ui. egy fekvo férfi körül (összeesett?/elesett?/meghalt?) tüsténtkedtek a mentosök, és azt muszáj volt az arra vetodoknek tátott szájjal bámulni. Van kereslet az igényes szórakozásra, az már biztos. (Puszta véletlen, de ugyanez a város volt olyan szerencsés egykor, hogy Kabir Bhedit is tátott szájjal bámulja. Bizony, személyesen és igényesen Sandokant.)
Előzmény: mamami (91)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 107
"Egyébként hány éves?"


66.



És persze nyugdíjba kéne mennie, no de ő (is) "pótolhatatlan"...


Nahát:)
Előzmény: zsuzsa (106)
zsuzsa Creative Commons License 2005.08.15 0 0 106
Egyébként hány éves? Már nyugdijba kéne mennie...
Előzmény: zsuzsa (105)
zsuzsa Creative Commons License 2005.08.15 0 0 105
Én elejteném ellene az adócsalás vádját, ha megigérné, hogy soha nem fogok a TV-adókon kapcsolgatva a kabaréjával találkozni...
tízkettö Creative Commons License 2005.08.15 0 0 104

 

Nem jó!

Oda csak szinészzsenik kerülhetnek...most képzeld el, hogy a színpadon elkezdené ezt a sasméltató dumát, és mindenki röhögőgörcsöt kapna...

Vaszilij csak hadd méltassa közöttünk tovább sasjózsi csodás intellektusát, humorérzékét, nagyszerű megjelenését, példás adózófegyelmét és azt az óriási alakítást, amit az APEH üldözöttjei c. szappanoperában naivként előad.

Előzmény: Törölt nick (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!