Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2011.04.18 0 0 1565

6. 2011. ÁPRILIS 4 - ÁPRILIS 6 (Kalocsa)

 

 

Kurucz Annamária                

Hrankai Regina

Pásztor Bettina

 

Such Nelly

Takács Lili             (Dunaújváros)                    

Kopecz Barbara

Szekerczés Luca

 

Klivinyi Kinga           

Kuhinkó Vivien

Kovács Gréta

 

Tarjányi Szilvia

Palkó Fruzsina                                    >Takács Bianka

 

Siska Pálma

Hornyák Dóra                                     >Tóth Sára

Pados Mónika

 

Gávai Szonja

Mayer Maja

RnD Creative Commons License 2011.04.18 0 0 1564

5. 2011. MÁRCIUS 21 - MÁRCIUS 23 (Tatabánya)

 

 

Kurucz Annamária                

Pásztor Bettina

Hrankai Regina                     

 

Such Nelly

Takács Lili                     

Kopecz Barbara          (Szekszárd)

Zsigmond Vivien                    

 

Kuhinkó Vivien

Klivinyi Kinga

Kovács Gréta

 

Tarjányi Szilvia

Takács Bianka

 

Siska Pálma

Hornyák Dóra

Pados Mónika              (FTC)

 

Gávai Szonja

Mayer Maja

RnD Creative Commons License 2011.04.18 0 0 1563

4. 2011. FEBRUÁR 7 - FEBRUÁR 9 (Tata)

 

 

Kurucz Annamária

Pásztor Bettina

Hrankai Regina

 

Hárs Adél

Such Nelly

Planéta Szimonetta

Varga Nikolett

 

Klivinyi Kinga

Kuhinkó Vivien

Kovács Gréta

 

Tarjányi Szilvia

Takács Bianka

 

Siska Pálma

Hornyák Dóra

Tóth Sára                      >????

 

Schatzl Nadine (ETO)

Gávai Szonja 

 

 

????                              >Mayer Maja (FTC)

 

 

Ebben az edzőtáborban Tóth Sára sérülés miatt biztosan nem vett részt; Mayer Maját viszont utólag hívták be. Logikus lenne feltételezni hogy helyette, de mivel erről nincs biztos információm, ezért inkább ilyen kérdőjeles formában hagytam ezt

a listát....

RnD Creative Commons License 2011.04.18 0 0 1562

3. 2011. JANUÁR 24 - JANUÁR 26 (Tatabánya)

 

 

Kurucz Annamária

Pásztor Bettina

 

Hárs Adél
Such Nelly
Hornyák Dóra

Planéta Szimonetta

Kuhinkó Vivien

Klivinyi Kinga

Kovács Gréta (FTC)

Palkó Fruzsina        >Tarjányi Szilvia
Takács Bianka

Tóth Eszter            >Szekerczés Luca    (Szekszárd)

Tóth Sára
Siska Pálma

Gávai Szonja
Tóth Orsolya

 

 

????                        >Zsigmond Vivien

 

 

Ebben az edzőtáborban részt vett Zsigmond Vivi is, de azt nem tudtam kideríteni h végül ki helyett hívták be....

RnD Creative Commons License 2011.04.18 0 0 1561

2. 2010. DECEMBER 16 - DECEMBER 19 (Nagybánya)

 

 

Kurucz Annamária                

Hrankai Regina                      

Pásztor Bettina                      

 

Hárs Adél                              

Such Nelly                               

Planéta Szimonetta                

Zsigmond Vivien             Fehérép                    

 

Klivinyi Kinga                           

Tóth Eszter                               

Kuhinkó Vivien                 Fehérép

 

Tarjányi Szilvia                 >Takács Bianka     Veszprém

Palkó Fruzsina                         

 

Hornyák Dóra                   > Varga Nikolett               

Siska Pálma                             

Tóth Orsolya                             

Gávai Szonja 

 

 

Ez egy romániai torna volt, a közvetlenül előtte, Tatára tervezett két és félnapos összetartást azonban az MKSz lemondta, pénzhiányra hivatkozva....úgyhogy a csapat 'menetből', mindenféle közös edzés nélkül utazott el végül Nagybányára.                          

RnD Creative Commons License 2011.04.18 0 0 1560

Ezen a hétvégén - éppen Húsvét előtt - kerül sor az U19-es válogatott kvalifikációs tornájára Kalocsán. (Az ellenfelek EST, SWE és MNT lesznek.) Ezért arra gondoltam érdemes életre kelteni ezt a topic-ot valamelyest, főleg figyelembe véve hogy a junior-válogatottal kapcsolatban nem túl sok hír jelent meg ősz óta az interneten vagy máshol....

 

Először nézzük az október 26-a (=ezen a napon kapta meg az új szakmai stáb az MKSz-től a megbízatását) utáni edzőtáborokat és az ottani kereteket. A meghívottak névsora - betegség vagy egyéb okok miatt - szinte minden esetben kiegészítésre szorult: ebben az esetben az edzőtáborban részt venni nem tudó játékos neve mellé odaírtam a helyette behívott nevét (ha ebben biztos voltam). Ha nem, akkor a lista végén soroltam fel őket.

 

 

 

1. 2010. NOVEMBER 29 - DECEMBER 1 (Tata)

 

Kurucz Annamária     Szekszárd

Hrankai Regina          Siófok

Pásztor Bettina          ETO

 

Hárs Adél                   Vasas-ASI

Such Nelly                  FTC

Planéta Szimonetta   ETO

Varga Nikolett            Siófok

 

Klivinyi Kinga              Vác

Tóth Eszter                 ETO

Nagy Izabella              FTC

 

Tarjányi Szilvia            Veszprém

Palkó Fruzsina             ETO

 

Takács Andrea             Hajdunánás      >Nagy Petra             (SZISE)

Hornyák Dóra               DVSC                >Zsigmond Vivien     (Fehérép)

Siska Pálma                 DVSC

Tóth Sára                     Békéscsaba

Tóth Orsolya                Vasas-ASI

Gávai Szonja                Békéscsaba

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1559

Hornyák Dóra betegsége miatt Zsigmond Vivien (Fehérvár) kapott behívót utólag.

 

A mai Siófok elleni meccs: 29-39 (15-20). Pásztor és Tarjányi kisebb sérülés miatt nem játszottak.

Előzmény: Törölt nick (1552)
kezilabdaszereto Creative Commons License 2010.11.26 0 0 1558

Sziasztok !

 

 

A junior válogatott decemberre tervezett programja:

 

dec.14-19 edzőtábor Tatán és nemzetközi torna Nagybányán (románok közlése szerint a résztvevők: FTC, Baie Mare, román junior, magyar junior)

 

részletesebben: 14-15-16 délig Tata, 16-án utazás Nyíregyházára, 17-én tovább Nagybányára. 19-én ebéd után hazautazás Budapestre.

 

Such Nelli hivatalos irataiban i-vel szerepel a neve (legalábbis az útlevelében, amint azt magam is láttam), ezért írtam i-vel a nevét. Ő szereti y-nal használni, legyen hát Nelly

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1557

Sorry Nellyért, figyelhettem volna! Szerintem is nagyjából rendben van a keret. Kiváncsi leszek Nagy Petrára, jó adottságú lány.

Előzmény: Fradista Utazó (1554)
RnD Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1556

Egyébként mi a baj a balszélső poszttal? A göteborgi (és dominikai) két balszélső van a keretben, akik a vb-n kifejezetten jól teljesítettek (Tóth Orsi 28/40, Gávai 15/23 lövőstattal).

A balszélsők 43 gólt lőttek, ebből a négy komolyabb ellenfélnek (COD/SWE/FRA/KOR) 23-at.

Jobblövőből összesen 25 akciógólt lőttünk (a négynek 15-öt), jobbszélről meg összesen 30-at (a négynek 17-et).

 

Úgyhogy balszélen aligha van gond....

Előzmény: Fradista Utazó (1554)
RnD Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1555

Ha bárki 'át fog törni', az biztos h nem ez alatt a háromnapos edzőtábor alatt fog 'áttörni' (de még az utána decemberben Romániába (?) tervezett tornán sem...)

Előzmény: Fradista Utazó (1554)
Fradista Utazó Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1554

Tudom, hogy nem te írtad (nekem is megvan az eredeti lista), de Nelly y-nak írja a nevét.

 

Amúgy szerintem nagyjából rendben van a keret, irányító és balszélső poszton látom én most leginkább neccesnek, de ott is úgy, hogy én sem tudok jobbat. Takács Andreát sajnálom, egy nem igazán szem előtt lévő csapatban teljesít folyamatosan jól, már másodszor kerül keretbe, de úgy látszik, nem akar egyelőre sikerülni az áttörés.

Előzmény: Törölt nick (1552)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1553

Copy paste rulez. :)

 

Tehát helyesen:

 

junior válogatott 2010.11.29-12.01-ig Tatán edzőtáborozik.

 

Előzmény: Törölt nick (1552)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1552

Az ifjúsági válogatott 2011.11.29-12.01-ig Tatabányán edzőtáborozik.

 

Az eredeti keret:

 

 

Kurucz Annamária                   Szekszárd

Hrankai Regina                        Siófok

Pásztor Bettina                         ETO

Hárs Adél                                Vasas-ASI

Such Nelli                                FTC

Planéta Szimonetta                    ETO

Varga Nikolett                          Siófok

Klivinyi Kinga                           Vác

Tóth Eszter                              ETO

Nagy Izabella                            FTC

Tarjányi Szilvia                         Veszprém

Palkó Fruzsina                          ETO

Takács Andrea                          Hajdunánás

Hornyák Dóra                           DVSC

Siska Pálma                              DVSC

Tóth Sára                                 Békéscsaba

Tóth Orsolya                            Vasas-ASI

Gávai Szonja                            Békéscsaba

 

Takács Andrea sérült, helyette Nagy Petra (SZISE) került be.

RnD Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1551

Nyilvánvalóan, de így ez a mondatod a levegőben lóg.

 

Az igazán releváns kérdés uis az hogy vajon a stat annyira keveset árul el egy meccsről h gyakorlatilag olyan, mintha nem is láttuk volna azt, vagy pedig azért annyit elárul, hogy a mérkőzésről ezek alapján levonhatók bizonyos következtetések, amelyek alapján aztán értékelhető a csapat teljesítménye is (ha nem is olyan pontossággal mintha élőben láttad volna a mérkőzést).

 

Ez itt a kérdés. Legalábbis abból kiindulva, amilyen formában te felvetetted ezt a problémát itt.....

Előzmény: attus germanicus (1550)
attus germanicus Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1550
>Ezen kívül mit akarsz még a stattól...?
Semmit. Egy árva szóval nem kritizáltam a statisztikát. Csak azt mondtam, és tartom is, hogy a statisztika nem árul el sokat egy meccsről, amit amúgy nem láttál.
Előzmény: RnD (1541)
RnD Creative Commons License 2010.07.30 0 0 1549

'...Ráadásul kétszer vissza is vették a góljaink számát. Ennyit a megbízhatóságról.....'

 

Nah, jó de ez a 'live-score' volt és korrigálták :-)

 

'Free throw' jó kérdés, én is gondolkoztam rajta, de én sem tudom mi lehet. Germanicus biztos tudja :-)))

 

És akkor még egy: mi az hogy 'overlook error'....? Valaki aki tud angolul esetleg segíthetne:D

 

 

 

Előzmény: _Geri_ (1547)
_Geri_ Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1548
http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/noi-kezilabda-kikaptak-montenegrotol-nem-jutottak-elodontobe-az-u20-asok-2038638

NSO, baze, Kína.....gratulálok.
_Geri_ Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1547
28-29, nyertünk. Nem semmi volt, ahogy alakult. Ráadásul kétszer vissza is vették a góljaink számát. Ennyit a megbízhatóságról...
Előzmény: enndru (1546)
enndru Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1546
Nem gyengét hajráztak akkor a norvégok...
Montenegró - Norvégia 16-26
Előzmény: _Geri_ (1539)
_Geri_ Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1545
Na ez fasza, elsőre csak látszólag ment el, most meg ott virít kétszer.
Sry.
_Geri_ Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1544
Elsősorban az assist, block, error oszlopok vezetése nem tuti, valamint előfordult vicces pályán töltött idő is. De abban egyetértünk, hogy pozitívumok nélküli, eredménytelen, üres sorokat véletlen sem hozhattak össze. :/

Apropó, a free throw mit jelenthet? Nálam azt, hogy szabaddobásból kapura lövés, és nem pl. passzívnál feladott labdával leadott lövés.
Előzmény: RnD (1542)
_Geri_ Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1543
Elsősorban az assist, block, error oszlopok vezetése okozott némi problémát nekik, valamint előfordult vicces pályán töltött idő is. De abban egyetértünk, hogy üres, eredménytelenséget jelző sorokat nem lehet csak véletlen összeírni...:/

Apropó, mi az a free throw? Mert elvileg az szabaddobásból azonnal kapura lőtt labdát jelent nálam, nem mondjuk egy passzívnál lövésre feladottat.
Előzmény: RnD (1542)
RnD Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1542

Először is bizonyítani kellene azt h 'amit néhány ember elénk tesz pdf formában' annyira nem pontos és hibás, hogy nem alkalmas következtetések levonására. Tedd meg ezt, és utána nem fogok többet a statból tájékozódni. De amíg ezt csak ex cathedra kijelented....addig ez bizony csak üres retorika.

 

A statot a helyszínen vezetik azok, akiket ezzel megbízott az IHF, tehát feltételezhető h legalább olyan kompetensen csinálják azt, mint az ilyen világversenyeken szokás. Ez persze korántsem tökéletes, de nem is használhatatlan. Én legutóbb a 2008-as macedóniai Eb két meccsének a statját vetettem össze a DVD-felvétellel szinte percről-percre: meglepően pontosnak bizonyultak, minimális mennyiségű hibával. Lehet h a koreai statok ezzel ellentétben rendkívül pontatlanok, de akkor nézzük a bizonyítékokat....

 

Amúgy meg szó nincs itt 'folytatásos regényekről', egy meccsről sem írt senki két-három mondatnál többet. Az U18 egész eddigi szerepléséről volt inkább szó; ott is csak annyi (legalábbis tőlem) hogy a négy közé jutás ezen az ágon elvárható volt, az éremszerzés nem volt elvárható (de persze nem is volt elképzelhetetlen). Ennyi.

 

Előzmény: _Geri_ (1539)
RnD Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1541

A gólokat, technikai hibákat, blokkolt lövéseket, kiharcolt (és okozott) heteseket(névre lebontva) megtalálom a statisztika meccsleíró részében ('kamputvikling'). Ezen kívül mit akarsz még a stattól...?

 

Természetesen a legjobb az lenne ha élőben látnánk a mérkőzést, de ilyen mennyiségű statisztikai adatszolgáltatás mellett egyszerűen nem igaz az hogy vagy az vagy 'csak a levegőbe beszélünk'. Tertium (itt) datur.

Előzmény: attus germanicus (1538)
_Geri_ Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1540
Ha a lőtt gólokat leszámítva annyi az igazság bennük, mint a meccs legjobbja választás, akkor hiába részletes, itthonról is írok egy véletlen generátort rá.
Előzmény: RnD (1536)
_Geri_ Creative Commons License 2010.07.29 0 0 1539
Az "tetszik", hogy nem is láttuk a meccseket, nem ismerünk szinte semmit azon kívül, amit pár ember laptoppal elénk tesz pdf formában, de mégis folytatásos regény alakul az értékelésből.
Sajnos voltak hibák, volt, ami nem kicsi, de most speciel röhögnék, ha Montenegró megverné Norvégiát is...(11-12 40p)
attus germanicus Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1538
Nem feltétlenül, tavaly pl. egészen más volt a játék képe támadásban, ha Kovacsics/Szögi volt irányítóban a pályán, ill. Horváth/Kisfaludy beállóban. És ezt nem nagyon látod vissza a statisztikákból.
Előzmény: RnD (1536)
enndru Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1537
Szerintem olyan nagy eredményt nem lehetett várni a csapattól. Védekezést még össze lehet rakni, de komoly védelem elleni támadásokhoz komoly belső emberek kellenének. Ott van Misi, Hornyák és Dajka akik képesek hozzátenni valamit a játékhoz és nem csak a sablont játsszák. Közülük Dajka ugye kiesett. Deákitól, Drávaitól, Léránttól nagy csoda meg nem várható. A szélek, a beállók meg ugye a belső emberektől függenek.
Előzmény: RnD (1535)
RnD Creative Commons License 2010.07.28 0 0 1536

'Sajnos a meccseket nem láttuk, én legalábbis nem ismerek senkit, aki látta volna őket, így maximum minden reális alapot nélkülöző okoskodásokra juthatunk....'

 

Igencsak részletes statok (és meccs-leírások) állnak rendelkezésére mindenkinek a neten. Tudom: ez nem ugyanaz mintha személyesen látnád a meccset, de azért szó nincs 'minden alapot nélkülöző okoskodásokról' sem, ha ezeket megnézed...

Előzmény: attus germanicus (1533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!